Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený dopis

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zaškrtněte 1 z A a 1 z B. Výrobky Husky pro vícedenní outdoor použití v podmínkách ČR vnímám jako:

A1) Vysoce kvalitní - špičkové
0
Žádná hlasování
A2) Kvalitní
4
4%
A3) Průměrné
24
24%
A4) Podprůměrné - použitelné jen pro občasné nenáročné rekreační účely
18
18%
B1) Používám, jsem spokojen a doporučuji
5
5%
B2) Nikdy bych si nekoupil kvůli jejich kvalitě a vlastnostem
13
13%
B3) Nikdy bych si nekoupil kvůli manipulativnímu způsobu sdělování jejich technických vlastností zákazníkům
7
7%
B4) Výrobky od nich jsem měl a uz je příště nechci
28
28%
 
Celkem hlasů : 99

Re: Otevřený dopis společnosti Husky cz, s.r.o.

Příspěvekod budo » pát pro 12, 2014 19:32

"Oblibenost" na Heurece znamena vysoky pocet nakupu dane polozky. To neni to same jako vysoky pocet spokojenych zakazniku.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Otevřený dopis společnosti Husky cz, s.r.o.

Příspěvekod fps » pát pro 12, 2014 19:39

přesně tak, to je jenom o prodaných kusech, a ne o kvalitě dané věci
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Otevřený dopis společnosti Husky cz, s.r.o.

Příspěvekod JohnyFK » pát pro 12, 2014 21:21

Na Heuréce jde napsat i recenze na základě dlouhodobých zkušeností, i bez návaznosti na nákup. Teď jsem to prolítnul a i takové tam jsou... Hledal jsem v negativních recenzích prvních deseti HUSKY spacáků nějaké zmínky nebo stížnosti na teplotní určení - třeba příběh jak někdo naletěl a někde v noci vykosnul, ale nic takového tam neni... Asi lidi nejsou takový dementi aby si brali do -10 kilovej spacák, jen proto že je to na cedulce napsaný...

HUSKy se nezastávám, nemám s jejich výrobky dobré zkušenosti, ale příjde mi to skutečně jako boj s větrnými mlýny.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Otevřený dopis společnosti Husky cz, s.r.o.

Příspěvekod dudy » pát pro 12, 2014 21:33

Naposledy upravil dudy dne pát pro 12, 2014 21:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Otevřený dopis společnosti Husky cz, s.r.o.

Příspěvekod budo » pát pro 12, 2014 21:34

O tom, zda svým zákazníkům prodává Husky špičkovou kvalitu outdoor vybavení nebo zda se jedná o naprosto průměrné vybavení si udělá každý obrázek sám.
O tom, že používá velmi zavádějící rétoriku, o níž se domnívám, že dokonale účelově zmate uživatele neznalé problematiky, o tom si lze udělat obrázek celkem rychle například zde: http://www.huskycz.cz/spacaky/extreme

Citace z uvedeného odkazu:
"Extrémní zima vás s našimi spacáky nezaskočí. Spací pytle od HUSKY jsou totiž až do - 28°C. Vybírejte z bohaté nabídky modelů od prověřené české značky.

Extreme - řada spacáků charakteristická maximální výbavou, špičkových zpracováním, značkovými materiály a speciálním řešením jako jsou například protiskluzové pásy nebo anatomicky upravené zapínání. Jejich provedení a modifikace byly dlouhodobě utvářeny na základě zkušeností z mnoha expedic, pro které byly některé modely cíleně vyjíjeny. Spacáky Extreme uspokojí svým vybavením, parametry a teplotními variacemi opravdu každého náročného uživatele nejen z řad turistů, ale i ostřílených outdorářů."


Nejteplejší tam je model Anapurna s teplotním určením uvedeným jako:
Extreme tested: -28°C
Low comfort: -19°C
High comfort: -12°C


Věta "Spací pytle od HUSKY jsou totiž až do - 28°C." je tak okatou výzvou, že bych opravdu rád viděl, jak se v takovém spacáku někdo z Husky za její znění zodpovědný, v oněch -28°C na nějaké "expedici" dvě tři noci po sobě vyspí ! :finga:

Tohle vlákno by si měli pročíst všichni, kdo uvažují o nákupu spacáku značky Husky.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Otevřený dopis společnosti Husky cz, s.r.o.

Příspěvekod budo » pát pro 12, 2014 21:51

dudy píše:http://spacaky.heureka.cz/husky-husky/recenze/#section
http://spacaky.heureka.cz/husky-magnum/recenze/#section
http://spacaky.heureka.cz/husky-proud/recenze/#section
http://spacaky.heureka.cz/husky-ladies- ... e/#section
.........
Tahle to vidí ti podvedení zákazníci, za jejichž práva tu brojíte.


Hned ten první odkaz, když klikneš na zobrazit celou recenzi: http://spacaky.heureka.cz/husky-husky/r ... 350#u27350
Nepřehlídl jsi toto?
Je tato recenze užitečná? Ano (7) Ne (6)

A navíc ten, kdo ji napsal, přesně podle toho, na co upozorňuju, předpokládá, že ten spacák je do -10°C. Asi bude hodně překvapenej, až taková teplota přijde a on zjistí, že údaj o teplotě Extrem neznamená to, co si na základě rétoriky Husky myslel, že znamená.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Otevřený dopis společnosti Husky cz, s.r.o.

Příspěvekod mike » pát pro 12, 2014 22:14

dudy píše:Tahle to vidí ti podvedení zákazníci, za jejichž práva tu brojíte.

No a je to. Dnes jsem si ho přinesl domů. ...

Jsem spokojena. Nevím, jak v praxi, ještě jsme ho nevyzkoušeli, ale věřím, že bude odpovídat. ...

:D jak vznikaji takove "recenze" uz jsem psal vys. K cemu jsou snad psat nemusim. Neni to vec Husky ani CR, ale prodejcu pripadne agregatoru, kteri k tomu kupujici vyzyvaji a pitomcu, kteri bez realnych zkusenosti s vyrobkem neco pisou. Pije mi to krev, protoze kdyz neco hledam, musim se probirat tunama takoveho balastu.

JohnyFK píše:Na Heuréce jde napsat i recenze na základě dlouhodobých zkušeností, i bez návaznosti na nákup.

Ano, jde. Ovsem malokdo to udela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod booze » čtv pro 18, 2014 22:05

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 12:20, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod mike » čtv pro 18, 2014 22:36

booze píše:Za 30 minut me vykazala. Pry mam negativni energii a vse narusuji.

Hned jsem si to myslel, ten BAN jeste prehodnotime :twisted:

Koukal jsem na ten Husky spacak do -30 a nejteplejsi je do -29: http://www.huskycz.cz/spacak-premium-pr ... d4398.html. Ten ma ale mit limit -20 a komfort -13, takze kdyby to byla pravda, nemela by v nem byt oblecenemu chlapovi na bivaku zima, kdyz je venku -19... Vevnitr urcite bylo tepleji, ne? Jenze ona to vzhledem k vaze asi pravda nebude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 19, 2014 9:06

co teda mám zkušenosti přenesené já - pořídila sem si spokojená evazotku, tak kámoška si koupila u husky, dali jí barevnou a ona se divila, že já mám černou no a prý ta černá je děsně drahá a nějaká spešl a že to nemá smysl si připlácet, zaplatila asi 350 (ja v hudy tak 450 tenkrat) a po prvni noci zespoda úplně otlačená a poničená. Moje karimatka po cca 15ti nocích vypadá rozhodně výrazně líp, skoro jako nová, než ta její, která se v některých místech z 1cm zmenšila tak na půl... (edit - kdyz se chvili nepouziva, tak nejak se "vrati" do puvodniho stavu)

druhá kamarádka dostala spacák, už nevím jakej, ale těšila se, že jaro/podzim konečně budou pohoda. Loni sme chtěli na nějakou akci, spala na balkóně a pak naznala, že do toho nejde, že jí byla taková kosa, že to musela zabalit. Letos sme jeli, podmínky mnohem lepší než před loňskou akcí. v noci -4 a bez mých zahřívacích polštářků by asi probděla a proklepala celou noc. Kolega je s tím samým spacákem mega spokojenej. To by se dalo přirovnat klidně i k prima spacákům, prostě těžko říct jasně.

my máme doma stan od husky, na spíš nouzovky někde autem a v chorvatsku u moře buřina jako prase, předtím skoro 40tky. V těch vedrech tam bylo na zdechnutí, ale to bysme si nepomohli s ničím asi moc a buřinu úplně napohodu stan přečkal a neměli sme problém vůbec nikde.

Spíš si prostě myslím, že tyhle obecně modně outdoorový značky hrají hlavně na to, že outdoor je moderní a tak to dobře vypadá, nějaký vlastnosti to má taky a určitou klientelu zajímá jen to, že to je hezký a relativně levný třeba proti jinejm značkám.

ps: booze asi si přestanu stezovat, ze v mych rejoickach/maskacich mi je v lete vedro a kdyz chcije, natahujou vodu dost ziznive az ke kolenum :D pac asi budu 100x nadavat, ze sem si mela koupit neco prodysnyho nepromokavyho, nez 1x chodit s vlkem a holym zadkem :D (tohle si totiz myslim, ze je problem obecne vsech tech levnejsich outdoorovych kalhot - proste to zas tak moc nedycha a v teple a pri pohybu :vom: joo, kdyby mi nekdo poradil mega luxusne prodysny kalhoty na parna leta, skalala bych stestim do stropu)
Naposledy upravil Mawenzi dne čtv led 15, 2015 10:51, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod fps » pát pro 19, 2014 10:35

mike píše:Koukal jsem na ten Husky spacak do -30 a nejteplejsi je do -29: http://www.huskycz.cz/spacak-premium-pr ... d4398.html.

v tom videu jsou pěkný kecy, hlavně ten o spacáku do "nejnáročnějších podmínek"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod fps » pát pro 19, 2014 10:47

Mawenzi píše:kdyby mi nekdo poradil mega luxusne prodysny kalhoty na parna leta, skalala bych stestim do stropu

já v létě nosím Direct Alpine Borneo, a to jak na turistiku, tak do města
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 19, 2014 11:30

ja mam tohle http://www.rockpoint.cz/kalhoty-prana-m ... 61896.html spis haluzove nez cilenym vyberem, sou fajn ale v lete taky si rikam, ze by to mohlo byt lepsi a to je to slozeni prakticky stejny...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod booze » pát pro 19, 2014 12:30

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 12:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod booze » pát pro 19, 2014 12:35

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 12:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod ketrin » pon pro 22, 2014 7:42

Jen v rámci vyváženosti připojím poznámku - včera mi syn říkal (účastnil se tohoto závodu
http://www.krkomen.cz/KRKOMEN/Uvod.html) a protože nechtěl tahat těžký zimní spacák, vzal si doma starý letní Husky a prý mu bylo dobře, teplo a normálně se vyspal... je fakt, že podmínky extrémní nebyly - snad něco málo pod nulou.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod Jery01 » ned pro 28, 2014 10:55

Jery01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 24, 2014 0:33

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod booze » ned pro 28, 2014 12:08

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 12:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod BuddyO » čtv led 15, 2015 10:42

Již nějakou dobu chodím na toto fórum z důvodu víceméně objektivního hodnocení a skvělých rad. Toto je teprve můj první přísvěvek ve zdejší komunitě, jelikož jsem zatím neměl důvod reagovat. Nyní ale musím.
Nezlobte se na mě, ale celé tohle vlákno mi přijde jako zbytečný hon na čarodějnice resp. značku Husky. Nebudu se tu vyjadřovat k tématu "klamavé reklamy" o které tu toho bylo napsáno již dost a je to každého názor. Spíš bych se rád vyjadřil ke kvalitě připadně nekvalitě zboží Husky. S touto značkou mám mnoholetou zkušenost a to vesměs pozitivní. Rád bych proto uvedl pár příkladů.

Stan Husky Beatle - Není to žádný špičkový stan do extrémních (oblíbené slovo ve vláknu) podmínek, ale přesto funguje již 10 let bez jakýhkoliv problémů. Např. loni přežil velkou bouři ve Vysokých Tatrách bez poškození, či jediné kapky ve stanu. Jediné, co jsem po sedmi letech měnil, jsou pruty.
Samonafukovací karimatka Husky Flab - Tady budu kritičtější, karimatka začala po určité době ucházet. Ale v této cenové relaci je to v podstatě pravidlo. Nyní hledám náhradu, pravděpodobně to bude Therm-A-Rest - nejsem tedy kolenovrt, nebo propagátor značky Husky.
Krosna Husky 75l - Slouží deset let, povolila poutka, ale stačila jehla a nit.
A je toho více - termoprádlo, softshell bunda... Přítelkyně je velice spokojená se zimní bundou (nemá peří). Je to prostě věc názoru a použití.

Nesnažím se tu Husky dělat reklamu, jen chci upozornit na to, že dělají i relativně kvalitní zboží. A jelikož jsme "chudí češi", tak je výběr produktu často daný i cenou. Husky z mého pohledu nabízí rozumný poměr cena/výkon a pokud člověk rozumně vybírá a poradí se, neměl by až tak narazit. Kvalitu Husky bych zařadil spíše mezi lepší průměr a nemám problém jej doporučit začínajícím, či těm méně bohatým. Ostatně je to vše o lidech a o jejich názoru a potřebách. Mám kamaráda, který podnikl zimní výstup a noční bivak na Kralický Sněžník v roztrhaných džinách. Někomu zase stačí softshellka z Kiku.

Naposledy jsem si pořídil stan Husky Flame 2. Měl jsem jej za skvělou cenu a druhá varianta od zn. Jurek byla v tu chvíli nad mé finační možnosti. Za 14 dní jej mám v plánu otestovat při treku v horách, tak třeba zklame a změním názor. Ale mé dosavadní zkušenosti jsou takové... :wink:
Uživatelský avatar
BuddyO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 15, 2015 9:31
Bydliště: Brno

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod pickard » čtv led 15, 2015 11:17

Myslím si, že to je poměrně značné nepochopení tohoto vlákna.

Málokdo tu přeci říká, že Husky je nepoužitelná srágora. Naopak, spousta lidí tu napsala to samý, co ty - totiž že to často za poměrně malý peníz nabízí dostačující řešení pro méně náročné situace.

Ten pranýř tu není za kvalitu, ale za prezentaci. Tedy za to, že se to TVÁŘÍ, že to je něco, co to není (extrémní, profesionální, expediční, uchrání před nejhorším počasím, komfort v nejnižších teplotách, nejnáročnější výstupy a expedice...). To je trapný a outdoor komunita je na to docela alergická.

Způsob prezentace je věcí každýho podnikatele a každej podnikatel musí být připravenej na to, že když prodává škodovky a tváří se, že to jsou Aston Martiny, tak se mu lidi budou smát. Toto je stejný případ.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod budo » čtv led 15, 2015 11:17

Tohle mě fakt irituje, takze se na to zeptam: "A jelikož jsme "chudí češi" - to je tvuj nazor na sebe sama? Prave tahle malost pri nahlizeni na sebe sama jako na jedince i jako na narod je zivnou pudou pro stav nasi spolecnosti takovy, jaky dneska je. Mne tohle proste urazi a urazi me to uplne stejne, jako dement, ktery mi prodava spacak takovym klamavym zpusobem, jakym ho prodava (nazyva) Husky. Stejne tak se odmitam smirovat s nesmyslem, ze to, ze karimatka za litr utika a je to "proste pravidlo" - jak jsem uvedl, dostal jsem ji pod stromecek, vyspal jsem se na ni na koberci a rano byla prazdna! - Jaky smysl kdo spatruje ve smirovani se s tim, ze celodenni (pro spoustu lidi i dvoudenni) vyplatu clovek utrati za kram, ktery je nefunkcni a jeste to vnima jako standard, to teda nevim. Ja v tom ale zadny smysl nevidim a vnimam to jako prizemni smirovani se s tim, ze jsme jako zakaznici sizeni a stalo se to standardem! A takovy "standard" ja tedy budu vzdycky odmitat!

Jako hon na carodejnice to nevidim a klidne me povazuj za subjektivne zaujateho, kdyz jsem to odstartoval. Z me strany je to poukazani na skutecnost, ktera se mi nelibi, povazuju ji z hlediska moralky za podvod, odmitam takovou praktiku a nechci se smirit s tim, ze by se snad i z takovehle hnusne praktiky stal standard.

Pokud mas pocit, ze tady honim/honime carodejnice, tak za sebe ti reknu, ze jsem hlasoval A3 a B3 a jeste k tomu jsem celkem dele cekal, nez tam bude dost hlasu, abych svym vyberem zpocatku nijak neudaval ton. A to rozhodne nepovazuju za utocny pristup vzhledem k tomu, jak jsem tam hlasovat mohl.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod pickard » čtv led 15, 2015 11:27

Přesně tak. Navíc - je jasný, že leckdo má hloub do kapsy, nicméně na trhu je podle mě milion značek "druhýho sledu", který produkujou docela levný, poměrně kvalitní a odpovídajícím způsobem prezentovaný výrobky. Rozhodně to není tak, že máš buď Black Diamond, Marmot a Arcteryx nebo Huskyho. Je tam ještě docela dost prostoru mezi - navíc, jak jsem řek, marketingově slušnýho.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod BuddyO » čtv led 15, 2015 11:29

Pojem "chudí češi" je obecné označení pro to jak nás vnímá západní částí evropy - neber to až tak vážně. Sám až tak chudý nejsem, jinak bych nakupoval ve Sportisimu a bral bych to jako vrchol kvality.
Co se týče karimatky "za litr", která uniká.. Měl jsem na mysli, že je standard, že uniká po čase používání a dost záleží také na tom, jak se ke karimatce člověk chová a kde ji používá. Pokud se nová karimatka samovolně vyfukuje, je to vadný kus a musí přijít reklamace. A jelikož se zjevně jednalo o výrobní vadu, je nesmysl, aby takovou reklamaci výrobce neuznal. Nebo jsem se s tím za svůj život nesetkal.
Jako zaujatého tě bohužel považuji, ale zaroveň tě chápu. Máš s určitou značkou špatné zkušenosti a tak svou zkušenost šíříš dále. Od toho tu podobné diskuze jsou. Jen ber také v potaz názor ostatních, kteří nemusí mít vždy stejnou zkušenost jako ty. Momentálně vybírám karimatku od společnosti Therm-A-Rest a věř nebo ne i na tuto značku se najdou negativní recenze a názory, že by tuto značku už nekoupili.
Naposledy upravil BuddyO dne čtv led 15, 2015 12:24, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
BuddyO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 15, 2015 9:31
Bydliště: Brno

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod BuddyO » čtv led 15, 2015 11:35

pickard píše:Myslím si, že to je poměrně značné nepochopení tohoto vlákna. Málokdo tu přeci říká, že Husky je nepoužitelná srágora.


OK, je pravda, že ne každý tu Husky haní. Ale věř nebo ne, po kompletním přečtením vlákna jedním hlten to tak celkem vyznívá. Jen jsem chtěl přidat vlastní zkušenosti.

pickard píše:Ten pranýř tu není za kvalitu, ale za prezentaci.


O té prezentaci tu toho bylo právě napsáno mraky, proto jsem se do toho už nechtěl pouštět. Můj názor je takový, že kvalitní nákup je i o znalosti. Takže se to chce ptát, číst a ne hned šáhnout po prvním zboží, co má v kolonce využití napsáno "extrémní". Ale něco podobného už tu taky padlo.
Uživatelský avatar
BuddyO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 15, 2015 9:31
Bydliště: Brno

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod pickard » čtv led 15, 2015 11:37

A to je docela zvláštní - já si už mnoho let v západní Evropě jako chudej Čech nepřipadám a nemám dojem, že mě tak někdo vnímá.

Když přijdu na kopec, mám stejný hadry, lyže, sedák, helmu, boty, lano, pikl, friendy, hodinky, GPS, vařič, spacák a svačinu jako bratr Němec a pokud se podívám kolem na ostatní Čechy, jsou na tom stejně.
Na chatě, v krámě i v hospodě mám dojem, že mě rádi vidí - protože ostatně tvořím 15% - 30% hostů.

Naprosto si nepamatuju, že by se na mě v ALPÁCH po konci devadesátek někdo koukal jako na chudou šmíru. Naopak, díky tradičnímu outdoorovýmu zaměření tohodle národa je můj dojem takovej, že jsme vnímaný jako odolní, schopní a dobře vybavení.

Leckde bych zatlouk, že jsem Čech, ale zrovna ne horách nemám nejmenší dojem, že bych to musel dělat.

Sorry za OT.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod Kuba Turek » čtv led 15, 2015 11:51

To můžu potvrdit. ...a to jsem ještě ohledně vybavení docela šetřílek, protože těch věcí si kupuju dost na různé aktivity a ještě ve čtyřech vydáních pro sebe, ženu a dvě děti. Radši ty prachy vrazím do samotného cestování a sportování, než do superhypernanomikroultra výbavy. A myslím, že v Alpách je na tom většina Čechů-Rakušáků-Němců-Italů dost podobně. Větší drsoni jsou ohledně vybavení snad jen Poláci a Rusové, někdy Taliáni, kterým stačí bunda, ve které chodí do města, na lyže, na ferátu i na ledovec.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod BuddyO » čtv led 15, 2015 12:27

pickard píše:chudej Čech


Chytáte se tu jedné fráze a chcete tím rozpoutat flame? Sorry, ale do toho nejdu. [-X Až Budu mít opět něco k tématu, rád se vrátím. Pro tuto chvíli jsem řekl vše, co jsem měl na srdci.

Ne až tak chudý Čech Buddy se loučí
Uživatelský avatar
BuddyO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 15, 2015 9:31
Bydliště: Brno

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod axi12 » čtv led 15, 2015 12:42

:finga: :finga:
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod budo » čtv led 15, 2015 13:25

Jaky je rozdil v etice fora mezi tim, kdyz to axi prevadi podivne do osobni roviny a pomoci majliku na mne ukazuje fakace a tim, kdyz mu v reakci na to odpovim: "axi, bez treba do prdele, takove ubohosti jsou mi volny!" ... ?

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Je Husky opravdu kvalitní outdoor vybavení? - Otevřený d

Příspěvekod axi12 » čtv led 15, 2015 13:38

To nebylo na tebe budo, ale na poslední reakci uživatele BuddyO.

EDIT: zbuddy, prosím tě, příště se podívej, kteří uživatelé se zde vyskytují - tvá úprava nedávala ani logický smysl, díky!
Naposledy upravil axi12 dne sob led 17, 2015 15:00, celkově upraveno 2
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky