Balenie spacaku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Balenie spacaku

Příspěvekod vorec » pon úno 14, 2005 22:22

Jedna z veci, ktoru nemam rad, je spravne nabalit batoh, tak aby bol dobre vyvazeny, dalej zlozit a postavit stan a do tretice, zbalit a rozbalit spacak.
Ma niekto nejaku specialnu metodu na zbalenie spacaku, resp. v com spociva problem: jeden distributor outdoor vybavenia v poradcovi o spacakoch pise, ze pri baleni spacak nikdy nerolujte, ale jednoducho ho narvite do obalu. Pytam sa teda, co je na tom pravdy, ako to ovplyvnuje material, pretoze mne sa zatial vzdy najlepsie spacak podarilo natlacit do toho maleho prepravneho vrecka jedine zrolovany.
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod pripluv » úte úno 15, 2005 6:09

Já jenom cpu. Už i proto, že se to dá dělat vsedě a na relativně malým prostoru. Jeden kamarád cpaní obhajoval tím, že při rolovaní velice často máš ohyby na stejných místech, tudíž se rychleji opotřebovává materiál a tak. Faktem je, že ten samej kámoš neskládá ani úvazek třeba...
Musím ale říct, že se mi do saku od výrobce ten spacác zatím podařilo namačkat vždy. Holt, když nepomůže síla, musí pomoct hrubá síla :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Neni cpani jako cpani

Příspěvekod Peter » úte úno 15, 2005 6:58

Ja se obecne nerad nekam cpu, ale spacak cpu do obalu pokazde. Chce to o kousek vetsi kompresni obal, narvat tam spacak jak prijde pod ruku a pak utahnout. Hlavni duvod je ze jsem liny to delat jinak. Jsem toho nazoru ze zpusob skladovani ma na zivotnost vetsi vliv nez preprava na akcich. Je tomu tak z jednoducheho duvodu. Pokud je nekdo venku kazdy weekend tak to je rekneme 100 dnu v roce a zbyva 200 na skladovani doma. Zaver je zrejmy i bez meho vysvetleni.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod blondak » stř úno 16, 2005 13:45

pokud máš péřák tak ten se musí jenom cpát a pokud ti to jde špatně tak ho zkus sbalit vnitřní stranou ven protože pokud máš na povrchu nějakej spešl materiál tak by jsi mohl mít problém s vyfouknutím vzduchu jinak starý dobrý pravidlo říká že všechno je jenom otázka tlaku :lol: čus
Uživatelský avatar
blondak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv srp 5, 2004 12:57

Příspěvekod NAE » stř dub 27, 2005 1:02

Od malička cpu! Kdo se s tím má rolovat?
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy


Zpět na Spacáky a karimatky