prosba o radu s vyberem hamaky s vyssi nosnosti

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

prosba o radu s vyberem hamaky s vyssi nosnosti

Příspěvekod Phoenicurus » čtv črc 3, 2014 7:44

Ahoj,
potreboval bych poradit s vyberem HAMAKY. Chci kvalitni s nosnosti cca 200kg (mam pres metrak a za deste chci mit pod Hamakaou jeste zaveseny batoh, tak aby byla i trochu rezerva). Merim 182cm. Chtel bych nejakou, ktera vydrzi casty celorocni pouzivani, ale zase nepotrebuju extra drahou. Strisku bych resil samostatne celtou a moskytyeru nepotrebuju, do tropu nepojedu (a na hlavu mi pripadne staci sitka extra).

Chtel bych poradit, co byste mi z vlastni zkusenosti mohli doporucit, v cem se pohodlne spi. Nechci hamaku s konstrukci kvuli transportu, ale zase pokud by to bylo lepsi, nevadilo by mi mit vetsi a tezsi hamaku pro dva (to asi jen na povalovani pro deti na zahradu), pokud se v tom s klidem vyspi jen jeden :-).

Vim, ze je vlakno nize, ale jsou tam stare odkazy a resi se hlavne delka. Ja bych potreboval hamaku nejen vetsi, ale takovou, co unese me i ten batoh a nebudu se muset bat, ze nekde povoli :-).

Videl jsem ruzne typy - sitovy i celolatkovy, kterou byste spis doporucili?
A jak se v tom spi?

Diky moc vsem za radu
Ondra
Phoenicurus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte úno 18, 2014 13:55

Re: prosba o radu s vyberem HAMAKY s vyssi nosnosti

Příspěvekod Indy » čtv črc 3, 2014 8:52

doporucili by jsme celolatkovy.

ona ta tkanina vydrzi hodne, jediny problem muze byt s jejim uchycenim k tem spagatum.

spi se v tom... no mistni prizdnivci reknou ze uplne super a nic lepsiho nikdy nebylo vynalezeno, takze vlaste skoro cele lidstvo zase neco dela spatne.

osobne to za velkou vyhru nepovazuju. pokud ale clovek spi dobre, tj usne snadno a moc se neprevaluje, nepotrebuje spat na brise nebo na boku, tak to asi pujde.

zespoda je kosa, jak stlacis spacak je to poznat, pokud nebudes v tropech. takze karimatka, a v zime to postrada smysl uplne...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: prosba o radu s vyberem HAMAKY s vyssi nosnosti

Příspěvekod Phoenicurus » čtv črc 3, 2014 10:20

Takže ti přijde jednoznačně lepší spaní na zemi? Tím stlačením spacáku myslíš co-ze kdyz na nem lezis, tak pres nej vyrazne vic profukuje? karimatku bych do hamaku cpal asi urcite tak jako tak, tak to by to asi vyresilo, ne?
Phoenicurus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte úno 18, 2014 13:55

Re: prosba o radu s vyberem HAMAKY s vyssi nosnosti

Příspěvekod Phoenicurus » čtv črc 3, 2014 10:23

Jinak, co jsem tak nasel se mi zatim jediny, ktery by mohl byt vhodny, zda tenhle (jen v jine barevne mutaci), co myslite?
http://www.rockpoint.cz/hamak-ticket-to ... 38323.html
Phoenicurus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte úno 18, 2014 13:55

Re: prosba o radu s vyberem HAMAKY s vyssi nosnosti

Příspěvekod Indy » čtv črc 3, 2014 11:20

to ze vlastni vahou slehnes pacak a on pak neizoluje, normalne to za nej dela karimatka, ale na hamace nekdy ne. a pak je zespoda kosa, zejmena kdyz profukuje.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: prosba o radu s vyberem hamaky s vyssi nosnosti

Příspěvekod vrakas » sob črc 12, 2014 1:22

Ahoj ja bych doporucil tudle: DD Hammock travel/bivi ale nosnost je 150kg min tyden sem ji kupoval a spokojenost :
http://m.natura-nuova.cz/c/hamaky
Uživatelský avatar
vrakas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: úte črc 16, 2013 8:38
Bydliště: Ostrava a sem tam Frenštát

Re: prosba o radu s vyberem hamaky s vyssi nosnosti

Příspěvekod vrakas » sob črc 12, 2014 1:42

Jinac DD Hammock sem testoval s kamaradkou a udrzela nas oba dva cca 130kg a nic se neutrhlo ani nepovolilo :) Este sem nasel ceskou firmu gold river http://www.bushcraftshop.cz/bushcraftsh ... E-A-HAMAKY
Uživatelský avatar
vrakas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: úte črc 16, 2013 8:38
Bydliště: Ostrava a sem tam Frenštát


Zpět na Spacáky a karimatky