Anketa: teplotni urceni Prima spacaku se syntetickou izolaci

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Uvadene teploty komfortu a limitu u meho/mych Prima spacaku

odpovidaji realite
6
15%
jsou nadsazene o min nez 5 stupnu
8
20%
jsou nadsazene o 5 - 10 stupnu
21
53%
jsou nadsazene o vic, nez 10 stupnu
2
5%
jsou podcenene, spacak je lepsi
3
8%
 
Celkem hlasů : 40

Anketa: teplotni urceni Prima spacaku se syntetickou izolaci

Příspěvekod mike » stř kvě 7, 2014 19:04

Vazeni pratele, chtel bych udelat maly rychly pruzkum mezi majiteli nektereho z Prima spacaku. Ciste co se uvadenych teplot komfortu a limitu tyce. Prosim, aby hlasovali pouze ti, kdo se spacakem maji trochu zkusenosti tj. spali v nem aspon nekolik noci venku a idealne pri ruznych teplotach. Test v obyvaku nebo hodina na balkone se nepocita ;-) Dekuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod Zdéňa » stř kvě 7, 2014 19:35

Osobně si myslím, že každá řada se bude rozcházet trochu jinak. Ty lehčí spacáky (třeba Prima Bike) budou mít rozdíly menší. Mám Primu Bike (teda spíš měl jsem) a rozcházelo se to jen o pár stupňů, typuju tak 2 - 3.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod mike » stř kvě 7, 2014 19:46

Jo, to klidne muze byt a navic to kazdy vnima jinak. Jde mi ciste jen o rychly prehled nazoru na foru. Jelikoz z toho, co lidi pisou, jsem si obrazek udelal, ale otazka je, jestli je spravny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod šíp » stř kvě 7, 2014 21:23

Dala jsem hlas a koukám, že zatím můj názor sdílí většina :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod mike » stř kvě 7, 2014 21:28

Ano, zatim to odpovida memu dojmu z mnoha let diskusi tady a vykukuje z toho pekne Gaussovo rozdeleni. Akorat je tech hlasu jeste porad malo, idealni by byl aspon trojnasobek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod šíp » stř kvě 7, 2014 21:30

Středa večer před prodlouženým víkendem :wink: Kdybych dnes neměla odpolední šichtu, tak tu nejsem :wink:
Hlavně by mě zajímalo, zda někdo zahlasuje za spacák má lepší parametry než je deklarované. V tom případě bych prosila, aby se dotyčný vyjádřil písemně i sem.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod mike » stř kvě 7, 2014 21:36

Aha, vlastne jo, spatne nacasovani. Ja zitra volno nemam, a tak mi to nedoslo. Stejne se s tim ale nedalo nic delat, nacasovani bylo vynuceno vnejsimi okolnostmi ;-)

Ta moznost je tam pro typy jako je tvuj manzel :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod šíp » stř kvě 7, 2014 21:41

Ano, u něj vychází, že díky metabolické aktivitě u něj letní spacák bude k expedičnímu užití :wink:
Když nemáš volno, tak monitoruj odpovědi v anketě. Předpokládám totiž, že se záhy objeví spousta pozitivních hlasů.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod mike » stř kvě 7, 2014 21:45

Jj, budu. Taky to tak trochu predpokladam, ale treba budeme prijemne prekvapeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod budo » čtv kvě 8, 2014 8:55

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod PavlisBoHus » čtv kvě 8, 2014 10:41

Hele, měl jsem a mám znovu od Primy Trek, když byl nový, tak -15st v trenýrkách nebyl problém. Problém těchto spacáků je, že tyto vlastnosti dlouho nevydrží. Po roce užívání (asi 200 nocí), byl dobrý do teplot max. do -5st (ale už ve spodkách), (druhý rok užívání zhruba dalších 100 nocí), třetí rok už jsem si ho vzít do mínusových teplot netroufnul.
Každopádně splnil přesně to, co jsem od něj očekával.
PavlisBoHus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř led 27, 2010 18:38

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod jedik » čtv kvě 8, 2014 10:57

Mám dost podobné zkušenosti jako PavlisBoHus, ale Tulákem Eco.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod axi12 » čtv kvě 8, 2014 10:57

Chceš mi říct, ze za rok naspis 200nici ve spacaku? To jsou 4 dny v týdnu...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod deckardph » čtv kvě 8, 2014 11:15

Mam prima tulak XP a sem presvedcenej ze hodnoty jsou nadneseny i kdyz nebejt toho, spacaky jsou to kvalitni (dobry materialy i zpracovani). Bohuzel sem v nem proklepal tolik noci ze sem ho proste musel vymenit. Jinak si myslim ze u spousty lidi funguje psychologie a nezkusenost, ze proste ve spacaku za takovy prachy me nemuze bejt zima ! To musi bejt chyba nekde jinde (ve me). A spousta lidi pak ani neprizna ze v tom klepou kosu... Co se tyce zmeny komfortu behem casu, tak sem ho pozoroval uz asi po 3-4tym pouziti a tezko rict jestli to bylo tim jak sem ho prasil (komprese pomoci kolena,nekolik dni v kompresaku..) a nebo tim ze ze me vyprchalo pocatecni nadseni kdy sem si rikal ze mam spacak do -7 co ma 1.3 kg :-D Coz dnes z pohledu cloveka co presel na vikinga 600 je dost vtipny :-D
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod deckardph » čtv kvě 8, 2014 11:39

Jinak nevim jestli jsem jediny nebo si toho vsimnul i nekdo jiny, ale pokud se zamerime na pomery komfortni a mezni teploty u spacaku prima (ale casto i jinych syntetickych) versus perovych, tak je prekvapive jak jsou tyto teploty nastaveny v pomeru k extremni teplote
Priklad: Prima trek XP -7/-15/ -25
Warmpeace viking 900 -7/-14/ -34
Z meho pohledu je to budto proto, ze pri klesajici teplote se zhorsuji izolacni schopnosti syntetiky (neverim ze takhle vyraznym zpusobem)
A nebo je to ucinny marketingovy trik, protoze vetsina lidi kouka (i podle doporuceni tady na foru a veci znalich lidi) na komfortni teplotu. ( tomu verim vic protoze extrem si vyrobce nemuze cucat z prstu, za proklepanou noc ho nikdo zalovat nebude, za omrzliny klidne)
Proto je dle meho skromneho nazoru pri vyberu syntetiky(nejen od primy) brat pri srovnavani do uvahy i extremni teplotu !!
Diky za pozornost :partyman:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod Semo » čtv kvě 8, 2014 15:13

V cca 2006 som si kupil priamo od Primy Trek 220 Eco s Polarguard 3D. Bol to tusim nejaky vypredaj, ale je zodpovednostou vyrobcu, aby to neskladoval naslapane v sude. S fungel novym spacakom sme sli vianocny Slovensky Raj, kde sme spali v zavretej drevenej bude na drevenej podlahe na karimatkach - takze dokonale bezvetrie, vlhkost mala (ziadny kondenzujuci stan). Teplota v chajde celonocne asi -8C. Zacinal som spat v trenkach a tricku, kazdu pol hodinu som na seba navliekal dalsie a dalsie vrstvy, pretoze bola kosa, az som si obliekol vsetko co som mal vratane membranovych gati a bundy. Potom som sa akotak vyspal do rana. Pre zastancov teorii (odporujucich fyzike) o nahatom spani upozornujem, ze som vyskusal vsetky medzistavy od jednej tenkej vrstvy az po vsetky. Kazda vrstva trocha pomohla, ale museli byt az vsetky, aby sa to akotak dalo. Velkostne som dost nadpriemerny muz (vtedy este celkom mlady) a pocas roka doma bezne spavam s prikryvkou o jednu kategoriu "teplosti" mensou, nez ostatni. Dnes je ten spacak horko-tazko do 0C. Skladovany zaveseny na ramienku, ale asi vacsi vplyv na neho balenie do batoha. Naspatych ku dnesku asi 50-60 noci.

Je to Eco spacak, ale na meranie normou to nemoze mat vplyv. Normu chapem a viem si prepocitat svoj tepelny vykon proti standardu. Napriek akymkolvek pripadnym osobnym utokom majitela firmy Prima ten spacak nemal ani nahodou musku teplotu -15C ako tvrdil. Jedine mozne vysvetlenie je, ze som ho v trenkach a tricku za 30 minut komplet prepotil a potom mi uz nepomohlo ani oblecenie vsetkeho. Do rana spacak pri -8C zazracne uschol. Dalsie 2 noci v chajde sme rovno zacinali obleceni vo vsetkom a usetrili si cviky s postupnym obliekanim.

Na Svete Outdooru by som odporucil tabulku este z roku 2001, platnu dodnes (pretoze porovnava proti periu, ktore sa nemeni). Ďoubova růžová tabulka, ktora perak s vahou 1.7-2kg vidi pre drsnych otuzilcov do -8C. Moja Prima je predlzena velkost, takze je pri hornej hrane vahoveho rozsahu, bezna dlzka je niekde pri hornom rozsahu kategorie este o jedna horsej! Norma kalibruje zhruba priemernou postavou, zakaznik si jej vysledky prepocita na seba. Bez dokazu predpokladam, ze "drsny otuzilec" bude ten typ zakaznika, ktory si moze dovolit posunut teploty aj nizsie nez standard. Cim teda Doubove vysledky (v tom cas 24 rocne zbieranie spacich pokusov) odpovedaju tomu, ze Prima Trek je teplotne posunuty asi o 10C (a aj to len vtedy, ak verime, ze Polarguard 3D je "skoro"ako perie).
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod mike » čtv kvě 8, 2014 23:10

deckardph píše:Jinak si myslim ze u spousty lidi funguje psychologie a nezkusenost, ze proste ve spacaku za takovy prachy me nemuze bejt zima ! To musi bejt chyba nekde jinde (ve me).

Bingo. Nemusi to byt nutne penezma, ale jen nezkusenosti. Mam spacak do nejakych teplot a je mi zima, takze chyba asi bude ve mne. Taky jsem to tak zpocatku videl, ale pak jsem si poridil jiny, hlavne kvuli vaze, a najednou bylo vsechno jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod dudy » pát kvě 9, 2014 6:14

PavlisBoHus píše:Hele, měl jsem a mám znovu od Primy Trek, když byl nový, tak -15st v trenýrkách nebyl problém........

Si děláš kozy?
Mínus patnáct v trenclích nedám ani v kilu peří (SJ Erratic plus 1000) a to mám po přepočtu limit -18°C.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 9, 2014 13:26

já su zimomřivá ženská, dala sem nadsazený o 5-10, ale nevím, nevím. Takovej viking 600 co má komfort v -3 a já v něm spím jakžtakž ve 2-3stupních s tím, že mám na sobě ještě péřovou vestičku... takže když bych řekla, že "viking je nadsazenej o 5" tak u primy řeknu, že těch 5-10.

Ono je pak otázka, jesli se fakt jedná o takový nadsazení nebo su jen enormně zimomřivej člověk. Ono když ve spacáku, co má konfort v -12 se vyspím dobře v -4 tak si říkám, jesli nejsu nějaká moc divná.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod PavlisBoHus » pát kvě 9, 2014 13:53

axi12 píše:Chceš mi říct, ze za rok naspis 200nici ve spacaku? To jsou 4 dny v týdnu...


Ano, ten rok to bylo cca 270 nocí. Prostě jsem dal výpověď a jezdil po světě. Na takovou cestu, kde se o spacák nemůžeš a nemáš čas starat a teploty tě čekají od -15st do +50st, je opravdu nejlepší syntetika. A ze syntetiky poměr cena/kvalita pořád vychází nejlépe Prima. Jinak samozřejmě vlastním i peřák na expedice a zimní přechody a lehký letní spacák.
PavlisBoHus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř led 27, 2010 18:38

Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod axi12 » pát kvě 9, 2014 14:05

Aha, tak to jo. Pokud jsi cely rok cestoval, tak to dává smysl :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod mike » pát kvě 9, 2014 17:31

Mawenzi píše:Ono je pak otázka, jesli se fakt jedná o takový nadsazení nebo su jen enormně zimomřivej člověk. Ono když ve spacáku, co má konfort v -12 se vyspím dobře v -4 tak si říkám, jesli nejsu nějaká moc divná.

Ne nutne, proste to mas posunute. Ve vlakne o trisezonnich spacacich najdes odkazy na Svet Outdooru, kde je kalkulacka, ktere ti umozni komfortni hodnotu prepocitat podle sebe. Ani to neni vsespasitelne, holt to chce zkusenosti a vyzkouset si, kolik potrebujes pridat. Jini zas potrebujou ubrat, tak to proste je. Ale v prumeru by se to pro vice lidi melo srovnat a kdyz je stred o 5 - 10 stupnu mimo, tak asi neco neni v poradku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 12, 2014 6:38

tak ta kalkulačka je zajímavá. Akorát se tam dává limitní teplota, zatímco já to beru spíš ke komfortu. Pokud do kalkulačky do políčka limitní dám tu komfortní (u vikinga 600 je to -3 misto -9), tak mi to tam hodí jako komfort žena +2 což +/- odpovídá. Když dám limitní, tam komfort -2 neodpovídá ani omylem... prostě su asi fakt extrémní zmrzlík:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod šíp » pon kvě 12, 2014 14:53

PavlisBoHus píše:Hele, měl jsem a mám znovu od Primy Trek, když byl nový, tak -15st v trenýrkách nebyl problém.

Tak tohle Ti prostě nemůžu věřit. Při -15°C nespí v trenkách můj manžel ani v Erraticu, a to je kříženec ledního medvěda a mrože. Tím křížencem míním manžela, nikoliv spacák. Jako důkaz uvádím, že do takových -15°C chodí po horách /od pasu dolů/ oděn jen v tenkých kalhotách z pertexu, nepotřebuje podvlíkačky ani zateplené kalhoty. Od pasu nahoru je samozřejmě oblečen, aby nedošlo k mýlce.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod Semo » pon kvě 12, 2014 19:11

Ja by som raz hrozne rad 2 vyrobcov podobnych spacakov nechal spat v stane o sirke 150cm oznacovanom ako 3-miestny spolu s vyrobcom toho stanu. Pricom v tom stane by bolo tych -15C a noc by bola prava nekonecna decembrova studena.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod Hafi » pon kvě 12, 2014 19:47

mám dva Prima spacáky:
Tulák Eco, kupováno tuším 2004. Mnohokrát praný, spáno hodněhodněkrát. Aktuálně už je vhodný tak leda dovnitř, v létě ho beru když mám spát u ohně, bo mi ho není líto. První 2-3 roky byl celkem v pohodě - teploty jsem ale neměřil, takže se do hlasování nehrnu. Ale zažil jsem zmrzlou vodu ve stanu při spaní jen trenky + triko. Ještě v roce 2009 jsem v něm chrápali na sněhu v pěkný kose (ale to už jsem byl oblečenější).

Bivak neEco: kupováno tak 2007, používán minimálně (řekl bych tak 20 nocí celkem, skladován rozbalen), tedy jak nový. Naposled byl na větší akci předloni v Černý Hoře. Asi jsem měl na sobě krátký i dlouhý spodní prádlo, spaní v neizolovaný dřevěný boudě, voda v PET byla už večer komplet tuhá během hodiny, teplotu netuším, ale zima mi nebyla.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod budo » pon kvě 12, 2014 20:45

@Semo: :lol: :lol: :lol: =D> Výborně jsme se doma se ženou zasmáli
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod mike » pon kvě 12, 2014 23:21

Semo píše:Ja by som raz hrozne rad 2 vyrobcov podobnych spacakov nechal spat v stane o sirke 150cm oznacovanom ako 3-miestny spolu s vyrobcom toho stanu. Pricom v tom stane by bolo tych -15C a noc by bola prava nekonecna decembrova studena.

Sadisto :twisted: :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod apuka » úte kvě 13, 2014 10:35

Proc sadista? Tomu uprostred by mohlo byt docela prijemne (teda, pokud by ho ti zbyli dva neutlokli k smrti, aby se zahrali :D
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Anketa: teplotni urceni Prima spacaku

Příspěvekod -ant- » stř led 14, 2015 15:25

Dal jsem do ankety, že spacák má lepší vlastnosti než uvedené, a napíšu pěkně proč.
Mám totiž obavu, že norma ač neustále omílána nebyla pochopena. Ta totiž umožňuje porovnání spacáků mezi sebou a nikoli na určité typy lidí.

Mám Tulák XP Tlim= -7°C
Po doplnění tabulky mi vyšlo, že topím míň než průměrný 25ti letý 70kg vážící a 174cm měřící euromuž. Vyšlo mi že topím pouze 78W.

Z toho plyne, že můj spacák od firmy Prima, Tulák XP má pro mou postavu normovou Tlim -3°C při naprostém bezvětří. Když jsem ho zkoušel na kopci na sněhu při -4°C, tak mi v něm bylo příjemně a protože foukalo kolem 6km/h (mám měřák) tak dle Wind Chill byla venkovní teplota kolem -7°C (Vítr odebírá teplo mnohem rychleji). Sice jsem měl žďárák, ale to je jenom folie bránící profouknutí větru a je přímo na dotyk.

Takže i když má můj spacák Tlim -7°C a já spal v -4°C ale dle WCh -7°C tak má spacák Tulák XP lepší vlastnosti než jsou pro něj uvedeny.

Dále bych chtěl doplnit, že jak jistě víte, spacák Vás kreje shora a ze stran tak jak má, ale zespodu je zmáčklý vaším tělem, tudíž s minimem izolačního vzduchu. Tudíž izolaci Vám tam dělá hlavně karimatka. A tenká nezimní karimatka = je Vám zima bez ohledu na spacáku který máte.

Samozřejmě také závisí na tom, jak se obléknete, zda zalézáte do spacáku třeba unavení, nebo prochladlí a dokonce závisí i na tom, copak jste papali k večeři, protože spoustu energie kterou by vaše tělo použilo na topení Vám sebere zpracování potravy (hlavně třeba bílkovin).

Doufám, že všichni hlasující se k tomu postavili stejně technicky jako já a dali své hlasy na základě podrobného zkoumání a nikoli odhadem. :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Další

Zpět na Spacáky a karimatky