Jakou velikost samonafukovačky?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jakou velikost samonafukovačky?

Příspěvekod tpk » stř zář 18, 2013 18:14

Ahoj, chci koupit nafukovačku od T-a-R Trail lite případně Trail pro. Nevím pro jakou velikost se rozhodnout. Měřím 187cm 86kg. Ideálně by se mě líbila prodloužená, ale 51cm široká. Na tu jsem ale nenarazil. Co myslíte, mám koupit 183/51 nebo 196/63? Ze 70% se mnou bude cestovat na výlety v kufru auta, zbylých 30% bude v batohu na zádech.
Díky za tip.
tpk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 18, 2013 18:01

Re: Jakou velikost samonafukovačky?

Příspěvekod zonn » stř zář 18, 2013 20:17

Na 70% aktivit kup větší, na 30% menší :lol:
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Jakou velikost samonafukovačky?

Příspěvekod tpk » stř zář 18, 2013 20:40

Hmmm, tak vidím že se tohle fórum neliší od všech ostatních. :|
tpk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 18, 2013 18:01

Re: Jakou velikost samonafukovačky?

Příspěvekod scinkk » stř zář 18, 2013 20:55

Pokud ti nevadi, ze z tech 30 % budes na zadech tahat o neco vetsi vahu a karimatka zabere v baglu o trochu vice mista, tak kup tu vetsi a zajistis si tak vetsi pohodli.
Na druhou stranu na tech 30 % si muzes koupit tu mensi a autem vozit nejake levne a tezke nafukovaci "lehatko" a ze 70 % budes mit extra pohodli a z 30 % lehci a pohodlnejsi batoh :) I na te kratsi se vyspis, jen si budes mozna muset neco hodit pod nohy ci pod hlavu. Rozhodnuti ale je na tobe, ani toto forum ti neda jednoznacnou odpoved :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jakou velikost samonafukovačky?

Příspěvekod zonn » stř zář 18, 2013 21:09

@tpk: na téma matrací tady najdeš několik stránek, tak nejdřív hledej a až pak buď uraženej :-..
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Jakou velikost samonafukovačky?

Příspěvekod brhel » stř zář 18, 2013 21:20

scinkk píše:karimatka zabere v baglu o trochu vice mista
hlavně kup takovou, aby se ti vešla i se spacákem a vším ostatním do tvého báglu.

jinak souhlasím s předchozím, čím míň bágl váží, tím líp. A do kufru auta se vejde všechno (a co ne, tak se před odjezdem nechá doma)
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Jakou velikost samonafukovačky?

Příspěvekod tpk » čtv zář 19, 2013 5:42

zonn píše:@tpk: na téma matrací tady najdeš několik stránek, tak nejdřív hledej a až pak buď uraženej :-..

Uraženej to ne :-) jen jsem konstatoval to co se mi potvrdilo hned prvním příspěvkem.

Asi nebude jiná cesta než vletěl do nějakého kamenného obchodu a tam vše vyzkoušet poměřit.
tpk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 18, 2013 18:01

Re: Jakou velikost samonafukovačky?

Příspěvekod Vachon » úte říj 22, 2013 11:16

Ještě k délce, zvaž i, v jakých podmínkách budeš spát; například na zimní bivakování ve žďáráku bych zkrácenou karimatku nedoporučoval (byť toho na zádech potáhneš hodně), pokud ji naopak budeš většinou pokládat na prkenou podlahu pod střechou, nevidím v tom nejmenší problém.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Jakou velikost samonafukovačky?

Příspěvekod terkad » úte říj 22, 2013 20:19

Budu se muset podivat doma, jakou delku mam. Mam teda babskou regular variantu, takze to o moc vic k me vysce 170 to nebude. vim, ze kdyz natahnu spicky a ruce si zkrizim pod hlavou (v lehu na brise), he mi karimatka lehce kratka. na druhou stranu, batoh davam stejne bud pod hlavu, to nejcasteji, nebo pod nohy a mam klid. Aaspon usetrim cca 200g v batohi, coz se pocita.
A dovolim si nesouhlasiy, co se Bang letniho vuci zimnimu batohu tyce. V lete taham na zadech daleko vice veci. Klasicky jde clovek pres den v kratasech a tricku, vecer se prevlikne do tepleho, na horach beru casto i podvlikacky, cepici, rukavice a jako zalohu gtx bundu a kalhoty a vetsinou i vse vyuziju. Takze 90% casu tahnu batoh narvany teplym oblecenim, ktere oblekam az vecer nebo pokud je skarede. V zime mam vse az na perovou vestu, spacak, par drobnosti a vareni oblecene na sobe a slapu v tom, takze batoh vazi minimum. Navic voda je vsude okolo, tak se mi nestane, ze bych pro jistotu tahla na zadech 3 l vody.
Spacak pouzivam az na vyjimky, kdy se spi na chatach jeden, a to marmot never summer, ve kterem spim vsude, vahove je jeste v limitu a mam jistotu, ze se vyspim kdekoli
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Jakou velikost samonafukovačky?

Příspěvekod Semo » úte říj 22, 2013 20:45

Mam 192/98 a TaR Prolite Large (196x61) a rozhodne mi nie je velka. Kedze spavam vystrety na bruchu, tak aj tak mi chodidla trcia z karim. von. Sirka sa mi hodi, pretoze amm celkom siroke ramena a spavam s "prednou" rukou ohnutou v lakti. Ked sa ten klb dostane mimo karim. tak pretlaci spacak az na podklad a trocha to studi.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Jakou velikost samonafukovačky?

Příspěvekod air2 » ned pro 1, 2013 18:30

Mám 187 cm a TaR Prolite regular. Větší jsem původně chtěl, ale nakonec jsem rád, že jsem vzal menší (úspora hmotnosti, velikost balíku). Velikost je akorát, pod hlavu si stejně dávám mikinu nebo bundu, takže délka není problém. Plánuju nákup Trail pro nebo basecamp na cesty autem (případně nějaké nafukovačky). Myslím si, že nejlepší je mít dva typy (záleží jak často je ale využiješ).
Pokud nevyznáváš zrovna ultralight a na těch 30% použití ti nebude vadit táhnout nějaké deko navíc + větší zabraný prostor, klidně si dopřej to pohodlí a kup jednu (třeba tu Trail pro). Ale záleží jestli těch 30% jsou víkendy v českých horách nebo náročné 2-3týdenní přechody vyšších hor s plnou polní. Pak taky jestli spíš pod širákem nebo ve stanu, léto/celoročně.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice


Zpět na Spacáky a karimatky