Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Spacáky Cumulus - anglické

Příspěvekod Jazz » stř zář 18, 2013 7:36

Takže som dnes večer prvý krát testol pri nižších teplotách môj ľahký trojsezónny anglický Cumulus ultralight 350 http://www.cumulus-sleepingbags.co.uk/CU350.htm v kombinácii s nafukovacou karimatkou Therm a rest Neoair All season http://www.cascadedesigns.com/therm-a-r ... on/product? . Ležal som na betónovej terase pod holým nebom. Mal som oblečené IB merino nátelník 200g, také isté spodky a hrubé froté ponožky Harkila. Spalo sa mi výborne (ak odmyslím susedov strom z ktorého každých desať minút spadol z desať metrovej výšky na plechovú strechu orech :-) ), teplota okolo 23:30 bola 9 stupňov a 78% vlhkosť, keďže vačšinu dňa pršalo. Nad ránom okolo 5:00 klesla teplota na 5,1 stupňa a vlhkosť na stúpla na 84 % pri ležaní na boku som začal pociťovať slabý chlad na bedrové kĺby (asi moje najcitlivejšie miesto na chlad, spolu s kolenami) , tak som si obliekol ešte PWS spodky a pokračovalo sa spokojne ďalej v spaní, až kým ma nezačal o 7:00 oňufávať a olizovať môj pes :-) . Vonkajší pertex bol "okvapôčkovaný" a vlhký od rosy, ubudnutie loftu som nezaznamenal. Musím skonštatovať, že moje "teplotné určenie" tohto spacáku sa mi +/- potvrdilo. Spodná hranica komfortu bola pre mňa +5 stupňov (ak by som si obliekol ešte PWS mikinu, myslím, že by sa posunula aj na +2 stupne) .Komfort -3 ako udáva výrobca nezodpovedá skutočnosti, mohla by to byť spodná hranica limitu. So spánkom som spokojný zzzz , takže so spacákom som spokojný :partyman: . PS: a ešte som si uvedomil, že polovicu tepelného komfortu a pohodlia zabezpečuje dobrá karimatka.
Uživatelský avatar
Jazz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: pon srp 8, 2011 15:49

Re: Spacáky Cumulus - anglické

Příspěvekod fps » stř zář 18, 2013 8:50

takže je Cumulus ultralight 350 letní spacák, podle množství peří tomu taky tak má byt, teplotní komfort je cca stejný jako u Sir Joseph Koteka 290, v Sir Joseph Koteka 290 s coolmax spodky a trikem s dlouhými rukávem, na nafukovačce Therm-A-Rest NeoAir Xtherm je hranice cca +7°C, díky že ses poděli ze skutečnými zkušenostmi
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Criterion (UK)

Příspěvekod deu » pon dub 28, 2014 13:27

Obrázek
Aby nedocházelo k záměně s polským Cumulusem,rozhodl se anglický výrobce změnit název na CRITERION.
Kvalita(doživotní záruka),materiály(pertex quantum,down 870+cuin) i modelová řada zůstává stejná,mění se jen jméno.
Obměna modelů bude probíhat postupně a tak budou dostupné chvíli oba názvy,tak se nebojte,jde o stejné spacáky.
Více fotek na facebooku.Tom
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod budo » pon dub 28, 2014 16:11

Tome dva dotazy...

Co to je na fotkách za stan?
Jaký je význam nového názvu Criterion? - Na webu jsem nic rozumného na první minutu nenašel, dýl jsem nehledal. Čekal jsem nějaký typ mraku .... anologicky s Cumulusem.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod deu » pon dub 28, 2014 17:14

Ani jedno netuším,stan je focenej v anglii a název trochu zvláštní,asi něco ze Star Wars nebo Supermana :D
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod TimTaylor » sob čer 17, 2017 18:40

Zdar, máte někdo aktuální zkušenosti s péřáky od Polské firmy Cumulus? Koukám na eshopy (weby nalehko.com nebo pod7kilo.cz), kdy na obou se dají pořídit "ultralehké" tří sezonní péřáky s +- stejnou gramáží, parametry i cenami, kdy ale ve prospěch zn.Cumulus jsou o něco nižší váhy spacáku (např spacák s 500g husího peří - spacák od firmy Criterion váží lehce přes 1kg a Cumulus
o stejné gramáží má cca 850g, cena spacáku je +- stejná). Nechci koupit nějakou úplnou Čínu, ale obecně jsem na polský Cumulus našel kladné recenze, kdy jinak dám přednost nižší váze spacáku když je cena +- stejná
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod Mawenzi » sob čer 17, 2017 19:06

treba uzivatel Aldo je prodava a daji se dost najit spokojeni zakaznici, takze bych se urcite nebala koupit polskej cumulus. rozdil ve vaze muze byt v latce, absenci limce, cuin... ktery dva modely si porovnaval? rekla bych, ze nabidku maji velmi podobnou ale nevim, zda totoznou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod TimTaylor » sob čer 17, 2017 19:33

nabídka je fakt hodně podobná, i ceny, hledám něco 3 sezonního s 400-500g peří, kdy favority jsou asi Cumulus Mysterious Traveller 500 (váha 880g) nebo Cumulus Lite Line 400 (755g), oproti nim jsou modely CRITERION Traveller 500 (1005g) nebo CRITERION Prime 400 (905g). Je to právě hodně podobné, ale ty Criteriony jsou oba o cca 100g těžší než Cumulusy + navíc o něco dražsí (ta Prime 400g je o 1000Kč dražší než lehčí Cumulus se stejnými parametry...). Postupně odlehuju vybavení, takže i těch 100g nižší váhy se hodí, navíc za stejou (nebo dokonce nižší) cenu.....
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod mike » sob čer 17, 2017 22:00

Zkus trochu hledat. Zrovna o spacakach Cumulus se tu toho napsalo opravdu hodne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod deu » ned čer 18, 2017 8:27

TimTaylor píše:Je to právě hodně podobné, ale ty Criteriony jsou oba o cca 100g těžší než Cumulusy

Criterion Traveller=Pertex MICROLIGHT (with Ripstop), Cumulus Traveller = Pertex Quantum, rozdíl je v gramáži látky.
Stačí si přečíst specifikaci na stránkách výrobce.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod remy77 » ned čer 18, 2017 11:08

TimTaylor píše:Zdar, máte někdo aktuální zkušenosti s péřáky od Polské firmy Cumulus?


Sebe aj polovicke som od Alda vzal na zimu Cumulus Teneqa 850 a zatial spokojnost obaja. Rozmyslam neskor vymenit aj viking 600 za Lite line 400 alebo Panyam 450. Len sa im vseobecne nejako zacali dvihat ceny .. #-o

Inak 4 zimy mam Cumulus Incredilite paperku a absolutne super.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod TimTaylor » ned čer 18, 2017 11:36

Super, dík za příme zkušenosti. Osobně mám doma 2 péřáky od Warmpace, ale další bude zřejmě Cumulus s těma 400-500g peří. K té váze - ono někomu příjde 100g váhy u spacáku jako blbost, ale ono to je 200g na karimatce, 400g u batohu, 100g u spacáku, 150g u vařiče atd. a najednou máte o kilo lehčí batoh jak nic, přitom nesete pořád stejně věcí...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod fps » ned čer 18, 2017 12:37

já tedy váhu řeším, ale úplný UL se mi neosvědčil, raději ponesu celkově o 1 kg v batohu navíc, než mít u vybavení menší komfort a menší životnost, já raději volím ve vybavení zlatou stření cestu, já mám základ bez vody a jídla, a třeba i se stanem léto cca 7,5 kg, jaro a podzim cca 8,5 kg, zima cca 9,5 kg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod remy77 » ned čer 18, 2017 12:56

fps:
Predpokladam, ze to myslel obrazne. Ak usetri na vahe od 100 po 500 g na veciach, tak to je radovo niekolko kg.

nemam ul, a pri rozumnom baleni a nenoseni picovin na zimu do 13 kg komplet s jedlom, vodou, cepinom, mackami... a to nosim cely stan sam (Elixir 2)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod FrantaKrajta » ned čer 18, 2017 14:33

budo píše:Jaký je význam nového názvu Criterion? - Na webu jsem nic rozumného na první minutu nenašel, dýl jsem nehledal. Čekal jsem nějaký typ mraku .... anologicky s Cumulusem.


Tak to je jednoduché, přeci "kritérium", ne?
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod budo » pon čer 19, 2017 7:47

:-) Díky

Jinak já můžu dát do placu dobrou zkušenost se spacákem Cumulus (UK - tedy dnešní Criterion) Traveller 650. Jsem s ním velice spokojený. Použití od podzima do jara - spím jak v peřince, nikdy mi nebylo zima (jen jednou a to díky mé chybě - omylem jsem si v zimě vzal letní karimatku s nízkým tepelným odporem). Na některé příležitosti ho beru i jaro - podzim - to se s ním jen přikrývám a bohatě mi to tak dostačuje.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod pod7kilo » čtv čer 22, 2017 19:50

TimTaylor píše:Zdar, máte někdo aktuální zkušenosti s péřáky od Polské firmy Cumulus? Koukám na eshopy (weby nalehko.com nebo pod7kilo.cz), kdy na obou se dají pořídit "ultralehké" tří sezonní péřáky s +- stejnou gramáží, parametry i cenami, kdy ale ve prospěch zn.Cumulus jsou o něco nižší váhy spacáku (např spacák s 500g husího peří - spacák od firmy Criterion váží lehce přes 1kg a Cumulus
o stejné gramáží má cca 850g, cena spacáku je +- stejná). Nechci koupit nějakou úplnou Čínu, ale obecně jsem na polský Cumulus našel kladné recenze, kdy jinak dám přednost nižší váze spacáku když je cena +- stejná


Cumulus a Criterion jsou vyráběny ve stejné fabrice v Polsku, kvalita je totožná. Jedná se jen o jiné modelové řady s odlišnou distribucí. Srovnání hmotností záleží na konkrétních modelech - použitých materiálech a funkcích. Nedá se říci, že by byla jedna ze značek obecně lehčí.
Uživatelský avatar
pod7kilo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát srp 23, 2013 13:08
Bydliště: Rybná 26, Praha 1

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod booze » pát čer 23, 2017 14:04

budo píše:dobrou zkušenost se spacákem Cumulus (UK - tedy dnešní Criterion) Traveller 650.... Použití od podzima do jara - spím jak v peřince, nikdy mi nebylo zima

To i v lete? Asi bych se upekl.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod Wolfi » pát čer 23, 2017 14:11

Můžu potvrdit že jde o téměř totožné spacáky lišící se jen v detailech a samo v gramáži náplně.
má drahá polovička má CRITERION Quantum 350 a já mám Cumulus Lite Line 400.
A krom gramáže náplně se to liší myslím jen malou legou se suchým zipem u zapnutí límce u Criterionu. (výšivku výrobce nepočítaje)
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod tunak » pát čer 23, 2017 16:08

Osobně bych vzal radši třeba Paina 400 od Sira Josepha. Cumulus je jako cedník, peří leze úplně všude ven. Ale nechci zase zbytečně strašit, možná mám jen zkušenost s blbým kusem.
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Příspěvekod budo » sob čer 24, 2017 12:11

booze v lete pouzivam Pinguin Tramp, ale párkrát jsem spal i pod tim travellerem. Ale jen jsem se prikryl...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod booze » sob čer 24, 2017 12:42

Tak to jo ja bych se upekl a zvlast v CR je nad ranem porad horko, ze se potim, ale pritom zima.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod remy77 » ned čer 25, 2017 14:49

tunak píše:Osobně bych vzal radši třeba Paina 400 od Sira Josepha. Cumulus je jako cedník, peří leze úplně všude ven. Ale nechci zase zbytečně strašit, možná mám jen zkušenost s blbým kusem.


Mam pol roka zimny perak aj s polovickou, 4 zimy paperku od Cumulusu a bez problemov. Asi si trafil na zly kus...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod qwreoi » sob srp 11, 2018 14:42

Wolfi píše:Můžu potvrdit že jde o téměř totožné spacáky lišící se jen v detailech a samo v gramáži náplně.
má drahá polovička má CRITERION Quantum 350 a já mám Cumulus Lite Line 400.
A krom gramáže náplně se to liší myslím jen malou legou se suchým zipem u zapnutí límce u Criterionu. (výšivku výrobce nepočítaje)



Dobrý den,
rozhoduji se právě mezi těmito modely. Jak hodnotíte Criterion Quantum 350 vs Cumulus LiteLine 400 po asi roce používání? Kvalita zpracování je na stejné úrovni?

Teplotní komfort je v nich stejný?


Děkuji
qwreoi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob srp 11, 2018 14:34

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod Pierre111 » ned srp 12, 2018 13:41

Hadam ze to ciselne znaceni udava mnozstvi peri takze stejny tepelny komfort bych neocekaval.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod mnicky » pon čer 10, 2019 19:08

Nemate niekto skusenosti so spajanim 2 spacakov Criterion/Cumulus? Mam jeden s lavym a jeden s pravym zipsom, a teraz si lamem hlavu nad tym, ako ich prepojit :)

Pride mi, ze je potrebne jazdec zipsu najprv z jednej strany odpojit od zipsu, aby sa mohol napojit na zips druheho spacaku, ale to nejde, kedze na oboch stranach zipsu su akesi zarazky, ktore tomu zabranuju...

Na silu to skusat radsej nechcem :) a na webe som k tomu nic nevedel najst...
Uživatelský avatar
mnicky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 25, 2017 22:39

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod Miuan » pon čer 10, 2019 23:03

U obou vyrobcu pisou ze spojit dva spacaky jde, to znamena ze nejak toho jezdce odpojit musi jit, bez toho ty spacaky dohromady nesepnes.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod Lipon » úte čer 11, 2019 7:43

mě by docela zajímalo, kolik lidí nakonec ty spacáky fakt spojuje
taky jsem před X lety takhle s tehdejší polovičkou kupoval spacák, nakonec jsme je sepnuli všeho všudy dvakrát. Každej se v noci vrtí jinak a na dobrý vyspání to nejni.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod maty » úte čer 11, 2019 10:07

Ano jde to, ten velky jezdec se posune k malemu a pak lze jednu stranu zipu vysunout. Nicmene si to taky nedokazu predstavit v tom spat ve dvou.
Přílohy
IMG_20190611_105745.jpg
IMG_20190611_105745.jpg (46.92 KiB) Zobrazeno 11524 krát
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod GreyMouse » úte čer 11, 2019 13:53

Lipon píše:mě by docela zajímalo, kolik lidí nakonec ty spacáky fakt spojuje

Ve stanu pro jednoho, maximálně dvě osoby blízké (bez nadváhy), jsme spacáky spojovali každou noc. Ale je to dost piplačka, zipům se nechce, rozhodně to nejde tak snadno jako rozepnout a zapnout zip třeba u bundy. Alespoň u těch spacáků, co jsme měli. Ale samotný spaní dobrý. Na alumatce ve stanu pro jednoho, kde se nedá ani posadit, jsou určitě větší zdroje nepohodlí :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky