Spacák pro holku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Spacák pro holku

Příspěvekod rosenrotka » ned dub 14, 2013 19:16

Zdravím vespolek :)
(předem se omlouvám, pokud už tu téma je víckrát, jsem nepozorný čtenář :D)

Moje situace:
Jsem vysoká hubená slečna s mizernou termoregulací, měla jsem spacák do -10 od Husky, ve stanu mi v létě byla pravidelně zima, pokud jsem si k sobě nenastěhovala biotopení :D.

Potřebuji spacák jaro-podzim (vesměs tu řešíte spacáky do hor v zimě a to jde mimo mě :D)
Tzn. teploty do 0 k přežití i venku pod celtou. (dělají se vůbec nepromokavé spacáky? Nebo jsou na to nějaké pláštěnkové vychytávky?-omlouvám se za svou neznalost)

Požadavky: do 2 kilo, cenově do 2,5 tisíce - u obojeho čím míň, tím líp.

Kamarádka má Arktidu plus, ale to mi přijde na léto jako extrém :D
Díky moc za každou dobrou radu, hrabu se v tom celý den a vůbec nejsem moudrá.

rosenrotka
When life gives you lemons make orange juice and leave the world wondering HOW you did it.
Uživatelský avatar
rosenrotka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 14, 2013 18:56
Bydliště: východní Čechy :)

Re: Spacák pro holku

Příspěvekod pavproch » ned dub 14, 2013 20:13

No to víš, že tady takové thema je.... akoráth sa z něj vlastně nic nedozvíš... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Spacák pro holku

Příspěvekod rosenrotka » ned dub 14, 2013 20:52

Děkuju za reakci... :)
No, tak přesně toho jsem se bála, navíc slečna tam chce "letňáka" a v tom bych pod širákem umrzla se obávám :D
When life gives you lemons make orange juice and leave the world wondering HOW you did it.
Uživatelský avatar
rosenrotka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 14, 2013 18:56
Bydliště: východní Čechy :)

Re: Spacák pro holku

Příspěvekod fps » ned dub 14, 2013 21:02

rosenrotka píše:měla jsem spacák do -10 od Husky, ve stanu mi v létě byla pravidelně zima

buďto si koukala na -10 na extrém teplotu, a ne na komfort, což je ta hlavní teplota co na spacáku hledej, a nebo Husky lže, čemu bych se ani nedivil
rosenrotka píše:Potřebuji spacák jaro-podzim. Tzn. teploty do 0 k přežití i venku pod celtou. (dělají se vůbec nepromokavé spacáky? Nebo jsou na to nějaké pláštěnkové vychytávky?-omlouvám se za svou neznalost)
Požadavky: do 2 kilo, cenově do 2,5 tisíce - u obojeho čím míň, tím líp.

nejlepší je péřák, a z membránou, a nebo žďárák, ale za tu cenu jenom těžko seženeš samotný péřák, natož ještě k tomu žďárak, a to ani ve slevě, jedině ňáký v bazaru
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spacák pro holku

Příspěvekod progym » ned dub 14, 2013 21:07

Hele, tak si zapněte dva spacáky dohromady a využívej toho "biotopení" bude ti teplo a ještě se pobavíš :supz:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Spacák pro holku

Příspěvekod rosenrotka » ned dub 14, 2013 21:18

fps: Koukala jsem na jedinou teplotu, která tam byla uvedená :D "Do -10" .... Právě, většina péřáků, co jsem viděla, stojej od 5k výš... a já nejezdím tak často, aby se mi ta investice vyplatila, mám dojem.. a bazarovýho se bojim, né že bych byla cíťa, ale bůhví, jak se k tomu předchozí majitel choval.. Navíc s mojí klikou na "pěkný počasí" mi vadí ta tendence vlhnout, takže ve finále bych si nepomohla :)

progym: Dobrá rada nad zlato :D akorát do spojenejch spacáků táhne vrškem a já spím v prenatální poloze, takže s mým metrem osmdesát jsem schopná zabrat oba spacáky zaráz :D navíc to biotopení nemám s sebou všude a cizí si prej půjčovat nesmim 8-[ :D
When life gives you lemons make orange juice and leave the world wondering HOW you did it.
Uživatelský avatar
rosenrotka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 14, 2013 18:56
Bydliště: východní Čechy :)

Re: Spacák pro holku

Příspěvekod budo » ned dub 14, 2013 23:49

Ahoj, o tomhle z vlastní zkušenosti vím, že to funguje.
http://praha-slezska.hudy.cz/goodsdetai ... oodsID=887
Je to manželky, která to moc nepoužívá a já si to půjčuju (dočasně).
Na slušné karimatce se v tom opravdu i těch mínus pár stupňů dá pohodlně spát v triku dl.ruk., spodkách a ponožkách. Je to lehce nad. Ber to jako inspiraci, Jistě najdeš i v limitu 2,5k.

Bez osobní zkušenosti:
Mrkni sem: http://www.boll.cz/index.php?cmd=page&t ... ductType=4

A sem: http://www.prima-spacaky.cz/spacak-prim ... -mummy-400

Levné peří: http://www.warmpeace.cz/cs/warmpeace/sp ... g-300-1099
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Spacák pro holku

Příspěvekod vonkreuz » pon dub 15, 2013 6:38

K levnému peří bych dneska přihodil už aj RockEmpire.
Mám podobný lehký péřáček od Deuteru a na léto je to ideální. Jen nevím, nevím, jak se ženskou. Protože tam, kde já spím v 300g peří, moje přítulka si bere 850g peří. :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Spacák pro holku

Příspěvekod budo » pon dub 15, 2013 7:54

ajej, značný rozdíl :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Spacák pro holku

Příspěvekod kropt » pon dub 15, 2013 18:11

Tenhle Rock Empiere má manželka, má zateplené nohy nějakou extra vrstvou. S tou termoregulací je na tom stejně jako ty - tzn. zima je jí i v létě na chatě :-) a v tomhle spacáku dala i -5°C ve stanu.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Spacák pro holku

Příspěvekod mike » úte dub 16, 2013 0:21

rosenrotka píše:Koukala jsem na jedinou teplotu, která tam byla uvedená :D "Do -10"

Myslis neco takovehodle? Pekny priklad naprosto neseriozniho prodeje spacaku. Tech -10 je samozrejme extremni teplota tj. naprosto nepouzitelne hausnumero. Pouzitelnejsi najdes, kdyz si rozkliknes specifikaci a tam je TEPLOTNÍ URČENÍ Extrem: -10°C, Low comfort: -4°C, High comfort +1°C. Tebe jako zenskou zajima High comfort, jinde byva jen komfort. K nemu si pricti konstantu podle sebe a vyrobce. Tady by podle naplne cisla mohla od oka odpovidat, ale treba u Primy je nutne vsude pricist 5 - 7 stupnu.

Jestli chces neco levneho, tak bohuzel asi jen umelina. Se slusnou izolaci bude mit kolem kila a pul, s horsi dve kila. Jako vyse zmineny Deuter Sphere nebo treba Prima Tulak, v obou budes v pohode tak do 10 stupnu, niz uz to bude individualni a zalezet na okolnostech (unava, najezeni...). Perak by byl lepsi, pri stejnych parametrech je pocitove hrejivejsi. Ale samozrejme drazsi. Opet zalezi na vyrobci. Udajum u Vikingu 300 bych rozhodne neveril, ale Viking 600 by mel byt v pohode. Myslim, ze byl pred casem nekde ve sleve za rozumnou cenu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Spacák pro holku

Příspěvekod Berenika » pát čer 28, 2013 8:38

Souhlasím s tím, že tady se nevyplatí šetřit. Už tu myslím padl empire, ten je skvělý. Já jsem měla Sir Joseph, poměrně drazší, ae pro mě byl dost komfortní a nejsem extra odolná krutým podmínkám, takže v tomhle směru mi vyhovoval. :finga: :finga:
A nebo si prostě kup nějakou elektro termodečku, která bude hřát.
Nebo doporučuji zůstat v posteli na normální <spam_smazan>
Berenika
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát dub 12, 2013 12:42


Zpět na Spacáky a karimatky