Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod dudy » pon pro 3, 2012 17:57

To "fps"
Ale furt tam máš jen jedny spodky Devold Active které jsou poměrně tenké a svým složením jsou určené spíš pro aktivní pohyb, než statické ležení v pytli, viz citace z webu: "ideální pro podzimní a zimní sporty (lyže, kolo), turistiku a jiné aktivity v chladných dnech při teplotách -20 °C až +10 °C"
Všichni ostatní tady zmiňujeme spodky PWS které jsou o řád jinde. A vony ty chlazený kejty dokážou vychladit celýho čolověka.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod deckardph » pon pro 3, 2012 18:45

S tím tepelným komfortem je to fakt zvláštní' tenhle výkend sem spal pod širákem v Krkonoších na Kotli, spacak warmpeace Viking 600 komfort -3 na sobě sem měl dvoje ponožky, spodky doubleface na tom badilky a na vršku tričko z power dry na tom doubleface s dlouhym rukávem, rolák od craftu a na tom primaloftku denali od DA. Půlku noci mě bylo vedro než sem si rozepnul tu bundu pak už bylo příjemě a venku bylo kolem -7 až -10 a i když sem byl častečně za klečí pofukoval mírnej větřík... jo a sem taky celkem zimomřivej :-)
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod KoMeC1905 » pon pro 3, 2012 21:52

to "deckardph"
Nemohl bys sem pls napsat rozměry sbalenýho Vikinga 600.
Popř hodit nějakou porovnávací fotku :yawinkle:
Přemýšlím o jeho koupi-vzhledem k poměru cena/výkon je to zatím můj favorit.
Jen jsem nenašel žádné údaje o jeho sbaleném rozměru :((
KoMeC1905
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 24, 2010 21:15

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod fps » úte pro 4, 2012 13:43

fps píše:chci něco co bude na zimu -5°C až -20°C, a s toho mi vychází jasný favorit Sir Joseph Looping 1200, komfort -18°C mi připadá pro mě akorát, a ne že bude moc teplí?

tak jsem si psal s @sirjoseph.cz, a tam mi taky potvrdili že by byl Looping 1200 moc teplí, a doporučil Looping 900, Erratic Plus 1000 a Koteku 850, takže objednám Koteku 850, jsem zvědav do kolika mínus to bude zvládat, předpokládám že -10°C určitě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod TimTaylor » úte pro 4, 2012 13:51

to fps:
teda chlape, tvoje starosti (a finance) bych chtěl mít:-). Koteka 500-850 je zatím i můj favorit, jen ta cena není moc príma. Mimochodem, neuvažujete někdo o účasti na

http://www.hanibal.cz/na-hory/13416-han ... ent/#popis

Celkem dost mě to láka, možnost osobně si něco vyzkoušet je lepší než tisíce slov... Slibuji tu dát k vyzkoušení péřáky od Warmpeace, takže to asi zkusím a pak se rozhodnu, co nakonec koupím. Někdo tu psal (Jarilo?) že Warmpeace má na jaře přijít s novými spácaky, to by mě celkem zajímalo, ale na jejich webu jsem nic nenašel...?
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod Trafikant » úte pro 4, 2012 15:02

Komplet nové spacáky od Warmpeacu byly k vidění zatím na veletrzích a předváděčkách.

Vikingy mají nový design + svrchní matroš a bude i verze 300.

Pak bude série Mountain Lite, která se IMHO nepovedla, ale to už je na každém zvlášť....
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod suslos » úte pro 4, 2012 17:50

Nový Vikingy jsou pořád a stále fajn, o té 300 na léto moc uvažuju, hlavně kvůli té super ceně co udělali! :rock:

Mountain lite mi přijdou s tou cenou... lehce k smíchu? Rozhodně bych si v té kategorii vybral jinak..
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod Trafikant » úte pro 4, 2012 18:34

Přesně tak, parametry horší než Koteka a cena vyšší...co dodat :D.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod suslos » úte pro 4, 2012 18:51

Jojo, to je logika jako blázen :D Ale ty ceny, to jsem nechápal... a obecně vypadnutí některých spacáků.. Teď buď viking 900 nebo až Horizont 1000, nic mezi tím :finga:
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod budo » pát pro 7, 2012 0:05

ani nevím jak, najednou jsem byl na tomhle webu a zaujal mne tenhle spacák .... jeví se mi zajímavě, za tu cenu a s těmi parametry ..... třeba se to někomu bude hodit.

http://www.alpkit.com/shop/cart.php?tar ... ory_id=253

PS: kvůlivá mikovi jsem se naučil používat funkci náhled :-..
Naposledy upravil budo dne sob pro 8, 2012 23:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod sobb » pát pro 7, 2012 10:28

jojo, Alpkit už byl na fóru párkrát zmiňován, já si pořídila čtyřstovku, a oodoow, díky kterýmu jsem se pro ten PipeDream rozhodla, už jich má pomalu celou sbírku :P
výbornej spacák :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod deckardph » pát pro 7, 2012 20:59

Komec: Stratil sem originální sack tak používám kompresák ze staršího syntetickýho spacáku v pohodě jde stahnout do válce v průměru 23 x 30 Jinaktenhle vejkend plánuju jizerky pod širákem ( ted je tam -23c)
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod budo » pát pro 7, 2012 21:25

Do kolika mínusů byste mysleli že je rozumné spát a v jaký kombinaci? Mám k dispozici:
- Deuter Sphere 850
- http://pinguincz.cz/spacak-letni-tramp-khaki.html
- žďárák HP
- celta nebo stan

oblečení nějaká klasika - devold active rolák, tlustý pletený babiččiny fusky (lehký skladný zdarma a parádně teplý mimochodem), nějaký spoďáry (třeba tlustá moira), eventuelně flíska či péřovka (ve které bych spát nechtěl, ale jako záloha na kdyby-bylo-nejhůř). EDIT: Zkrátka když vrazím tyhle spacáky do sebe, myslíte že se na pěnovce+nafukovačce nechá spát pod celtou třeba v -15 ? Nebo to už je nutný se stanem a budu kosit?

Zatím jsem měl většinou v zimě štěstí na teploty do -5°C, ale kdyby bylo někde -10 až -15 tak to chce zřejmě pořádný péří a to zatím nemám .... zaujal mne právě ten Alpkit
Naposledy upravil budo dne pát pro 7, 2012 23:24, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod zdenki » pát pro 7, 2012 21:51

@deckardph: ty Jizerky myslíš jako v šestistovce Vikingovi? :shock: Napiš po víkendu jak jsi se měl a kolik chybělo k dosažení extrémního limitu (Warmpeace udává -28).
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod Trafikant » pát pro 7, 2012 23:20

Koukám, že nejsem jediný :D. Zítra valím do hor a mám sebou Summerlite od Warmpízu dosypaný na 480 gramů peří s plnivostí 750, tak uvidíme =).

Samozřejmě mám péřovku, PWS a pořádnou károšku (károšky).
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod zdenki » pát pro 7, 2012 23:30

Tak taky poreferuj,jak si se ,,vyhajal'' :D . (ale nová péřovka je suprovní :wink: )
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod aksam » sob pro 8, 2012 8:48

do hor jsem se nedostal,ale večer jsem si výšlápl na nejbližší kopeček ( Kozlov 614m.n.m) se spacákem a žďárákem....ráno při probuzení bylo -15...spal jsem jen v merino spodkách a triku s dlouhým a na hlavě kuklu,ponožky powerstretch od warmpeace a bylo ok....pravda je,že spacák má 1050g peří a komfort -20,takže na něj šlo o ideální podmínky
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod fps » sob pro 8, 2012 12:18

budo píše:Do kolika mínusů byste mysleli že je rozumné spát a v jaký kombinaci? Mám k dispozici:
- Deuter Sphere 850
- http://pinguincz.cz/spacak-letni-tramp-khaki.html
- žďárák HP
- celta nebo stan
oblečení nějaká klasika - devold active rolák, tlustý pletený babiččiny fusky (lehký skladný zdarma a parádně teplý mimochodem), nějaký spoďáry (třeba tlustá moira), eventuelně flíska či péřovka (ve které bych spát nechtěl, ale jako záloha na kdyby-bylo-nejhůř). EDIT: Zkrátka když vrazím tyhle spacáky do sebe, myslíte že se na pěnovce+nafukovačce nechá spát pod celtou třeba v -15 ? Nebo to už je nutný se stanem a budu kosit?

mě by asi v tomhle všem byla zim už okolo -10°C, v -15°C bych se asi už moc nevyspal
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod zdenki » sob pro 8, 2012 12:36

deckardph: ,,Největší mráz byl ale na Jizerce v Libereckém kraji, rtuť zde spadla pod minus 27 stupňů. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ)". :wink:
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod fps » sob pro 8, 2012 15:48

taky jsem dost zvědav jak dopadli v Jizerkách, -27.8°C na Jizerce je dost dobrá teplota, ale tipl bych si že v noci klapali kosu, -27.8°C už je docela dost, to už je doopravdy na Sir Joseph Koteka 500+Sir Joseph Koteka 850, bylo by skvěli kdyby podobná teplota byla i mezi vánocemi a silvestrem na Šumavě kam pojedu, ale mam obavy že se dost oteplí, a že takové mrazy budou až v lednu nebo v únoru, a to kdoví jestli
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod budo » ned pro 9, 2012 3:30

fps píše:mě by asi v tomhle všem byla zim už okolo -10°C, v -15°C bych se asi už moc nevyspal


Perak jsem nikdy nemel, mam 15-17 let starou Salewu Ladakh .... vyseptalej 3 sezonnak po smrti. K tomu rok starej Pinguin Tramp koupenej z nerozvaznosti. A v poslednich dnech jsem konecne dosel k rozumu s tim, ze jediny co ma smysl porizovat je peri. Kvuli pomeru vaha / sbalitelnost / tepelny komfort.

Pokus se spaním v -15°C zde http://mapy.cz/s/5PQ1 s vercajkem, co mame doma. To znamena ty dve sunky co jsem uvedl a k tomu manzelcin Deuter Sphere 850 s Tlim -3°C.

Nacpal jsem tyhle 3 spacaky do sebe a vlezl do toho. Oblečení spodek: 2x pleteny ponozky + 1x podkolenky, teply moira spodky. Vrsek: slabe moira triko LS, rolak Devold active LS ..... a tam jsem asi mel skoncit. Jenze jsem si vzal jeste 2x polartec 200 mikinu. Po hodine polospanku mi bylo vedro. Svlikl jsem ty mikiny. Jenze kolem bud neco chodilo nebo praskaly v rece ledy, nevim. Nemohl jsem usnout. A tak jsem to nakonec zabalil po asi 1,5h.

Kdybych ubral toho Pinguina, použil žďárák a jen jednu mikču, bylo by mi myslím v těch -15° dostatečný teplo na pohodlný vyspání a zároveň bych nebyl v těch spacákách tak nahečmanej. Ale na druhou stranu - kdo by se s tím tahal na zádech? A taky se do toho blbě leze......... Takže jednoznačně volím nákup PipeDream800 .... Protože zimní krajinu si bez takovýho spacáku člověk neužije, páč by se akorát dřel s těžkejma objemnejma spacošema a nevěděl, jestli se bezpečně a pohodlně vyspí.
Naposledy upravil budo dne stř pro 12, 2012 19:04, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod Mythos » ned pro 9, 2012 18:08

Poradte mi prosím spacák - trojsezóňak ...

Zatim to vidím na Warmpeace VIKING 900

Mám od nich gate a sú super takže značke dôverujem a teraz tie ceny sú myslím si že super !
Čo Vy na to ? :-k
Stratiť sa je skvelé, pretože sa môžeš nájsť !
Uživatelský avatar
Mythos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 25, 2011 16:19

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod Rembrandt » ned pro 9, 2012 20:58

jak se vlastně berou ty hranice komfortů ve spacáku? Člověk oblečený nebo nahý?
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod lojzmen » ned pro 9, 2012 22:53

Myslím, že přiměřeně oblečený, tzn nikde holá kůže.
To základní o spacích pytlích
Jak spát ve spacáku v zimě
Každý je jiný, má jiné preference, dělá nějaké chyby, takže bych to nebral jako jedinou pravdu.
Také je něco v diskuzích pod články.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1110
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod deckardph » ned pro 9, 2012 23:14

Takžepodle záznamu teplot bylo jen okolo -10 Což je škoda ... Spali sme schovaný pod převysem, vespod sem měl levnou 1 0mm pěnovku na tom thermarestku prolite spacák warmpeace viking 600 . Oblečenej sem byl v 5 vrstvách nahoře a ve 2 dole . Dole sem měl termospodky a mikroflísový tepláky, nahoře termo s kratkym, termo z dlouhym na tom silnej termo rolák a flísku a primaloftku denali a byl sem zalezlej ve ždáráku. Prvních 20 minut mě bylo hrozný vedro a když sem si sundal primaloftku tak příjemný teplo až do rána' dokonce se mě zdálo že spim doma :-)
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod fps » pon pro 10, 2012 10:15

Mythos píše:Poradte mi prosím spacák - trojsezóňak ...

Zatim to vidím na Warmpeace VIKING 900

tohle je ale už spíš zimní spacák, má 900 g peří, a ty píšeš že chceš tří sezonní spacák, ale dáš to do tématu o zimních spacácích, tak nevím co vlastně chceš?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod karitapepe » pon pro 10, 2012 12:48

Mythos - já si dnes objednal vikinga 600 za přijemnou cenu 2850 kč, za ty peníze bych nic lepšího na jaro-podzim nekoupil :-..
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod Mythos » pon pro 10, 2012 18:37

fps - Ide o to že v tom chcem spať cez zimu ale aj pred ňou a po nej ... jar,jeseň, zima :)

karitapepe - teoreticky by mi možno tiež vyhovovala aj Viking 600 - už som nad ním dumal ... :-k
Stratiť sa je skvelé, pretože sa môžeš nájsť !
Uživatelský avatar
Mythos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 25, 2011 16:19

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod KoMeC1905 » pon pro 10, 2012 20:28

deckardph: díky za info ohledně rozměru Vikinga.
KoMeC1905
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 24, 2010 21:15

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod air2 » pon pro 10, 2012 22:41

fps: na to co píšeš, pokud nechystáš zimní expedice, by ti myslím vyhovovoval Rimo 1000, popř. mrkni na Malachowski. Koteka 500 ti pak vystačí na ostatní akce.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky