Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod typek007 » sob říj 27, 2012 12:24

Ahoj, pročetl jsem si tady témata o spacácích, ale úplně jasno nemám. Proto tento příspěvek. Rád bych se zeptal, jaký spacák byste doporučili na činnosti typu čtyřtisícovky v létě v Alpách, zimní spání v Českých, ale i na Slovenských horách (Malá Fatra, Nízké Tatry, Vysoké Tatry, ...). Mám 195cm, což je taky určitě brát v potaz. Zatím si nejsem úplně jistý ani druhem náplně... spíše jsem nakloněn péřáku, ale uvědomuju si i jeho nevýhody typu navlhnutí, atd. Stan samozřejmě vlastním a třeba na Mont Blancu budu spát v něm :-D Prostě něco v čem mi bude teplo i v teplotách kolem -15°C. Letní spacák mám a spacák tak do 10°C taktéž (starý husky syntetika). Co se financí týče, tak peněz nemám přebytek (student), ale zase jsem schopný do věci, která mi vydrží dlouho a bude se na ni dát spolehnout , investovat více.

Rád bych, kdyby tohle vlákno sloužilo i jiným lidem, kteří shánějí spacák na klasické aktivity typu v létě Alpy se vším všudy i ty nejvyšší a v zimě celé Slovensko, Česko.
Dík
Uživatelský avatar
typek007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv bře 10, 2011 23:30
Bydliště: Ostrava (Ludgeřovice)

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod Skipp » sob říj 27, 2012 14:01

Podobný spacák taky hledám. Zatím to vypadá na nějaký SirJoseph, Warmpeace, nebo možná Jurek.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod fps » sob říj 27, 2012 14:03

já bych koupil SJ Koteku 850 200 cm http://www.sirjoseph.cz/cz/produkty/spa ... 50-714.htm o jiném spacáku bych ani neuvažoval
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod wawrik » sob říj 27, 2012 14:14

Ja tú zimnú Koteku mám a rozhodne by som si ju znova nekúpil, hlavne kvôli tomu nemožnému strihu kapucne, ktorý som tu už raz popisoval. Teda, ona to vlastne kapucňa ani nie je, a práve to je ten problém.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod vonkreuz » sob říj 27, 2012 14:28

Peří. Náplň 800-1000g. Opakuju se a asi tím už prudím, ale na léto tenká slina 300g peří, podzim a jaro 850g peří. Na zimu to spojím do jednoho spacáku - double system. U mně konkrétně Deuter TrekLite 300, SirJoseph 850Rimo.
Např. kamarádka z oddílu si koupila na Pik Lenina SirJoseph Looping 900 a jediná byla v teple. Nevím co měl zbytek lidí, ale prý poprvé v životě spala ve výšce 3000m na sněhu ve spacáku jen v kalhotkách.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod typek007 » sob říj 27, 2012 14:46

Takže první poznatek - o syntetice ani neuvažovat. Přemýšlím dost nad SJ, ale nejsem si jistý jestli by stačil třeba na Mont Blanc jen Rimo 850 nebo by bylo třeba koupit něco víc...
Uživatelský avatar
typek007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv bře 10, 2011 23:30
Bydliště: Ostrava (Ludgeřovice)

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod fps » sob říj 27, 2012 14:50

wawrik píše:Ja tú zimnú Koteku mám a rozhodne by som si ju znova nekúpil, hlavne kvôli tomu nemožnému strihu kapucne, ktorý som tu už raz popisoval. Teda, ona to vlastne kapucňa ani nie je, a práve to je ten problém.

mam SJ Koteku 500 200 cm, a střih kapuce mi přijde normální jako u každého jiného, kde si o tom střihu kapuce psal co ti na ní vadí?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod deckardph » sob říj 27, 2012 14:59

Typek007: Ja když sem šel na blanc tak sme 2 noci spali nad Gouterem (už se tam spát nesmí!) V syntetickym spacáku Prima Tulák a dalo se to... Ale osobně bych spíš doporučil taky peří, klidně něco levnějšího s náplní okolo 700g. Koteka co jí tu doporučujou turisti je špičkovej spacák pro horolezce, na turistiku nic takoveho nepotřebuješ!
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod wawrik » sob říj 27, 2012 15:14

fps píše:mam SJ Koteku 500 200 cm, a střih kapuce mi přijde normální jako u každého jiného, kde si o tom střihu kapuce psal co ti na ní vadí?

Tu. Ako pozerám, dosť sa opakujem :-)
wawrik píše:Ja mám Koteku zimnú (850), a neskutočne ma serie strih kapucne. Vlastne, ono to kapucňu nemá, a to je to, čo mi vadí. Aby mi to oboplo hlavu, treba to úplne na fest posťahovať, potom sa mi vnútri plandá kilometer šnúry, neviem sa trafiť do límca a celé je to úplne na draka. Strih hornej časti je u starého Treksportu Light Down riešený podstatne lepšie, ani neviem, že sa s tým treba nejako zaoberať.

Ale je dosť pravdepodobné, že u trojsezónnej Koteky a špeciálne pri teplotách od 10 stupňov vyššie to nijako vadiť nebude. A možnosť rozvinúť kapucňu bude dokonca výhodou, lebo bude lepšie vetrať. Preber si to sám. Za seba môžem povedať, že do 290 by som išiel bez rozmýšľania, do 500 asi tiež, ale zimnú by som už znova nekúpil.

S materiálom nie je nijaký problém.


Ten strih je úplne iný, ako na väčšine ostatných spacákov. Je úplne rovný. A keďže v ňom človek spáva väčšinou pod nulou, musí si si to celé dookola posťahovať a vytvarovať, aby mu neunikalo teplo a neťahalo na tvár. Aj tak ten tvar dobrý nie je, šnúry sa motajú okolo krku a škrtia.

Ako radia ostatní, perie určite áno, aj množstvo je správne, ale pozeral by som sa po spacákoch s tradičnejším a overeným strihom.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod typek007 » sob říj 27, 2012 15:34

podle toho co píšete, tak uvažuji o Rimo 850. Chtěl bych radši Erratic plus 850 nebo jedno z toho v 1000, ale zase finance hrajou taky důležitou roli. A pokud mi to bude stačit na spaní tak do těch 4000 mnm v létě...
Uživatelský avatar
typek007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv bře 10, 2011 23:30
Bydliště: Ostrava (Ludgeřovice)

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod fps » sob říj 27, 2012 21:43

wawrik píše:A keďže v ňom človek spáva väčšinou pod nulou, musí si si to celé dookola posťahovať a vytvarovať, aby mu neunikalo teplo a neťahalo na tvár. Aj tak ten tvar dobrý nie je, šnúry sa motajú okolo krku a škrtia.

to mě právě na tom vyhovuje, spím v kukle, a koteku mam staženo nad rameny, a když mi je opravdu velká zima na hlavu, tak to stáhnu jako kapuci až k obličeji
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod wawrik » ned říj 28, 2012 6:01

fps píše:to mě právě na tom vyhovuje, spím v kukle, a koteku mam staženo nad rameny, a když mi je opravdu velká zima na hlavu, tak to stáhnu jako kapuci až k obličeji

OK, každému vyhovuje iné.

Len ešte pre istotu pripomínam, že pri trojsezónnom spacáku a teplotách nad nulou je to trochu inakšie - nad nulou nie je veľký problém spať s nezabalenou hlavou. V zimnom spacáku cítiš aj najmenšiu netesnosť, mrazivý vzduch ochladzuje oveľa intenzívnejšie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod Vachon » ned říj 28, 2012 8:22

Pro srovnání, takhle je to i doma když spíš v mrazu o otevřeného okna. Intuitivně se zachumláváš od temene k patě, což je i příjemné a líp se spí, ale musí být v čem (tzn. nesmí být třeba deka krátká nebo to jinak špatně těsnit, pak se pořád budíš).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod vonkreuz » ned říj 28, 2012 10:45

typek007 píše:podle toho co píšete, tak uvažuji o Rimo 850. Chtěl bych radši Erratic plus 850 nebo jedno z toho v 1000, ale zase finance hrajou taky důležitou roli. A pokud mi to bude stačit na spaní tak do těch 4000 mnm v létě...

Doplňující otázka - péřovou nebo primaloft bundu si sebou bereš? Ptám se proto, že pokud si bereš i bundu, tak mužeš spát i v ní, když budeš cítit zimu. Takže stačí i spacák 850.
Příklad z předminulého týdne - byli jsme na týden Rakousko-Arco. V noci byla už dost kosa (Zell am See bylo pod sněhem), spali jsme v autu a já se jen přikrýval starým Husky spacákem (hodně starý, ještě se zlato-černým logem psa husky). Když mi byla zima, vzal jsem na sebe péřovku (320g peří) a spál v klidu dál. Podobně to mám na začátek podzimu, začátek jara - stejně sebou na večerní vaření nebo posezení beru tu teplou péřovou bundu, takže si vezmu menší letnější spacák (300g peří), protože na vršek si obleču péřovku a na nohy silné technostretchové spodky. Myslím, že dost lidí na tohle zapomíná a nepočítá s tím, že sebou vlastně mají ještě péřovou vestu nebo bundu a myslí jen na spacák zda jim bud stačit.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod typek007 » ned říj 28, 2012 11:00

Péřovku právě nemám a v nejbližší budoucnosti neplánuju kupovat.
Uživatelský avatar
typek007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv bře 10, 2011 23:30
Bydliště: Ostrava (Ludgeřovice)

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod Vachon » ned říj 28, 2012 11:14

To je jedno, v podstatě jakémkoliv oblečení můžeš do spacáku vlézt a pomůže, pokud není mokré (je samozřejmě nutné zachovávat zásady správného vrstvení).

Pointa je, že nemusíš spacák považovat za samostatné vybavení, ale za další vrstvu, která upraví komfortní teplotu o X stupňů. To v podstatě kompenzuje a) zpravidla nižší noční teplotu; b) že se ve spaní nepohybuješ a tedy tolik nezahříváš. Na druhou stranu, jseš -li třeba ve stanu nebo žďáráku, na tebe nefouká.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod typek007 » ned říj 28, 2012 11:29

¨Našel jsem zajímavý spacák od Jurek - Pamir G95 XL. Když se to srovná tady s SJ Rimo 1000 nebo s SJ Erratic Plus 1000 obojí ve velikosti L (o něco dražší než normální). Nevím jak moc dobrá je firma Jurek v rámci péřáků, ale když to srovnám z toho co vím, tak mi přijde za tu cenu fakt o dost lepší než SJ... Ale vsadím se, že to bude mít nějaký háček...

Ten Pamir ma 1200g husí peří a 750 cuin... Erratic plus 1000g a 650 cuin... jediné co jsem našel, že u toho Pamiru, je nějaký ne moc dobrý zip.
Uživatelský avatar
typek007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv bře 10, 2011 23:30
Bydliště: Ostrava (Ludgeřovice)

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod Mirek Wolf » ned říj 28, 2012 11:41

www.forcamping.cz (dříve Holan sport) nabízí Warmpeace Explorer 1200 za Kč 9.108.
Je to opravdu super zimní spacák, nevýhodou pouze větší objem po sbalení.
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod typek007 » ned říj 28, 2012 11:47

Mirek Wolf píše:http://www.forcamping.cz (dříve Holan sport) nabízí Warmpeace Explorer 1200 za Kč 9.108.
Je to opravdu super zimní spacák, nevýhodou pouze větší objem po sbalení.


Jenže já bych potřeboval ten 195, který je za 9800 (otázka jestli se 195cm se do toho delšího vůbec vlezu) a navíc ten Pamir je levnější. Otázka zní jak moc je ten Pamir kvalitní. Protože ta cena (8000,-) se mi nějak nezdá,
Uživatelský avatar
typek007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv bře 10, 2011 23:30
Bydliště: Ostrava (Ludgeřovice)

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod mike » pon říj 29, 2012 16:55

deckardph píše:Koteka co jí tu doporučujou turisti je špičkovej spacák pro horolezce, na turistiku nic takoveho nepotřebuješ!

:roll: uz zas siris bludy? :twisted: Koteka je ultralight spacak pro kazdeho, kdo o nej stoji a neni mu lito penez za nej. Horolezec rozhodne nejsem, povazuju se za turistu se sklony k alpinismu, a jsem za nej velmi rad. Protoze je lehky a teply. Kdyz ale rozhoduji finance, tak to neni spravna volba.

typek007 píše:podle toho co píšete, tak uvažuji o Rimo 850. Chtěl bych radši Erratic plus 850 nebo jedno z toho v 1000, ale zase finance hrajou taky důležitou roli. A pokud mi to bude stačit na spaní tak do těch 4000 mnm v létě...

Jezdivam v cervenci do oblasti Grand Paradisa, coz je pres udoli od MB. Mivam s sebou tu Koteku 500 a uz jsem zazil pocasi, kdy by ve 4000 nestacila. Ve 2500 m mi v noci zamrzla voda ve flasce, takze bylo aspon -5. Ve 4000 mohlo byt tehdy -15, mozna i min. Vetsinou tam ale byva tepleji, nejvys jsem tam spal ve 3300 a bylo to v pohode. Rimo 850 by stacil mohlo, s Erraticem 1000 budes mit jistotu (ale zas v nem bude vedro niz...).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod pavproch » pon říj 29, 2012 17:47

Já (tak trochu z donucení okolostojičnostmi) v kotece 500 spal taky asi v 3.3 (srpen, jasno, mírně fouklao, ráno zmrzlo fest) a..... měl sem na sobě asi pět vrstev (všechno so sem měl sebou kromě HS) a teplo mi teda rozhodně nebylo...

imho na spaní ve 4000+ (i v létě) potřebuješ aspoň 900gr kvalitního peří a i tak asi nebudeš spát ve slipech a tričku
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod Simi » pon říj 29, 2012 20:08

typek007 píše: Otázka zní jak moc je ten Pamir kvalitní. Protože ta cena (8000,-) se mi nějak nezdá,

Toho bych se nebal. Kamaradka ho ma a je spokojena. Splni to, co by spacak danych parametru plnit mel.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod eimles » pon říj 29, 2012 20:44

nanok?
Ti co tvrdí že cesta může být cíl, žádného cíle obvykle nedosáhli.
Uživatelský avatar
eimles
účastník
účastník
 
Příspěvky: 450
Registrován: úte bře 27, 2007 12:37
Bydliště: kousek od Horní Suché

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod Ricci70 » úte říj 30, 2012 7:19

Hele lidi,
když si koupím spacák za "desítku", tak s ním odjedu na rok do Himalájí, anebooooo každý víkend jedu do Alp... pokud je to "jen když se dostanu/do stanu :D ", tak bych zbytečně nevyhazoval prachy.
Já na zdější doporučení letos koupil Pinguin Expert pro mě a manžu (dnes ho mají na shopu za 2700 Kč), ještě mi pak volali, že mi tam dávají nějaký lepší matroš za stejnou cenu a super. Spali jsme v nich venku na sněhu/dešti (pod celtou) a ve fičáku v Otzalu, skoro 2000 m., před výstupem na Schrankogel, v Krkonoších pod zerem a OK. A když manže bylo teplo, to je co říci :lol:

Rici
Nahoře/na hoře nemyslím, páč nechám vše za sebou dole. To je pro mne pravý smysl, na kopci jen být...
Ricci70
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv čer 28, 2012 14:21
Bydliště: Lužické hory and Earth.

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod fps » úte říj 30, 2012 10:19

Ricci70@
ten tvůj Pinguin Expert za 2700kč ti vydrží mnohem méně než péřoví spacák za 10000kč, po padesáti zabaleních přijdeš o 40% teplotního komfortu, kdežto péřoví spacák za 10000kč přijde po sto zabaleních o cca 10% teplotního komfortu, to je ten rozdíl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod Vachon » úte říj 30, 2012 10:25

Tak to on právě v zásadě píše, že je rozdíl, když spacák někdo používá často a když jen občas.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod aksam » úte říj 30, 2012 10:30

typek 007... loni jsem také vybíral zimní spacák...výběr jsem měl podobný,ale nakonec jsem koupil u mammutů ajungilak altitude winter za 8k ( v akci na starší model), 1050g husího peří,celková váha 1850g,komfortní teplota muže -20,extrém -41....hned jsem ho testoval v loňských mrazech....doma na zahradě pod třešní v -25, pod sebou thermarest ridgerest deluxe,ve ždáráku dry cover,na sobě spodky a dlouhé triko merino 200g,kuklu a merino ponožky a bylo bezvadně....v březnu čtyři noci ve stanu cca ve 2000m.n.m, ráno bylo postupně od nuly do -10...když byla nula osobně jsem už větral bylo moc teplo,spal jsem v tom samém úboru,bez kukly.

Jurek má ještě více peří,je o 300g těžší..na zimu bych se ho nebál,když bude teplota nad nulou bude v něm asi dost teplo...
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod deckardph » úte říj 30, 2012 12:45

Píše že je student, takže by se dalo předpokládat že je mladej a nemá moc peněz. Proto je podle mě pro něho lepší řešení něco co je třeba těžší, ale levnější. Jak řikám Prima Trek, nebo warmpeace viking 600 ti na letní blanc bude stačit bohatě!
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod aksam » úte říj 30, 2012 13:21

u warmpeacu v doprodeji mají teď wiking 600 a 900 ve velikosti 195 za 3300Kč a 3800Kč,sice kachní peří a je to vedené jako druhá jakost,ale na funkci by to nemělo mít vliv
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)

Příspěvekod Skipp » úte říj 30, 2012 21:19

Tak já to nevydržel a koupil jsem si SJ Rimo 850, moc pěkný, moc pěkný to je. Teď už jenom rychle naplánovat nějaký to spaní venku.

zzzz
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Další

Zpět na Spacáky a karimatky