kvalitní spacák nebo termoprádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

kvalitní spacák nebo termoprádlo?

Příspěvekod Rembrandt » čtv zář 20, 2012 10:23

Ahoj,
rád bych nocoval v přírodě pod širákem až do začátku zimy, a tedy myslíte že je lepší investice do teplého spacáku nebo termoprádlo a spacák mít lehčí?

http://www.hanibal.cz/panske-obleceni/t ... ce-panske/
Uvádějí totiž, že jejich prádlo je vhodné i pro čekání na posedu v mrazu.

ono jestli dám peníze za superspacák nebo superprádlo je asi jedno, ale láká mě představa, že by lehčí spacák nezabíral tolik místa v báglu, má někdo s tím nějaké zkušenosti? Respektive jakou osvědčenou kombinaci používáte vy?
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: kvalitní spacák nebo termoprádlo?

Příspěvekod tuso » čtv zář 20, 2012 10:33

Já osobně péřový spacák a prádlo takové normální. Strečové kalhoty, merino triko s dlouhým rukávem. občas fleeska. A tlusté ponožky.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: kvalitní spacák nebo termoprádlo?

Příspěvekod Dr4k3 » čtv zář 20, 2012 10:39

před zimou v letním spacáku tě ani spodky úplně nezachrání, ale zase jsou velice užitečný i mimo spacák...

já teď používám ten letní péřáček z tesca a merino spodky s sebou vozím. Na posezení večer je beru, teď už je nechávám i do spacáku. Ale za měsíc už budu kupovat teplejší spacák...
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: kvalitní spacák nebo termoprádlo?

Příspěvekod JohnyFK » čtv zář 20, 2012 10:45

Pokud budeš mít nějaký "teplejší" termoprádlo, tak ho na sobě během chůze nebudeš moct mít (pokud nebudeš chtít spát v mokrym) a bude ti zabírat místo v batohu stejně.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: kvalitní spacák nebo termoprádlo?

Příspěvekod aksam » čtv zář 20, 2012 10:47

taky bych doporučil péřový spacák....osobně na spaní používám míň teplé merino než expedition....když si koupíš péřák i merino na spaní,chybu určitě neuděláš
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: kvalitní spacák nebo termoprádlo?

Příspěvekod fps » čtv zář 20, 2012 14:46

já bych taky spíš volil pořádný péřový spacák než termoprádlo, i když pořádné termoprádlo to chce taky mít, a jak píše JohnyFK@ když je nad nulou tak se já v Devold Expedition nebo v Devold Active při chůzi potím, takže Devold Expedition nebo Devold Active nasazuji na chůzi až když je hodně pod nulou
Naposledy upravil fps dne čtv zář 20, 2012 19:57, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kvalitní spacák nebo termoprádlo?

Příspěvekod mike » čtv zář 20, 2012 19:56

tuso píše:A tlusté ponožky.

Tohle bych zduraznil. Teple ponozky jsou zaklad, jak je zima od nohou, tak nepomuze sebelepsi spacak ani pradlo (jak mne par ledovych noci naucilo). Nemusi byt az tak tluste, jako teple. A nemely by stahovat nohu. Pouzivam PWS ponozky od Warmpeace a do Alp uz bez nich nejedu ani v lete.

Jinak jsem pro perak a normalni obleceni na spani. Kdyz je zima, tak se da neco prihodit, treba perovka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kvalitní spacák nebo termoprádlo?

Příspěvekod fps » čtv zář 20, 2012 20:00

mike píše:Jinak jsem pro perak a normalni obleceni na spani. Kdyz je zima

co máš přesně za oblečení do péřaku? a při jaké teplotě?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kvalitní spacák nebo termoprádlo?

Příspěvekod mike » čtv zář 20, 2012 20:18

Vetsinou mi pro teploty nad nulou staci tenke merino triko (~150) s dlouhym rukavem a tenke pohodlne kalhoty (bavlna + PES, jeste z Alpinusu). Upnute spodky mi vadi, ale pod nulou si je i oblecu, kdyz si je nahodou nezapomenu doma. Kdyz je mi zima, tak k merino vymenim za silnejsi PowerDry triko nebo prihodim ultralight perovku. Driv jsem pouzival IB 260 triko, ale perovka je lepsi a lehci.

Fakt hodne zalezi na situaci. Vic nez na teplote. Kdyz jsem unaveny a prochladly, tak pomuze jedina te perovka i kdyz je nad nulou. Kdyz jsem v pohode a najezeny, tak staci jedna tenka vrstva i kdyz mrzne. Tohle si vyzkousej nez nejak pojedes na delsi dobu, bude to velmi individualni (jak moc dokazes topit).

Co velmi pomuze v nouzi je flaska z horkou vodou do spacaku (k noham). To mne jednou zachranilo na podzim v Karnskych Alpach, kdy bylo pres den krasne, ale v noci mrzlo a ja jsem nemel teple ponozky do spacaku. Stoji to plyn, ale je to skvele. Jen se nesmi prehnat teplota, jinak se PETka smrskne. 3/4 litru vydrzi hrat pres 4 hodiny a do te doby se telo vzpamatuje a udrzi teplotu samo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kvalitní spacák nebo termoprádlo?

Příspěvekod fps » čtv zář 20, 2012 20:38

včera jsem poprvé spal při cca +15°C v Sir Joseph Koteka 500 na Therm-a-Rest ProLite v trenkách a v triku s krátkým rukávem bez ponožek, a málem jsem se uvařil, musel jsem Koteku rozepnout, a použít jí jenom jako deku, v nohách je Koteka hodně zateplená, je jasné jak píšeš že někdy při stejné teplotě ti je zima ať máš na sobě cokoli, a jindy ti stačí jenom triko
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kvalitní spacák nebo termoprádlo?

Příspěvekod mike » čtv zář 20, 2012 20:43

Njn, 15 je na Koteku 500 moc, taky jsem se takhle parkrat varil. Ale jako deka se da pouzit i ve 20 a je to prijemne. Pockej, az bude pod 10 a budes za ni rad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kvalitní spacák nebo termoprádlo?

Příspěvekod fps » čtv zář 20, 2012 20:59

jasně že to bude jiný až bude třeba okolo nuly, ale rozhodně to bude o hodně větší pohodička než když jsem jako mladík strávil tři noci při cca -25°C v hadráku který jsem za komunistu vozíval na vandry, ještě dneska se divím že jsem s tak šíleným vybavení přežil při takovém mrazu, ale do dneška si pamatuji že mi byla šílená zima, a že jsem toho moc nenaspal, ale jinak to byl nádherný zážitek
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kvalitní spacák nebo termoprádlo?

Příspěvekod Rembrandt » pát zář 28, 2012 21:18

Díky za odpovědi, jdu tedy do péřového spacáku. Myslíte, že je tohle dobrá volba pro třísezonní spacák?

http://www.hanibal.cz/spacaky-a-karimat ... #parametry
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: kvalitní spacák nebo termoprádlo?

Příspěvekod mike » pát zář 28, 2012 22:28

Mohla by byt. Zkus trochu prohledat forum, uz se tady probiral a urcite ho nekolik lidi ma.

Podle vahy a kvality peri bych tipnul, ze komfort je lehce nadsazeny, ale pro teploty lehce pod nulu by mel byt v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kvalitní spacák nebo termoprádlo?

Příspěvekod albertstien3329 » čtv led 3, 2013 6:37

Tohoto jsem si všiml již dříve, někteří výtečníci tam dávají dost velké fotky (v některých albech např. šipka - 73 MB zde), na co jsem ale chtěl upozornit, např. album Toulovcovy maštale má zbytečně moc a zbytečných fotek.... (66 MB) a to složka s fotkami navrhovanými pro kalendář má zatím jen 17 MB - a kvalitních fotek!
albertstien3329
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 3, 2013 6:24

Re: kvalitní spacák nebo termoprádlo?

Příspěvekod šíp » čtv led 3, 2013 8:07

A souvislost se spacákem či termoprádlem je jaká?
Ad velikost fotek: mea culpa :oops: , nevšimla jsem si, že jsem nahrála tak velké fotky. Večer to napravím, ačkoliv je to zbytečné, OF kalendář se neuskutečnil.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: kvalitní spacák nebo termoprádlo?

Příspěvekod mike » čtv led 3, 2013 19:52

To je dost dobry vykrik ze tmy :twisted: Prvni prispevek, uplne nesmyslne umisteny a jeste asi na neco odkazujici. Kam tam? Ja treba vubec netusim, co jsou Toulovcovy mastale. Takze pro priste navrhuju nejdriv myslet a potom psat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kvalitní spacák nebo termoprádlo?

Příspěvekod šíp » čtv led 3, 2013 19:56

mike píše:Ja treba vubec netusim, co jsou Toulovcovy mastale.

Tohle
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno


Zpět na Spacáky a karimatky