Vnútorna kapsa na vankúš

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vnútorna kapsa na vankúš

Příspěvekod Stani » ned zář 16, 2012 20:09

Poprosím vás o váš názor na zmysluplnosť tohto doplnku. Osobne si dávam pod hlavu obal naplnený vetrovkou, flískou atď, alebo spím bez toho.

Pri vyskúšaní spacáku, ktorý má už všitú vnútornú kapsu, mi vadila jedna vec a to uzavretie kapsy suchým zipsom. Pre prevaľovaní, posunutí sa, sa mi aj o spojený sucháč zatrhávalo termo triko. Viem, existuje aj nezadrhávaci, alebo to máte rovno bez uzatvárania? No hlavne ide mi o to, či to má vôbec význam a oceníne to.

Ďakujem.
Přílohy
big agnes - stash pocket - pillow2.jpg
big agnes - stash pocket - pillow2.jpg (8.63 KiB) Zobrazeno 2738 krát
vnutorná kapsa na vankúš - velcro.jpg
vnutorná kapsa na vankúš - velcro.jpg (11.67 KiB) Zobrazeno 2738 krát
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Vnútorna kapsa na vankúš

Příspěvekod wawrik » ned zář 16, 2012 20:48

Frajerka to v spacáku má, ja nie. A závidím jej. Napchá si tam flísku alebo bundu a tá komora ju udrží zloženú (je to stiahnuté tuším gumou, žiadny suchý zips tam nie je). Mne sa pod spacákom vždy rozlezie, pretože žiadny obal ( napr. od spacáku), do ktorého by som tú bundu zložil, nenosím.

Jo, a ešte má dvojitú komoru na nohy. Aj to jej závidím.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vnútorna kapsa na vankúš

Příspěvekod šíp » ned zář 16, 2012 20:51

wawrik píše:Jo, a ešte má dvojitú komoru na nohy. Aj to jej závidím.

A to je co? :shock:
Já bych kapsu na polštář neupotřebila, pod hlavu si dávám buď nic, nebo bundu či jakýkoliv kus oblečení. Mít něco pod hlavou mě spíše obtěžuje.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Vnútorna kapsa na vankúš

Příspěvekod wawrik » ned zář 16, 2012 21:35

Na spodku spacáku v oblasti nôh je ešte jedna asi 30 cm dlhá komora, do ktorej si vsunieš nohy, pokiaľ ti je na ne zima. Takže ich máš zhora izolované dvakrát väčšou hrúbkou izolačného materiálu, ako keď si ich do tej komory nevopcháš.

Inak to vyzerá úplne rovnako, ako komora na vankúš na tom prvom obrázku od Staniho, akurát tá látka, pod ktorý sa má schovať vankúš (teda vlastne nohy), je izolačný materiál - páperie, primaloft...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vnútorna kapsa na vankúš

Příspěvekod Stani » úte zář 18, 2012 8:58

wawrik, prosim, vedel by si mi tu "hodiť" foto frajerkinej kapsy na vankúš? Má tu gumu v leme? V predajni momentálne nemajú model s týmto doplnkom, tak by mi to pomohlo. Dík.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Vnútorna kapsa na vankúš

Příspěvekod Chmeld4 » úte zář 18, 2012 10:26

/ jsem tu abych zjistil co znamená " vankúš " ? :shock:

EDIT: Z nákresu sem poznal že jde zřejmě o polštář ... [-o<

#flies away
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Vnútorna kapsa na vankúš

Příspěvekod wawrik » úte zář 18, 2012 16:18

Jo, tá guma je v leme. Kým som sa dostal k foteniu vankúša na nepálskom spacáku, odišla mi baterka :-) Ale aj tak nie je čo fotiť, gumička sťahuje okraj komory a celé je to nad izolačným límcom.

Ale odfotil som ti tú komoru na starom Treksporte Polar, tá má suchý zips. Neviem si predstaviť, ako by sa do neho mohlo niečo zachytávať, lebo je až nad sťahovacím límcom a keď sa zapne, je dobre ukrytý. Nad límec aj tak trčí iba hlava. Nikdy s tým žiadny problém nebol.
Vakus.JPG


A Šípke som pre názornosť odfotil tú komoru na nohy. Je to v podstate integrovaná slonia noha, dosť dobrá vec pre tých, čo trpia na studené nohy. Ľavá noha je nad komorou, pravá v nej.
Komora.JPG
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vnútorna kapsa na vankúš

Příspěvekod Vachon » úte zář 18, 2012 17:05

Taky má rád něco pod hlavou, ale dělám zi hezký polštářek (tzn. patrně vankúš) z kompresního pytle na spacák (který se tudíž nikde neválí a neztrácí) nacpaného nějakým zbylým oblečením.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Vnútorna kapsa na vankúš

Příspěvekod wawrik » úte zář 18, 2012 17:08

Jo, pokiaľ máš kompresák... Napríklad ja ho nenosím, spacák iba napchám do spodnej komory báglu, a vankúš si nemám z čoho urobiť :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vnútorna kapsa na vankúš

Příspěvekod Vachon » úte zář 18, 2012 17:16

Já ho cpu tamtéž v kompresáku, což akorát sedí a je to pohodlnější (nehrozí zaseknutí zipu), a ještě se hezky vyspinkám s polštářkem zzzz

Totéž jde samozřejmě s pytlem na samonafukovačku nebo i prostě igeliťákem, ve kterém je rezervní oblečení, aspoň jednu z těch věcí člověk mívá, podle situace a typu tůry.

Nebo, není-li velká zima, nechávám hlavu venku a to vycpání narvu do kapucy od spacáku.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Vnútorna kapsa na vankúš

Příspěvekod Stani » úte zář 18, 2012 17:38

polštář = vankúš - jooj chlapi, čo mi to robíte, známa vec, nie? :D :wink:

wawrik - veľká vďaka =D> Teraz už mi to je jasné. Ja som skúšal spacák s termo límcom, ale ten som nemal zatiahnutý (ešte nebolo treba), ale rozhodne to takto schované nie je, takže sa mi zachytávalo. Dnes som si prešiel predajne v mojom dosahu, ale žiadna vnútorná kapsa.

Možno by sa to dalo riešiť - niečo na spôsob bočnej kapsy na batohu - len guma v leme, žiaden sucháč. Ale nie po celej hrane kapsy. Okraje zašijem...no uvidím. Ešte raz dík.

A prečo vlastne nenosíš kompres obal? Nechce sa ti doň každé ráno rvať spacák? :)
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16


Zpět na Spacáky a karimatky