Prima: spacák Bike XP

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Prima: spacák Bike XP

Příspěvekod Zmrzlina » čtv srp 23, 2012 9:40

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti se spacákem Prima Bike XP? Píšou, že je do -7. Objednala jsem ho manželovi, ale teď mám strach, protože manžel je dost zimoumřivý, stejně jako já.. Nebude mu v něm zima? Jezdíme na kole, ale hlavně na vodu, v ČR hlavně v květnu, červnu a září. #-o
Díky!
Zmrzlina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 23, 2012 9:24

Re: Prima: spacák Bike XP

Příspěvekod zoul » čtv srp 23, 2012 9:45

Mínus 7 je extrémní teplota, kterou vůbec nemá smysl číst. Komfort je 8, ale mně přijde, že Prima ty komfortní teploty trochu nadsazuje. Pokud je zimomřivý a spacák má 800 g, pod deset stupňů už to bude chtít hodně oblečení. Což je jen můj názor, spaní je hodně subjektivní.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Prima: spacák Bike XP

Příspěvekod oodoow » čtv srp 23, 2012 9:48

Ten mám, kdysi jsem si ho z nezkušenosti koupil :) V +7C v jeskyni v něm byla dost zima, takže Zoul to píše správně, bude to chtít nějaké oblečení navíc.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Prima: spacák Bike XP

Příspěvekod sx02 » čtv srp 23, 2012 9:49

S tímto spacákem nemám přímo zkušenosti ale pokud je extrém -7, pak se mi to zdá na jaro a podzim málo. Tenhle spacák je spíš na ryzí léto - červenec/srpen.
Pro září/květen bych doporučoval spíše teplejšího (a neskaldnějšího) tuláka. Druhou možností je se do spacáku trochu víc nabalit - ať si vezme moirový komplet a ponožky a snad to bude ok.
Bohužel spacáky během let výrazně slehávají takže pokud bude stačit už teď na hraně (ten BIKE) tak za dva-tři roky už to vůbec nemusí být ono. :-(
Pokud máš možnost, vem radši tuláka ,nebo ekvivalent - tzn spodní limit okolo -5 a extrém pod -10.

Ty čísla jsou orientační a myslím že skušenosti které ti tu asi všichni potvrdí jsou takové že spacák se spodním limitem -5 a extrémem -15 znamená, že okolo nuly to bude ok. EDIT: S vhodným oblečením to bude OK ;-)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Prima: spacák Bike XP

Příspěvekod Zmrzlina » čtv srp 23, 2012 10:54

díky moc, změnila jsem objednávku na tuláka, ten snad bude ok... __II zzzz :mrgreen:
Zmrzlina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 23, 2012 9:24


Zpět na Spacáky a karimatky