pelichani peroveho spacaku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod zoul » úte lis 6, 2012 15:39

Vadný kus uteče každému, slušná firma se pozná podle bezproblémové reklamace.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod jonza » úte lis 6, 2012 15:56

my jsme ty spacaky meli 2, jeden pansky a druhy damsky. Byly mezi nima rozdily, skoro by se dalo rict, ze jiny typ.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod deckardph » úte lis 6, 2012 16:11

Jarilo píše:No ale ona ani ta výstupní kontrola kolikrát nepomůže =), to by tam opravdu museli být 24 hodin denně (to mám od výrobců), samozřejmě, že v Polsku či na Ukrajině to je reálněji dosažitelné.

Jistota je dělat to doma, ideálně komplet včetně výroby prázdných pytlů.


No právě, proto osobně věřim víc menším (často českým) výrobcům, kteří nevyrábějí v takových objemech jako třeba ten Mammut...
Já třeba pozoruju trend u těhlech velkejch, původně velmi kvalitních výrobců jako třeba Mammut nebo Salewa, kterej sází na kvalitu už jen v opravdu TOP seriích výrobků a ostatní je většinou nejlevnější šunt vyrobenej v číně v takovejch objemech, že se to ani nedá kontrolovat...
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod TimTaylor » úte lis 6, 2012 16:55

naprostej souhlas, uvažoval jsem nedávno o koupi mikiny Mammut a když jsem jí měl v ruce, tak děs bes - křivé švy, opravované šití, kvalita horší než od Vietnamců za kilo. Stála přes 2litry... Batoh Salewa, který stal taky 1700Kč se mi po roce hodně častého, ale normálního (žádný extrém) použivání rozsypal v ruce, zip nešel zapnout, švy se páraly... Kolega má Corazon obdobné velikosti za menší prachy a nosí ho 4 rok stejného použivání a je max. spokojen... Proto můj péřák bude buď Warmpeace nebo Sir Joseph, o jiném ani neuvažuji...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod mike » úte lis 6, 2012 19:23

zoul píše:Vadný kus uteče každému, slušná firma se pozná podle bezproblémové reklamace.

Souhlas. Tady je asi problem v tom, ze nejde o vyrobni vadu, ale technologicky problem. Ktery by uznanim reklamace priznali a v podstate by to bylo na stazeni casti sortimentu. Coz je docela prusvih. Docela by mne zajimalo, kolik majitelu se inspiruje jonzou a bude spacaky reklamovat. A taky kolik lidi to odradi od koupe mamutich spacaku nebo i dalsich veci. Mne by to teda rozhodne odradilo, ale nic takoveho jsem nemel v planu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49505
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod aksam » stř lis 7, 2012 15:04

mammut si značku przní sám,když dodává do intersportů a hervisů apod. výrobky,které nemá ve svém katalogu a na webu a cenově se neliší od toho,co nabízí sám...zrovna včera jsem v intersportu koukal na triko z power dry (mammut alvier) a byl to děs a hrůza jak psal timtaylor,švy a nitě jak od vietnamců a cena 1600 po slevě :shock:, tohle nemá význam vůbec kupovat..to samé i softshellky a kalhoty,sice na tom mají své loga a visačky od gore apod.,ale názvy bund a kalhot na webu nenajdeš a pak rozdíl v látkách a zpracování,když vemeš do ruky originál třeba v prodejně v Holešovicích je docela velký a pozná se na první pohled nebo omak....

když jsem loni kupoval zimní spacák zrovna mammuta,tak mi sám prodavač v Holešovicích říkal,že ten starší typ (2008) je lepší než ten nový (vínový),že ho brali i sami pro sebe.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod JosefPirkl » úte pro 4, 2012 21:02

Pochopil bych, kdyby šetřila firma, které ceny spacáků jsou kdesi na průměru - a ušetří další 2 stovky. Mamuth mezi ně ale nepatří, zimní modely jsou za 15-20 tisíc. To bych dokonce řekl, že šijou v západní Evropě - alespoň jsem si to myslel. Možná začali ale experimentovat s výrobou jinde, divím se ale, že to nejsou schopni uhlídat. To je prostě další dříve dobrý výrobce, na který bylo absolutní spolehnutí - nyní unifikovaný na další globalizovaný šmejd. Navíc pořád za stejnou cenu.
JosefPirkl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř říj 27, 2010 7:06

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod conny » úte pro 4, 2012 23:57

jonzo: gratuluji, jen houst a vetsi kapky. mne zatim stacilo posudkem jenom vyhrozovat. ja to psala do toho zamitnuteho reklamacniho protokolu.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod air2 » pon pro 10, 2012 23:15

wawrik: mohl bys vyfotit ten spacák od přítelkyně? A kde v Káthmandú jsi ho koupil? V nějakém lepším obchodě? Já jsem tam trochu šmejdil, ale všecko na mě působilo jako napodobeniny z Číny (podle mě to v Nepálu ani nevyrábí). Samé napodobeniny Mammutů, North face apod. s nášivkama GORETEX a nějakým nepropustným zátěrem na vnitřní straně. Pak jsem měl strach koupit tam nějaký jejich spacák protože jsem tomu moc nevěřil. Určitě se tam ale ještě chci podívat, takže pokud máš dobrou zkušenost, budu rád, když se podělíš sem nebo do SZ :-)
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod wawrik » úte pro 11, 2012 7:52

Skúsim odfotiť večer.

Väčšinu šijú priamo v Káthmandu alebo priľahlých mestách, sám som v jednej dielni bol. Takže nie je problém dohodnúť sa na úpravách, alebo na doplnení spacáku perím, ak po čase stratil pierka. Je pravda, že kvalita je VEĽMI kolísavá a treba vedieť, čo chceš, aby si si to vedel odkontrolovať. Hlavne plnenie. Treba si nechať tie spacáky pekne povybaľovať a poukazovať a treba dávať pozor, či ho vyberá niekde zospodu (nebrať, starý a zľahnutý) alebo zvrchu.

Čo sa týka tkaniny, dajú sa nájsť aj spacáky z "balistického nylonu", to je napríklad taký, z akého je Koteka. Tie sú trochu (5-10 €) drahšie. Ale s priedyšnosťou nie je problém ani u tých lacnejších.

A logá si nevšímaj, oni tam našijú čo ich napadne. Tie spacáky nie sú napodobeniny - s originálmi nemajú spoločné vôbec nič - ale je to poctivý nepálsky návrh aj strih :-) Prípadne sa popýtaj na značku Sonam, to je domáca značka jedného z predajcov a snaží sa robiť o niečo kvalitnejšie páperové veci ako zvyšok, má obchod (jeden z obchodov) asi 30 metrov za rešitkou Food Bazaar na ulici Chaksibari Marg, ale nájdeš ho asi v piatich-šiestich obchodoch roztrúsených po celom Thameli.

Viac o nákupoch v Káthmandu píšem na blogu, nechce sa mi to celé vypisovať sem.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky