pelichani peroveho spacaku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod ssyissyi » úte zář 4, 2012 21:50

mike: Ale může. U nás se ztracené formuláře řešili několik měsíců. Věděli jsme, kde je chyba (nevyplnění jednoho nepovinného :shock: pole), ale nikdo nebyl schopen přijít na podstatu té chyby. A dozvěděli jsme se to, až když nás právě kontaktovali klienti, proč jim nepřišla odpověď. Protože od těch, co to nepovinné pole vyplnili, ten formulář přišel, takže nebylo náznaku problému.

Zpět k tématu.

wawrik: Ztráta 15% za tak krátkou dobu by podle mě musela znamenat, že bys taky musel lézt ze spacáku řádně obalenej tím pěřím. To ale nikde nepíšeš... Nebo blbě čtu...?
Naposledy upravil ssyissyi dne úte zář 4, 2012 22:01, celkově upraveno 1
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod mike » úte zář 4, 2012 21:58

A jo, asi mas pravdu, porad zapominam, ze webove veci se netestujou jako normalni software ;-) Kde by neco takoveho fakt neproslo, zrovna tohle by u nas testeri chytili behem zahrivaciho kola.

Rekl bych, ze wawrik myslel ztratu 15% objemu, ne vahy. Peri se muze casem zmackat a pak uz se tolik "nenafoukne". Cim vetsi podil prachoveho peri, tim je to horsi. Melo by pomoct setrne vyprat, pomalu susit a natrasat, ale v praxi to tak skvele asi neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod ssyissyi » úte zář 4, 2012 22:17

Ty ale vážně neprovokuj ohledně těch webů... :twisted: Stalo se to někdy v běhu změn v čase (z více stran, takže těch interakcí je tam tolik, že to podle mě testovat předem všechno nejde), když to bylo nasazeno běhalo to dobře. :wink:

Tak to pak už chápu, proč na to wawrik tolik netlačí... Skoro mi připadá, že tohle se prostě asi liší kus od kusu, protože ta nápň nebude nikdy úplně stejná (teda jako jasně, že tam vždycky bude peří, snad... :twisted: ) a i drobný rozdíl v tom optickém zmenšování bude hrát roli. To je něco jiného, než když peříčka prolézají látkou tak, že je někdo ráno obalen a někdo si všimne jednoho peříčka. (Jenže tady není srovnání - nešlo o stejné spacáky.)
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod mike » úte zář 4, 2012 22:37

Neprovokuju, vim jak to chodi ;-) Samozrejme, ze by to udrzet i otestovat slo, ale musely by se dodrzovat nejake postupy a zasady. Ale lidi, co je znaji a umi zas nedelaji weby :twisted:

Tezko rict, muze to byt jen druhem naplne a nevhodnym skladovanim. Prece jen tri tydny denne zkompresovane a bez vysuseni... V Kotece je 95% prachoveho peri a 5% pirek, coz sice dava nejlepsi pomer vaha/objem(hrejivost), ale taky je nejmene odolne. A treba tomu nic neni, uvidime, co rekne v zime. Popravde, ja jsem u sve Koteky objem komor nikdy nezkoumal, ale teplo nebo zima je mi v ni porad stejne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod wawrik » stř zář 5, 2012 8:03

ssyissyi píše:wawrik: Ztráta 15% za tak krátkou dobu by podle mě musela znamenat, že bys taky musel lézt ze spacáku řádně obalenej tím pěřím. To ale nikde nepíšeš... Nebo blbě čtu...?
Obalený perím som naozaj nebol, aj keď pierka púšťal viditeľne - to ale robia všetky páperové veci vrátane toho nepálskeho, ktorý chválim.

Myslím, že v strate páperia to nebude, skôr bude zlepené alebo mechanicky pomačkané naspodku komory. Ale v zásade som o tom probléme čítal a vedel už dopredu, že sa to môže stať. Len som dúfal, že mne sa vyhne :-) Preto píšem, že páperové veci kupovať budem, ale nie s tým najviac fasa perím. Najskôr odchádza. Bundu s dosť nekvalitným perím (za asi 25 € :-)) som spľasnutú nevidel, a to dostala zabrať podstatne viac ako spacák, aj mechanicky, aj potením. V skrini si na vešiaku ostané bundy od seba odtláča :-)

Možno záleží od objemu peria v komore, čím viac ho tam je, tým je efekt viditeľnejší. Aj u môjho spacáku sa to týka iba tých objemovo najväčších komôr.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod jonza » úte zář 11, 2012 14:11

Tak jsem se prave vratil od znalce. Spacak si prevzal a kratce zhodnotil.

Takze predbezne:
- opravdu to pelicha moc
- chybi nejaka stuha, co ma prekryvat svy, aby to nelezlo ven
- vnejsi latka je prilis tenka
- v prospektech je trikomorovy system (asi z 4S laharu, my mame 3S), spacak ma jen 2

Budou to ted mesic zkoumat, pokud to dopadne pro me dobre, tak zaplatim 3tis za oba. Predpokladam, ze mi to rockpoint vrati :)

Pokud to nedopadne, tak neplatim nic.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod TimTaylor » úte zář 11, 2012 17:15

tak to držím palce, aby to Rockpoint uznal a nedělal caviky s vrácením peněz. Kapku jsi mě odradil od úmyslu koupit péřák (chtěl jsem Warmpeace Viking 600) a jsem rád, že šlo o vadu kusu a né o obecné pravidlo vylézat ráno plnej peří:-)
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod jonza » úte zář 11, 2012 18:04

nevim jestli je to vada kusu, mame spacaky 2, jeden damsky a jeden pansky (Mammut lahar 3s a lava 3s). Takze spis problemova serie.

Nebyt tohoto problemu, tak svuj uz dutak nechci na horach videt :lol:

To peri ma neco do sebe a ty velike penize za to opravdu stoji.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod mike » úte zář 11, 2012 18:06

@jonza: =D> je fajn, ze ses nenechal odbyt. Clovek si ma stat za svym, kdyz je presvedcen, ze ma pravdu. Jsem zvedav, jak to dopadne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod jonza » úte zář 11, 2012 18:09

to mi poradila slecna v rockpointu
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod mike » úte zář 11, 2012 18:13

Tak ji radej nejmenuj nebo ji vyhodi, az spocitaji celkove naklady na tvou reklamaci ;-) Doufam, ze jsi pripraven i na moznost se soudit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod zoul » úte zář 11, 2012 18:50

Soude podle avataru ma jonza v zaloze jeste celou radu presvedcovacich technik, z nichz nektere si mohou vyzadat vymenu spodniho pradla na strane prodejce.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod jonza » stř zář 12, 2012 8:07

presne tak, jsem maly vztekly agresor :)
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod jonza » čtv lis 1, 2012 17:54

takze jsem se nenechal odbyt a posudek si objednal. Udelali ho na tzu. Stal 1440,-

Pokud by behem zkoumani prisli na to, ze nemam pravdu, tak praci prerusi a zakaznik neplati nic.

V mem pripade se ukazalo, ze pravdu mam a tak jsem to zaplatit musel :) (castku jsem chtel zpet po RP, jakozto prodejci).

V prodejne na Masarykove po me chteli at jim dam znovu spacaky, posudek a uctenku, ze to zkusi reklamovat znovu. Coz jsem odmitl. Dostali pouze kopii posudku (prece jim nedam jedine dukazy co mam) a pak zacal kolotoc telefonatu s managerem prodejny (jedno dopoledne). Tuto situaci jsme dukladne probrali vcetne moznosti pozvani ,,Cernych ovci" a nasledneho soudniho sporu. Pote jsme se s managerem domluvili na vraceni kupni ceny primo na prodejne v hotovosti oproti vydani spacaku. Penize za posudek jsem vsak nedostal primo, dostal jsem je od Mammuta na svuj ucet asi za 5 dni (projevil jsem duveru v RP).

Nyni jsem spokojen, nakonec vse dopadlo k me spokojenosti - skoda, ze to tak nebylo hned, protoze i prodavaci koukali, jak po prodejne litaji pirka.

Na rockpoint jsem nezanevrel. Vlastne je zachranili prodavaci, protoze oni temer stali na me strane!

Ted jeste vybrat nove spacaky driv, nez ty penize utratim za jine ,,dulezite" veci :)

znalecky-posudek-spacaky, heslo je "of"

PS: vsimnete si rozporu ceskeho a nemeckeho navodu, kdy v si podle ceskeho znicite spacak a nikomu to nevadi!!!
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod oodoow » čtv lis 1, 2012 18:02

@jonza: :smt023 =D> ještě jsi mohl chtít nějaký peníze za ten ztracenej čas a námahu, kterou jsi s tím měl
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod jonza » čtv lis 1, 2012 18:04

penize za cestu ani telefonat (jednou jsem volal asi minutu ja, zbytek manager) jsem nechtel, tak nejak mi to neprislo fer. Pokud by to doslo k soudu, tak bych jim to nauctoval.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod oodoow » čtv lis 1, 2012 18:16

Tak nemyslel jsem cestu do Rock Pointu, ale musels přece odvézt ty spacáky k tomu posudku, ne?
Ještě jsem si všiml, že v posudku píšou, že "...skutečnost je sice na bundě uvedena..." to se trochu sekli s tou bundou
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod jonza » čtv lis 1, 2012 18:21

jojo, to jsem si taky vsiml
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod mike » čtv lis 1, 2012 18:37

=D> =D> =D>

jonza píše:V prodejne na Masarykove po me chteli at jim dam znovu spacaky, posudek a uctenku, ze to zkusi reklamovat znovu. Coz jsem odmitl.

Proc? Jak jsi to vlastne postavil? Prvni reklamaci ti zamitli a tys to odmitl uznat? Myslel jsem, ze se pak dava druha s posudkem.

jonza píše:Dostali pouze kopii posudku (prece jim nedam jedine dukazy co mam) a pak zacal kolotoc telefonatu s managerem prodejny (jedno dopoledne).

Ceho ses bal? Kopii posudku chapu, original bych jim taky nedal, ale zbytek je jako u normalni reklamace.

jonza píše:Tuto situaci jsme dukladne probrali vcetne moznosti pozvani ,,Cernych ovci" a nasledneho soudniho sporu.

Musels vyhrozovat? ;-)

Jinak z toho vlastne plyne, ze Mammut pouziva u spacaku mizernou technologii. Dost necekane u takove znacky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod jonza » čtv lis 1, 2012 19:26

takze, zadnou druhou reklamaci jsem nechtel, proste at si nechaji mizerne zbozi. Uz jednou to meli v ruce a rekli, ze je to OK. Tak proc by ted meli zmenit nazor?

Nedal jsem jim ho proto, aby nemohli manipulovat s dukazy (toto mi rekl znalec). Treba by ho vymenili, nebo by se nahodou ztratil. Pokud se budes o cokoliv soudit, taky nedas dukazy z ruky at s tim nanipuluji, ne?

Vzadnem pripade jsme se nehadali a nikdo nevyhrozoval (az se divim, ze jsem to vydrzel). Opravdu jsme se konstruktivne bavili a kazdy popsal jak to vidi a dalsi kroky.

Ano, myslel jsem si, ze napisy Mammut a Ajungilak jsou dostatecne dukazy kvality.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod mike » čtv lis 1, 2012 19:34

Njn, asi nejsem dostatecne paranoidni a cekam ferove jednani. Asi mas ty i znalec pravdu, tady slo uz i o cenu posudku.

Jaka byla puvodni predstava dalsich kroku od managera prodejny? Ciste pro zajimavost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod jonza » čtv lis 1, 2012 20:31

1) tak ja jsem cekal ferove jednani uz pri reklamaci, kdy i prodavaci tvrdili, ze to neni normalni. Pak uz jsem jednal podle zasad soudniho znalce, ze to pujde mozna az k soudu.

2) poslat vse znovu do mammutu at se vyjadri a treba zmeni nazor.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod zoul » pát lis 2, 2012 8:18

Jestli tomu správně rozumím, reklamaci zadmítlo místní zastoupení Mamuta? To si dělají dost mizernou reklamu; překvapuje mě, že jim to stojí za to. (Když jsem měl potíže s bundou od Marmotů, bezproblémová reklamace ve mě posílila pocit, že je to kvalitní značka, od které bych se nebál koupit znovu.)
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod JosefPirkl » sob lis 3, 2012 9:25

Mám Ajungilak Altitude Winter, sice starší model 2008, ale je naprosto výborný. Tímto jste mě docela vyděsili, protože jsem plánoval Lahar od stejné značky. Možná ty nové materiály (ta celá vínová barva), mají nějaké problémy - dost se ale divím, že podobné výrobky pustí ven - v rezencích třeba na amazon.de mají většinou největší počet hvězdiček.
JosefPirkl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř říj 27, 2010 7:06

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod jonza » ned lis 4, 2012 23:11

ver mi, ze jsem byl - stale jsem - neuveritelne zklamany. Spacaky jsme kupovali jako investici na nekolik let. Ne jen na jeden vylet :(
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod mike » pon lis 5, 2012 17:56

Proc? Chapu, ze s reklamaci byl opruz, ale vyhrals a penize mas zpatky, takze investice ztracena neni. Koupis jine spacaky. A ta zkusenost s reklamaci se ti bude urcite hodit. Jinymi slovy, mysli pozitivne 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod jonza » pon lis 5, 2012 19:38

jsem zklamany z tech spacaku, ze to byla takova znacka a takove smejdy. Samozrejme budou jine.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod Trafikant » úte lis 6, 2012 14:30

Zajímalo, jestli to v Číně jen šijou a plní tady nebo ne. Většina výrobců to tak má a povětšinou to i uvádí (Handfilled in Poland / UK /...), protože u Číňanů si člověk nemůže být jistý, co s tím peřím udělají :? .
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod wawrik » úte lis 6, 2012 14:44

Rovnako, ako v Poľsku alebo Rumunsku. Ale poslať vlastných ľudí na výstupnú kontrolu do Číny je trochu drahšie ako do Poľska :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: pelichani peroveho spacaku

Příspěvekod Trafikant » úte lis 6, 2012 14:50

No ale ona ani ta výstupní kontrola kolikrát nepomůže =), to by tam opravdu museli být 24 hodin denně (to mám od výrobců), samozřejmě, že v Polsku či na Ukrajině to je reálněji dosažitelné.

Jistota je dělat to doma, ideálně komplet včetně výroby prázdných pytlů.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky