Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod Stani » úte črc 10, 2012 9:34

Ahojte,
mám už dva roky samonafukovačku Therm-a-rest Prolite R a včera v noci pri polohovaní ma zobudil výrazný zvuk. Čumím, že sa mi postupne odlepuje vrchná vrstva od vnútornej penovej. Rýchlo som otvoril ventil, vzduch vyfučal, aby sa tá "boule" nezväčšovala. Je to v hornej časti nafukovačky, nie pri ventile.

Prosím, je to klasický problém aj u tejto renomovanej značky? Urobil som niekde chybu? Skladujem ako je uvedené v manuály.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod zoul » úte črc 10, 2012 9:59

To bych viděl na jednoznačnou reklamaci.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod Trafikant » úte črc 10, 2012 10:40

Jj, zajdi s tím do prodejny, kde jsi ji koupil, nebo přímo kontaktuj české zastoupení - fa Vertical Trade (Jablonec) a pošli na reklamaci.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod Stani » úte črc 10, 2012 10:51

Dík, na reklamáciu pôjdem, už som našiel aj bloček...len ma to jednoducho zarazilo. Úžívanie normálne - večer rozlorovať, dofúknuť, ráno zbaliť. A skladujem ho rozlolovaného, ventil otvorený.

edit: práve pozerám, že ju mám rok a 7 mesiacov.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod zoul » úte črc 10, 2012 14:56

To se asi stává aj v nejlepších firmách, prostě nevyjde nějaká směs, mašina má slabší chvilku nebo něco podobného, na výstupní kontrole to vypadá dobře a teprve časem se vada projeví. Pokud reklamaci v pohodě přijmou, jako že by měli, tak bych v tom neviděl nic zlého. V terénu to samozřejmě namíchne, ale jak říkám, chybovost se nevyhýbá nikomu.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod Indy » úte črc 10, 2012 17:20

snad jen pokud ta nafukovacka neni urcena na prehnute skladani tak neprehybat.

tohle se stavalo hodne husky nafukovackam, a je to technologicka zavada kdyz se nanasi lepidlo, nez se ten sendvic obou povrchu a stredoveho molitanu slepi, anebo spatne zavadnuti toho lepidla.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod Mařena » úte črc 10, 2012 18:58

Mě se to samé teď nedávno stalo u nafukovačky Rock Empire, ale ta už měla takových 5 let, tak na to možná měla trochu nárok...
V každým případě si myslím, že Iny má pravdu v tom, že těm lepeným stykům nebude dělat dobře přehýbání - přitom tahle RE se takhle prodávala a měla balit...
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod Indy » úte črc 10, 2012 19:06

u nekterych nafukovacek je na to ohybani udelana zona, takze se ohybat daji.

ale nejspis to zvysuje opotrebeni
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod Stani » úte črc 10, 2012 20:04

Rozumiem, že sa to jednoducho stalo aj pri tejto značke a som nakoniec rád, že teraz v lete a nie v neskorej jeseni na niekoľkodňovom pochode. Veľkým plusom je práve tá zbaliteľnosť, takže ohnutie a prehnutie je nevyhnutné :(( Beriem to tak, že som natrafil na kus z tolerovaných x% chybovosti v masovej produkcii.

Zajtra skočím do predajne to reklamovať
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod Stani » stř črc 11, 2012 10:25

Bez debaty prijatá reklamácia.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod Indy » stř črc 11, 2012 10:25

to jsou dobre zpravy.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod Semo » stř črc 11, 2012 11:18

Prijatie reklamacie je dost malo pozitivno spravou. Tu MUSIA prijat vzdy, ak splnil formalne nalezitosti. A zamietnut ju mozu hned od nasledujucej sekundy az do maximum(30 dni; dalsia navsteva zakaznika).
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod Stani » stř črc 11, 2012 14:16

To je pravda, ale berme pozitívum z pohľadu prvého kontaktu, kde nedošlo k žiadnej siahodlhej vysvetľovacej a spochybňujúcej akcii so zákazníkom, jednoducho len sa podivili, že došlo aj na túto značku, ale zakončili to stým, citujem: ..."že už keď na to dávajú doživotnú záruku, niet čo riešiť". Pár poznámok, ako som to skladoval, cca využiteľnosť po doby čo ju mám. Uvidím, aký bude záver.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod deckardph » čtv črc 12, 2012 19:01

To mě jenom potvrdilo že ať je samonafukovačka sebekvalitnější, tak do HOR prostě samonafukovačku ne ! 8)
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod Semo » čtv črc 12, 2012 21:27

Tak trek asi kvoli tomu prerusit netreba, nie? Pod clovekom sa to asi naduvat nebude.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod grco » pát črc 13, 2012 8:52

"Zasekol sa mi na kalhotach zips."

deckardph: "To ma len utvrdilo v tom, ze nech su kalhoty sebekvalitnejsi, tak do HOR proste kalhoty ne!" ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod Indy » pát črc 13, 2012 8:56

jak se ta karimatka zacne boulit, tak jinde splaskne takze se na tom skutecne neda spat.

prakticky ale neexistuje kus vybaveni ktery by se nemohl pokazit.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod grco » pát črc 13, 2012 8:58

prakticky ale neexistuje kus vybaveni ktery by se nemohl pokazit


presne na toto som narazal, keby som nemal do hor brat vsetko, co sa niekedy niekomu posralo, tak asi ani nikam nevyrazim :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod Indy » pát črc 13, 2012 9:10

to je samozrejme pravda, ale nektery veci se kazi docela malo, napr nagenka :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod grco » pát črc 13, 2012 9:27

Samozrejme, su veci ktore su nachylnejsie k chybam, ale dost casto je ta nachylnost vykupena lepsimi vlastnostami, nizsou vahou a podobne.

My mame doma thermarestky tri. Dve prolitky samonafukovacie, jednu neoair a este sa im nic nestalo. Nevymenim ich za evazotky len kvoli tomu, ze sa niekomu zacalo nieco odlepovat. Spanie na nich je s obyc karimatkami neporovnatelne.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08


Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod grco » pát črc 13, 2012 9:33

Mne nie ;) A zena sa zatial este tiez nestazovala. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod Stani » pát črc 13, 2012 10:19

Rozhodne nad Therm-a-rest nelámem palicu. sice teraz som, trochu zneistel...ale to je normálna reakcia...to vyprchá :)

Ja som na tom chvíľu ešte ležal, ale tým som len urýchľoval odlepovanie. Boule sa pod telom presúva, ako píše Indy. Ak by bolo veľmi chladno a potreboval by som aspoň ako takú izoláciu, po odlepení vrstvy, by som dofúkal naplno a mal tak núdzovú klasickú nafukovačku. V tomto prípade, by to bolo horšie so zlým ventilom, či prepúštaním v spojoch, ale tie držali výborne.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod mike » ned črc 15, 2012 17:44

wawrik píše:To šušťanie u neoairky pri spaní nevadí?

Poridil jsem si ted novou NeoAir X-Lite a nevadi. Sice spim s ucpavkama do usi, takze bych o tom ani nevedel, ale valel jsem se na ni i pres den a pohode. Spal jsem na ni jen dve noci a valel se pul dne, ale uz ted muzu rict, ze se mi dost libi. Je pohodlnejsi, nez 2.5 cm samonafukovacka ProLite, teplejsi, lehci, zabere znatelne min mista a nenavlha. Jedine minus je nafukovani, asi 20 plnych nadechu. A nekomu by mozna mohlo vadit, ze vyfouknuta vypada jako alobal v prezervativu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod deckardph » ned črc 15, 2012 19:06

grco píše:presne na toto som narazal, keby som nemal do hor brat vsetko, co sa niekedy niekomu posralo, tak asi ani nikam nevyrazim :)

Ještě sem neslyšel o nikom komu by se podělala pěnová karimatka ! Možná jí natrhneš, ale pořád bude plnit svůj účel (izolovat od země) , samonafukovačka ne !
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod vonkreuz » ned črc 15, 2012 19:21

Zažil jsem dvě zimy zpět, že kamarádka byla tak nadšena první nocí v nové Rakoncakově Kotece, že si jen rozdělala a nenafoukal TaR ProLitePlus a spala na nenafouklé, ve stanu a na sněhu. A zjistila to až ráno (nebyla opilá, že by nevěděla o světě). Takže to jde i na vyfouklé...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod deckardph » ned črc 15, 2012 19:39

Jo, ale o kolik se asi sníží koeficient teplotního odporu? Tipuju že víc jak o 80% takže kdyby to bylo nahraně tak by se určitě nevyspala :((
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod wawrik » ned črc 15, 2012 21:19

Mne odišla samonafučka Trangoworld pri teplotách okolo -15 °C, a zima mi tiež nebola. A tiež som mal novú Koteku :-)

Aj rozmýšľam nad klasickou karimatkou (TaR Zlite Sol), ale či na tom človek dokáže 2-3 týždne spávať tak, aby si aj oddýchol...
:((
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod Stani » pon srp 13, 2012 21:13

Reklamácia plne uznaná bez výhrad, dostal som nový kus...a ja mu dám rád ešte šancu, lebo na skupenstvo Cascade Design mám slabosť.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Therm-a-rest - odlepovanie vrchnej vrstvy

Příspěvekod Yopo » úte srp 14, 2012 9:44

wawrik píše:Aj rozmýšľam nad klasickou karimatkou (TaR Zlite Sol), ale či na tom človek dokáže 2-3 týždne spávať tak, aby si aj oddýchol...
:((


Mam ju asi 3 mesiace a je super, ale 2-3 tyzdne si neviem predstavit. Po 2 nociach v Bieszczadoch som mal dost, ale to je mozno tym, ze uz 10 rokov spavam na Therm-a-rest Guide lite.

Spal som aj tyzden na vyfuknutej Therm-a-rest Guide lite (v lete) a nepocitoval som stratu tepelnoizolacnych vlastnosti, akurat bol trochu nizsi komfort spania kvoli hrubke samonafukovacky. Jedina zavada, ktoru som mal, bola mirko dierka od triesky, pretoze som sa rozlozil na cerstvo rezanych hranoloch (na opravu stacili 2 kvapky sekundoveho lepidla).
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Další

Zpět na Spacáky a karimatky