Spacak Ferrino Nadir 580

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Spacak Ferrino Nadir 580

Příspěvekod packy » úte čer 27, 2006 8:02

Ahoj zdravim vsechny,
premyslim o koupi nejakeho teplejsiho spacaku. Budu ho pouzivat jen prilezitostne a v tuto chvili mi docela i zalezi na cene :) Uz loni jsem si vybral spacak od Ferrina - Nadir 580 - momentalne je u prodejcu Ferrina v akci za cca. 1430. Puvodne jsem premyslel o Prime - Tulak 3D. Cena je vsak v porovnani s Nadirem dvojnasobna. Navic se k tomu Nadiru dostane jak kompresak, tak obal na uchovani spacaku, tak i "lodak". Nemam vsak zkusenost s tou jejich naplni, ale zase na druhou stranu, za tu cenu, i kdyby me hral dva roky, tak budu max. spokojeny :) Jeste jsem premyslel o Bivaku od Hannahu, ale na Lezci jsem o nem moc chvaly neslysel. Nebo mate jeste nejaky dobry tip?
Diky za odpoved
Packy
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod šíp » úte čer 27, 2006 10:04

Hannah bivak má sestra se švagrem, už přes 2 roky, a nejsou vůbec spokojení. takže ten spacák raději ne.
my jsme si pořídili Ferrino Nightec LIte600 - http://www.ferrino.cz/eshop/view_item.php?zbozi_id=528 . povedlo se mi vyhmátnout cenu 1800 takže dobrý kup. se spacákem jsme s manželem moc spokojeni
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » úte čer 27, 2006 10:43

Mhm, ja som si tiez vravel, ze pojdem do Ferrina, ale teraz som uz viac menej rozhodnuty pre tu Primu... Mam este stale asi dva dni na rozmyslenie... :-k
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » úte čer 27, 2006 10:45

Rujir píše:Mhm, ja som si tiez vravel, ze pojdem do Ferrina, ale teraz som uz viac menej rozhodnuty pre tu Primu... Mam este stale asi dva dni na rozmyslenie... :-k


Fia myslím říkala že má Primu a není s ním spokojená
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » úte čer 27, 2006 10:53

[quote="šíp]
Fia myslím říkala že má Primu a není s ním spokojená[/quote]

Tak to je asi prva. Doteraz som snad este na Primu negativne ohlasy ani nepocul. :shock: Teda aspon nie od ludi, co necakaju, ze kilovy spacak ich bude hriat aj pri minus dvadsat. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vilík » úte čer 27, 2006 10:56

Prima je v pohode... Mam starej Tulak 3D a zima mi byla jen jednou, kdyz sem spal asi pri -5 na hole louce prikrytej jen celtou...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » úte čer 27, 2006 10:58

Vilík píše:Prima je v pohode... Mam starej Tulak 3D a zima mi byla jen jednou, kdyz sem spal asi pri -5 na hole louce prikrytej jen celtou...


Tak super a to ja chcem dokonca Trek 3D, pac ja som zmrzlina, ktorej je vzdy zima. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vilík » úte čer 27, 2006 11:07

Rujir píše:
Vilík píše:Prima je v pohode... Mam starej Tulak 3D a zima mi byla jen jednou, kdyz sem spal asi pri -5 na hole louce prikrytej jen celtou...


Tak super a to ja chcem dokonca Trek 3D, pac ja som zmrzlina, ktorej je vzdy zima. :mrgreen:


Upozorneni: Ja sem v tomto ohledu trosicku pposunutej smerem k tomu, ze mi byva teplo skoro porad... V unoru sem chodil v 3/4tacich...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod packy » úte čer 27, 2006 11:14

...ale to je uz spis nejaka nemoc, ne? :lol: chodit v zime v 3/4tacich. Me na tom Nadiru laka ta cena 1400. Zkousel jsem si ho loni na spacakovym lezeni, a to se mi taky moc libil. Jak jsem uz psal...Prima je draha, ale urcite bude lepsi...
Kazdopadne diky za odpovedi.
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod packy » úte čer 27, 2006 17:38

Tak jsem si ten spacak nakonec koupil. Je moc pekny...nelibi se jen me :) Ale na webu pisou, ze k tomu spacaku jsou tri obaly - kompresak, velky vak a "lodak" (nepromokavy). Jenze kompresak jsem u toho svyho spacaku nenasel. Tak zkusim zitra zjistit, jak to s nim vypada, jestli mi ho nezapomneli dat :((
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod pripluv » úte čer 27, 2006 20:17

Ten kompresak je snad i dulezitejsi, nez skladovaci lodak :D . I kdyz, ja vozim spacak bez obalu, lip se slape do baglu :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vilík » úte čer 27, 2006 20:19

Přípluv píše:Ten kompresak je snad i dulezitejsi, nez skladovaci lodak :D . I kdyz, ja vozim spacak bez obalu, lip se slape do baglu :wink: .


Presne tak... Ani nevim, kde ten obal mam...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod packy » úte čer 27, 2006 22:31

Tak mi prisla odpoved primo z Ferrina, ze mi prodejce musi dat jeste i ten kompresak. Tak si tam zitra zajdu. Zas je ale prima, ze budu mit tri obaly :lol: Stejne spacak skladuji volne lozeny na skrini :D
BTW - stava se vam, ze kdyz chcete poslat odpoved, tak vas to hodi zpet na hlavi stranku fora? Pouzivam firefox a takhle me to porad zlobi :?
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod fia » stř čer 28, 2006 11:29

šíp píše:Fia myslím říkala že má Primu a není s ním spokojená


když už padlo moje jméno budu reagovat. Já mám primu trek3d, ale tu eco. Chyba je v tom, že se do spacáku vejdu 2x, tudíž ho nevyhřeju a kupovala jsem si ho proto, že měl komfort psanej -12. V létě je to pohoda, ale to je zbytečně objemnej a když teplota klesla do mínusových hodnot, tak mi v něm bylo zima, ale většinou spím bez stanu, jen tak pod celtou...prostě já jsem ho brala jako levný spacák do sněhu a to byla chyba.
fia
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát kvě 5, 2006 6:38
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » stř čer 28, 2006 12:04

Nech si ho přešít, případně to zkus sama.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod fia » stř čer 28, 2006 13:59

Přípluv píše:Nech si ho přešít, případně to zkus sama.


na to bych se mohla..., koupila jsem si ještě malý letní spacáček a v zimě ho použiju jako vložku do té primy....Do 10 stupňů cyklo spacák, -2/+10 prima, no -2/-20 prima+cyklo ve větší zimě jsem zatím nespala a ani nehodlám
fia
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát kvě 5, 2006 6:38
Bydliště: Brno

Příspěvekod backie » ned črc 9, 2006 20:27

Taky se prave rozmyslim, jestli se mi na mych par prespani vyplati investovat do drazsiho Tulaku 3D od primy, nebo jestli bych vystacila s tim Nadirem 580? Skoda ze nikdo neporovnal oba dva.. :-( Ale asi vyhraje nadir... prece jen me dve tri nanejvys pozdne podzimni prespani..
backie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 2, 2006 18:40

Příspěvekod packy » pát zář 1, 2006 20:50

backie píše:Taky se prave rozmyslim, jestli se mi na mych par prespani vyplati investovat do drazsiho Tulaku 3D od primy, nebo jestli bych vystacila s tim Nadirem 580? Skoda ze nikdo neporovnal oba dva.. :-( Ale asi vyhraje nadir... prece jen me dve tri nanejvys pozdne podzimni prespani..

Tak jsem s tim Nadirem cestoval mesic ve Finsku - Svedsku - Norsku. Spal jsem ve 1400 po ledovcem, za polarem - a vsude jen ve slipech. V pomeru cena/vykon jsem s koupi maximalne spokojeny :)
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory


Zpět na Spacáky a karimatky