Therm a rest Pro Lite 4 Large

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Therm a rest Pro Lite 4 Large

Příspěvekod Vašucek » ned kvě 21, 2006 21:22

Termín Mazurských jezer se blíží a my s kámošem pomalu, ale jistě kompletujeme vybavení!

Smonafukovačka! Něco peněz je a tak jsme se rozhodli právě proni, ale jakou? Nejvíc se nám co do paramtetru a využitelnosti líbí > [url=http://www.net-sport.cz/?cmd=detail2&myid=528&backstr=cmd=kategorie%myid=1Eurl]Therm a rest Pro Lite 4 Large[/url]

Měla by být široce využitelná (léto na hory, širák, různé klima a prostředí ; zima - několikadenní přechody na sněžnicích) proto ta tloušťka 3,8 cm!
Je to ale dost peněz proto nechcem prohloupit!

Jinak by mě taky docela zajímalo jak to funguje? Jakto, že se to samo nafukuje? Motorek tam přecen není :D byl bych rád, kdyby někdo ,kdo něco podobného vlastní mohl vysvětlit!
Budu vděčný za jakékoli rady a připomínky! Díky :mrgreen:
Naposledy upravil Vašucek dne ned kvě 21, 2006 21:28, celkově upraveno 4
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod teoretic » ned kvě 21, 2006 21:23

thermarestky jsou jedny z nejlepsich samonafukovacek na trhu, takze lip prakticky nemuzes vybrat. sice to ma svoji cenu, ale tak to je casto u kvalitnich veci...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vašucek » ned kvě 21, 2006 21:25

teoretic píše:thermarestky jsou jedny z nejlepsich samonafukovacek na trhu, takze lip prakticky nemuzes vybrat. sice to ma svoji cenu, ale tak to je casto u kvalitnich veci...

t.


Nj, ale co zrovna ta délka a tlušťka? Bude to ok? není to zas přehnaně moc? Taky by mě zajímalo jak to funguje! Doplním ;)
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod leggos » ned kvě 21, 2006 21:30

Vašucek píše:
teoretic píše:thermarestky jsou jedny z nejlepsich samonafukovacek na trhu, takze lip prakticky nemuzes vybrat. sice to ma svoji cenu, ale tak to je casto u kvalitnich veci...

t.


Nj, ale co zrovna ta délka a tlušťka? Bude to ok? není to zas přehnaně moc? Taky by mě zajímalo jak to funguje! Doplním ;)


...jestli se teda do toho můžu vložit :D , kamarád má přesně tuhletu a je s ní neskonale spokojen ( už jsem to tady někde psal, tak se nezlobte , že se opakuju * ) akorát teda tu regular verzi, ta váží 620g tuším a měří 183cm - holt asi to není pořádný chlap :((
leggos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: stř zář 14, 2005 19:54
Bydliště: Pardubice- Mechov( tudíž HK)

Příspěvekod Vašucek » ned kvě 21, 2006 21:36

leggos píše:...holt asi to není pořádný chlap :((


To já teda taky ne :D ale věřím v to, že jěště vyrostu :mrgreen:
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod Rujir » ned kvě 21, 2006 21:50

Vyzera dobre, ale ked som pozrel na tu vahu, tak ma hned presla chut. Sak to vazi kilo! Ked si predstavim, ze polovica stanu co nosim vazi kilo a pol, tak mi to vazne nesedi... :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vena » pon kvě 22, 2006 6:38

Možná bych popřemejšlel o něčem lehčím, menším a nejlépe verzi Mummy - tvar mumie.
A tady je řez karimatkou, pro představu, jak funguje (uvnitř jsou vzduchové kapsy z pěnového materiálu, které se po uvolnění ventilu nafukujou):
Obrázek
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Vašucek » pon kvě 22, 2006 13:00

O tom mumiovém tvaru popřemýšlím, ale přijde mi to takové omezené! Sice v mumii spím, ale asi bych měl radši klasický tvar!

Jinak s tou funkčnosti je to tak, že otevřu ventil, to se samo nafoukne a když to budu chtít vyfouknout tak ten vzduch jen vytlačím? Nafoukne se to dostatečně? Není to pak třeba pusou dofoukávat? :((

Dík :mrgreen:
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod Bedrich » pon kvě 22, 2006 13:23

Kazdou samonafukovacku musis trochu dofouknout..., hlavne v zime.
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Vašucek » pon kvě 22, 2006 13:29

Bedrich píše:Kazdou samonafukovacku musis trochu dofouknout..., hlavne v zime.


Díky :) to jsem třeba nevěděl! Pořád uvažuju, je to přece jen dost peněz :((
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod Vena » pon kvě 22, 2006 14:25

Tak zkus Evazote od Yate, cenově to není tak strašný, pár let ti vydrží a samonafukovačku koupíš až časem.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Vena » pon kvě 22, 2006 15:37

Až teď sem koukal na cenu tej vybranej karimatky a 3 litry bych za ní opravdu nedal. To si kup tu Evu od Yate a zbytek prašulí zainvestuj do dalšího vybavení.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Vašucek » pon kvě 22, 2006 17:28

Koukal jsem na ní, je pravda, že jsem o tom materiálu ani o samotné karimatce nic nečel, ale stejně mi přijde 7 stovek za "molitan" taky celkem dost! V čem se až tak liší od ostatních karimatek? Proč bys doporučoval zrovna tuhle a ne Pro Lite 4? Jen kvůli té ceny?

Dík :mrgreen:
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod Vena » pon kvě 22, 2006 17:50

Vašucek píše:Koukal jsem na ní, je pravda, že jsem o tom materiálu ani o samotné karimatce nic nečel, ale stejně mi přijde 7 stovek za "molitan" taky celkem dost! V čem se až tak liší od ostatních karimatek? Proč bys doporučoval zrovna tuhle a ne Pro Lite 4? Jen kvůli té ceny?

Dík :mrgreen:

Už sem to někde psal, začínal jsem na holé zemi, pak na půl centimetrové karamitce, teď mám 13mm Evazotku (už tři roky) a až teď začínám přemejšlet o samonafukovačce :). A o ten vývoj bys byl ochuzen - seš eště mladej :).
Když budu kupovat samonafukovačku, tak pravděpodobně Ferrino - cena kolem 1300,-. Věřím, že ta Pro Litka bude super, ale 3 litry je dost.

EDIT: a na víc, evazotka není obyčejnej molitan, taky se tady někde o ní píše
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod norman_64 » pon kvě 22, 2006 20:38

Ta thermarestka mi příjde jako celkem drahý špás - asi bych zvolil jinou (viz. VENA)...ale je to jen muj nazor..
jinak EVAzotka se da poridit i kolem 400- 500 - 14mm tlustá :wink: a spaní na je výborný
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Rujir » pon kvě 22, 2006 20:43

Vena píše:Když budu kupovat samonafukovačku, tak pravděpodobně Ferrino - cena kolem 1300,-. Věřím, že ta Pro Litka bude super, ale 3 litry je dost.

EDIT: a na víc, evazotka není obyčejnej molitan, taky se tady někde o ní píše


Mne na tej samonafukovacke vazne vadi hlavne ta vaha. Jo a Evazotka ma podstatne lepsie izolacne vlastnosti. Priklad za vsetky - naposledy ked sme stanovali na snehu, tak na dvoch klasickych karimatkach bola kamaratke zima. Takisto aj kamaratovi na nejakej zazracnosti od Therm-a-restu (nebola to samonafukovacka). No a ja na Evazotke som nemal problem... *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Bedrich » úte kvě 23, 2006 4:49

No vono to je taky vo tom, kdo jak je votuzilej :lol:
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Vašucek » úte kvě 23, 2006 7:15

Ta izolace je pro mě důležitá právě v zimě a jestli by izolačně měla být lepší ta Evazotka tak by nebylo co rešit! Ale nějak se mi nezdá, že by to izolovalo lépe než vzduch v samonafukovačce, nebo jo? Taky bych se bál, že u té evazotky ucítím každou neorovnost a šutr! Kdežto u samonafukovačky to tak asi nebude? Možná se mýlím...nemám s tím zkušenosti! Raďte

Dík :mrgreen:
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod šíp » úte kvě 23, 2006 7:30

já teda nemám s čím srovnávat, mám evazotku 14mm, izoluje fest a rozhodně necítím žádnou nerovnost. jediné co mi naní vadí je objem po srolování :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vena » úte kvě 23, 2006 7:34

Rozhodně na samonafukovačce bude spaní komfortnější, co se týče izolace, tak to si netroufám porovnat - na samonaf. sem nikdy nespal, takže opravdu nevím. Jde o tu cenu, samonafukovačku můžeš na ostřejších kamenech či větvi prorazit, Eva snese skoro všechno. Se samonaf. musíš bejt opatrnej - a nic ve zlým, ale v 16 letech asi ještě nebudeš :). Zkrátka si myslím, že pro tvé použití bude ta Eva ideální.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Vašucek » úte kvě 23, 2006 7:36

šíp píše:já teda nemám s čím srovnávat, mám evazotku 14mm, izoluje fest a rozhodně necítím žádnou nerovnost. jediné co mi naní vadí je objem po srolování :((


To je taky pravda, bude to po srolování stejně velké jako normální karimatka, že? :(( ach jo, já si nevyberu
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod šíp » úte kvě 23, 2006 7:40

Vašucek píše:
šíp píše:já teda nemám s čím srovnávat, mám evazotku 14mm, izoluje fest a rozhodně necítím žádnou nerovnost. jediné co mi naní vadí je objem po srolování :((


To je taky pravda, bude to po srolování stejně velké jako normální karimatka, že? :(( ach jo, já si nevyberu


po srolování má moje evazotka 18x50cm přesně :shock:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » úte kvě 23, 2006 7:42

Vašucek píše:Ta izolace je pro mě důležitá právě v zimě a jestli by izolačně měla být lepší ta Evazotka tak by nebylo co rešit! Ale nějak se mi nezdá, že by to izolovalo lépe než vzduch v samonafukovačce, nebo jo? Taky bych se bál, že u té evazotky ucítím každou neorovnost a šutr! Kdežto u samonafukovačky to tak asi nebude? Možná se mýlím...nemám s tím zkušenosti! Raďte

Dík :mrgreen:

evazotka umí "vyžehlit" kdejakej kamínek, jasně, pokud mudeš mít pod zádama budr jak pěst, tak ti nepomůže žádná karimáma :mrgreen:
vozim už asi pátym rokem evazotku 1,5 cm tlustou a sem s ní nadmíru spokojenej, spal sem na ní i v říjnu na Ukrajině na hřebenech, ráno bylo nějakých -7 (voda ve flaškach komplet zmrzla), a v noci mi bylo chladnějc spíš seshora díky staršímu a tenšímu spacáku)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Vašucek » úte kvě 23, 2006 7:46

Zatím se Vám celkem daří mě čím dál tím víc přesvědčovat ke koupi té evazotky :) jak silnou by jste doporučili? Jednovrstvou nebo dvou? V jakém shopu?
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod šíp » úte kvě 23, 2006 7:52

Vašucek píše:Zatím se Vám celkem daří mě čím dál tím víc přesvědčovat ke koupi té evazotky :) jak silnou by jste doporučili? Jednovrstvou nebo dvou? V jakém shopu?


už to tady padlo, tudle z tohodle šopu http://www.vf-outdoor.cz/shop/?ixsl=kar ... cis=YAT024 * * *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod fia » úte kvě 23, 2006 7:57

já mám THERM-A-REST z armyshopu, je to vojenská verze, nebyla nová, přišla mě na 600,-. Mám ji cca 3 roky, spokojenost veliká...předtím jsem spala taky jen na zemi, pak obyč karimatka...na prd je ta hmotnost, ta moje má 750g, až budou penízky koupím si 3/4 lite verzi ta má jen něco přez 300g.
fia
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát kvě 5, 2006 6:38
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vašucek » úte kvě 23, 2006 8:09

Dík :) takže tu 14 mm jo? Na tom rozměru asi moc nezáleží ne? Myslím, že bude stačit za 1900x50! Moc velký nejsem :oops: jinak jsem tady něco o Evazotkách hledal, le buď jsem líný to všechno pročítat nebo tady fakt o tom nic konkrétnějšího není ;)
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod šíp » úte kvě 23, 2006 8:11

Vašucek píše:Dík :) takže tu 14 mm jo? Na tom rozměru asi moc nezáleží ne? Myslím, že bude stačit za 1900x50! Moc velký nejsem :oops: jinak jsem tady něco o Evazotkách hledal, le buď jsem líný to všechno pročítat nebo tady fakt o tom nic konkrétnějšího není ;)


ppkud nejsi velký tak 190 cm je akorát. na mě je to spíš moc, při mých 161 cm
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno


Zpět na Spacáky a karimatky