Doporučte druh karimatky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod šíp » pon črc 3, 2006 9:40

no tak to se teda nevrtíš... já se totiž dokážu probudit jak ležím vedle karimatky
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » pon črc 3, 2006 9:45

šíp píše:no tak to se teda nevrtíš... já se totiž dokážu probudit jak ležím vedle karimatky


Tak to se teda fakt nevrtím. :mrgreen:

Možná někdo vyrábí karimatku se zábradlím. :twisted:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » pon črc 3, 2006 9:49

šíp píše:...já se totiž dokážu probudit jak ležím vedle karimatky

A vyplatí se ti vůbec tu karimatku tahat? :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » pon črc 3, 2006 9:53

šíp píše:no tak to se teda nevrtíš... já se totiž dokážu probudit jak ležím vedle karimatky

co takhle nechat si udelat takovej karimatkovej tulenovitej zdarek? at se otocis kam chces, furt budes lezet na karimatce :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » pon črc 3, 2006 10:29

Přípluv píše:
šíp píše:...já se totiž dokážu probudit jak ležím vedle karimatky

A vyplatí se ti vůbec tu karimatku tahat? :mrgreen:


nevyplatí :((
ale to zábradlí okolo karimatky by možná pomohlo :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » pon črc 3, 2006 10:30

šíp píše:...to zábradlí okolo karimatky by možná pomohlo :wink:

kdyby bylo pod proudem :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod šíp » pon črc 3, 2006 10:44

Přípluv píše:
šíp píše:...to zábradlí okolo karimatky by možná pomohlo :wink:

kdyby bylo pod proudem :mrgreen: ...


to by fungovalo spolehlivě :lol:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vilík » pon črc 3, 2006 16:21

To ja sem se jednou vzbudil na cizi karimatce...

Jinak opravdu nejlepsi je spat v celtovym hrobecku s tim, ze ji zapnu a tak se ven nedostanu * * *
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » úte črc 4, 2006 23:40

Vilík píše:To ja sem se jednou vzbudil na cizi karimatce...


To aj ja. A nastastie som nebol jediny na tej karimatke komu to nevadilo... :wink:

Inak skusal som ci evazotka naozaj nasiaka vodu a vysledok pozorovani je, ze nenasiaka. Nechcelo sa mi na clne balit kazdy den karimatku do igelitu, tak som ju len praskol pod lodak a aj ked bola vzdy na konci splavovania mokra, tak ju stacilo utriet a bola sucha. Ziadne zmykanie sa nekonalo... *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » stř črc 5, 2006 11:36

Rujir píše:Inak skusal som ci evazotka naozaj nasiaka vodu a vysledok pozorovani je, ze nenasiaka. Nechcelo sa mi na clne balit kazdy den karimatku do igelitu, tak som ju len praskol pod lodak a aj ked bola vzdy na konci splavovania mokra, tak ju stacilo utriet a bola sucha. Ziadne zmykanie sa nekonalo... *


díky za info, to se hodí.
a aspoň jsem nemusela evazotku dávat na pokus do vany :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petras » stř črc 5, 2006 14:13

Pozdě :roll:
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Vilík » stř črc 5, 2006 15:12

Petras píše:Pozdě :roll:


A na co si prisel?
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Mudžahedin » čtv črc 6, 2006 11:19

Mám samonafukovačku Therm-A-Rest, za něco přes 1700 Kč, používám jí asi rok. Nevyfukuje se a probouzím se na ní, což se mi před tím na žádné karimatce nepovedlo. Má protiskluzovou úpravu a funguje to. Pokud teda neležíte na 45 st. svahu. Pak se jedině nechat přibít na kříž. S karimatkou jsem spokojený.
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Re: Doporučte druh karimatky

Příspěvekod Reinhard » čtv črc 6, 2006 23:58

svetcest píše:Čau,,, přemejšlim jakou si mam vybrat karimatku jestli tradiční nebo spíš nafukovací na treky apod.....co byste doporučili...díky


Mno... v létě - 6mm obyč károška ustřižená na 40x150.. bohatě to stačí, vejde se to relativně dobře, alumatka stačila jen na jehličí, celta s igelitem taky OK v lesích i na trávě, ale jakmile jsem spal pravidelněji v převisech na šutroidním resp. pískovém podloží, bylo to absoulutně na hov... ráno jsem myslel, že moje ledviny vyskočí ven na slunce z prokřehlého tělíčka... Takže přechod k tenké károšce za 60,-... tlustší se mi tahat v létě fakt nechce. Jo, echt by to bylo, nanosit si do převisu pod celtu spooooustu chvojí, ale nejsme v Kanadě, ostatně když dorazíš k převisu někdy kolem jedný ráno, pak tě touhy po chvojnatém spánku opouštějí v závislosti na vzdálenosti a pracnosti dopravy chvojí... V zimě používám EVA károšku, 1cm tloušťka, zatím mě nezáblo v dobrým zimním spacáku, takže tlustší jsem nepořizoval, ale jak budu ještě stárnout a fotrovatět, tak kdoví. Zatím ale na 1cm EVAzotce necítím chlad. Ale kde jsou ty doby, kdy jsem vydržel v zimě s péřákem 10 let starým po fotrovi a alumatkou a v létě s dekou narvanou do malinkaté US malé polní o rozměrech 20x30x30... jenže tehdy mě ještě hřálo mládí a ta romantika. A tělo to sneslo dobře. Dneska už takovej Tarzan rozhodně nejsem... asi stárnu a měknu...

Alumatka je fuckt na prd, co se týká tepelně-izolačních vlastností. Se samonafukovačkou nemám zkušenosti, ale jednu věc si promysli: Budeš-li se válet v lese, kde stačí vzpříčená větvička mezi podkladem a károškou a propíchne ji to, pak je lepší pěnovka - když se kuchne, tak se nikdo zas tak nezblázní a hlavně nezmrzne... izolovat bude dál. Pokud víš, že budeš VŽDY mimo nebezpečné povrchy, pak samonafukovačku. :wink:
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

karimatka

Příspěvekod Charlie » ned črc 30, 2006 19:45

používám Therm-a-Rest už asi 6 let, za tu dobu jsem neměl ani jeden problém s propíchnutím, ze začátku jsem vždy používal celtu nebo jinou podložku ale časem jsem zjistil že to není třeba, teď jen kouknu jetli nejsou střepy nebo trní(o to si píchl jeden můj kamarád o akát) a jdu spát pokud mám sebou goretex potah na spacák tak to dám dovnitř. Jinak zalepit díru je otázka asi 30-45 min, pokud máte sebiu odpovídající lepidlo. Tuto karimatku má i docela dost mých kamarádů a vše je bez problémů, používáme tloušťku 2,5 cm a je to dostatečný komfort/snesitelná váha. Co mám samonafukovačku normální pěnovou jsem vzal jednou ale od té doby vždy už jen samonafukovačku, pohodlí je prostě pohodlí kdo jednou zkusí...
Charlie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned zář 25, 2005 12:33

Příspěvekod tulak » sob zář 16, 2006 16:39

tak jsem 4 dny v rychlebských horách dofukoval 3x za noc samonafukovačku insul mat griptec 3,5 rakev a potom jsem zjistil, že oprava je naprosto jednoduchá stačí kápnout na direčku kapku lepidla (zakoupeno v hudy). tak že propíchnutí netřeba se báti :-) a tedy samonafukovačky užívati. už bych stejně neměnil.
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky