Doporučte druh karimatky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Doporučte druh karimatky

Příspěvekod svetcest » pon kvě 15, 2006 8:52

Čau,,, přemejšlim jakou si mam vybrat karimatku jestli tradiční nebo spíš nafukovací na treky apod.....co byste doporučili...díky
Uživatelský avatar
svetcest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 26, 2006 20:03
Bydliště: Praha

Příspěvekod Bedrich » pon kvě 15, 2006 9:08

Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod brhel » pon kvě 15, 2006 10:19

jestli jedeš pod stan do hor, je nejlepší slabší dvouvrstvá pěnová. a nejlíp několik let stará, protože ta už je dobře srolovatelná:-)))
http://yate.cz/
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod svetcest » pon kvě 15, 2006 11:09

Jaký máte zkušenosti s karimatkama z EVA pěny?
Uživatelský avatar
svetcest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 26, 2006 20:03
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rujir » pon kvě 15, 2006 11:11

svetcest píše:Jaký máte zkušenosti s karimatkama z EVA pěny?


Len tie najlepsie. Co sa tyka izolacie, tak jedine co ich porazi, je smonafukovacka. Nevyhody su dve - su strasne velke a pomerne lahko znicitelne. Teda aspon ta moja vyzera, ako keby sa s nou hral medved. :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » pon kvě 15, 2006 15:49

já osobně mám tuhle http://www.vf-outdoor.cz/shop/?ixsl=kar ... cis=YAT024
je teplá, příjemná,nenáročná na obsluhu....ale velká i po sbalení. Až mi používáním odejde, a já našetřím penízky, půjdu do samonafukovačky.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Karel » úte kvě 16, 2006 6:56

Nafukovacky jsou na prd. Pritelkyne si koupila jednu za 300 a do rana je prazdna. Ja jsem si koupil cca za 700 a do rana je prazdna. Jeden kamarad, se kterym dlouha leta jezdime do hor, si koupil uz drazsi (asi za 1500) a taky se mu vyfukuje. Ale slysel jsem o lidech, co si koupili fakt drahou (snad pres 3k) a pry se jim nevyfukuji. Ja osobne mam obycejnou (docela tlustou) karimatku za 200Kc. Nic to nevazi, muzu to polozit na jehlici a zokoliv ostreho.
Karel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte říj 11, 2005 6:16

Příspěvekod Vena » úte kvě 16, 2006 7:12

Karel píše:Nafukovacky jsou na prd. Pritelkyne si koupila jednu za 300 a do rana je prazdna. Ja jsem si koupil cca za 700 a do rana je prazdna. Jeden kamarad, se kterym dlouha leta jezdime do hor, si koupil uz drazsi (asi za 1500) a taky se mu vyfukuje. Ale slysel jsem o lidech, co si koupili fakt drahou (snad pres 3k) a pry se jim nevyfukuji. Ja osobne mam obycejnou (docela tlustou) karimatku za 200Kc. Nic to nevazi, muzu to polozit na jehlici a zokoliv ostreho.


levnější se vyfukujou a dražší nevyfukujou :(( :(( :mrgreen:

Tak tragický to nebude, znám hromadu spokojenejch uživatelů samonafukovaček :).
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Co alumatka???

Příspěvekod radekfoltyn » čtv čer 29, 2006 18:29

Trochu menim smer tohoto dotazu ale zajimalo by me jaky izolacni komfort je schopna splnit alumatka.
diky za odpoved
Uživatelský avatar
radekfoltyn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv čer 30, 2005 11:17
Bydliště: Brno

Re: Co alumatka???

Příspěvekod teoretic » čtv čer 29, 2006 18:57

Radek.XP píše:Trochu menim smer tohoto dotazu ale zajimalo by me jaky izolacni komfort je schopna splnit alumatka.
diky za odpoved

imho ze vsech karimatek urcite tu nejmensi

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pripluv » čtv čer 29, 2006 19:09

Dá-li se vůbec mluvit o izolačním komfortu :ú ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pavproch » čtv čer 29, 2006 19:46

Pořiď si postel s peřinou..... a polštářem... *
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod tuso » pát čer 30, 2006 7:46

Karel píše:Nafukovacky jsou na prd. Pritelkyne si koupila jednu za 300 a do rana je prazdna. Ja jsem si koupil cca za 700 a do rana je prazdna. Jeden kamarad, se kterym dlouha leta jezdime do hor, si koupil uz drazsi (asi za 1500) a taky se mu vyfukuje. Ale slysel jsem o lidech, co si koupili fakt drahou (snad pres 3k) a pry se jim nevyfukuji. Ja osobne mam obycejnou (docela tlustou) karimatku za 200Kc. Nic to nevazi, muzu to polozit na jehlici a zokoliv ostreho.


Mám samonafukovačku za 1500 a vůbec se mi nevyfukuje. Zabere asi tak třetinu místa klasické karimatky a váhově taky nic strašného. A hlavně, spí se na ní jako na posteli. Na normální karimatce bych už spát nechtěl.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod norman_64 » pát čer 30, 2006 8:22

A co máš za značku??já uvažuju o Jurkovi :wink:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod tesil » pát čer 30, 2006 8:42

Karel píše:Nafukovacky jsou na prd. Pritelkyne si koupila jednu za 300 a do rana je prazdna. Ja jsem si koupil cca za 700 a do rana je prazdna. Jeden kamarad, se kterym dlouha leta jezdime do hor, si koupil uz drazsi (asi za 1500) a taky se mu vyfukuje. Ale slysel jsem o lidech, co si koupili fakt drahou (snad pres 3k) a pry se jim nevyfukuji. Ja osobne mam obycejnou (docela tlustou) karimatku za 200Kc. Nic to nevazi, muzu to polozit na jehlici a zokoliv ostreho.

mno, mám Yate confort light 183-25 (za cca 1200 kč) a naprostá spokojenost, nevyfuckuje se a fakt je úúúžasně pohodlná * * * ...jo - a pod ní strkám alutaťku - abych jí nepropíchl...
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod tesil » pát čer 30, 2006 8:44

Přípluv píše:Dá-li se vůbec mluvit o izolačním komfortu :ú ...

Dá-li se vůbec mluvit o jakýmkoliv komfortu :twisted:
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod teoretic » pát čer 30, 2006 8:45

tuso píše:
Karel píše:Nafukovacky jsou na prd. Pritelkyne si koupila jednu za 300 a do rana je prazdna. Ja jsem si koupil cca za 700 a do rana je prazdna. Jeden kamarad, se kterym dlouha leta jezdime do hor, si koupil uz drazsi (asi za 1500) a taky se mu vyfukuje. Ale slysel jsem o lidech, co si koupili fakt drahou (snad pres 3k) a pry se jim nevyfukuji. Ja osobne mam obycejnou (docela tlustou) karimatku za 200Kc. Nic to nevazi, muzu to polozit na jehlici a zokoliv ostreho.

Mám samonafukovačku za 1500 a vůbec se mi nevyfukuje. Zabere asi tak třetinu místa klasické karimatky a váhově taky nic strašného. A hlavně, spí se na ní jako na posteli. Na normální karimatce bych už spát nechtěl.

ja mam nafukovacku ani ne za litr (byla teda udajne zlevnena) a drzi bez problemu..uz bych nemenil :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tuso » pát čer 30, 2006 13:11

norman_64 píše:A co máš za značku??já uvažuju o Jurkovi :wink:


Tuhle http://www.vf-outdoor.cz/shop/?ixsl=kar ... cis=GOO129
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučte druh karimatky

Příspěvekod sedlo » pát čer 30, 2006 14:54

svetcest píše:Čau,,, přemejšlim jakou si mam vybrat karimatku jestli tradiční nebo spíš nafukovací na treky apod.....co byste doporučili...díky

Pokud budeš ležet na šutrech,což je dost často,tak jedině klasickou karimatku.Nafukovačka má výhody především při zimním bivakování 8)
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Re: Doporučte druh karimatky

Příspěvekod tesil » pát čer 30, 2006 14:59

svetcest píše:Čau,,, přemejšlim jakou si mam vybrat karimatku jestli tradiční nebo spíš nafukovací na treky apod.....co byste doporučili...díky

na treky (týden a víc) se vyplatí zainvestovat do samonafukovačky, spaní na šutrech holt musí vyřešit další podložka (já používám alumatku - viz výše 8) ) jako ochrana před propíchnutím...
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod Vilík » pát čer 30, 2006 19:09

To sou ty samonafukovacky opravdu tak dobry? Ja osobne beru s sebou vzdycky celtu a na ni o vikendovych akcich alumatku. Na delsi akce pak starou natrhanou, poleptanou... karosku a vzdycky sem byl v pohode...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lumyr » pát čer 30, 2006 19:48

Vilík píše:To sou ty samonafukovacky opravdu tak dobry? Ja osobne beru s sebou vzdycky celtu a na ni o vikendovych akcich alumatku. Na delsi akce pak starou natrhanou, poleptanou... karosku a vzdycky sem byl v pohode...


nevim, nejvic se smeju, kdyz ji nejaky kamos desne vychvaluje jak se na ni spi a pak se vrati z nejaky akce a nadava jak.. ze ji pichnul a nez to zalepil zak se moc nevyspal.. :mrgreen: ja verim klasice, neni nad to ji hodit na zen a spat... Takovy ty akce, pul hodiny cistit od vetvicek, rozbalit celtu a pak si na ni teprve lehnout... to uz davno spim. :mrgreen: Ale je pravda, ze kdyz ji nepichnes tak se na ni spi lip nez na normalni karosce...
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod tuso » sob črc 1, 2006 6:32

Vilík píše:To sou ty samonafukovacky opravdu tak dobry? Ja osobne beru s sebou vzdycky celtu a na ni o vikendovych akcich alumatku. Na delsi akce pak starou natrhanou, poleptanou... karosku a vzdycky sem byl v pohode...


Když mi bylo tolik co tobě, tak jsem spával taky tak /v podstatě ještě i loni/. Ale i když nejsem žádnej geront, už to není co bývalo. To zjistíš věkem. Netvrdím, že nevydržím na karimatce,ale ráno chvilku cítím páteř, než se rozhýbu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavproch » sob črc 1, 2006 7:29

tuso píše: ..... už to není co bývalo. To zjistíš věkem. Netvrdím, že nevydržím na karimatce,ale ráno chvilku cítím páteř, než se rozhýbu.....


Vítej mezi staříky.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod tesil » sob črc 1, 2006 8:18

tuso píše:Když mi bylo tolik co tobě, tak jsem spával taky tak /v podstatě ještě i loni/. Ale i když nejsem žádnej geront, už to není co bývalo. To zjistíš věkem. Netvrdím, že nevydržím na karimatce,ale ráno chvilku cítím páteř, než se rozhýbu.

... a vo tom to je (bohužel)...
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod Vena » sob črc 1, 2006 10:40

norman_64 píše:A co máš za značku??já uvažuju o Jurkovi :wink:

v jakým směru?? :mrgreen:

karimatky od Jurka sou řek bych trochu těžší. Ještě má smysl přemejšlet o Yate nebo Ferrino.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod pripluv » ned črc 2, 2006 16:11

Vilík píše:TJa osobne beru s sebou vzdycky celtu a na ni o vikendovych akcich alumatku...

Kdysi jsem jezdil s dekou, hrnkem a dvouma masoxama :wink: . Teď už taky mám károšku, klasiku (14 mm) za 160 Kč a je to v poho ... s dekou už asi nevyjedu, taky mě to tam už trochu lupe :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod šíp » pon črc 3, 2006 7:24

tuso píše:
norman_64 píše:A co máš za značku??já uvažuju o Jurkovi :wink:


Tuhle http://www.vf-outdoor.cz/shop/?ixsl=kar ... cis=GOO129


to mi teda vysvětli jak se dokážeš vyspat na karimatce mumiového tvaru. to jako lehneš a nepohneěš se? :(( ptám se proto že spím docela neklidně a furt nějak rotuju a evazotka 50cm je mi úzká :lol: jednou jsem dokonce se vrtěla ve spánku tak, že jsem ráno měla spacák okolo sebe obtočený jako zrmzlinu a měla jsem problémy z něj vylézt :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » pon črc 3, 2006 7:56

šíp píše:
tuso píše:
norman_64 píše:A co máš za značku??já uvažuju o Jurkovi :wink:


Tuhle http://www.vf-outdoor.cz/shop/?ixsl=kar ... cis=GOO129


to mi teda vysvětli jak se dokážeš vyspat na karimatce mumiového tvaru. to jako lehneš a nepohneěš se? :(( ptám se proto že spím docela neklidně a furt nějak rotuju a evazotka 50cm je mi úzká :lol: jednou jsem dokonce se vrtěla ve spánku tak, že jsem ráno měla spacák okolo sebe obtočený jako zrmzlinu a měla jsem problémy z něj vylézt :wink:
já mam obcas i pocit u sebe,že přes noc toho nacestuju víc nežpřes den :wink:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod tuso » pon črc 3, 2006 9:29

šíp píše:
tuso píše:
norman_64 píše:A co máš za značku??já uvažuju o Jurkovi :wink:


Tuhle http://www.vf-outdoor.cz/shop/?ixsl=kar ... cis=GOO129


to mi teda vysvětli jak se dokážeš vyspat na karimatce mumiového tvaru. to jako lehneš a nepohneěš se? :(( ptám se proto že spím docela neklidně a furt nějak rotuju a evazotka 50cm je mi úzká :lol: jednou jsem dokonce se vrtěla ve spánku tak, že jsem ráno měla spacák okolo sebe obtočený jako zrmzlinu a měla jsem problémy z něj vylézt :wink:


Já se v noci taky vrtím, ale v podstatě je mi jedno na čem leží nohy. Hlavně,že záda jsou na měkkým. Prostě se na mumiovce vyspím úplně s přehledem a bez bolavých zad.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Spacáky a karimatky