karimatky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

karimatky

Příspěvekod ketty » úte kvě 9, 2006 8:10

ahoj, jaké máte zkušenosti se samonafukovacíma karimatkama, divala jsem se na netu a hodně dobré ceny má Jurek, až podezřele dobré. Chtěla bych mumiovku, aby byla co nejlehčí. dík za odpověď *
ketty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob kvě 6, 2006 9:51

Insul Mat (450 gramů)

Příspěvekod grandmont » úte kvě 9, 2006 8:28

No já jsem slyšel že ty samonafukovačky se po určité době přestávají samonafukovat. Osobně už pár let používám tohle: http://hiko.cz/index.php?lang=cz&kat=236&id=781&HikoSessionID=54c7c3b4e06ad4f10c2e4954602ca5ed (Insul Mat Comact) Sbalená je ještě o něco menší než alumatka, hmotnostně se jí nevyrovná žádná samonafukovačka (váží jen 450 g) a výška 6,3 cm je taky výborný izolant. Jediná nevýhoda je, že se musí nafukovat. Je tam jeden pořádný ventil (podobný jako u samonaf.). Ovšem pokud má člověk solidní plíce tak se dá každá z těch 6 žeber nafouknout na dva pořádne vfuky :) Jinak o šutry se mi neprodřela páč je to z nějakého silného nylonu a výhoda je, že když na cestách dojdeš k nějakému jezeru nebo k moři, tak se dá skvěle použít i jako lehátko do vody :) NO a za těch 900 kč nekup to :)
grandmont
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 8, 2006 20:45

Příspěvekod sheriff » úte kvě 9, 2006 8:38

brrr, na 6,5 cm nafukovacke musi byt dobra kosa... vzduch vo vnutri je ochladzovany, nikdy sa Ti ho nepodari vyhriat, stale Ti to od spodu taha... takuto nafukovacku nikdy viac do lesa... brrrr... lepsie su tie "evezetky" co mi vsetci ukazuju a veeelmi si ich pochvaluju...
sheriff
účastník
účastník
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon kvě 1, 2006 22:36
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod grandmont » úte kvě 9, 2006 8:48

NO, jak známo, vzduch je nejlepší izolant... Navíc, nemyslím si, že by šlo vyhřát vzduch v nafukovačce nebo dokonce samonafukovačce. Nebo snad ještě naopak, že by tě ten vyhřátý vzduch ještě vyhříval :) Pokud spíš ve stanu, tak si tam vždycky nadýcháš o pěkných pár stupňů teplejší vzduch než je venku a navíc od země jejak známo vždycky kosa největší... Mě se to teda každopádně osvědčilo.
grandmont
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 8, 2006 20:45

Příspěvekod pripluv » úte kvě 9, 2006 8:56

Má to kamarádka, tu variantu se záklopkama proti samovolnému vyfouknutí při náhodném otevření špuntu. A má k tomu šest takovejcu gumovejch trubiček, a pomocí jich to vyfukuje. Tak jsme jí dvě zabavili a ona to nemohla za boha pořádně vyfouknout a sbalit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » úte kvě 9, 2006 8:57

grandmont píše:NO, jak známo, vzduch je nejlepší izolant... ....

vakuum je lepsi :wink:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pripluv » úte kvě 9, 2006 9:37

teoretic píše:
grandmont píše:No, jak známo, vzduch je nejlepší izolant...

Vakuum je lepší :wink:

Spíš nějaká kamarádka :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod grandmont » úte kvě 9, 2006 9:48

tak mě napadlo, že když tescoma dělá termosky nebo dvojvrstvé hrnky, mohli by dělat i nerez karimatky (dvojvsrtvé, s vakuem uvnitř :)

No to měla holka blbé, tahat se pak s nafouklou matračkou :o) Jinak já tam mám jen jeden ventil a ten se odšroubuje a vzduch se vypustí, pravda pro úplně vypuštění a skladné sbalení je nutné si to párkrát vyzkoušet :)
grandmont
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 8, 2006 20:45

Příspěvekod Rujir » úte kvě 9, 2006 16:25

Coz o to. Napad to mozno nie je az taky zly, len by ma zaujimalo, ako sa to chova v zime. Ako je zname, teply vzduch v mraze velmi rad kondenzuje a neviem si predstavit co spravi karimatka, ktoru pri -15C nafuknes kompletne teplym vzduchom z pluc. Tu uz asi znova nezbalis, nie? :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod grandmont » čtv kvě 11, 2006 19:33

jojo, to je pravda. Na zimu je podle mě nejlepší pořádně hrubá evazotka... Ten vzduch by určitě skondenzoval a pravděpodobně by namrznul, pokud by bylo i ve stanu pod nulou... Na druhou stranu samonafukovačky taky musíš vždycky trošku dofouknout ústy, i když pravda jen trošku :)
grandmont
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 8, 2006 20:45

Příspěvekod sheriff » čtv kvě 11, 2006 19:53

Rujir píše:Coz o to. Napad to mozno nie je az taky zly, len by ma zaujimalo, ako sa to chova v zime. Ako je zname, teply vzduch v mraze velmi rad kondenzuje a neviem si predstavit co spravi karimatka, ktoru pri -15C nafuknes kompletne teplym vzduchom z pluc. Tu uz asi znova nezbalis, nie? :mrgreen:


to si niekde vycital, alebo Ta to napadlo samotneho? :supz:
sheriff
účastník
účastník
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon kvě 1, 2006 22:36
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod Rujir » čtv kvě 11, 2006 20:40

sheriff píše:to si niekde vycital, alebo Ta to napadlo samotneho? :supz:


To sa pyta ten co odsudil 6,5cm hrubu samonafukovacku ako blbost na spanie v zime? :fuj: Ani nevycital, ani nenapadlo. Pomerne zabavne historky s takymito dosledkami mi rozpravali chalani co boli na zimnych Bukovkach. :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod leggos » čtv kvě 11, 2006 20:42

kamarad ma tuhle http://www.bartsport.cz/smonafukovaci-k ... -4-regular a velice si ji pochvaluje, akorat teda ty prachy no :((
leggos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: stř zář 14, 2005 19:54
Bydliště: Pardubice- Mechov( tudíž HK)


Zpět na Spacáky a karimatky