Test 17 letních spacáků v časopise dTest

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod mercator » pon kvě 23, 2011 12:46

V kvetnovem cisle casopisu dTEST vysel test letnich spacaku:

Nejlepsi hodnoceni ziskaly spacaky:

- McKinley X-Treme Light 1100
- Mountain Hardware Lamina 35
- Prima Bike XP

na chvostu zustal:

- Marmot Wave 2

Podrobnosti najdete v casopise.
http://www.dtest.cz/clanek-1676/test-spacich-pytlu-2011
mercator
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř led 26, 2011 17:30

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod pripluv » pon kvě 23, 2011 17:02

Pro přístup se přihlašte v pravém horním rohu. Nejste-li předplatitel, pak si vyberte z této nabídky…

Takže mi to spíš přijde jako reklama. Ještě někomu tak?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod Zdéňa » pon kvě 23, 2011 17:12

Po pár minutách bojování s tím :mrgreen: mi to tak taky přijde :((
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod jedik » pon kvě 23, 2011 17:13

Taky tak.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod bibi » pon kvě 23, 2011 17:16

reklama koho, čoho? nemám pocit, že autor príspevku by ma navádzal na nákup niekde konkrétne... či som to len nezbadala?
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod martan » pon kvě 23, 2011 17:34

podle mně to vyjde v MfD (stejně jako test tuňáků v brnění)
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod jedik » pon kvě 23, 2011 17:45

bibi píše:reklama koho, čoho?

Časopisu DTest, popř. jeho webové verze.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod kropt » pon kvě 23, 2011 17:50

Třeba je Mercator předplatitel a neuvědomil si, že to my ostatní smrtelníci neuvidíme.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod jonza » pon kvě 23, 2011 18:04

reklamu v tom nevidim, pokud bych ale vybital spacak, tak si ten casopis koupim. Prijde mi to jako dulezite info, i kdyby tam ta reklama byla, jednou to snad prezijeme, ne?
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod mercator » pon kvě 23, 2011 18:25

Sorry, rozhodne jsem to nemyslel jako reklamu. S casopisem dTest nemam nic spolecnyho.
Ten clanek jsem cetl jen diky tomu, ze ten casopis si kupuje muj otec a diky tomu ma pristup do archivu na netu.

Mohl bych sem dat pdf s clankem, ale

1) Je oznaceno vodoznakem se jmenem predplatitele (muj otec)

2) Vzhledem k tomu, ze naklady na vydani casopisu a testovani jsou podle udaju vydavatele hrazeny pouze z prodeje casopisu (casopis nema uvnitr reklamu), prislo mi celkem nefer, to jen tak zverejnit.
Viz. info zde http://www.dtest.cz/clanek-2/o-dtestu?types=1

Pouze jsem chtel upozornit, ze ten clanek existuje a treba se bude nekomu hodit.

Pokud si ale i presto nekdo mysli, ze muj prispevek je reklama, nemam nic proti tomu, aby tohle tema moderatori smazali.
mercator
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř led 26, 2011 17:30

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod Hafi » pon kvě 23, 2011 18:28

Já taky čumím, co tu paranoidně vymýšlej :rolleyes:

Jako upozornění je to OK a má to tu být, článek určitě ne (já bych z toho psychické trauma neměl, ale pokud tu mažem linky na stažení filmů, knih, atd., tak toto sem určitě nepatří).

Jinak se mi celkem líbí systém jak to maj ošetřený.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8440
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod pripluv » pon kvě 23, 2011 18:28

Vysvětlení beru, OK.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod Petras » pon kvě 23, 2011 18:31

pripluv píše:Vysvětlení beru, OK.

...jaký OK...klaň se až k zemi...paranoiku... :finga:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod Semo » pon kvě 23, 2011 20:49

Cisto technicky: vodoznak byva ako samostatny polopriesvitny objekt v PDF, takze sa da vcelku lahko odstranit niecim, cim sa da PDF editovat (LibreOffice vie nacitat PDF, mozno by stacil aj ten).

Ku ideovym vyhradam nic nemam.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod pripluv » úte kvě 24, 2011 15:51

@Petras: myslim, ze tady tyden nechame vsechny reklamy, co se sem cpou a budes paranoidni taky.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod Petras » úte kvě 24, 2011 17:20

pripluv píše:...a budes paranoidni taky....

...to věřím,klobou dolů přede všemi místními "celníky"... :prayer:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod kaola » stř črc 4, 2012 7:45

kaola
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 3, 2012 8:45

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod terkad » stř črc 4, 2012 10:06

Tedy že to prohrajou Marmot a Deuter a vyhraje nějaký McKinley, to bych neřekla. Aspoň, že Prima prošla
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod jonza » stř črc 4, 2012 11:00

taky me to prekvapilo. Asi casto kupujeme ,,znackove a kvalitni" zbozi za vysoke ceny a pritom si domu neseme jenom krasny smejd.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod Semo » pon črc 9, 2012 22:24

Zas by som dTest neprecenoval. Onehda som videl nejaky test technickych veci (tusim foto kompakty) a kriteria boli stanovane dost zufalo. To, ze vedia spracovat percentualne ohodnotenie do vysledneho skore z toho dobry test neurobi.

Takze na testy, kde treba labak (podiel skutocnych paradajok v kecupe) su ich moznosti fajn, ale v kadecom inom by som to sam otestoval lepsie.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod zoul » ned črc 22, 2012 20:54

Náhodou se mně do ruky dostalo číslo dTestu s příslušným srovnáním spacáků a vůbec na mě nepůsobí přesvědčivě. Dost špatně například dopadl spacák Marmot Wave II Regular, což by podle značky nemusel být žádný šmejd, tak jsem se díval na jeho podrobné hodnocení. Za „komfort“ (který se na výsledné známce podílí z jedné poloviny) získal 20 %, ačkoliv změřená komfortní teplota je o pět stupňů nižší než ta udávaná výrobcem. Za zcela nedostatečnou považujou propustnost spacáku pro vodní páry, kterážto informace je pro mě bez konkrétního popisu metodiky zcela k ničemu.

Ne že by ten test nepůsobil objektivně, ale mám dojem, že na základě objektivních měřítek dorazili k výsledku, který mně jakožto uživateli spacáku nepřijde směrodatný. Ještě si to musím pořádně proštudovat, případně napíšu víc.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod suslos » ned črc 22, 2012 21:20

Nejsi sám komu ten test přijde ujetej... zhlédl jsem tedy jen video, ale i z něho jsem dobyl dojmu, že jsou náký divní. Konkrétně ty velikosti, musí přece brát v potaz délku spacáku a délku osoby co se do ní vejde?! Nesmí to motat dohromady :mrgreen:
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2012 23:57

zoul píše:Náhodou se mně do ruky dostalo číslo dTestu s příslušným srovnáním spacáků a vůbec na mě nepůsobí přesvědčivě. Dost špatně například dopadl spacák Marmot Wave II Regular, což by podle značky nemusel být žádný šmejd, tak jsem se díval na jeho podrobné hodnocení. Za „komfort“ (který se na výsledné známce podílí z jedné poloviny) získal 20 %, ačkoliv změřená komfortní teplota je o pět stupňů nižší než ta udávaná výrobcem.

Letmo jsem to prosel a prijde mi, ze hodnotili odchylku zmerene komfortni teploty od cisla udavaneho vyrobcem. Bohuzel bez ohledu na znamenko ochylky, coz mi neprijde spravne. Ochylka sice chyba je, ale kdyz je parametr lepsi, nez udavany, penalizace by mela byt minimalni. Navic u tohodle spacaku jde mozna o nedorozumeni, jelikoz zmerena komfortni teplota odpovida udavane limitni, takze to klidne muze byt chyba dovozce (spatne si vylozil US hodnoty).

zoul píše:Za zcela nedostatečnou považujou propustnost spacáku pro vodní páry, kterážto informace je pro mě bez konkrétního popisu metodiky zcela k ničemu.

Tohle je zas pro mne celkem zajimavy udaj i kdyz by nebylo od veci ho nejak kvantifikovat.

dTest beru s rezervou. Je dobry na vytrideni zrna od plev, ale pak uz je potreba si projit podrobne hodnoceni a pouzit vlastni priority. Rozdily v celkovem hodnoceni v ramci nekolika procent jsou nepodstatne a poradi na prvnich mistech muze byt zavadejici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49489
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod Hafi » čtv črc 26, 2012 0:34

ad nižší teplota...tak lepší/horší je dost relativní pojem.
Když si koupíš řekněme konzervu, na níž bude uvedeno, že váží kilo a bude vážit kilo a půl, tak to může být pozitivní (dostal jsi půl kila "zdarma") i negativní (poneseš půl kila navíc na zádech).
A totéž to bude se spacákem, nižší dolní komfortní teplota logicky implikuje i nižší horní komfortní teplotu. A jestliže si koupím spacák pro použití v podmínkách (x,y) a on ve skutečnosti je do podmínek (x-5,y-5), tak to samozřejmě je problém. Je jasný, že u spacáků většina zákazníků sleduje především údaj týkající se dolního komfortu, případně dolního limitu, ale rozhodně to nelze jednoznačně brát pozitivně...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8440
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod pavproch » čtv črc 26, 2012 5:48

v životě sem od dtestu nic nečetl a nehodlám na tom nic měnit... stačí si ale trošku zagůglit a.... nejčastější slovo, které na vás jukne v souvislosti s dtestem je.... "diletantismus".... čili jediné, co umějí opravdu pořádně, je soudit se, když někdo zpochybní výsledky jejich "objektivních" testů... ta jejich objektivita bude asi taková jako je svět motorů objektvní k samohybům z vlkohradu.... :vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28360
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod zbuddy » čtv črc 26, 2012 8:55

Ano, nic jsem nečetl, ale vím, že jsou špatní :twisted:
"Tady to podepište. Tak mi to dejte přečíst, ať vím co odsuzuji...Proč, strana ví, proč je to špatné :twisted: "
pavproch píše:stačí si ale trošku zagůglit a.... nejčastější slovo, které na vás jukne v souvislosti s dtestem je.... "diletantismus"
Ani ne nejčastější, ale první slovo v nadpisu v prvním, tj. nejčerstvějším a nejčtenějším "článkem" na téma objektivnosti testů dTestu - spíše než článkem je to trochu neférová reakce ředitele dotčeného e-shopu...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod sx02 » čtv črc 26, 2012 11:01

Asi tak, viděl jsem reportáž, pokud se nepletu tak většinou přebíraji testy od německého partnera (stiftung warentest, nejsem si jistý jestli je to tento případ) a jakkoliv si myslím o kriteriích hodnocení cokoliv (dobrý příklad ty foťáky) tak nějakou vypovídací hodnotu to má.

Pro mě je to věc kterou vezmu do úvahy až budu vybírat nový spacák, neznamená to ale že se tím budu slepě řídit...

Mám pocit že akorát dostal na zadek božsky Deuter a oblíbený Marmot a vyhrálo supermarketové McKinley, což spoustu lidí nakrklo. :twisted: :roll:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod zoul » čtv črc 26, 2012 14:04

Pokud se nejaky spacak v nejdulezitejsi casti hodnoceni propadne na chvost kvuli tomu, ze je o pet stupnu teplejsi nez udava vyrobce, tak je ten test podle me uplne na pendrek. Teploty merene podle normy jsou pro prakticke pouziti beztak velmi orientacni a dulezitejsi je urceni spacaku + typ a hmotnost naplne.

Beru argument, ze prilis teply spacak nepotesi, ale pokud je neco urcenim trisezonak s komfortem smerem k nule, bude aspon mne osobne uplne burt, jestli je komfort na peti stupnich, nebo na nule. Presneji receno tech pet stupnu smerem k nule chapu jako vyhodu.

Prodysnost je pro me samozrejme taky dulezita, ale pokud tam neni napsane, jakym zpusobem k ni dosli, tak pro me jejich zavery opet nemaji vypovedni hodnotu. Klidne mohli namerit akorat nejakou „teoretickou“ hodnotu, podle ktere se spacaky v praxi stejne lisit nebudou.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod mike » čtv črc 26, 2012 17:11

zoul píše:Teploty merene podle normy jsou pro prakticke pouziti beztak velmi orientacni a dulezitejsi je urceni spacaku + typ a hmotnost naplne.

Teploty merene podle normy jsou fajn proto, ze muzes jednotlive spacaky porovnat mezi sebou. Za predpokladu, ze to neni nijak zfalsovane. Coz je mozna nejvetsi plus tohodle testu, je to merene v jedne laboratori a nezavislym subjektem, takze se skutecne da porovnavat. Samozrejme, hodnoty podle EN jsou pro "standardniho" muze a zenu, takze je nutne si je prizpusobit na sebe. Na to existuje orientacni vypocet nebo lepe, kdyz uz nejaky spacak s EN hodnotami mas, dokazes to odhadnout.

zoul píše:Beru argument, ze prilis teply spacak nepotesi, ale pokud je neco urcenim trisezonak s komfortem smerem k nule, bude aspon mne osobne uplne burt, jestli je komfort na peti stupnich, nebo na nule. Presneji receno tech pet stupnu smerem k nule chapu jako vyhodu.

Mne tedy 5 stupnu burt neni, to je opravdu hodne. Sice bych to bral taky spis jako plus, ale pravdu ma i Hafi, spacak pak muze byt v lete moc teply.

zoul píše:Prodysnost je pro me samozrejme taky dulezita, ale pokud tam neni napsane, jakym zpusobem k ni dosli, tak pro me jejich zavery opet nemaji vypovedni hodnotu. Klidne mohli namerit akorat nejakou „teoretickou“ hodnotu, podle ktere se spacaky v praxi stejne lisit nebudou.

Psali tam myslim neco o igelitu ;-) Muzes jim zkusit napsat, treba ti reknou, co presne zmerili. Nepodcenoval bych to, nevhodne zvoleny material obalu muze udelat opravdu hodne velky rozdil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49489
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Test 17 letních spacáků v časopise dTest

Příspěvekod mike » čtv črc 26, 2012 17:39

zbuddy píše:Ano, nic jsem nečetl, ale vím, že jsou špatní :twisted:

Rychly strelec pp nikdy nezklame ;-) Mne tedy ta reakce Kasy prijde jako kejhani potrefene husy, ale zatim jsem na to podrobneji nekoukal. Jestli to spravne chapu, tak napsal podminky tak, aby mohl pripadne ochcat kupujici a pak se vzteka, kdyz neprojde testem, ktery hodnoti prave podminky.

Slabina dTestu je spis v tom, ze se snazi vyrobek ohodnotit jednim cislem a z nich pak sestavit zebricek. Ktery pak prebiraji debilni novinari bez dalsich podrobnosti. To jedno cislo je samozrejme osidne, jelikoz zalezi na tom, jak jsou stanovena hodnotici kriteria a jake maji vahy. Coz nemuze fungovat univerzalne, jelikoz kazdy mame jine preference. Jak jsem psal, je to dobre na oddeleni zrna od plev a pak to chce podrobne procist a prozkoumat, co vlastne hodnotili.

Priklad je treba test masel. Vyhralo Jihoceske od Madety, ktere je sice v pohode, ale nechutna mi. Zato mi chutaji nektere dalsi v poradi, ktere maji o par procent min. Nekde na konci je pak Milkpol, ktery bych sice nikdy nekoupil (polske potraviny zasadne nekupuju pres 10 let), ale aspon jsem si potvrdil, ze je to opravdu sunt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49489
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Spacáky a karimatky