oprava klasickych nafukovacich karimatek

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod booze » čtv zář 7, 2017 13:12

PaKo píše:Mno, tak kocour, jestli vytáhl drápky a pohrál si s ní, :D

Nechce se mi verit, ze kocka by to prosekla. Budu si muset sehnat kocici packu a vyzkouset to. :wink:
GreyMouse píše:Sice tam byli schopní natočit pivo do právě umytého horkého půllitru,

Nebylo to v rakousku? Tam jsou experti na zverstva s pivem.
GreyMouse píše:Kocoura jsem večer vyhazovala...

Asi moc nizko kdyz prezil. :twisted:
GreyMouse píše:Dvě dírky vzniklé současně téměř proti sobě nevypadají ani jako výrobní vada

Prave mily Watsone, kdyby to udelal kocour nepredpokladam, ze by to bylo skrz. Na to nema silu ani vahu. A jedna dira by musela byt vetsi nez druha. No proc si to myslim, nedavno jsem byl s prateli opecburty v np ceska kanada a oni meli podobne zahadne proderaveni karimatek (2ks klymit) a jedine ceho byl plny les (jak v hororu) byli xxl mravenci. Kteri jak je znamo prokousavaji podlazky stanu. No a pokud jste byli v rajchu (viz teply krigl na pivo) tak tam xxl mravenci taky jsou. :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod GreyMouse » čtv zář 7, 2017 13:45

booze píše:Nechce se mi verit, ze kocka by to prosekla. Budu si muset sehnat kocici packu a vyzkouset to. :wink:

Stačí provést exhumaci, máš na zahradě hromadný hrob, ne? :wink:

booze píše:Nebylo to v rakousku? Tam jsou experti na zverstva s pivem.

Na Slovensku. Vraj Stane sa :roll: (v Německu a Rakousku ani jednou ;-))

booze píše:Asi moc nizko kdyz prezil. :twisted:

Njn, mně házení nikdy moc nešlo :oops:

booze píše:Prave mily Watsone, kdyby to udelal kocour nepredpokladam, ze by to bylo skrz. Na to nema silu ani vahu. A jedna dira by musela byt vetsi nez druha. No proc si to myslim, nedavno jsem byl s prateli opecburty v np ceska kanada a oni meli podobne zahadne proderaveni karimatek (2ks klymit) a jedine ceho byl plny les (jak v hororu) byli xxl mravenci. Kteri jak je znamo prokousavaji podlazky stanu. No a pokud jste byli v rajchu (viz teply krigl na pivo) tak tam xxl mravenci taky jsou. :-k

Mravenců jsem si nevšimla (což neznamená, že tam nebyli, ale rozhodně žádný horor).
Ona ta díra, co to skrz ní pod vodou bublalo, asi větší byla. Měla jsem pocit, že na karimatce i nepatrnou tečku vidím. Ve druhým případě jsem fakt neviděla vůbec nic (BlindStupidMouse? :-k). A hlavně se mi nepodařilo vymáčnout dírou č. 2 pod vodou ani bublinku.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod booze » čtv zář 7, 2017 14:18

GreyMouse píše:Stačí provést exhumaci, máš na zahradě hromadný hrob, ne?

Myslis ten vedle garaze? :twisted: na nej jsem zapomnel. :ú
GreyMouse píše:Na Slovensku.

Cela ma teorie se zhroutila.
GreyMouse píše:A hlavně se mi nepodařilo vymáčnout dírou č. 2 pod vodou ani bublinku.

Proto je dobre to rolovani a zvyseni tlaku.
Btw mohla si udelat fotodokument a dat ho sem. Myslim, ze by to i nekdo v budoucnu ocenil.
Ses sikovna. :smt023
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod GreyMouse » pon zář 11, 2017 15:30

Jj, ztělesněná šikovnost :roll:. Karimatku, která jiným vydrží roky, odrovnám za necelé tři týdny ](*,)

Dokumentovat není moc co, ale pár obrázků bublinek sem teda dám. U namydlené karimatky jsem se moc snažit nemusela a začala bublat. Myslím že když jsem ji měla ponořenou ve vaně, vyvíjela jsem na ni mnohem větší tlak (byla jsem o ni opřená) a přesto jsem nevymáčkla ani bublinku (že by u malé dírky stačil tlak vody k "utěsnění" otvoru?)

TaR_oprava.jpg
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod mike » pon zář 11, 2017 18:06

Zadnou dirku tam nevidim :? Z ktere strany byla ta vetsi, nahore nebo dole? Je teda mozne, ze kocka sekla drapkem, propichla poloprazdnou karimatku shora a dostala se az na spodni vrstvu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod booze » pon zář 11, 2017 19:34

nemusi byt ani v latce staci na zateru uvnitr
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Michal82 » stř pro 6, 2017 18:46

Tak po mé TaR ProLite Plus Regular kterou jsem prodal pro malé rozměry jsem si koupil TaR NeoAir Xtherm Large - v domnění že kupuji to nejlepší :D
No spalo se krásně.... 4 noci.
Potom sem tu kur...u musel píchnout při balení po svačince kdy sem na ni seděl nebo se mi tam dostal nějaký bordel a jak sem ji zkompresoval tak proste tu noc sem spal doslova ,,za tvrdý na tvrdým,, a studeným.... snažil sem se najít dírku ale muselo toho být víc jelikož nedržela tlak - jedno mistečko se mi zdálo že by to mohlo být na nasliněný prst to poznat nešlo ale když sem plivnul dělalo to bublinky - flek ale ucházelo dal - v záchvatu vzteku z vyhozených peněz proklepané noci a rozlámaných prostydlých zad putovala do kontejneru doprovázená košatou češtinou, kterou i přihlížející skoti pochopili do posledního detailu.

No a zajímalo by mne pokud to má více jak 1-2 dírky zda se to vůbec má opravovat protože osobně tomu nevěřím už ze starých nafukovaček - vždy mi to ucházelo.

Jak vůbec v terénu najdete dírky? Nebyl sem schopen to objevit - vejlet sem zabalil a ještě teď se lecim tekutou medicinkou a horkým čajem.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod remy77 » stř pro 6, 2017 20:15

@Michal82
To mas tak, ked si si zvykol na veci z "balistickych" materialov... :D

Inak kazdopadne by som skusil ju zalepit. Ved za to okrem trochu casu nic nedas
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40


Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Stani » stř pro 6, 2017 20:30

Myslím, že ako vyprchali emócie, tak ju Michal pekne z koša zase vybral. Ja by som teda ju už doniesol aj domov a ešte raz poriadne skontroloval, už keď to stojí taký balík. Mne sa urobila na TaR len tá boule a nedalo sa na tom spať, tak som ju vypustil a naštvaný prespal na tvrdom. Ale nevyhodil som ju, reklamoval.

Alebo nos ten pre teba zbytočný footprint a posichruj sa tak pri balení karimatky. A z toho dôvodu sa mi ešte nestalo, aby som karimatku prepichol. Ale môže sa stať, no.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod dudy » stř pro 6, 2017 20:43

Nechápu, proč si kupuješ takový neodolný lehký mrdky.
Kdyby sis koupil výchdoněmeckou předložku před vanu, tak ta vážila asi dvě kila a byla naprosto nezničitelná. Já mám jednu v dílně od roku 1984 dodneška...
:twisted:

P.S.:
Jak se to nafukuje v orkánu?
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Michal82 » stř pro 6, 2017 21:03

Tak samo že sem to zkoušel lepit - vždyť sem psal že tam šel flek - ale muselo toho byt víc.
Uplatnit záruku na to ze sem ji propichal....?
Protitankové materialy - tak ProLite Plus mi protitanková nepřišla ale vydržela.
Jo balík stala tím spis ze krom karimatky sem měl zkazenej víkend a když si vemu ze sem tím zabil čas - jelikož den co sem se vracel sem si už opravdu neuzival tak mě ta mrcha stala dvakrát tolik plus nachlazení k tomu.

Ale na druhou stranu je mi jasný ze to byla moje chyba no....

Nicméně když emoce vyprchali vzal sem si to kolem a kolem a s pokorou se nejspíš vrátím na klasickou ,,pěnovku,,
Asi RidgeRest Solar.
Neb tady šlo o pitomej vikendik stát se mi to na treku kde si naplanuju dovcu a cestuju na místo kvůli tomu tak budu nadávat ještě napřesrok :(
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod mike » stř pro 6, 2017 21:06

Jako zakladatel UH sekce bys mel nosit oboji :twisted: Kdyz si das nafukovacku na klasickou karimatku, tak ji nepropichnes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Michal82 » stř pro 6, 2017 21:06

PS - nicméně - jak zjistujete tu dírku v terénu?
Doma bych to hodil do vany nebo poradně prohlížel ale takhle venku sem nebyl schopen najít víc než tu jednu a za chvilku z toho byl stejně kousek plachty.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Michal82 » stř pro 6, 2017 21:26

Mike - Jo nad tím sem uvažoval nicméně tepelný odpor R3,5 mi stačí a tak bych přínos te nafukovacky viděl už spis jen v pohodlicku což je samozrejmne fajn - do doby defektu.

dudy - nevím jak se nafukuje - orkán není dneska slabejch 55km/h

Obrázek
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod sobb » stř pro 6, 2017 23:42

mike píše:Jako zakladatel UH sekce bys mel nosit oboji :twisted: Kdyz si das nafukovacku na klasickou karimatku, tak ji nepropichnes.
takhle podobně to v zimě při delších výletech děláme, jedna pěnovka do dvojice jako záloha :oops: :D A další výlet na to dojde zas, možná tentokrát zálohu zdvojíme, nehodlám někde v mínus X-ti šaškovat se splasklou nafukovačkou, v tom případě pak tedy vyfukovačkou :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 7, 2017 5:58

sobb - Jj na velký mrazy to tak znám.
Naposledy upravil Michal82 dne čtv pro 7, 2017 6:19, celkově upraveno 1
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 7, 2017 5:58

sobb - Já zas dřív kombinoval obyc Evku s Aluškou.
No ,,větříček,, jde trochu nahoru jestli půjde přes 80 tak mě ta ,,vyfukovačka,, co sem koupil na základě pochval zdejšího UL fóra bude pěkně štvát.... já si říkal - měl bych koupit pravej opak toho co se tu chválí, ale podlehl jsem pokušení ušetřit pár gramů :(
Ještě že tu budu po novém roce - leden únor je to tu nejlepší :D

Obrázek
Naposledy upravil Michal82 dne čtv pro 7, 2017 7:15, celkově upraveno 2
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 7, 2017 6:01

PS ale opravdu by mě zajímalo jak hledáte ty minidirky v terénu aby se dalo zalepit.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod apuka » čtv pro 7, 2017 7:41

A to nemas nikde pri ceste potok, more nebo jezero?
Jinak pokud jsi ty dirky nebyl schopen najit, rekl bych, ze to nebylo obycejne propichnuti - vlastne mozna vubec nebylo propichnuti - a za reklamaci by to urcite stalo, samozrejme jeste kontrola doma.... Si taky myslim, ze pokud ses to propichnul bordelem, tak to asi nebude neviditelna pididirka...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 7, 2017 8:21

Tak nejakej potůček se najde a Atlantik tu je jenže v potucku ta voda teče rychle a bublá a v oceánu sou vlny no poznám prd když tam není díra jak do ementálu.
Píchlé to bylo stopro - vždyť sem jednu zalepil tam to bublalo přes slinu ale další sem pak nenašel.
Jako doma ve vaně by se to ukázalo ale to už je mi k ničemu a stejně bych lepenou už nikam netahal. Spis mě zajímá jak to zjistujete třeba v noci - večer si ustelu a po chvilce za tmy lezim na zemi - co potom existuje nějaký fígl nebo se v ten moment cpe jen oblečení batoh a td pod sebe....?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod GreyMouse » čtv pro 7, 2017 15:23

To hledání dírky venku by mě taky zajímalo. Jak jsem popisovala výš, měla jsem s tím problém i doma ve vaně, zabrala až voda s "Jarem". Ale záplata, která u karimatky byla, drží, spala jsem pak na ní po opravě jen párkrát, ale žádný problém už se neobjevil.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod wawrik » čtv pro 7, 2017 15:55

Dierky na (samo)nafučke sa hľadajú hustejšou mydlovou vodou zarobenou v ešuse.

A my priposratí nosíme radšej samonafukovačku, ktorá sa aj v prípade prepichnutia dá celkom slušne použiť pod nohy, pričom človek spí na bágli. A to aj v mrazoch, cvične vyskúšané pri asi -10 °C.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod GreyMouse » čtv pro 7, 2017 16:21

wawrik píše:Dierky na (samo)nafučke sa hľadajú hustejšou mydlovou vodou zarobenou v ešuse.

Pak ji ale ještě musíš opláchnout a usušit... není to, s výjimkou horkého léta, akce na celý den? Ta moje utekla až předposlední noc dovolené, tak jsem usoudila, že spíš na ní ještě tu jednu noc přečkám než bych se několik hodin pokoušela o opravu (taky neutekla úplně, jen do rána hodně změkla, takže to nebylo tak strašný).
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09


oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 7, 2017 20:55

Wawrik - nojo sníh nepíchá :D
Ta mejdlová voda - já nenosím mejdlo :D taky si neumím představit jak psala šedá myška jak to zas třeba během hoďky v těch mejch podmínkách usuším no to není akce na noc podle mne.
Možná že fleky drží ale po starých zkušenostech s nafukovačkou ve spacáku tomu nevěřím natolik abych to potom používal - na kole taky nelepim duše a dávám pouze nové.
No ale tak aspoň sem zas o něco chytřejší - třeba se ještě někdy k nafukovackam dostanu ale aktuálně to opravdu vidím na zlatou blbuvzdornou penovku - váha je hezka, odolnost dokonalá jen ty rozměry ale tak aspoň naplnim novej batůžek :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod wawrik » čtv pro 7, 2017 21:11

Michal82 píše:Wawrik - nojo sníh nepíchá :D
O snehu som nepísal ani slovo. Mráz a sneh nie je to isté.

Únik som na samonafučke hľadal len raz, a nejako si nevybavujem žiadny problém s mokrom. Ale je pravda, že to bolo v zimnom Nepále a to väčšinou slnko svieti.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Stani » čtv pro 7, 2017 21:28

Najlepším a najrýchlejším riešením je zásoba lepiacich záplat a olepiť nimi komplet celú stranu :) . Človek nepotrebuje ani vodu, ani mydlo, ani čumieť na bublinky, nič netreba sušiť, nestráca čas.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 7, 2017 21:51

Neváží tolik záplat víc než záložní nafukovačka? :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod dudy » čtv pro 7, 2017 22:17

Já jenom nechápu, že takovýho drsoně, kterej se probíjí s třicetikilovým batohem rychlostí 6 km/h ve věčném chcavci a pěti stupních, jen tak v mikince a bundičce sám po opuštěných ostrovech a pak si klíďo postaví stan v orkánu a spí jako nemluvňátko, vykolejí píchlá matračka tak, že uteče domů a tam má rýmu a rozseká ho to tak hluboce, že tu zrádnou věc vyhodí...
:((
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky