oprava klasickych nafukovacich karimatek

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Indy » čtv úno 24, 2011 16:40

Jak jsem si nyni overil, je mozne nafukovacku s vadou napr. bublina preriznout a ten kus s ventilem znovu slepit.

ziskate pri trose prace a za cenu lepidla bud kratkou nafukovacku pod zadek az hlavu, nebo polstarek na sezeni. ma to smysl, cena lepidla nepresahne 100CZK.

Takze kdo jste nevyhodili takhle poskozenou karimatku, muzete si ji opravit, anebo sem s ni. kdyz se dohodnem opravim ji.

anebo pokud ji uz nechcete, jeste lepe.

pokud chcete vysvetlim postup opravy, nic na tom neni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Robur » čtv úno 24, 2011 17:02

rada dobrá, což o to, ale já mám v prdeli ventil, to bys uměl spravit?
(teda jako že na té karimatce, která je jinak ok, odešel ventil, nic, co by se týkalo anatomie :roll: )
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod vonkreuz » čtv úno 24, 2011 22:20

Tak mám pro tebe asi práci náčelníku.
Nebo když mi pošleš návod, tak to snad zbastlím i sám. Nebo se domluvíme na revanši a hodím to na tvoje záda...
Neutíká mi ve ventilu, ani není bublina. Ale v místě ohybu látky u ventilu je skutečně vlasová dirka, kudy uniká vzduch.
Takže se ještě musím rozmyslet, jestli jí zkrátím o 10cm a znovu vlepím ventil. Nebo karimatku rovnou říznu a udělám si odlehčeno 3/4 délku. :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Indy » pát úno 25, 2011 0:46

tu vlasovou dirku vyresim jinak, karosku stlacim a misto zakapnu. pak po malem zavadnuti karosce povolim a ventilu povolim, ona si natahne lepidlo do trhliny a to by mohlo klapnout.

dodej ju, rad to prubnu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Indy » pát úno 25, 2011 0:48

Robur, ventil muzu vytezit z vadne a znovu ho vlepit do tvoji.

za ten spas to stoji, pokud to akceptujem ze ta karoska je odepsana, ale kdyz to klapne tak bude zachranena?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Indy » pát úno 25, 2011 0:48

vyzva do plena:

kdo mate odepsanou samonafuku, anebo kus na opravu, sem s tim.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Morty » pát úno 25, 2011 8:27

čauvec, já už svou samonafukovačku víceméně odepsal. Problém je ten, že i ve vaně plné vody nejde poznat, kde ta díra je. Prostě žádný bublinky ani náznak, nic. Pojal jsem podezření na vlásečnicovou dírku úúúplně dole u noh, flákl jsem tam záplatu, ale je to blbý místo, takže tam moc nedolehla (takovej ten ohyb před spojením spodku a vrchu). Když ji nafouknu, hodinu drží, ale do rána i když na ní neležím, se vyfoukne dost znatelně. Ventil se zdá v pořádku. Určitě jde o mou blbost, protože jsem s ní spal na šutrech v Krasu a od té doby už jsem na ní nespal :-(.

Existuje nějakej lepší návod, jak zjistit, kde je díra, a tuto opravdu definitivně zalepit???

Díky mooc

Morty.

PS: Indy, kdyby se ti podařilo tu karibábu opravit, rád zaplatím, ale netuším kolik (nová stála 1300). Když se to nepovede, rád Ti ji přenechám na náhradní díly :-).
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Indy » pát úno 25, 2011 8:51

to je uplne jednoduchy.

myslim ze nic jinyho neni, akorat to co delas Ty, akorat vana, polonapustena karimatka aby nebyl velky vytlak, necim to rozumne zatizit a cekat...

muzu se este zeptat na defektoskopii esli nemaji nejaky figl ktery neznam.

pokud ta zaplata pomohla a je tam rozdil, i kdyz to nelze povazovat za reseni tak misto mame a vec se urcite resit da, v extremim pripade treba ubrat 3-5cm nebo tak neco..

posli to pomoci OF logisticke a spedicni divize do Brna nebo Zlina

akorat chlapi ale pocitejte s delsi dodaci dobou.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Morty » pát úno 25, 2011 9:36

Je to už taková doba, co karimatka leží ve sklepě, že ani nevím, jestli se to tehdy zlepšilo, nebo ne. Něco mi říká, že nepatrně jo. Každopádně záplata musí pryč a když se to potom zhorší, tak místo je objeveno :-D.

Jaké lepidlo a postup tedy doporučuješ? To, co jsem měl v opravné sadě bylo fakt naprd. Co se týče zkracování karimatky, tak to už musí být vyšší dívčí. Přecijen slepit to, aby to vydrželo ten tlak musí být dost náročný. Kažodpádně za návod jak udělat případně i toto bych byl vděčnej.
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Indy » pát úno 25, 2011 9:44

polyuretanove, stejne jak na lepeni Kamilova měchu.

ja pouzil toto:

http://www.lepidla-tesneni.cz/detail/polyuretanove-lepidlo-frog-500-ml-na-nafukovaci-vyrobky-z-pvc/
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod jonza » pát úno 25, 2011 9:53

vonkreuz píše:v místě ohybu látky u ventilu je skutečně vlasová dirka, kudy uniká vzduch.


presne to same u me karimatky. Vlepil jsem tam kousek zaplaty a bylo po problemu.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Morty » pát úno 25, 2011 10:07

Tak jsem to teď znova zkusil. Pomocí finty s tekutým mýdlem jsem zjistil, že jsem asi spal v trní nebo fakt nevím. Asi 6 vlásečnicových dírek na prostoru 15x10 cm a jedna úplně mimo, ale taky dole u noh. Kvůli počtu děr to fakt vidím na zkrácení. Ale do hor na 14 dní si ji asi radši už nevezmu. Nějak jsem si zvykl na blbuvzdornost a funkčnost normální karimatky (funguje i když je na cáry...)
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Indy » pát úno 25, 2011 10:18

ty diry mi oznac a klidne ju posli. tohle by jit mohlo. az to uvidim Ti tak dam vedet.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Morty » pát úno 25, 2011 10:30

Posilam SZ :-)
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod cook » ned kvě 15, 2011 14:35

Proč si prostě pod karimatky nestrčíte plachtu? Plachta 2x2m, gramáž 80, potřebuju jen její čtvrtinu 2x0,5 takže váží 80-100 gramů...
cook
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob led 15, 2011 12:18

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Indy » ned kvě 15, 2011 14:58

jestli myslis plachtu to co se prodava v modre nebo zelene v obchodech jako kryci plachta, tak ta jde prorvat taky, a docela snadno.

dost vydrzely tzv nemocnicni prosteradla z mekceneho PVC ale jsou tezssi.

pomerne dobry zpusob je pod karimatku nafukovaci dat nenafukovaci karimatku. nez ten trn proleze 1 a vic cm peny, tak je sance ze se zlomi nebo ze neni tak douhy.

zaroven ma clovek karimatku co neujde, akorat vypada jak potapec.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod cook » stř kvě 18, 2011 18:11

Že by hadr s PVC vydržel víc než PES plachta?... Jinak na mysli mám max kamínky a větvičky, lehat si na trny není zrovna IN...
cook
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob led 15, 2011 12:18

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Indy » stř kvě 18, 2011 18:16

ano. protoze ma ale vetsi gramaz. takze je tezsi.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod davik » čtv srp 7, 2014 10:26

Indy píše:Jak jsem si nyni overil, je mozne nafukovacku s vadou napr. bublina preriznout a ten kus s ventilem znovu slepit...


Mě se uprostřed nafukovací karimatky utvořila obrovská bublina, něco jako polovina míče. Nechal jsem jí jenom ležet přes den ve stanu. Bylo sice horko, ale stejně... Asi byla trochu přefouklá a už měla svoje lepší roky za sebou. Hádám, že se zoztrhly od sebe ty vnitřní vrstvy a nezbývá než ji vyhodit nebo zkrátit. Prosím vás, napsal byste sem někdo stručný návod, jak se to teda dá zkrátit? Budu muset přemístit i ten ventil. A hlavně, jakým lepidlem to vy zkušenější děláte? Aquaseal za 195,-Kč nebo stačí Frog za 26,- Kč nebo něco jiného?
Díky!
davik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon led 3, 2011 15:45

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Indy » čtv srp 7, 2014 10:35

samonafukovacky se skladuji s OTEVRENYM ventilem, a v tom stanu to nemohlo dopadnout moc jinak neb v nem bylo 60+ C.

ani nova by asi neobstala, nemuze za to.

lepidlo potrebujes hodne kvalitni polyuretanovy, dodrz navod.

rozriznout, rozstrihnout tak aby jsi pro spoj pouzil treba pulku sirky lemu uz z ty bubliny. cili slepis zdravou nerozseparovanou, nepojede dal, ALE pokud ma sirsi kraj, jeho cast muze byt uz s te bubliny.

zevnitr oholit molitan na latku a tu dokonale ocistit ostrym nozem, pak klidne este smirgl.

nanest lepidlo a zavadnout. pak zalepit a zalisovat mezi dva hranolky dreva zmacknute truhlarskyma svorkama nebo ve sveraku atd. jen to zatizit nemusi stacit, pokud na to nenajedes autem.

pockat 24h.

a kdyz to klapne, mit pak radost.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod fabian » sob srp 30, 2014 8:50

Indy píše:Mě se uprostřed nafukovací karimatky utvořila obrovská bublina


Stalo se mi to taky. Letos na vode jsem lezel po ranu ve stanu a slysel jsem divny "lupani". Kdyz jsem pak vylezl, zjistil jsem, ze to byl zvuk, jak se odlepuji vnitrni vrstvy karimatky. A to bylo treba 8-9h rano, zadny extremni vedro. Jednalo se o Thermarest TrailScout, stara asi 3 roky.
Musim ale pochvalit pozarucni servis Thermarestu. Vygooglil jsem firmu Vertical Trade s.r.o., ktera ho zajistuje pro CR. Rekli, at karimatku poslu a do 14ti dnu mi prisla uplne nova!

IMG_1594.jpg
Bublina na karimatce

IMG_1591.jpg
Bublina na karimatce

2014-08-30 08.26.36.jpg
Nova karimatka
Tipy na výlety v okolí mého bydliště: http://vylety.fabian.cz (Praha Západ, Brdy, Berounka).
Uživatelský avatar
fabian
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 11, 2014 15:15
Bydliště: Černošice

oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod mvaldo » sob srp 30, 2014 10:37

fabian píše: ... Musim ale pochvalit pozarucni servis Thermarestu. Vygooglil jsem firmu Vertical Trade s.r.o., ktera ho zajistuje pro CR. Rekli, at karimatku poslu a do 14ti dnu mi prisla uplne nova! ...

waaaaaaau, tak to je uplne pozitivna sprava, nakolko mne sa stalo to iste (bublina) ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod mike » ned srp 31, 2014 1:53

Takovy pekny polstarek se tam udelal ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Stani » ned srp 31, 2014 19:02

Thermarest - mne sa toto stalo na modely Prolite. Našťastie to bolo v poslednú mrazivú noc treku. Vankúšik je fajný ale bohužiaľ nestály, lebo sa to rozlepovalo pri každom nepatrnom pohybe. Reklamačný postup však nebol taký ideálny. Predajca mi poslal úplne iný model = teda hlavne tenší. Nakoniec som dostal hrubší model Prolite plus, nad ktorým som aj tak uvažoval, takže už som to nechal tak.

Ale ako sa divili, že u Termarest táto chyba nie je možná...tak asi áno :)
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod MaximCZ » čtv pro 24, 2015 16:43

Zdravím,
karimatka mi uchází celým povrchem (ve vaně se pomalu na povrchu dělají drobné bublinky) a do rána je měkká.
Napadá někoho co s tím? Něco tam fouknout přes ventílek co by ty dirky utěsnilo?
MaximCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 24, 2015 16:37

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod booze » čtv pro 24, 2015 17:03

Co je to za znacku? Jak je stara?
Pokud nemas dozivotni zaruku, tak neopravitelna zavada.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod MaximCZ » čtv pro 24, 2015 19:18

hmm tak to mam radost... letos se mi vys... úplně všechno :-( je to McKinley a bohužel asi už po záruce
MaximCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 24, 2015 16:37

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod booze » pát pro 25, 2015 10:41

MaximCZ píše:McKinley

Bohuzel, zbozi teto znacky je dost shitezniho charakteru. Vyhod a kup neco lepsiho. Vyplati se investovat do veci, ktere chci casto pouzivat a na ktere se chci spolehnout. *
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod fps » pát led 1, 2016 14:38

moje řeč
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: oprava klasickych nafukovacich karimatek

Příspěvekod Firestone » pon čer 19, 2017 9:36

Zdravím, rád bych občerstvil toto téma a zkusil si tady nechat poradit. Uchází mně samonufovací karimatka, tuším problém u ventilku. Jinak není nikde totiž poškozená na plášti, nevím jak to vyzkoušet. Leda to tak někde celé hodit do vody ala zkoušení duše? :)
Dodavatele (YATE) jsem přímo zkoušel oslovit, ale trochu mě odpálkovali, že už tyto ventilky problémového modelu nemají skladem.
Díky za případnou radu, jestli nevíte např. o nějakém krámu, kde dělají tyhle servisní zásahy.
Firestone
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř lis 16, 2011 12:29

Další

Zpět na Spacáky a karimatky