Šláfsaky pro celou familii

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Šláfsaky pro celou familii

Příspěvekod pavproch » stř dub 5, 2006 17:19

Po asi 12 letech budu letos muset vyměnit spacáky (původně péřový samodělky - těsně před velvetem sem je šil na melouch a chvíli po něm na živnost, než přišly socani a bylo po podnikání..).

Moje představa: 2 dospělácké se zipy proti sobě , aby se daly spojit... na co asi?!?! :wink:

Sem už starší člověk, když je venku zima, tak spím v betli.... takže stačí tak mrazuvzdornost asitak do nuly.... (teda lehké, malé, skladné šláfsaky... JJ malé, lehké, to já rád.... mluvím o cajkách na hory! :wink: ). Otázka ale zní: peří nebo dutovlákno? Tradice říká peří, ale novoty jsou novoty....

No a druhá otázka je : co pro staršího děcura? Dětský šláfsak? Dospělácký? .... Má 9 let a 130 cm..... malá je ešče moc malá, takže nic (3 roky)....

PS: a když už přijde na spaní v mrazu, tak to si vždycky můžu vzít ten starej dobrej ale smradlavej samodělanej péřák, páš tam se mou drahá 1/2 určitě nepojede.... * :wink: :shock:

Máte někdo nějaké tipy, hlavně CO NEBRAT?!?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod teoretic » stř dub 5, 2006 17:27

k otazce, zda peri co dutinky - imho pokud na to mas, tak to peri. dutinky na nej proste (zatim) nemaj - minimalne po roce, dvou to poznas...

ted uz ale necham mluvit spacakovy experty - spacaky jsou pro zatim docela velka neznama :((

t.

p.s. jeste imho dulezita pripominka - elmi dulezitou roli hraje i karimatka - pokud jses dobre odizolovanej, tak ti to hodi hned takovejch 10 stupnu rozdil..

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Bedrich » stř dub 5, 2006 17:39

Presne tak, karimatka dela desne moc a hlavne duty vlakno je dobry, ale tak za 2-3 roky je v coudu ikdyz se vo to staras, mam sice supr duty vlakna kdyz sem je kupoval tak se v tom dalo spat v -20 jen tak a dneska bych v tom umrz i v -5 po 5 letech.Peri dyl vydrzi.A hlavne hreje i vicemene navlhly.
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Vena » stř dub 5, 2006 19:06

Náplň určitě volit podle toho, kam jezdíš, na místní podmínky rozhodně syntetiku.
O tom, že různý náplně hřejou i vlhký - můžou vyprávět ti, kteří v tom opravdu spali :wink:
Se syntetikou musíš počítat, že se časem slehne - teplotní komfort se snižuje cca o 2 - 3 stupně ročně (podle četnosti spaní). O čem sem četl, že má docela rozumnou trvanlivost, tak je Duotherm od Condora.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod pavproch » stř dub 5, 2006 20:42

Kuju za rady: čili pro nás dospělce to bude tradice aneb péří....

Co ale pro mladýho: dětskou velikost s dutinkama a po pár letech vyměnit nebo rovnou pořádnej (tj. péřovej) dospěláckej? Vzhledem k tomu, že mladá bude dorůstat, tak asi "putovní" děckej.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod mifr » čtv dub 6, 2006 8:27

Urcite bych koupil detsky...Vic jak 2000 te to stat nebude a za 5 let ho muzes v klidu vymenit za neco jineho (pokud ovsem neporoste tva dcerka po 10 cm za rok uz ted :(( ) :)
Co se tyka znacek (nejen pro detsky spacak), tak bych doporucil Condor, Prima, perovej SirJoseph...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » čtv dub 6, 2006 8:32

mifr píše:Urcite bych koupil detsky...

Jo, dospěláckej by byl v dospělosti potomka už stejně jen hadra a teď bys tahal kila navíc...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám


Zpět na Spacáky a karimatky