Spacák na zimu + alpy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod kohnt » pát led 7, 2011 23:47

Zdravím pánové (i dámy samozdřejmě), mám jen jeden takový laický dotaz. Do kolika mínus člověk tak ten spacák potřebuje? Teď v létě začínám plánovat mt. Blanc ale chtěl bych ho určitě využívat i v zimě. A to jak u nás, tak i třeba v Alpách. Určitě bych šel do péřového, ale zajímá mě jestli stačí třeba mínus 12 nebo je potřeba třeba -20, protože ve stanu či záhrabu je tepleji než venku doopravdy je...? Zatím jsem uvažoval cca kolem -15.
ps: ty teploty mysím komfort.
Dík za rady a názory
kohnt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 11, 2009 21:55

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod PavlisBoHus » sob led 8, 2011 20:01

Tak moje nová Prima Trek 3D ve stanu při -15st jen v trenýrkách a tričku a zima nebyla. Dá se řící, že dvě sezóny jsem takhle fungoval. Další 4 zimní sezóny jsem si už na noc oblékal spodky. Vše je ralativní, záleží jak moc tvé tělo v noci "topí". Jako univerzální spacák léto-zima je fajn. Já v tomhle spacáku a je mi teplo, přítelkyně v dobrém peřáku klepe kosu. Co člověk, to jiné vnímání zimy.
PavlisBoHus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř led 27, 2010 18:38

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod Mirek Wolf » sob led 8, 2011 23:12

PavlisBoHus píše:Já v tomhle spacáku a je mi teplo, přítelkyně v dobrém peřáku klepe kosu. Co člověk, to jiné vnímání zimy.
Můžeš prosím prozradit konkrétní značku a model "dobrého" péřového spacáku přítelkyně?
Naposledy upravil vonkreuz dne sob led 8, 2011 23:23, celkově upraveno 1
Důvod: Opravena citace. Lidičky, používej Náhled.
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod womastec » pon srp 8, 2011 7:53

Zdravim všechny tady, jsem tu prvně a vybírám spacák na zimu, tak se nacpu do tohohle tématu ať nezakládam zbytečně nový...
Takže k tematu : chystam zimní vejlety počínaje beskydama...
schámim spacák chtěl bych se vejít tak do 4tis, co nejnižší váhu a velikost po zbalení...
pár favoritů :
Husky Enjoy Long http://www.husky-obchod.cz/vyprodej-husky/spaci-pytel-husky-enjoy-long-26
Penguin Expert http://www.hanibal.cz/spacaky-a-karimatky/zimni-spacaky/synteticke/33-pinguin-expert/#parametry
Rock empire montana long http://www.rockempire.cz/product/montana-long-88/, ale tam se mi nelíbí váha, ale zase je supr cena
Prima Bivak XP 220 http://www.prima-spacaky.cz/spacak-prima-classic-bivak-xp-220/
a možná jeden péřáček
Marmot Sawtooth http://www.mall.cz/trisezonni-spacaky/marmot-sawtooth-

Takže sice Husky vypadá parametrama dobře, ale značce nějak nemužu přijít na chuť, ale je to asi nej poměr cena/udávany výkon...
prosím o malou pomoc při rozhodování bo i třeba nejakej jinej návrh... dík :P
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod zdenki » pon srp 8, 2011 8:25

Ještě mrkni na jeden péřáček. Trošku připlatíš,ale má lepší tepelný komfort.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod terkad » pon srp 8, 2011 8:49

Ahoj,
jen k tomu Huskymu: před nějakými osmi lety jsem měla méně teplý model ze stejné série (komfort myslím -8, celková hmotnost cca 1600g) a okolo nuly v něm bylo první sezónu až dvě dobře, do nižších teplot bych s ním nešla. Další zbylé z cca čtyř sezón, co jsem s ním odjezdila už to bylo horší, ale mamince na letní vandry slouží dodnes. Jsou to už ale dost neaktuální zkušenosti... Co je fajn, tak to šikmé zapínání (tedy pokud nechceš spínat, pak to jde dost špatně).
Už jsem od té doby přešla na peří (celoročně) a jsem nadmíru spokojená. Teplo, lehké, dobře sbalitelné.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod womastec » pon srp 8, 2011 8:58

mno a já zase nevim, jak je to s peřím, jak se chová když navlhne (navlhne, zmrzne a poláme bo mám velkou fantazii...), jak rychle schne, jak o něj pečovat, jak prát, jediný co vím je že neskladovat zbalenej... :P
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod mikyk » pon srp 8, 2011 9:00

Bejt tebou tak si trochu připlatím a koupím pořádný peřák. To duté vlákno je velké a těžké. Nehledě na to že za 3 roky z toho budeš mít spacák tak na léto. Peří ti vydrží mnohem déle. Marmot je měkný ,ale je pouze do -9 a to je spíš tak teplejší třísezoní ,ale rozhodně né zimní.
mikyk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 1, 2011 19:03

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod womastec » pon srp 8, 2011 9:08

mno ten navrhovanej od zdenkiho má lepší teploty a 900g peří, to by už mohlo stačit a cena neni o tolik vyžší, ale s jakejma teplotamam mužu počítat na našich horách...a jaký máte zkušenosti, spíš v jakejch teplotách spíte v pohodě ( to bude pro každýho asi jinak ), asi budu muset skusit sam, ale nepatřim k těm co furt klepou kosu...
každopádně nechci běhat nikde s většim báglem jak s 45l a ne jako kámoši kerý si na vejkend balej do 70ky... takže asi to peří bude i mnohem skladnější...
a ještě dá se věřit udávaným délkám spacáků, páč jsem zkoušel husky anapurnu a nevešel jsem se na délku a píšou že se vejde člověk do 195cm a ja mam 187cca...
ale jinak všem dík za rychlé odpovědi...
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod amigo » pon srp 8, 2011 10:30

mikyk píše:Marmot je měkný ,ale je pouze do -9 a to je spíš tak teplejší třísezoní ,ale rozhodně né zimní.

to bych s takovou jistotou netvrdil
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod zdenki » pon srp 8, 2011 12:55

womastec píše:a ještě dá se věřit udávaným délkám spacáků, páč jsem zkoušel husky anapurnu a nevešel jsem se na délku a píšou že se vejde člověk do 195cm a ja mam 187cca...

U Marmota se věřit dá,koupil jsem long verzi a mám ještě dost velkou rezervu na délku.Měřím 185cca.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod mike » pon srp 8, 2011 16:53

womastec píše:každopádně nechci běhat nikde s většim báglem jak s 45l a ne jako kámoši kerý si na vejkend balej do 70ky... takže asi to peří bude i mnohem skladnější...

V tom pripade o umeline vubec neuvazuj, jinak ti spacak zabere cely batoh. Bude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod womastec » pon srp 8, 2011 18:48

ještě mne tak napadlo že Marmot Never Summer Long váží 1800g, jak je velkej po zbalení oproti dutejm (husky, prima...) ¨má někdo nějakou zkušenost... díky
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod zdenki » pon srp 8, 2011 21:02

Měl jsem doma Primu Trek XP 220 a MNS je sbalený trochu menší (při stejné hmotnosti a lepších izolačních vlastnostech). A v porovnání s Primou Bivak XP 220 je už o dost menší a lehčí :wink: . Myslím,že když budeš chtít při stejných tepelných parametrech ještě lehčí a menší,tak zas musí mít kvalitnější peří, tak 800cuin a třeba i lehčí materiál. No a ten bude o něco dražší.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod womastec » pon srp 8, 2011 22:54

ještě jsem našel když už bych dal 4800 kč za marmota, tak za stejnou cenu můžu mít Malachowski climber 600 ( má sice méně g peří ale zase více cuin, menší váhu a rozměr a komfort -15 by byl podobnej...)
máte s ním někdo zkušenosti? bo vůbec se spacákami od Malachowskiho?
díky za názory.. :-k
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod mike » pon srp 8, 2011 23:08

Co takhle pouzit funkci Hledat? :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod womastec » stř srp 10, 2011 19:16

mno zas tak moc jsem toho nenašel... každopádně se mi líbí varianta Malachowski Climber 600 bo Guide Pro 300(s nějakou docpávkou na 400 jako mají dva tady na foru...), myslim že v našich podmínkách snim můžu pobejt i v zimě a v nejhoršim použiju nějakou vložku... teď už jen najít nejlevnější cenu, a zatím to vypadá na http://www.outdoorzy.pl/ ... mno a teď du hledat nějakou karimatku...
diky všem za rady a názory, =D>
a duté vlákno pápá...(mno a prašulky taky...) :lol:
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod aksam » pát srp 12, 2011 19:19

Zdravím..rozhlížím se po péřovém spacáku a objevil jsem na Mountainshop.cz péřák zn. Meru pearl of down za cca 3000,-Kč ve výprodeji...cena mi přijde výborná parametry : husí peří 90/10 ,600cuin,váha náplně 920g,celková váha cca1,6kg konstrukce: H komory teplotní určení -5C,-14C,-31C jak by jste to viděli na použití do Alp se žďárákem High point dry cover?
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

zimní spacák

Příspěvekod Atevi » stř led 25, 2012 10:10

Ahoj vybírám spacák na zimu, především tady po čechách ale včetně hor. Máte někdo zkušenosti např. s Prima Bivak? Doporučíte mi nějaký jiný? Jde mi trošku i o cenu
Atevi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 6, 2011 18:51

Re: zimní spacák

Příspěvekod amigo » stř led 25, 2012 10:15

ahoj, delas si legraci? co takhle hledat? tema i konkretni spacak zde xkrat omilane... take neni nutne pro opakujici se dotazy zakladat nove vlakno.

(doma to sloucim, pripadne muze nektery z kolegu)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: zimní spacák

Příspěvekod Atevi » stř led 25, 2012 11:51

pardon
Atevi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 6, 2011 18:51

Re: zimní spacák

Příspěvekod Atevi » stř led 25, 2012 11:52

tak to smaž:)

sloučeno sem. Bivak se tu zmiňuje. -ZB-
Atevi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 6, 2011 18:51

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod kráťa » pon led 30, 2012 19:06

a nemáte někdo zkušenost s Jurkem Pamir ?
kráťa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 24, 2011 12:45

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod jeniknula » čtv zář 20, 2012 9:58

Koupil jsem Bivak XP za 1900 Kč a to se myslím vyplatí, i kdyby měl odejít za dva roky.
jeniknula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned črc 29, 2007 16:47

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod terezaslovensko » čtv zář 20, 2012 12:20

Ahojte,
ktory by ste vybrali?

Viking 900 Warmpeace alebo SJ Koteka?

:) d.
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod vonkreuz » čtv zář 20, 2012 12:25

Pro tebe, jako pro ženskou bych bral Koteku kvuli hmotnosti.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod terezaslovensko » pát zář 21, 2012 8:12

dakujem :)
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky

cron