Malachowski GuidePro 300, Tourist 450- otázky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Malachowski GuidePro 300, Tourist 450- otázky

Příspěvekod Pooh » sob říj 9, 2010 20:33

Ahoj,

už několikrát jsem pokukoval po pytlících od těchto Poláků a pokaždé si kladu otázku - je to možné?
Zasvěcení vědí, měl by to být spacák cca 700g = -6 stupňů komfortní (resp. mezní, ale NIKOLIV extrémní) teplota. Jsou to skutečně reálné hodnoty? Nechci se pídit po číslech, to by bylo podobné jako povídání o dýchatelnosti membrán atp., ale přeci jen - odpovídá to zhruba?

Chtěl bych tento pytel pořídit jako 3sez., turistika, kolo, běžky (budou li). Stan, žďárák (bude li).
Co mě napadlo dále, je takový samodomo "double attack" a sice že bych do svého 230cm Vltavského peří šoupnul v zimě tohohle péřáka a měl v podstatě zimní spacák.
Ve Vltavském peří je místa skutečně dost, myslím že na loft by to tlačit nemělo, ale prosím o komentář zasvěcené, kteří tomu lépe rozumí.

Díky za Vaše reakce a třeba někdy na treku ahoj! 8)
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod pavproch » sob říj 9, 2010 20:35

počkaj na Aleša (Aldo)... ten o nich ví úplně fšecko.... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod šíp » sob říj 9, 2010 20:36

Konkkrétně tento spacák má myslím Přípluv, ale 100% si jistá nejsem :-k
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod oodoow » ned říj 10, 2010 0:22

Asi ho má, protože tady psal, že se do něj zamiloval.
Ale možná se jedná jenom o lásku platonickou. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod amigo » ned říj 10, 2010 6:44

přípluv má guida pro 400, tzn. o 100 g peří navíc, stejně jako já. spal jsem v něm nejméně kolem nuly, na jaře a teď na podzim, v noci přízemní mrazíky, ale žádná vyložená kosa a chrněl jsem v něm ve spodkách, ponožkách a triku s dlouhým bez problémů. jako třísezónní můžu doporučit a v kombinaci s vltavským peřím i jako zimní.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod pavproch » ned říj 10, 2010 8:00

prej kolem nuly a bez kosy.... nevěřím.... mám koteku 500 od sira džousefa (čili ještě o 100gr peří navrch) a když je okolo jinovatka, tak už to chce alespoň dlouhé spoďáry a tenkou flísku....

jinak mám i koteku 290 a ta sce ty spoďáry a flísku už tak při +5

přiznávám, že su ale zmzlina..... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod Rujir » ned říj 10, 2010 9:51

Mam Guida 400 (tiez som si dal doplnit 100g peria), zatial odskusany len desat dni na GR20, ale teda okolo nuly by som sa don asi riadne doobliekol. Spacak je to vyborny, kvalitne usity, ziadna vyhrada, ale jednoducho je velky asi ako PET flasa a objem peria neoklames. Mne by v nom bola okolo nuly v spodaroch zima. Mozno by mi nebola zima, keby som sa normalne obliekol, ale rovnako ako powerproch - ja su zmrzlina. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod vonkreuz » ned říj 10, 2010 17:19

Když jsme u toho porovnávání:
Deuter TrekLite 300. Dneska ráno byla jinovatka. Spal jsem v tenoulinkých SS gatích Salomon, ponožky žádné, na vrchu triko kr.ruk. Icebreker 200, triko dl. ruk. 200 Icebreaker a bunda primaloft TNF Redpoint, čepice žádná, zkrácená karimatka 150cm EVA 10mm. A bylo mi příjemně teplo. Tří týdny zpátky, ten samý spacák, jen tričko a tenká karimatka a v pohodě. Spaní 10metru od potoka a celou noc chcalo a taky pohoda.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod pripluv » ned říj 10, 2010 17:55

2 400 m n. m., vichr jak prase, ráno ztuhlé kapaliny (ne zmrzlé, ale kol nuly bylo), stan s otevrenou loznici … spal jsem v nem nahej. Pohoda. Teplo.

Nechapu jak clovek, co zije na skialpech muze byt takova zmrzlina :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod amigo » ned říj 10, 2010 18:16

@pp: no přesvědčovat tě nebudu, ale uvedu na pravou míru: spoďáry jsem měl s dlouhejma nohavicema (sensor thermo), ponožky taky teplý (nějaký od HP) a triko s dlouhým devold (umělotina s merinem), takže já, kterej jsem zvyklej spát jen v krátkejch spodkách a krátkým rukávu, jsem byl oblečenej dost. ale klidně mi nevěř, já se zlobit nebudu :mrgreen: :wink: (a ty fusakle jsem si v noci skopal, hehe :mrgreen: )
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod pavproch » ned říj 10, 2010 19:09

pripluv píše:Nechapu jak clovek, co zije na skialpech muze byt takova zmrzlina :twisted:

jj, já taky takovýho člověka nechápu.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod Pooh » ned říj 10, 2010 19:31

Děkuju za odpovědi, zatím to vypadá, že spíše jo. Koteka mi taky padá do oka, ale už je to trochu přes rozpočet. Zmrzlina bych řekl ani nejsem, ale zrovna u spacáku bych na to nerad spoléhal.
Jde mi v podstatě o to, jestli je to spíše letní, nebo 3sez. :) Pod pojmem 3sez. si představuju DO -6 teplota, použití ideálně ve žďáráku (čím dál víc mě nebaví tahat na kolo stan), to znamená že nemůžu spoléhat na cca +5 stupňů co přikouzlí stan.

Tak nebo onak se mi ty Poláci líbí. :)

Btw doplním - to Vlt. peří je 500g náplně 80/20 (čert a peněženka ví co mě k tomu tenkrát vedlo..), takže těžko říct, jak bude fungovat "double attack" :) Co myslíte?
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod pavproch » ned říj 10, 2010 19:35

já už double attack v podstatě mám...

doma máme s Jr. totiž dvě Koteky 290 (jednu kratší babskou a jednu delší chlapskou) a jednu Koteku 500

dyž má bejt okolo nuly, bere si Jr tu 500 a já ty dvě 290 (strkám je do sebe, čili double attack...)

pocitově to vychází +/- stejně: dyž je okolo nuly, potřebujem oba flísku a spoďáry...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod pripluv » ned říj 10, 2010 19:41

Doporucuju nechat si pricpat tech 100 g peri.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod vonkreuz » ned říj 10, 2010 19:43

Také mám double - Deuter TrekLite 300 + SirJoseph Rimo 850. Protože mám oba od léta(respekive jara) ještě jsem to nezkusil, ale doufám že více jak 1100g peří bude v pohodě.
Malachowského bych se nebál. Líbí se mi, že jsou nejen schopní ale hlavně ochotní doplnit další peří =D>

V Evropě je více takovýchto horolezců, kteří později začali sami šít vybavení. Rakoncaj, Malachowski (neni to složenina dvou jmen? :-k), v Anglii potom "Peter Hutchinson Designs" a třeba jeden maník v Německu, co nevím, jak se jmenuje :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod mvaldo » pon říj 11, 2010 7:50

vonkreuz píše: ... Malachowského bych se nebál. Líbí se mi, že jsou nejen schopní ale hlavně ochotní doplnit další peří =D> ...

pri objednani spacaku sa Ta hned spätne spytaju na Tvoje telesne proporcie a sami navrhnu mnozstvo peria kvoli zachovaniu tepelneho komfortu, ktory je urceny typom spacaku :)
Naposledy upravil mvaldo dne pon říj 11, 2010 10:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod vonkreuz » pon říj 11, 2010 8:43

mvaldo píše:Ta hned spatne spytaju

Pro neslovenstinare - spatne = zpětně :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod zbuddy » pon říj 11, 2010 9:14

Kdyby psal s diakritikou, tak by to bylo jasné :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod Pooh » pát říj 15, 2010 20:32

mvaldo píše:
vonkreuz píše: ... Malachowského bych se nebál. Líbí se mi, že jsou nejen schopní ale hlavně ochotní doplnit další peří =D> ...

pri objednani spacaku sa Ta hned spätne spytaju na Tvoje telesne proporcie a sami navrhnu mnozstvo peria kvoli zachovaniu tepelneho komfortu, ktory je urceny typom spacaku :)


Hmm :) to je už si myslím férový přístup. Jinak pokud se pro něj rozhodnu, tak na radu asi opravdu nechám přicpat. Myslím že litovat můžu těžko, když bych se rozhodl naopak, je to jedna dvě.
Double attack (se stanem triple :mrgreen: ) se bude muset vyzkoušet 8)

Upřímně, už se ale těším, až se zajedu v rachotě a škole a nedostanu se na net.. a hlavně do přírody, jednou za týden! :twisted:
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Malachowski GuidePro 300 - otázky pro zkušené

Příspěvekod scinkk » stř bře 6, 2013 21:19

Dost zvazuji nakup Malachowski Tourist 450. Toto uz je starsi vlakno, tak se chci zeptat majitelu spacaku tohoto vyrobce, zda jsou stale spokojeni. Priapdne zda primo nekdo nevlastni tu 450 a jakou ma odzekousenou komfortni teplotu. Pri 450g peri doufam, ze do blizkosti nuly bez problemu. Jak hodnotite vnejsi material ohledne vodeodolnosti (rosa a tak). A co vnitrni material a rotovani ve spacaku behem spani? :) Co nejake znatelnejsi pelichani?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Malachowski GuidePro 300, Tourist 450- otázky

Příspěvekod womastec » čtv kvě 9, 2013 22:13

taky jsem vlastníkem guida 300+100, po roce a cca 30 nocích v něm jsem stále spokojen. v pohodě sem se vyspal v -5 (teplý fusky, trenky, tryčko s krátkym rukávem). ráno lehce kosa od nohou. pelichání? občas něco chce vylézt, ale zatáhnu to zpět. s vlhkostí sem problém neměl, ale když je hnusně lezu do žďáráku. Ve spacáku se moc neotočim, ale nejsem nejmenší. :P Kažopádně vypadá stále jako nový, jediný na čem se projevuje čas je teploměr uvnitř spacáku který je zmuchlaný od balení...
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31


Zpět na Spacáky a karimatky

cron