Velikost spacaku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Cvrk » pát bře 10, 2006 20:26

Yopo píše:to cvrk:
1.) je pravda ze vakum je lepsi izolant ako vzduch ale v praxi je tazko realizovatelny.
2.) Vzduch je teda najlepsi izolan vhodny pre spacaky
3.) Vzduch bez vypnkoveho materialu (vlakno perie) ti je s prepacenim na hovno, lebo migruje a preto nemoze izolovat
4.) z 3. teda vyplyva ze vzduch musis mat v nejakej konore a musis mu zabranit v migracii materialom ktori ma dobre tepelnoizolacnevlastnosti
5.) na vzduchu ktory mas v spacaku po skrceni noh teoreticky nezalezi, problem je v bazalnom metabolizme (telo nie je schopne vytopit priestor v spacaku)
6.) bazalny metabolizmus je velmy zlozity system, kt. ovplivnuje mnoho faktorov (napr. to s nohamy v mojom clanku vyssie)
7.) ak tomu neveris je to tvoj proble, odstranit prebytocny vzduch z nevyuziteho priestoru v spacaku mozes jednoducho - zahnii spacak pod seba alez na casti ktoru nepouzivas, tym zmensis prietor a vyriesis svoj problem
8.) mam VS vzdelanie v textilnom obore a myslim ze nieco ma za tie roky naTUL FT naucili, ak neveris odbornikom na textil v CR tak potom neviem, neviem :(( peace


Díky, že se mnou konečně někdo souhlasí - ad 3
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod Cvrk » pát bře 10, 2006 20:28

On totiž neizoluje téměř nikdy, a nebo zanedbatelně málo :mrgreen:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod Yopo » pát bře 10, 2006 20:41

Termopradlo mas obtiahnute preto, lebo jeho prvou radou funkciou je odvod potu a nie izolacia. Keby bolo volne, tak mas na tele vrstvu potu co jest vlastne voda a ta teda neizoluje... :wink:


Musim ta opravit Rujir. Mnoho ludi si myli pojmy termopradlo a funkcne pradlo. Termopradlo zabezpecuje teplo a funkcne pradlo zabezpecuje funkciu - napr. odvod potu.

Termopradlo vsak moze byt aj funkcne, cize bude odvadzat pot ale bude aj dobre izolovat.

A zasa sme v zacarovano kruhu, lebo ide o vzduch. To ze termopradlo izoluje je funkciou vzduchu. Tak ako som pisal u spacakov, vlakno, priadza, perie ap. zabezpecuje migracii vzduchu a vytvara tak vrstvu ktora izoluje. Odev moze byt kludne volny ale tym ze bude odev volny dovoluje prudeniu vzduchu pod odevom a tym dochadza k tepelnym stratam.

Funkcne pradlo je vynikajuca vec. Mnoho ludi vsak este stale nevie co je to FSP, na co to sluzi, ake to ma vlastnosti. Pre laikov v tejto oblasi som sa rozhodol zverejnit svoju semestralnu pracu, ktora vam urcite pomoze pri prekonani tejto bariery, popripade pri vybere a naslednej kupe FSP.

Link: http://kst-krokus.euweb.cz/files/fsp.pdf
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Bedrich » pát bře 10, 2006 20:46

Koukam dostudovanej textilak z liberce:)
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Rujir » pát bře 10, 2006 20:47

Yopo píše:
Termopradlo mas obtiahnute preto, lebo jeho prvou radou funkciou je odvod potu a nie izolacia. Keby bolo volne, tak mas na tele vrstvu potu co jest vlastne voda a ta teda neizoluje... :wink:


Musim ta opravit Rujir. Mnoho ludi si myli pojmy termopradlo a funkcne pradlo. Termopradlo zabezpecuje teplo a funkcne pradlo zabezpecuje funkciu - napr. odvod potu.

Termopradlo vsak moze byt aj funkcne, cize bude odvadzat pot ale bude aj dobre izolovat.


Ale mne ten rozdiel jasny je, ale na Slovensku ked sa povie termopradlo, tak sa v 95% pripadov mysli funkcne pradlo. Netusim preco, ale je to naozaj zauzivane. Myslel som si, ze pri objasnovani preco je pradlo obtiahnute nie je podstatne ci sa bavime o funkcnom, alebo o termopradle. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Yopo » pát bře 10, 2006 20:49

Bedrich píše:Koukam dostudovanej textilak z liberce:)


Stale studujem, ale istu etapu studia uz mam za sebou. :D TUL FT forever !!!
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Noemi » pát bře 10, 2006 20:50

Cvrk píše:
Já souhlasím, že má být vnější vrstva spacvaku prodyšná, taky že většina tepla jde do země,ale odmítám, že vzduch izoluje. A když skrčíš nohy, je to právě proto, že neizoluje a odvádí tvoje teplo tou nevyhřátou částí spacvaku ven.


Hele, a viděl jsi někdy vrabce v zimě? Je schoulený nebo načepýřený? :wink:

b) je správně - a víš proč? ....jednoduše ví, že vzduchová vrstva izoluje - i když v ptačí škole fyziku jako samostatný předmět neměli - tedy doufám :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod Bedrich » pát bře 10, 2006 20:56

Ne ptaci fyzika tam asi neni:)No FT neni spatna:)
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Cvrk » pát bře 10, 2006 21:06

voda je každopádně daleko lepší tepelný izolant než vzduch.
Vysvětlivky: tepelně izoluje - rozuměj nepřejímá teplo - teplo přes izolant neprojde.
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod Vena » pát bře 10, 2006 21:11

Cvrk píše:voda je každopádně daleko lepší tepelný izolant než vzduch.
Vysvětlivky: tepelně izoluje - rozuměj nepřejímá teplo - teplo přes izolant neprojde.

mám pro tebe návrh: prostuduj si internet pomocí google.com a pak sem piš.

Proč se asi voda používá v ústředním topení jako vodič tepla??? Proč spacák isoluje hůř když je mokrý???
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Noemi » pát bře 10, 2006 21:12

Cvrk píše:voda je každopádně daleko lepší tepelný izolant než vzduch.
Vysvětlivky: tepelně izoluje - rozuměj nepřejímá teplo - teplo přes izolant neprojde.


Voda teplo naopak dobře přijímá a rozvádí (je proto dobrý tepelný vodič - nikoli izolant) - proto je třeba v radiátorech.
Kdyby to bylo tak, jak říkáš, už bychom měli pokrývky na spaní naplněné vodou :lol: . Brrrrrrrrrrrr :mrgreen: .

Hele, přenos tepla je o částicích, které ho jsou schopny zprostředkovat - a jelikož je vakuum nemá, je považováno za nejlepší izolant (viz vakuové sklo :D ), druhý v pořadí je vzduch :lol: .
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod Rujir » pát bře 10, 2006 21:33

Noemi píše:
Cvrk píše:voda je každopádně daleko lepší tepelný izolant než vzduch.
Vysvětlivky: tepelně izoluje - rozuměj nepřejímá teplo - teplo přes izolant neprojde.


Voda teplo naopak dobře přijímá a rozvádí (je proto dobrý tepelný vodič - nikoli izolant) - proto je třeba v radiátorech.
Kdyby to bylo tak, jak říkáš, už bychom měli pokrývky na spaní naplněné vodou :lol: . Brrrrrrrrrrrr :mrgreen: .

Hele, přenos tepla je o částicích, které ho jsou schopny zprostředkovat - a jelikož je vakuum nemá, je považováno za nejlepší izolant (viz vakuové sklo :D ), druhý v pořadí je vzduch :lol: .


Uz sa hadas s odbornikom na textil a ucitelkou fyziky. Ako by povedal kamarat: Ja sa baviiiim!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod uplne jinej martin » pát bře 10, 2006 21:34

Noemi píše:
Cvrk píše:voda je každopádně daleko lepší tepelný izolant než vzduch.
Vysvětlivky: tepelně izoluje - rozuměj nepřejímá teplo - teplo přes izolant neprojde.


Voda teplo naopak dobře přijímá a rozvádí (je proto dobrý tepelný vodič - nikoli izolant) - proto je třeba v radiátorech.
Kdyby to bylo tak, jak říkáš, už bychom měli pokrývky na spaní naplněné vodou :lol: . Brrrrrrrrrrrr :mrgreen: .

Hele, přenos tepla je o částicích, které ho jsou schopny zprostředkovat - a jelikož je vakuum nemá, je považováno za nejlepší izolant (viz vakuové sklo :D ), druhý v pořadí je vzduch :lol: .

vzduch je super izolant. ale pokud se nehejbe, a "vvvvvo tom to je"
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Cvrk » pát bře 10, 2006 21:43

Noemi píše:
Cvrk píše:voda je každopádně daleko lepší tepelný izolant než vzduch.
Vysvětlivky: tepelně izoluje - rozuměj nepřejímá teplo - teplo přes izolant neprojde.


Voda teplo naopak dobře přijímá a rozvádí (je proto dobrý tepelný vodič - nikoli izolant) - proto je třeba v radiátorech.
Kdyby to bylo tak, jak říkáš, už bychom měli pokrývky na spaní naplněné vodou :lol: . Brrrrrrrrrrrr :mrgreen: .

Hele, přenos tepla je o částicích, které ho jsou schopny zprostředkovat - a jelikož je vakuum nemá, je považováno za nejlepší izolant (viz vakuové sklo :D ), druhý v pořadí je vzduch :lol: .


Jednoduchým pokusem můžeš zjistit, co je lepší vodič tepla. Napln sáček nebo něco podobného vzduchem a druhý vodou o stejné teplotě a objemu, dejme tomu 5 stupňů Celsia. Pak do nich dej ruku a změř, co se dřív zahřeje na teplotu tvého těla. Aby to bylo rychlejší, místo ruky tam dej třeba nějaké topné těleso. Vím, že je to blbej pokus, ale tak se snažím vysvětlit, co je lepší izolant.

Jestli vakuum nemá částice, kterými se přenáší teplo, to nevím. Jak se ale dostává teplo ze Slunce přes vakuum k Zemi?

A ještě - podle mě je jeden z důvodů, proč se do topného okruhu nedává vzduch, (spíš se vždycky vytěšňuje), ten, že se příliš rozpíná. (ale tady si nejsem zas tak jistý v kramflecích) :mrgreen:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod Rujir » pát bře 10, 2006 22:02

Cvrk píše:Jednoduchým pokusem můžeš zjistit, co je lepší vodič tepla. Napln sáček nebo něco podobného vzduchem a druhý vodou o stejné teplotě a objemu, dejme tomu 5 stupňů Celsia. Pak do nich dej ruku a změř, co se dřív zahřeje na teplotu tvého těla. Aby to bylo rychlejší, místo ruky tam dej třeba nějaké topné těleso. Vím, že je to blbej pokus, ale tak se snažím vysvětlit, co je lepší izolant.

Jestli vakuum nemá částice, kterými se přenáší teplo, to nevím. Jak se ale dostává teplo ze Slunce přes vakuum k Zemi?

A ještě - podle mě je jeden z důvodů, proč se do topného okruhu nedává vzduch, (spíš se vždycky vytěšňuje), ten, že se příliš rozpíná. (ale tady si nejsem zas tak jistý v kramflecích) :mrgreen:


Navrhujem ti urobit ten pokus naopak. Daj si jednu ruku do sacku, v ktorom bude len vzduch a druhu do sacku s vodou, ktora bude mat rovnaku teplotu ako vzduch v druhom sacku (tj izbovu). A teraz ponor obe ruky do vriacej vody. Hadaj, ktora sa prva zacne citit nepohodlne? :mrgreen:

PS: Ak by si chcel roztrhnut radiator vzduchom, musel by si vyprodukovat taky tlak, aky asi umelo ani nie je mozne vytvorit. Teda nie je ho mozne vytvorit v ustrednom kureni. :wink: Hmh... Preco vobec vysvetlujeme nieco niekomu, kto si z nas bud robi srandu, alebo naozaj nema zakladne znalosti z fyziky? :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zitka » pát bře 10, 2006 22:03

Cvrk píše:Jestli vakuum nemá částice, kterými se přenáší teplo, to nevím. Jak se ale dostává teplo ze Slunce přes vakuum k Zemi?

sluneční energie? zkus to tady: http://www.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=1948&h=13&pl=49
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod uplne jinej martin » pát bře 10, 2006 22:08

zitka píše:
Cvrk píše:Jestli vakuum nemá částice, kterými se přenáší teplo, to nevím. Jak se ale dostává teplo ze Slunce přes vakuum k Zemi?

sluneční energie? zkus to tady: http://www.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=1948&h=13&pl=49


Nezapomeňte, že teplo se taky šíří jako elmg. vlnění v infračervené oblasti.

Ad pokus s pytlíkem se vzduchem a vodou - pohodlnější je na provedení toto: Vem si velký hrnec, naplň ho ledem (tříští) a dovnitř dej malý hrnec. A) malý hrnec naplň vodou a dej do ní hrnek s horkým čajem a změř, za jak dlouho vychladne. B) v malém hrnci nech jen vzduch a drž tam hrnek s horkým čajem (za ouško třeba :-) ). V jakém případě čaj vystydne rychleji?

A) je správně, kdo dával ve škole na fyzice pozor, tak to věděl i předem, kdo ne, ať jde chladit čaj!

p.s. vzduch má součinitel tepelné vodivosti cca 42x menší než voda, to znamená, že stejným množstvím nehejbajícího se vzduchu projde za stejnou dobu 42x míň tepla :zimnioutdoor:
Naposledy upravil uplne jinej martin dne pát bře 10, 2006 22:16, celkově upraveno 1
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod uplne jinej martin » pát bře 10, 2006 22:11

Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Cvrk » pát bře 10, 2006 22:28

uplne jinej martin píše:ještě bych doporučil ke skouknutí: http://cs.wikipedia.org/wiki/Sou%C4%8Dinitel_tepeln%C3%A9_vodivosti


No, konečně mě někdo přesvědčil. To je aspoň pořádný argument. Tak to můžem uzavřít. Díky všem zúčastněným. Ale stejně bych si pořídil spacák tak akorát. :mrgreen:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod zitka » pát bře 10, 2006 22:31

Cvrk píše:
uplne jinej martin píše:ještě bych doporučil ke skouknutí: http://cs.wikipedia.org/wiki/Sou%C4%8Dinitel_tepeln%C3%A9_vodivosti


No, konečně mě někdo přesvědčil. To je aspoň pořádný argument. Tak to můžem uzavřít. Díky všem zúčastněným. Ale stejně bych si pořídil spacák tak akorát. :mrgreen:

pořiď si vodní spacák :mrgreen: ten bude lepšíizolovat (ačkoli bude asi těžší) :smt082 :smt044 :mrgreen:
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod Yopo » pát bře 10, 2006 22:37

Jednoduchým pokusem můžeš zjistit, co je lepší vodič tepla. Napln sáček nebo něco podobného vzduchem a druhý vodou o stejné teplotě a objemu, dejme tomu 5 stupňů Celsia. Pak do nich dej ruku a změř, co se dřív zahřeje na teplotu tvého těla. Aby to bylo rychlejší, místo ruky tam dej třeba nějaké topné těleso. Vím, že je to blbej pokus, ale tak se snažím vysvětlit, co je lepší izolant.


Pane Boze, toto nema cenu. Cvrk vyjasni si pojmy. Izolant je izolant lebo dobre izoluje. Vodic je vodic lebo dobre vedie. Ako je teda mozne aby sa izolant zohrial rychlejsie ako vodic?

Ten tvoj pokus vypoveda o niecom inom ako si myslis. Bohuzial tomu stale nerozumies a nechces si to dat vysvetlit. Je smutne ze neveris ani ucitelke fyziky a najsmutnejse na tom je ze sa to ani nesnazis pochopit a tvrdohlavo si presadzujes svoju pravdu.

Mozno si z nas robis prdel a smejes sa na tom ako sa ti to snazime vysvetlit. Je to skoda.

Ludia, ma to vobec cenu? :((
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Cvrk » pát bře 10, 2006 23:09

Samozřejmě, že nemá.
Lidi nekamenujte mě, ale jediný úplně_jinej_martin mi dokázal dát pádný argument a přesvědčit mě. Nedělal jsem si srandu, spíš to byl takový malý pokus. Nechci aby se někdo urazil.
Mohl bych to tu rozebírat, proč, ale zkusím to jednoduše.Zkrátka během té polemiky u spacáků, když jsem si zezačátku popletl slovíčka mě napadlo, jestli mě někdo utluče argumentama. Moc vláken mě dneska nezaujalo, tak jsem se zakousnul do tohohle. A musím říct, že ty vysvětlení byly docela fajn, ale furt to nestačilo. Až ten úplně_jinej. Pěkný odkaz a úplně jasný. Ale pro mě vymýšlet ty kraviny, třeba s tím sluncem, aby to znělo jakžtakž, to byla fuška. Ale nejlepší byla tuším Noemi s tím vrabčákem.
Tak ještě jednou soráč.
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod Yopo » sob bře 11, 2006 0:25

nj, asi sem prestanem prispievat resp. svoje vedomosti budem predavt len tym ktory o to fakt stoja a beru to vazne. Toto mi pripadalo ako pes a macka. Argumentov tu bolo dost, len ty si cakal az niekto napise co chces pocut.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod algar » sob bře 11, 2006 7:38

Tak to čučím, kam až lze dovést debatu o velikosti spacáku. :) :shock:
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod Cvrk » sob bře 11, 2006 11:39

Yopo píše:nj, asi sem prestanem prispievat resp. svoje vedomosti budem predavt len tym ktory o to fakt stoja a beru to vazne. Toto mi pripadalo ako pes a macka. Argumentov tu bolo dost, len ty si cakal az niekto napise co chces pocut.


Samozřejmě, respektuju tvůj názor, ale když si přečteš pozorně celé vlákno, tak musíš uznat, že jsem svůj postoj tak trochu avizoval dopředu. S tím vzduchem jsem odbočil od tématu, asi jsem měl zavést další vlákno, to je pravda, ale co se týče velikosti spacáku, jsem svoje zkušenosti sdělil pravdivě a psal jsem to sám za sebe. Nereprodukoval jsem to jako obecnou věc. To, že jsme pak diskutovali o ničem (resp. o vzduchu :mrgreen: ) byl off topic a za to se ještě jednou všem omlouvám.
A co se týče argumentů, které byly ostatními použity - každý se oháněl citacemi o vlastnostech spacáků a nebo tím, že to tak fyzzikálně je, ale nikdo to, myslím, nedovedl vysvětlit dostatečným způsobem.
Já jsem se při tom smál. Ale smál se sám sobě, jakou kládu jsem si, blbec, naložil tím, že jsem musel pořád nějak reagovat, aby to aspoň trochu znělo, jako mylný, ale ne zas úplně stupidní názor.
Důvod proč, ten bych tu rozepisoval strašně dlouho, ale základ byl asi ten, že se mi tady zdálo, (možná se pletu a je to jen dojem), že se tu docela často vydávají názory na věc a vlastní zkušenosti, za obecně závazné pravidla. A to není dobře.
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod Vena » sob bře 11, 2006 12:04

Cvrk píše:
Yopo píše:nj, asi sem prestanem prispievat resp. svoje vedomosti budem predavt len tym ktory o to fakt stoja a beru to vazne. Toto mi pripadalo ako pes a macka. Argumentov tu bolo dost, len ty si cakal az niekto napise co chces pocut.


Samozřejmě, respektuju tvůj názor, ale když si přečteš pozorně celé vlákno, tak musíš uznat, že jsem svůj postoj tak trochu avizoval dopředu. S tím vzduchem jsem odbočil od tématu, asi jsem měl zavést další vlákno, to je pravda, ale co se týče velikosti spacáku, jsem svoje zkušenosti sdělil pravdivě a psal jsem to sám za sebe. Nereprodukoval jsem to jako obecnou věc. To, že jsme pak diskutovali o ničem (resp. o vzduchu :mrgreen: ) byl off topic a za to se ještě jednou všem omlouvám.
A co se týče argumentů, které byly ostatními použity - každý se oháněl citacemi o vlastnostech spacáků a nebo tím, že to tak fyzzikálně je, ale nikdo to, myslím, nedovedl vysvětlit dostatečným způsobem.
Já jsem se při tom smál. Ale smál se sám sobě, jakou kládu jsem si, blbec, naložil tím, že jsem musel pořád nějak reagovat, aby to aspoň trochu znělo, jako mylný, ale ne zas úplně stupidní názor.
Důvod proč, ten bych tu rozepisoval strašně dlouho, ale základ byl asi ten, že se mi tady zdálo, (možná se pletu a je to jen dojem), že se tu docela často vydávají názory na věc a vlastní zkušenosti, za obecně závazné pravidla. A to není dobře.

OK, je dobré vědet, že nejseš blb, že sis na to jen hrál :-).

Jinak Yopoj se nedivím, že se nas.... Člověk se snaží podle svého nejlepšího vědomí a svědomí pomoct a takhle to dopadne.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod tuso » sob bře 11, 2006 12:40

Nechtělo se mi včera zapojovat do diskuse, protože bych byl stejně zbytečný. Jenom bych nesouhlasil s tím, že se tady vlastní názory podávají jako závazná pravidla. POdle mě tady každý prezentuje svoje zkušenosti- nebo názory, řékejme tomu jakkoli. Když napíšu, že jsem spokojen s botama Scarpa nebo prádlem Brynje, tak to podle mě těžko vyzní jako obecné pravidlo. Zase na druhé straně když někomu poradím, aby běžel do obchodu a zkusil několik druhů bot/ batohů,bund a podobně/ jestli mu sednou, tak to sice je jenom můj názor, ale dovolím si tvrdit, že i obecné pravidlo, které každý normální člověk podpoří. A soukromě za sebe řeknu jenom jednu věc a to, že se mi důvod včerejší debaty nelíbil. Kdyby Cvrk měl skutečně názor jaký prezentoval a stál si za ním, tak i kdyby v závěru nepřiznal omyl, tak mi to nevadí tak jako to, že si v podstatě s ostatníma hrál, přičemž oni to brali úplně jinak. /vzhledem k tomu, že Cvrka osobně znám, tak to není anonymní pomlouvání z mé strany/
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky