Jurek Trek PL1 vs Ferrino Nightec 600 lite pro new

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jurek Trek PL1 vs Ferrino Nightec 600 lite pro new

Příspěvekod Yuri.ford » stř črc 7, 2010 9:51

Zdravim chtel bych poradit ktery z techto dvou je lepsi...

Co od nich cekam:
prespavani ve vlhku (venku, ve stanu a ve zdáráku od high pointu, cenu do 3500, a hlavne teplo jsem zimomrivy, ale nerad spim obleceny. ptoto asik neco s komfortem blizko nuly. meřím 192 cm

To ferrino je nove a nevim jak to bude s tou strecovou konstrukci vypadat za par let jestli se to nevytaha. a jak dlouhy ma zip jestli dopulky nebo az dolu, nemate ho nekdo?

Pripadne uvitam jake koliv jine alternativy do 3500 ale at jsou bez udrzbove, zadné kazdodení vetrani peri.
Naposledy upravil Hafi dne stř črc 7, 2010 11:40, celkově upraveno 1
Důvod: co vás všechny vede k používání kapitálek?
Yuri.ford
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 7, 2010 9:29

Re: Jurek Trek PL1 vs Ferrino Nightec 600 lite pro new

Příspěvekod burisha » úte čer 7, 2011 14:11

Ahoj, je to uz nejaka doba od tvojho prispevku, ja som si teraz vytipovala presne rovnake spacaky ako si vyberal ty a neviem sa rozhodnut. Vybral si nakoniec niektory z nich? Ako si spokojny?
Dik.
burisha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř dub 14, 2010 8:48
Bydliště: Dubnica n. V.

Re: Jurek Trek PL1 vs Ferrino Nightec 600 lite pro new

Příspěvekod šíp » úte čer 7, 2011 16:04

Vzhledem k tomu, že dotyčný tu byl naposledy 2 dny po vložení svého dotazu, tipovala bych, že Ti asi neodpoví :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jurek Trek PL1 vs Ferrino Nightec 600 lite pro new

Příspěvekod Trechus » ned pro 15, 2013 14:38

Ahoj, je zajímavý, jak se někdy situace opakují.. :-)
Mám velice podobné parametry jako Yuri.ford (192 cm na výšku), a taky podobné dilema. Deset let jsem fungoval s dvoukilovou krávou, která má teď komfort tak kolem +8 °C.

Do nejužšího výběru se mi dostaly spacáky Jurek trek PL1, a právě Ferrino N600. Jako alternativu jsem ještě zvažoval Primu trek XP a Boll quark, ale na Primu jsem se dočetl, že prý teploty moc neodpovídajískutečnosti, a do Quarku bych se asi nevlezl (velikost regular je právě do těch 192cm).

Podle papírových parametrů bych asi vybral Ferrino, ale papír a zkušenost jsou dvě různé věci. Navíc tu jsou i další faktory, jako např. životnost materiálu.

Nevíte taky jak je to s hmotností u Jurka? Někde se uvádí 1,6 kg, někde 1,5 (vel. XL), moc přesvědčivě to na mě nepůsobí, a chtěl bych opravdu alespoň těch půl kila ušetřit.

Máte s nimi nějaké zkušenosti?

Díky za každou radu :-)
Trechus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 15, 2013 13:47

Re: Jurek Trek PL1 vs Ferrino Nightec 600 lite pro new

Příspěvekod burisha » ned pro 15, 2013 15:14

Ahoj, ja som sa nakoniec rozhodla pre Jurek Trek pl1, ale az po tom, ako som si cez internet objednala ferrino a nasledne ho vratila. Dovody:
Ferrino N600 - maju model new 2013, ktory sa chvali tym, ze ma zipsy na oboch stranach, pre lahsie vliezanie a vyliezanie zo spacaku. Pride mi to ale ako uplna hlupost, nakolko kvoli tym zipsom je vnutri rozdeleny na dve polovice aj vnutorny veterny limec, ktory sa da ale suchymi zispami zapnut len z jednej strany - cize z druhej strany je roztvoreny a nic v tom nepomozu ani snurky, ktorymi sa da stiahnut. Neviem aka hlava to vymyslela ale naozaj je to nezmysel. Naviac zipsy pouzite v tomto spacaku su snad tie najlacnejsie ake sa tam dali dat, ziadne ykk, ale klasicky smejdovy zips ktory sa po pol roku pokazi (mam s tym skusenost zo spacaku husky). Myslim, ze aj keby si objednam starsiu verziu nightec 600 (teda tu, kde nie su dva zipsy), pocit zo zipsu ako takeho by bol rovnaky. Celkovo mi to prisiel dost lacno usity spacak z ciny, takze som ho vratila.
Potom som si objednala jurka, z ktoreho vyhotovenia som na prvy pohlad mala ovela lepsi pocit, zips kvalitny, ykk, materialovo tiez prepracovany dobre. Mam velkost L, hmotnost asi 1.5 kg, neviem presne. Ked sa zbali, je maly, nezabera vela miesta. Spala som v nom max pri teplote 5°C, bolo mi vzdy komfortne teplo, hlbsie teploty som neotestovala. Ale bola som v spacaku vzdy oblecena - spodky, termotricko, ponozky. Nevyhody: je uzsi ako som bola zvyknuta, predtym som mala spacak z Treksportu a ten bol sirsi, takze o nieco mensi komfort. Druha nevyhoda: zips je sice kvalitny, ale neda sa rozopnut len tahom spacaku - bola som zvyknuta rozopinat spacak tak, ze som roztiahla jednotlive casti spacaku a zips sa sam rozopol. Tento sa tak rozopnut neda, treba priamo chytit jazdec zipsu a rozopnut ho az dole, co ma trochu otravuje, hlavne ked vyliezam rozospata v noci. Ale inak som so spacakom spokojna a som rada ze som sa rozhodla pre Jurka.
Pocula som este vcelku dobre hodnotenia na spacaky znacky Trimm, mozno keby kupujem teraz, zvazila by som este ich ponuku, mam pocit ze sa tiez vyrabaju v CZ, a nie v Cine...
burisha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř dub 14, 2010 8:48
Bydliště: Dubnica n. V.


Zpět na Spacáky a karimatky