na čem spíte venku?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

na čem spíte venku?

karimamča
15
63%
alumamča
1
4%
nafukovačka
8
33%
holá zem
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 24

na čem spíte venku?

Příspěvekod zitka » čtv úno 23, 2006 16:24

tak mě napadla tahle otázka: klasický karimatky, nafukovačky, alumatky? a samo plno dalších možností:)
tak na čem vy? výhody a nevýhody… co preferujete?

nějak se mi tam nevešly všechny možnosti :(( asi se ztratily cestou 8)
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod Yopo » čtv úno 23, 2006 17:23

Ja mam najradsej moju samonafukovaciu kamaratku (Therm-a-Rest). Vzduch najlepsi to jest izolant, toz asi tak. Pozor na klasicke nafukovacky - plnia sa vzduchom, ale ten vo vnutry cirkuluje a preto velmi slabo izoluju. V samonafukovacich kamaratkach vzduch nespaciruje komorami a preto su samoafukovacky najlepsou volbou.

PS: Nemas tam kategoriu pre samonafukovacie kamaratky :((
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod zitka » čtv úno 23, 2006 17:37

Yopo píše:Ja mam najradsej moju samonafukovaciu kamaratku (Therm-a-Rest). Vzduch najlepsi to jest izolant, toz asi tak. Pozor na klasicke nafukovacky - plnia sa vzduchom, ale ten vo vnutry cirkuluje a preto velmi slabo izoluju. V samonafukovacich kamaratkach vzduch nespaciruje komorami a preto su samoafukovacky najlepsou volbou.

PS: Nemas tam kategoriu pre samonafukovacie kamaratky :((


kategorie pro samonafukovací kamaratky není, protože se nevešla - a vlastně ani nebyla navržena :((
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod Yopo » čtv úno 23, 2006 17:42

Hehe, pre neznalych - samonafukovacia kamaratka = samonafukovacia karimatka. Neni to ziadna samonafukovacia anca zo sexshopu. :roll:
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod zitka » čtv úno 23, 2006 17:44

Yopo píše:Hehe, pre neznalych - samonafukovacia kamaratka = samonafukovacia karimatka. Neni to ziadna samonafukovacia anca zo sexshopu. :roll:

já tomu rozumim :D
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod Yopo » čtv úno 23, 2006 17:48

zitka píše:
Yopo píše:Hehe, pre neznalych - samonafukovacia kamaratka = samonafukovacia karimatka. Neni to ziadna samonafukovacia anca zo sexshopu. :roll:

já tomu rozumim :D


To bolo pre ostatnych :partyman: urcite by to niekoho skor ci neskor napadlo.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Morty » čtv úno 23, 2006 19:02

...tož já když spím pod širákem tak spím na obyč karimatce, vlastně neni uplně obyč, je to Evazotka, ale já zničím časem všecko, takže o její nezničitelnosti bych pomlčel, ...samonafukovačka se velice snadno takhle pod širákem propíchne o nějakej ten kořen...no a v zimě, to jen k té docela tlusté evazotce přihodím obyč karimatku a jsem v poho...
Morty
 

Příspěvekod Morty » čtv úno 23, 2006 19:03

...tož já když spím pod širákem tak spím na obyč karimatce, vlastně neni uplně obyč, je to Evazotka, ale já zničím časem všecko, takže o její nezničitelnosti bych pomlčel, ...samonafukovačka se velice snadno takhle pod širákem propíchne o nějakej ten kořen...no a v zimě, to jen k té docela tlusté evazotce přihodím obyč karimatku a jsem v poho...
Morty
 

Příspěvekod Yopo » čtv úno 23, 2006 19:28

Morty píše:...samonafukovačka se velice snadno takhle pod širákem propíchne o nějakej ten kořen...


Ja spim pod sirakom uz asi 10 rokov a pohoda. Samonafukovacku mam sice iba 2 rok ale este sa mi nestalo aby som ju poskodil a to som spal u ohna na kamenoch ap.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Vena » čtv úno 23, 2006 20:14

Spím na Evazotce Comfort (13mm) jsem docela spokojenej, akorát mi vadí, že neklouže do žďáráku. Ale jak stárnu, přemejšlím nad samonafukovačkou.
Začínal jsem na holé zemi, občas na větvích či mechu, potom sem měl skládací pěnovou karimatku Bundeswaru, taky to začalo být málo tak jsem skončil u Evy, ale jak sem zmínil, ne na dlouho. Holt stáří, ... teda vývoj?
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod tuso » čtv úno 23, 2006 20:17

Vena píše:Spím na Evazotce Comfort (13mm) jsem docela spokojenej, akorát mi vadí, že neklouže do žďáráku. Ale jak stárnu, přemejšlím nad samonafukovačkou.
Začínal jsem na holé zemi, občas na větvích či mechu, potom sem měl skládací pěnovou karimatku Bundeswaru, taky to začalo být málo tak jsem skončil u Evy, ale jak sem zmínil, ne na dlouho. Holt stáří, ... teda vývoj?


Přesně tak. Taky jsem spal na čemkoliv- když jsem byl stopem ve Francii před 15 lety, tak na šutrech u Lyonu pod mostem. Ale teď zjišťuju, že už se čím dál hůř ráno zbírám ze země.Proto si chci pořídit samonafukovačku. Holt, čas neoblafneš.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

.

Příspěvekod djx1 » čtv úno 23, 2006 20:55

Hoj..
Tak ja zatim pouzivam stridave karimatku a alumatku (tu jen pres leto). Ale premyslim o samonafukovacce. Kdyz uz jsme u nich...jakou doporucujete?
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod pavproch » čtv úno 23, 2006 21:03

Na pěkně tvarované 18-ce (90-60-90).... :wink: :lol: :P
Ale pssss, ať se to nedozví ta co jí mám v občance, páč bych dostal zaracha.... :smt071
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: .

Příspěvekod Yopo » čtv úno 23, 2006 21:31

djx1 píše:Hoj..
Tak ja zatim pouzivam stridave karimatku a alumatku (tu jen pres leto). Ale premyslim o samonafukovacce. Kdyz uz jsme u nich...jakou doporucujete?


Ak chces komfort s vynikajucimi vlastnostami tak si zozen Therm-a-Rest. Tie su najlepsie (niekde som mal porovnania karimatiek ale nemozem to najst).

Nevyhodou je ich vysoka cena. :((
Obrouskou vyhodou komfort a kvalitny spanok. :D

Ja mam Therm-a-Rest Guid Lite - klasicka dlzka, hrubka 3,8 cm (cca 3000 Kc) dnes sa uz asi nevyraba, ale je tam mnoho dalsich kvalitnych matraci. Akurat ich vyrabaju v takych krklavych farbach ktore ja velmi nemusim :((
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Bedrich » čtv úno 23, 2006 21:44

Jo ja ji mam taky, sice jen tlustou 2.5cm:)Ale nesmi se do toho v zime moc funet, jinak ma tendenci lehce primrzat zaver :lol:
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod pripluv » pát úno 24, 2006 6:37

Tak zrovna Therm A Restka mě před dvěma lety v zimní Fatře poměrně dost nasrala. Když jsem se už i druhou noc probudil na zmrzlým hadru bez vzduchu, tak jsem z ní chtěl udělat nudličky. Naštěstí nebyla moje.
Teď spím na karimatce, 14mm. Byla nejlevnější :wink: .
Ale Jurek (http://www.stan.cz, http://www.jurek.cz) přišel s nafukovačkama. Nevíte někdo jaký jsou (je to divný, ale ani onen otřesný zážitek mi definitivně nesebral touhu nějakou samonafukovačku potencionálně vlastnit :) )?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Bedrich » pát úno 24, 2006 7:14

Si spis myslim ze to byla vada kusu a ne jako vada nafukovacek *
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod pripluv » pát úno 24, 2006 7:24

Napadlo mě to taky. Ale ten kus se před i po tomto používal asi tři roky. Nutno dodat, že do zimy se už nedostal.
Popírám, že by byla chyba ve mně :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod EM » pát úno 24, 2006 8:37

samonofukovačku používám v zimě bez problémů, ale je nutný brát v úvahu objem vzduchu a teplotu. Objem plynu silně závisí na teplotě, což se v zimě u samonafukovaček dost projeví. Mám starý a nový typ ThermaARestky ultra lite. Obě se v zimě špatně samonafukují a je proto potřeba je dost dofouknout . Pokud je větší mráz tak se vzduch uvnitř ochladí a zmenší objem a samonafukovačka poněkud ztratí význam - v zimě může být rozdíl mezi vzduchem z plic a okolím víc než 45 oC. Je proto nutný ji nafouknout, položit na sníh (nechat vychladnout vzduch)a po chvíli dofouknout. Pokud se hodně nafoukne sama a je velký mráz je problém obrácený - po částečném zvýšení teploty vzduchu uvnitř může prasknout. Další problém je s ventilem - je nutný ho chránit před sněhem jinak zamrzne, stejně zamrzne při větších mrazech - pokud nejde snadno otevřít trochu ho zahřeju - někdy stačí teplá ruka, jindy musím ohřát dechem, což není dobré, protože se zvyšuje vlhkost a následně bude rychlejš zamrzat. Pod UL používám kus alumatky - jinak jsem měla někdy pocit chladu.
EM
 

Příspěvekod EM » pát úno 24, 2006 8:37

samonofukovačku používám v zimě bez problémů, ale je nutný brát v úvahu objem vzduchu a teplotu. Objem plynu silně závisí na teplotě, což se v zimě u samonafukovaček dost projeví. Mám starý a nový typ ThermaARestky ultra lite. Obě se v zimě špatně samonafukují a je proto potřeba je dost dofouknout . Pokud je větší mráz tak se vzduch uvnitř ochladí a zmenší objem a samonafukovačka poněkud ztratí význam - v zimě může být rozdíl mezi vzduchem z plic a okolím víc než 45 oC. Je proto nutný ji nafouknout, položit na sníh (nechat vychladnout vzduch)a po chvíli dofouknout. Pokud se hodně nafoukne sama a je velký mráz je problém obrácený - po částečném zvýšení teploty vzduchu uvnitř může prasknout. Další problém je s ventilem - je nutný ho chránit před sněhem jinak zamrzne, stejně zamrzne při větších mrazech - pokud nejde snadno otevřít trochu ho zahřeju - někdy stačí teplá ruka, jindy musím ohřát dechem, což není dobré, protože se zvyšuje vlhkost a následně bude rychlejš zamrzat. Pod UL používám kus alumatky - jinak jsem měla někdy pocit chladu.
EM
 

Příspěvekod zitka » pát úno 24, 2006 8:50

já mám zatím nějakou obyčejnou karimatku, už netuším, jak mohla být před lety tlustá, teď je z ní takovej "hadr" a potřebuje vyměnit,... tak zatím to vidim na evazotku, na samonafukovačku nejsou penízky:(
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Re: .

Příspěvekod djx1 » sob úno 25, 2006 10:55

Yopo píše:
djx1 píše:Hoj..
Tak ja zatim pouzivam stridave karimatku a alumatku (tu jen pres leto). Ale premyslim o samonafukovacce. Kdyz uz jsme u nich...jakou doporucujete?


Ak chces komfort s vynikajucimi vlastnostami tak si zozen Therm-a-Rest. Tie su najlepsie (niekde som mal porovnania karimatiek ale nemozem to najst).

Nevyhodou je ich vysoka cena. :((
Obrouskou vyhodou komfort a kvalitny spanok. :D

Ja mam Therm-a-Rest Guid Lite - klasicka dlzka, hrubka 3,8 cm (cca 3000 Kc) dnes sa uz asi nevyraba, ale je tam mnoho dalsich kvalitnych matraci. Akurat ich vyrabaju v takych krklavych farbach ktore ja velmi nemusim :((


Ahoj. Ja ji ani tak nemam do hor a do mrazu....planuju na brezen vypoved a pak pul roku toulani po severni Evrope na kole...(ale zatim jen planuju...jsem clovek nerozhodnej:-))Doted jsem vozil bud alumatku (je skladna, ale je na ni zima) a nebo obcas klasiku...ale to je roura jak hovedo. Samonafukovacky mi prijdou moc fajn....skladna a neni na ni zima jako na alumatce. Ale nepotrebuju nejakou moc super... takze do ni ani nechci moc vrazit...Se dnes po necem juknu na sportprague...snad:-)
GL
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice


Zpět na Spacáky a karimatky