Vltavské peří

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vltavské peří

Příspěvekod dogee » pon bře 29, 2010 21:51

kolik cca vazi cely spacak s naplni cca 750 g peri?
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Vltavské peří

Příspěvekod Pooh » úte bře 30, 2010 19:54

Až bude (pokud), pokusím se zvážit v nějakých lepších podmínkách než na osobní váze :) Řekl jsem si o 600g peří, tak uvidíme, až odpovědí.
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Vltavské peří

Příspěvekod Wiky » čtv dub 1, 2010 22:37

Do roku 1968 jsem jezdil s celtou, igelitem a dekou, vzimě dvě deky. Spacáky byly jen dekáče. Pak jsem sehnal spacá můmii. Stála 500 kčs. Náplň vatelín. Byl těžký a snadno navhal. Myslel jsem si bůhví co nemám. Věci jsem měl zbalený v usárně. Teď vybavení a co mám na sobě asi 25 000 kč.
Suchou stezku přeje Wiky
Wiky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 4, 2010 23:09

Re: Vltavské peří

Příspěvekod Borek » sob dub 3, 2010 8:03

Dogee, na látku a zips treba pripočítať cca 0,5 kg.
Wikky- presne tak ako ty, len ja som mal tele a nie US-ku.
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Re: Vltavské peří

Příspěvekod xgeorgeas » sob dub 3, 2010 8:46

Spacák od Vltavského peří se mi taky dostal do hledáčku, ale po komunikaci s firmou jsem zjistil, že spacák má několik nevýhod, které jsou pro mě osobně zásadní.
1: Jedna velikost 230 cm a nemožnost ušít menší
2: Chybí zateplovací límec
3: Chybí zateplovací léga zipu
4: Vnitřní materiál bavlna - sice velmi příjemný matroš, který se ale snadno znečišťuje a navíc je poměrně blbě zbalitelný

Sečteno podtrženo, jako asi nejvýhodnější varianta spacáku pro třísezónní použití mi vychází Warmpeace Viking 600, který je sice z kachního peří, ale s dobrými parametry (90/10, 650 cuin) a cenou na internetu od cca. 3500 CZK
xgeorgeas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 17, 2010 23:27

Re: Vltavské peří

Příspěvekod Pooh » ned dub 4, 2010 15:02

Jo jo, celkově nás ta doba hodně rozmazluje.. Já sice svým věkem do těch "rozmazlenců" spadám, ale rozhodně se snažím to zase tolik neřešit.. jak úspěšně nebo ne, to už je otázka :)

Na jednu stranu se mi líbí "ultralight" věci a různé vychytávky, co dneska existují, ale na druhou.. nemám to skutečně profesionální využití, kdy člověk musí jít s dobou (teď nemám na mysli módu) a vzrůstajícími nároky.

Asi takhle - pokud je někde za dobrou cenu GTX, beru. Pokud ne, koupím klidně to levnější, co mi svými vlastnostmi dostačuje.

A vůbec.. jsou lidi, kteří by se nám tady asi smáli :D V lese ví, jak si obstarat jídlo z rostlin, sestrojit nástroje, příštřešek... A my víkenďáci hledáme co nejvyšší vodní sloupec, co kdyby přišel monzun :lol:

Děkuju wikimu za přání, hlavně ať nám nějak ta cesta pokračuje.. :)
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Vltavské peří

Příspěvekod Pooh » ned dub 4, 2010 15:08

Vltavské peří má svoje mouchy, ale pro mě to není dostatečný argument proti. Teď trochu počítám každou korunu (už jsem koupil dost vybavení a "outdoor", jakkoliv pomíjivé to slovo je, není moje jediná srdcová záležitost) a tak holt kompromisy.

Taky bych bral za cca 4000,- Malachowského, půl kila, velikost petky, komfort -6 ..Ale o to tady zase tolik neběží :wink:

Límec si myslím není potřeba, je to spíš záležitost posledních let, ta nekrytá léga to samé, i když tam samozřejmě už to může být znát. Velikost se holt docpe flískou, svetrem apod. Navíc, má to i svoje výhody. Bavlnu neřeším. Ale chápu.

Až bude spacák a zkušenosti, poreferuju :rock:
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Vltavské peří

Příspěvekod xgeorgeas » ned dub 4, 2010 16:52

Pooh:
Jasný, každej máme svý nároky a potřeby. Tady je to asi o tom si říct svoje zkušenosti, rady atd. Taky řeším teď každou korunu, takže v podstatě buď musím jít cestou kompromisu a nebo radši dlouhodobějšího šetření a koupí toho, co chci.
Ad spacák - co se týče zateplovacího límce a zateplovací légy, tak je to u mě tak, že bez toho bych už spacák nechtěl, protože v mém slehlém spacáku z dutýho vlákna byl každej únik tepla přinejmenším nekomfortní, takže jsem tyto "výdobytky moderní doby" vcelku využíval.
Ad GTX - uznávám ho, ale kdybych neměl možnost fasovat GTX boty a GTX bundu v práci, tak nevím, jestli bych byl ochoten za bundu dát třeba osmičku, to bych asi radši koukal po něčem levnějším s podobnou fukčností (v botách ale uznávám jen dvě alternativy buď celokůže nebo kůže + GTX, protože všechny ostatní membrány, co jsem v botách měl stály za h...o).
xgeorgeas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 17, 2010 23:27

Re: Vltavské peří

Příspěvekod Pooh » pon dub 5, 2010 14:27

xgeorgeas:

Tak tady si můžeme notovat - každému co jeho jest. GTX uznávám, ale PRO MĚ je to zbytečný luxus, sloupce mi stačí tak kolem 15m a i bez toho bych nějak přežil.. Ale kdo leze ledy, VHT apod., tak chápu - i když dřív byly tesilky a nylonovka, nebo flanelová bunda, tak taky díky tomu třeba člověk nešel jezdit na celý den..
Zateplovací léga a límec určitě nejsou od věci, jen u peří (a mojeho využití) to SNAD nebude vadit.. duťáky holt odchází rychle, a tady třeba zrovna jsem raději přišetřil na peří, kvůli výdrži a celkově, ten spacák je pro mě důležitý.

A až budu shánět boty?.. tak to bude něco, vybrat na jednu stranu poměrně nenáročné, na druhou nepromokavé a zároveň na kolo vhodné :D

Já třeba šetřím (v rámci možností) půlkilíčka (váhově!) na výbavě, ale zase potom narvu do batohu knížky, nebo třeba čajovou soupravu. . . .Každému co jeho jest!

Dny plné toulání přeje Pú
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Vltavské peří

Příspěvekod Pooh » pon dub 26, 2010 20:41

Tak! :)

Spacák (600g peří 80/20) dorazil, už dva týdny je doma, zatím testován bohužel pouze dvakrát (práce a škola mě "ujímá" na zdraví :evil: ), ale naprosto v pořádku. Teploty kolem 4 stupňů, do předpokládaného komfortu (cca -6) tedy daleko.

Překvapil mě vzhled - je takový funkční, bez zvláštních designových prvků, ale není to nějaká "deka-hadr", jak jsem se trochu tajně bál (i když mi to bylo fuk). Vypadá totiž úplně v pohodě, rozhodně bych se za něj nestyděl, naopak..

Komprese u peří obecně výborná, trošku samozřejmě trpí tím, že to není bůhvíjaké peří, rozměrově tedy spíše větší. Loft nabývá hezky. Váha kolem 1200g, až seženu přesnější údaje, oživím.

Větší rozměry = schovám se do něj jak moc chci, do zbytku se zabalím, použiju jako polštář..opravdu si není na co stěžovat.

Spaní na Evazotce 14mm naprosto komfortní, asi vyměním za postel :lol:


A teď prosím péřové fajnšmekry, ano, vím, jsou věci úplně někde jinde, všichni víme o jakých výrobcích je řeč a dobře, že jsou. Pochvala jejich výrobcům. :rock:
Ale uvážíte-li, že jsem spolu s tunou dalšího vybavení byl rád za to, že za přijatelnou cenu koupím peří, nemám co řešit a jsem opravdu spokojen :-({|=
Hlavně že už jde zase spát venku.. spacák z dřívějška mi zůstal na letišti v Anglii (ať žije byrokracie) a chybělo mi to...

Ptejte se a až budu mít víc info, dám zase vědět.

Howgh.
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Vltavské peří

Příspěvekod Borek » pon dub 26, 2010 20:52

xgeorganus, či ako sa to vlastne voláš, to "kachní " perie je dosť nahovno, až to po prvý raz operieš, tak to bude smrdieť ako "psí kšíry" a ten smrad z toho ani možno nedostaneš. No a loft ti pôjde velmi rýchle dolu. Radšej nižšiu kvalitu (?) husieho peria . Husie perie ti vydrží dlhé roky bez zmenu loftu.
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Re: Vltavské peří

Příspěvekod PavlisBoHus » úte dub 27, 2010 8:37

Jaká je celková váha toho spacáku (Vltavské peří) s náplní 1200g?
Fakt neudělají kratší spacák (200cm)? vždyť 230cm je pro menší postavy zbytečná váha navíc:( !
PavlisBoHus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř led 27, 2010 18:38

Re: Vltavské peří

Příspěvekod amigo » úte dub 27, 2010 8:40

tak proč jim nenapíšeš a nezeptáš se?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Vltavské peří

Příspěvekod Pooh » sob kvě 1, 2010 18:52

Připočítej si k mojí váze 600g peří :)
Jiné velikosti než 170 a 230 bohužel nedělají.. psal jsem jim kvůli tomu, takže jim i sobě ušetříš čas. Já se většinou zabalím komplet, nebo přečnívající části využiju jako luxusní límec, polštář atp. Ale samozřejmě, pokud by to šlo, je menší.
Pokud sháníš co nejnižší váhu, jsou tu ale jiní (a cenově stále ještě přijatelní) výrobci no. Já jsem spokojen 8)
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Vltavské peří

Příspěvekod PavlisBoHus » úte kvě 25, 2010 10:48

Pooh píše:Pokud sháníš co nejnižší váhu, jsou tu ale jiní (a cenově stále ještě přijatelní) výrobci no. Já jsem spokojen 8)


Mužeš mi dát tip na ty jiné cenově přijatelné výrobce peřových spacáků? Mám představu náplň 90/10 cca 1200g náplně - celk. hmotnost +/-2kg, délka 200cm (na postavu 177cm) v ceně 4-5tis Kč.
PavlisBoHus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř led 27, 2010 18:38

Re: Vltavské peří

Příspěvekod Pooh » čtv kvě 27, 2010 15:23

Tak začnu-li nejdříve tím lepším, je to nad rámec Tvého rozpočtu, avšak myslím, že já osobně bych připlatil v této cenové relaci. Jedná se o 1,2kg pytel s komfortem -18 (co jsem zatím slyšel, dá se jim věřit), cena 5800,- http://www.prohory.cz/climber-800-perovy-spaci-pytel-p-4.html?zenid=c83b039250835b427a54be2f763ee1ef

Dále si hodně lidí pochvaluje paní Červenkovou, někde tu najdeš určitě i kontakt, cenově to bude plus mínus myslím odpovídat.

Jinak já bych s klidným svědomím doporučil právě Vltavské peří. Cenově se určitě vejdeš, váhově to odpovídá (co jsem slyšel o jejich 1200g spacácích), pokud si připlatíš, bude váha i menší - standardně šijí z peří 80/20, ale lze je požádat o 90/10 - myslím, že do 5k se vejdeš.
Chápu, že se ten spacák zdá zbytečně velký, ale pokud dáš do nohou termoprádlo/svetr/gatě/petku s vodou/kartuši apod., je to bez problémů. 8)

Nechci tu dělat reklamu, jen pokud neřešíš velikost např. kvůli malému stanu nebo tak něco, tak bych do něj šel (vzhledem k rozpočtu). Pokud se rozhodneš připlatit za něco preciznějšího, myslím, že ty Malachowského pytle odpovídají. :)

Někde se tu už něco podobného řešilo, ale pokud něco není jasné, nebo upřesníš jaký chceš tepelný komfort a využití, napíšu víc.
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Vltavské peří

Příspěvekod PavlisBoHus » čtv kvě 27, 2010 17:28

Pooh píše:Někde se tu už něco podobného řešilo, ale pokud něco není jasné, nebo upřesníš jaký chceš tepelný komfort a využití, napíšu víc.


Potřebuji spacák vyloženě jen a jen na zimu. Abych byl dlouhodobě při -20 v pohodě (týden v alpách ve žďáráku přes zimu, vyšší kopce 6-7tis metrů, zimní Kavkaz apdb.). Na léto mám letní spacák a na jaro/podzim třísezonní "duťák". Můj starý, dobý, doma šitý peřák (1,8kg celk. váha) už dosloužil.

Mám představu o celkové váze spacáku 2kg. Těmi 1200g byla myšlena náplň peří nikoliv celková váha spacáku (to bych v zimě zmrznul).
Vltavskeperi nabízí spacák s náplňí 1300g 90/10 tesně pod 5tis. Kč. Mne však fakt děsí těch zbytečných minim. 20cm navíc. Spal jsem i v těchto delších spacácích a nevyhovují mi! Navíc je tam váhově dalších cca 100g navíc zbytečně.
PavlisBoHus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř led 27, 2010 18:38

Re: Vltavské peří

Příspěvekod Pooh » sob kvě 29, 2010 13:41

Aha, takže už něco opravdu seriózního.

Zkusil bych určitě pí. Červenkovou, vybereš si jak svrchní i vnitřní materiál, tak množství a kvalitu peří, prý šije velmi dobře. Jen už nemám kontakt, ale určitě tady někde bude k dohledání. :)

Jinak ten 1200g spacák má mít komfort -18 a měl by jít i docpat. Slyšel jsem na ně zatím dost chvály, prý ty údaje nejsou nadhodnocené (už více lidí tomu nevěřilo).

Já osobně těch cca 20cm navíc využiji (výška 175cm), ale chápu že každý člověk jsme jiný.

Btw, nechci do toho nějak "zasvěceně" mluvit, ale ujisti se, že Tvůj žďárák zvládá s péřákem dobře kondenzaci, abys po třech nocích nelitoval volby. Stává se to někdy i ve stanu, kde je ta možnost relativně menší. Ale předpokládám, že takové věci víš lépe než já (pro mě je zatím Kavkaz apod. vysoká úroveň :D ).
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Vltavské peří

Příspěvekod air2 » stř čer 2, 2010 22:34

air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Spacák Vltavské peří

Příspěvekod Michal.P » stř říj 26, 2011 14:14

Takže po přečtení všeho co se týče spacáku této firmy jsem zasal následující dotaz:

Zajímalo by mne zda má spacák krycí légu
zipu, zda je možno domluvit vyšší gramáž náplně, jaké je použito peří,
kachní, husí? Ja možný poměr 90/10? Z jakého materiálu je vnitřek
spacáku? Když to všechno shrnu, jaká by byla cena, tohoto spacáku s
náplní 80/20 1200g a 90/10 1200g?

Následně jsem dostal odpověď:

Dobrý den,

spacáky si bohužel nešijeme, my je pouze plníme a zašíváme takže Vám asi přesně neodpovím na všechny Vaše dotazy. Materiál: PAD nebo Pertex DWR+, komory jsou šikmé bez studených švů. Dvě zdrhovadla krytá péřovou légou, druhý zip slouží k dokonalému zapnutí péřové légy.Vyšší gramáž náplně určitě můžeme udělat. Pracujeme pouze s husím peřím. Poměr 90/10 je možný. Vnitřek spacáku je tuším bavlna. Přibližné ceny: 80/20 1200g 3200,- Kč, 90/10 1200g 4500,- Kč + poštovné.

A teď bych se zeptal zde přítomných znalců co říkají na ty použité materiály. Nějak se mi nepozdává ta bavlna vnitřku spacáku. Dále k poměru 80/20 a gramáži 1200. Je vhodná tato gramáž i u 90/10, nebo tam by postačovala nižší např 1000g. Myslím tím 90/10-1000g bude mít stejný tepelný komfort jako 80/20-1200g. Jestli jsem to dobře pochopil, tak 90/10 je teplejší a tudíž nepotřebuje tak velkou náplň, nebo se mýlím? Spacák chci na zimní použití v našich podmínkách a aby mne ale nezaskočili i nžší teploty -15-20C.
Michal.P
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon dub 30, 2007 16:11

vltavské peří - prosím o zkušenosti po letech

Příspěvekod volnasek » sob kvě 11, 2013 21:21

lidé dobří, kdo tu má nebo zná člověka, kterej si pořídil z vltavskýho spacák?

byla to dobrá koupě? neztratil ten spacák razantním způsobem časem kvalitu?
(budu kupovat 3sezonak, nepotřebuju nic extra, proto vltavu, koupím dekáč abych mohl pokrčit nohu :) )
volnasek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 13, 2009 12:49

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky