koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod dogee » stř lis 16, 2011 20:50

?? prosím o srovnání :)
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Army » čtv lis 24, 2011 15:34

Ahoj, sháním info (osobní zkušenosti, zda někdo má) o spacáku Marmot Angel Fire w. Rád bych ho pořídil přítulce k Vánocům. Měří 158 cm, takže běžné pánské jsou jí krapet větší :lol: Bohužel má takový problém, že žádný spacák, který doposud měla (měla teda samé syntetiky) nedokázala vytopit i přes to, že se jednalo o poměrně teplé a tudíž i těžké spacáky. Pro její postavu, na které není téměř žádný tuk a při váze 44 kg se ani moc nedivím, ale má problém i když má v zimě opradu teplé rukavice, tak prsty má studené a celé červené... :shock: U spacáku to řešíme sepnutím (což je samozřejmě velice příjemné, takže se tomu nebráním ani u nového spacáku :lol: ) a tím, že já vlastně vytápím svůj i její spacák a tím jí zahřívám. I přes to, bych jí rád pořídil nějaký lepší pytel (chci peří), který bude skladnější a lehčí než syntetika a teplejší. Použití jako třísezóňák, v zimě bych jí asi nikam nedostal, v horách i mimo ně. Cenově něco rozumného... rád bych se vešel do 4000 až 5000... (Samozřejmě čím levnější tím lepší pro peněženku, ale musí to být něco co vydrží a bude to lehké a teplé) a podmínkou je možnost sepnutí s druhým spacákem. Já bych rád vyměnil svou syntetiku za Marmot Sawtooth.
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: koupě péřáku

Příspěvekod grco » pon pro 19, 2011 14:35

Mam 3 sezonny perak, asi tak do -5. Planujem asi v lete spat v stane v 3600m, takze tipujem, ze mi v tom asi bude zima. Cisto zimny spacak sa mi kupovat nechce, lebo stoji 15000 a tak som rozmyslal, jak by fungovalo, keby som kupil letny perak, ktory ma len dakych 500-700g a vlozil ho dovnutra toho 3 sezonneho a spal tak. Pomohlo by to? Asi by to malo zvysit teplotny komfort, nie?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: koupě péřáku

Příspěvekod jonza » pon pro 19, 2011 15:25

2grco: tohle se tady uz resilo a ano, fungovat to bude.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: koupě péřáku

Příspěvekod pavproch » pon pro 19, 2011 16:39

@grco: nedávno sem to tu popisoval - funguje mi to...

pavproch píše:ref univerzalita: de to.... ale kurewsky draho... už sem to tu psal: pořídil sem domů tři Koteky (dvě 290 - jednu S velikost a jednu L) a jednu koteku 500 (L). A smladým máme univerzální šláfsaky na 3 sezony - v létě jezdíme enem s tyma 290 (každej svoji), dyž sa ochladí, taxi maldej vezme 500 a já obě 290 (strčený do sebe)... tožtak no.... :oops:

btw, souhlas s výše řečeným: do spacáku jedině peří....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod grco » pon pro 19, 2011 17:16

@pavproch: to sa do tej S vlezes, ked normalne mas L ? Ono by to chcelo nejak dobre vychytat tie velkosti tych spacakov, aby do seba "zapadali" asi...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: koupě péřáku

Příspěvekod pavproch » pon pro 19, 2011 17:23

no, mám to S na dýlku krapet malý, takže límec stahuju někde u krku a až to vnější L přetahuju přes hlavu.... ve velkým mrazu by to asi nefungovalo ale do těch mínus tří čtyř se to dá s kulichem na hlavě přežít...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon pro 19, 2011 19:26

grco píše:Mam 3 sezonny perak, asi tak do -5. Planujem asi v lete spat v stane v 3600m, takze tipujem, ze mi v tom asi bude zima. Cisto zimny spacak sa mi kupovat nechce, lebo stoji 15000 a tak som rozmyslal, jak by fungovalo, keby som kupil letny perak, ktory ma len dakych 500-700g a vlozil ho dovnutra toho 3 sezonneho a spal tak. Pomohlo by to? Asi by to malo zvysit teplotny komfort, nie?

Ti nevim, v 3600 v lete by teplota ve stanu nemela klesnout pod nulu a na to by ti mel stacit ten stary, ne? Kupovat dalsi spacak jen kvuli tomuhle mi prijde zbytecne. Kdyby ti byla fakt zima, da se jako nahradni reseni pouzit lehke perove obleceni. Mam takhle vyzkousenou tu superlehkou perovku od mont-bellu a funguje to slusne. Stejne jsi neco takoveho chtel kupovat, ne? K tomu jeste podobne kalhoty a mas mensi vahu i objem nez letni spacak a navic je to univerzalnejsi. Akorat to chce dobre teple ponozky, treba tyhle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49649
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod grco » pon pro 19, 2011 19:32

@mike: spali sme v 2400 a tam uz bolo tak -4 tipujem, mal som na sebe len spodne pradlo a spalo sa mi v pohode, ale neviem kolko moze byt v 3600...

S tym perovym oblecenim mas pravdu (vestu mam, ta by mohla stacit), to je dalsia moznost, ale zas ten spacak letny nie ze by som vobec nevyuzil, ist na nejaky trek, kde clovek spi po kempoch do 1500 mnm so spacakom, ktory ma vsehovsudy 550g je pekna predstava :) este porozmyslam

PS: Tento mam zatial v oku.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6907
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pon pro 19, 2011 19:38

Jak kdy, jak kde. Uz jsem v cervenci spal asi v -5 v 2500 pod sirakem a jindy v +10 v 3200. Zkus si zjistit extremni teploty pro oblast kam jedes v te dobe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49649
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod šíp » sob pro 31, 2011 19:18

Jelikož poslední dobou zvažuji koupi péřáku /ve hře je hlavně váha a sbalitelnost/, tak vznáším dotaz na místní majitele tohoto typu spacáku. Jak to řešíte v zimě ve stanu? Jde mi totiž o to, že nyní jsme stanovali v horách a měli jsme s sebou spacáky z Primaloftu. V noci bylo kolem -2°C, stan jsme stavěli do mokrého podloží, kdy mech v lese byl nacucaný vodou jako houba. V noci začalo sněžit a napadlo tak 25 čísel sněhu. Jednalo se o těžký, mokrý sníh, který nám stan víceméně "zabetonoval", a to včetně otevřených průduchů, protože je jednoduše svou vahou zmáčkl. Ráno jsme měli durch mokré spacáky. Ne vlhké, ale mokré tak, že by se daly ždímat. Nebyli jsme ve spacáku moc navlečení, spíše jsme byli na dolní hranici tepelného komfortu. Prostě veškerá voda, kterou jsme vydýchali a vypotili, zůstala uvnitř stanu a vysrážela se na spacáky. Tož a včíl mi povězte, jak by reagoval péřový spacák. Pokud by to byl výlet na jednu noc, není co řešit, ale my měli v plánu několikadenní putování.
Děkuji za odpovědi a prosím tímto, aby se vyjadřovali jen ti OFáci, co s péřákem spali/spávají ve stanu více nocí za sebou.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » sob pro 31, 2011 22:00

pořiď péřák s membránou
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod šíp » sob pro 31, 2011 22:01

A funguje to?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » sob pro 31, 2011 22:44

jo :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod Ondra82 » stř led 25, 2012 18:19

Ahoj, když by jste si měli vybrat jeden z nich, tak jaký a proč? :-)

http://www.hudy.cz/spacaky/50588,spacak ... &fPt=14219

http://www.hudy.cz/spacaky/51058,rimo-1 ... &fPt=14219

http://www.warmpeace.cz/cs/warmpeace/sp ... er-1200-16

Primárně se rozhodujumezi Erraticou a Explorer 1200. Cenově se dají sehnat za +/- 9000,- Kč každý.

Díky moc za názory
Ondra82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon bře 22, 2010 12:47
Bydliště: Hradec Králové

Re: Spacák na zimu + alpy

Příspěvekod Mirek Wolf » stř led 25, 2012 18:31

V této cenové kategorii preferuji jednoznačně W.Explorer 1200, určitou nevýhodou je pouze větší objem po sbalení. Podívej se zde, určitě je tu někdo, kdo má větší zkušenost. Loni jsem v něm pouze jednou spal, a to jen v bavlněném triku s krátkým rukávem a trenkách, bez stanu na T-A-R karimatce při ca. - 17 st.C a bylo mi teplo. Oproti SJ je pohodlnější z důvodu větší šíře v ramenou.
Mirek Wolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř říj 13, 2010 14:06

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Trafikant » čtv led 26, 2012 12:17

Na Exploreru mi vadí váha a objem - je to IMHO opravdu moc.

Colibri Dry a Excel Dry Light 100 jsou +/- srovnatelné svrchní matroše.

Erratic je lehčí, má menší objem, o něco nižší loft (Cuin 650).

Záleží na co ten spacoš primárně chceš, jednu sezónu sem odjezdil s Erraticem a byl jsem spokojený. Nicméně obdobnou váhu a mnohem lepší parametry nabízí Looping.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: koupě péřáku

Příspěvekod jonza » čtv led 26, 2012 13:17

sobb píše:pořiď péřák s membránou


nestacila by DWR ochrana? teda za predpokladu, ze nedychas primo do spacaku, to je asi pak kazda rada draha.

Se ptam, nenavrhuju, docela me to zajima a perak zvazujeme. Casto se vyskytujeme ve stejnych podminkach jako sipka, takze pouziti bude stejne.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: koupě péřáku

Příspěvekod šíp » čtv led 26, 2012 16:43

Jenže podle tohoto vlákna je membrána na spacáku při spaní ve stanu spíše kontraproduktivní :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: koupě péřáku

Příspěvekod wawrik » čtv led 26, 2012 17:04

šíp píše:Ráno jsme měli durch mokré spacáky. Ne vlhké, ale mokré tak, že by se daly ždímat.

To by ti páperový spacák dospacákoval. Tomu vadí aj dlhšie vlhko, nieto mokro...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: koupě péřáku

Příspěvekod womastec » čtv led 26, 2012 18:34

@šíp když jsem kupoval péřáček, tak jsem toho tu hodně prolez a to navlhání se tu někde hojně řešilo, každopádně malachowski to potvrdil...
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: koupě péřáku

Příspěvekod amigo » čtv led 26, 2012 20:02

šíp píše:Tož a včíl mi povězte, jak by reagoval péřový spacák. Pokud by to byl výlet na jednu noc, není co řešit, ale my měli v plánu několikadenní putování.

bude durch, takže pokud nemáš šanci druhý den spacák vysušit, nezbývá, než se vrátit, tedy pokud nestojíš o studenou mokrou noc. za trochu jiných podmínkem (žďárák) se mi to stalo loni v lužických kopcích a vejlet jsme předčasně ukončili.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: koupě péřáku

Příspěvekod šíp » čtv led 26, 2012 20:06

To jsme taky udělali. Sešli jsme předčasně do doliny. Je ale fakt, že těch faktorů pro předčasní odpískání výletu bylo víc.
No, nepotěšili jsme mě :-k Hodně totiž o péřáku uvažuji.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: koupě péřáku

Příspěvekod amigo » čtv led 26, 2012 20:31

já už bych neměnil. pokud ti takhle navlhne dutý vlákno, jsi stejně nahraná a ten tepelnej komfort za běžných zimních podmínek nemá chybu.

takhle jsme zachumelili v jedné boudě v krkonoších. na fotce to není znát, ale na několika místech jsme měli slušnou sněhovou nadílku a zjistil jsem to až po probuzení, ve spacáku bylo teplo až do rána.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: koupě péřáku

Příspěvekod oodoow » čtv led 26, 2012 21:48

@šíp: Spíš bych viděl jako řešení prostě nechat (po)otevřený stan, jestli to tedy lze udělat nějakým způsobem, aby do něj moc nesněžilo. :-k Sice to sníží teplotu ve stanu, ale pořád lepší než mít ráno všecko mokrý.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3127
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: koupě péřáku

Příspěvekod typek007 » pát led 27, 2012 13:59

Prosím o radu,
sháním péřák hlavně na zimu. Cena u mě hraje docela velkou roli (student). Mám 195cm a používal bych to hlavně na hory v zimě tak do 3000 metrů + celoročně asi ledovce (zatím jen Alpy :-D). Koukal jsem například po SJ Rimo 1000, Erratic plus 1000, WP Explorer 1200. Co se týče těch teplot tak SJ udává hodně podobné na ten Rimo a Erratic a cena je dost rozdílná. Nevíte jaký je důvod? tyhle tři jsou jen ty na které jsem se tak předběžně díval, takže pište i o jiných variantách klidně (např. i Koteka 850 mi přijde zajímavý). Dík moc
Uživatelský avatar
typek007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv bře 10, 2011 23:30
Bydliště: Ostrava (Ludgeřovice)

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Ondra82 » pát led 27, 2012 15:22

Pořídil jsem za slušnou cenu WP 1200. Tak uvidíme. Co si pamatuju, Erratica má lepší vodoodpudivou úpravu na povrchu. Tj. NEMĚL bys potřebovat žďárák a tak. A samozřejmě má trochu větší plnění - rozdíl v teplotě tam jsou asi jen dva stupně (z hlavy). Cenový rozdíl tam je +/- 2500. Tak si to porovnej co potřebuješ/nepotřebuješ. Jinak jsou oba ze stejné serie Alpin (opět matně vzpomínám od stolu). Najdi si konkrétní údaje v katalogu a porovnej přímo.
Ondra82
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon bře 22, 2010 12:47
Bydliště: Hradec Králové

Re: koupě péřáku

Příspěvekod typek007 » pon led 30, 2012 22:26

Okey, takže jedna taková praktická otázka (snad poslední).
Bude mi stačit SJ Rimo 1000 na léto do Alp? Počítám s výstupy na všechny možné 4 tisícovky. Takže spánek tak do 3000mnm. Nějak moc nemám představu kolik tam tak může být v létě stupňů. Dík
Uživatelský avatar
typek007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv bře 10, 2011 23:30
Bydliště: Ostrava (Ludgeřovice)

Re: koupě péřáku

Příspěvekod vonkreuz » pon led 30, 2012 22:40

Spal jsem v 3100 přímo na ledovci v Prima Bivac ECO (zhruba 2 roky starý) a šlo to... Takže v Rimo1000 nemám strach. Jen dodržet klasiku - teplé a volné ponožky, něco na hlavu a fajnou karimatku.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ONDRA » úte led 31, 2012 8:43

vonkreuz píše:Spal jsem v 3100 přímo na ledovci v Prima Bivac ECO (zhruba 2 roky starý) a šlo to...

Mám podobnou zkušenost. 3200mnm, stan, fliska a ss kalhoty, prima trek eco (asi ř let starý) a spal jsem jako mimino. Ale to asi bylo tím vzduchem a únavou.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky