Letní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Letní spacák

Příspěvekod ntz » pon dub 3, 2023 10:35

Jestli vzpominate, jak jsem se tu psal na letni spacak co by mel pod pul kila ... objevil jsem letni spacak snu https://pajaksport.com/core-250-d.html ... nema s Pajakem nekdo nejakou zkusenost ? Pripadne s tim matrosem TORAY Airtastic SLF15 DWR
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Letní spacák

Příspěvekod gerlach » pon dub 3, 2023 10:54

Mám ze stejného materiálu od nich jejich péřové kalhoty Ghost Pants. Měl jsem je v akci jen jednou zatím, takže odolnost nemohu posoudit. Střih, viditelná kvalita šití je ale suprová a materiál se mi zdá na dotek třeba přijemnější v porovnání s Pertex Endurance, ze kterého mám spacák . ..
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Letní spacák

Příspěvekod apuka » pon dub 3, 2023 12:45

Jen technicka poznamka:
gerlach píše:zdá na dotek třeba přijemnější v porovnání s Pertex Endurance
Ty dva materialy jsou nesrovnatelne jak na dotek, tak z velke casti i z hlediska finkcnosti.
P Endurance je prakticky membranovy material (ma hodne tenkou PU membranu), zamereny na oxtremni odolnost Toray Airtastic je zamereny vahu a co nejvyssi prodysnost pri velke odolnosti. No a bezne je membranovy material mene prijemny nez nemembranovy, navic tkany z jemnejsich vlaken.

Jinak ty ruzne Toray Airtasticy jsou plnohodnotne srovnatelne s ruznymi Pertexy, takze obavat se neni treba.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Letní spacák

Příspěvekod ntz » pon dub 3, 2023 14:38

diky ... ten spacak vypada fakt dobre ... priznam se, ze kdyby mel teploty treba +10/+6 (a 80g peri navic - mozna ani to ne), tak by se mi to libilo vic, tohle je ale presne spacak, co uz dlouho shanim ... sbalitelnej do 2L, pod pul kila a na leto ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Letní spacák

Příspěvekod Etheric » pon dub 3, 2023 17:31

Ale komfort +15, to už je fakt na ty nejhezčí letní dny a krátký výlety, kdy víš, že teplota nepadne o kus dolů. Jinak běžně v létě by stačit nemusel a na týden bych ho nebral, nevíš, jestli během výletu v noci nepůjde teplota moc dolů. Jak je psáno výše, "kdyby měl o 80g peří navíc".. Pak by to bylo lepší
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Letní spacák

Příspěvekod ntz » pon dub 3, 2023 18:01

jj, ja ho taky nakonec nekoupim ... furt cekam na nejakej objev neceho genialniho .. i tohle vypada zajimave https://pajaksport.com/quest-blanket-d.html ... fakt by se mi libilo neco s parametrama 12/6 a hlavne aby to bylo co nejmensi sbalene ... spis uvazuju nahlas ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Letní spacák

Příspěvekod Etheric » pon dub 3, 2023 18:06

Co myslíš tím 12/6? Komfort / limit?
Já po vzoru kohosi odtud nosil spacák dole, bez obalu, sbalitelnost byla lepší, než když jsem z toho udělal tvrdej válec
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Letní spacák

Příspěvekod ntz » pon dub 3, 2023 21:02

@Etheric, jj komfort/limit neco jako 12/6 ... ja spacak dole bez obalu nosim jenom kdyz mam v batohu dost mista navic .. ted je muj nejoblibenejsi batoh cca 55L Bach a vzdy bojuju s mistem, jako ze hodne bojuju s mistem a ten spacak narvanej do kompresniho obalu (a nebo do obalu od karimatky) je proste mensi .. Predtim nez se podivis proc bojuju s mistem v "tak velkem" batohu tak to rad vysvetlim ... mam celkem velkou karimatku TaR Apex (je pohodlna jako postel, mam i malou nafukovacku, chci ale pohodli a pohodu), mam spacak co je zhruba velikosti karimatky (sak taky misto kompresniho obalu na spacak pouzivam obal z karimatky), mam tam stan, kterej ac je celkem malej, tak taky neco zabere, mam tam vareni (ktere s hrncem taky neco zabere), mam tam hlavne insert s vecma na foceni, kterej je proste asi nejvetsi vnitrni predmet .. a to pouzivam v 90% jen ten mensi a ne ten vetsi ..

kdyz tam narvu tenhle zaklad vyse, tak uz tam opravdu moc mista nezbyva ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Letní spacák

Příspěvekod gerlach » úte dub 11, 2023 13:44

Ahoj, aktuálně vlastním 3sezonní spacák Criterion Prime 400 a rád bych si k němu pořídil letní quilt pro teploty (komfort) cca 10C a více. S quiltem jako takovým nemám osobní zkušenosti, vím, že to nemusí vyhovovat každému, ale rád bych to vyzkoušel. Hledám kvalitní produkt (peří, vysoká plnivost), cenou pripadna doporučení nechci aktuálně limitovat. Zároveň bych kromě spaní v quiltu na karimatce rad vyzkousel i casem spani v hamace, pri kterem bych quilt mohl vyuzit. Napadlo me, zda neexistuje reseni v podobě quiltu, pouzitelneho i jako underquilt a nasel jsem Pajak Quest Quilt. V takovém případě bych místo topquiltu použil současný spacák a tohle kombo by mi snad umoznilo na jare i na podzim nejake vykouzeni spani v hamace. Nicméně u toho Pajak Quest Quilt bych si dokázal představit i lepší parametry peři (vyšší plnivost, husa místo kačeny). Kazdopadne hledám prostě (pravděpodobně dočasně) univerzální řešení v podobe jednoho kvalitního produktu, který mi umožní spát na karimatce v létě a vyzkoušet i hamaku - nemate jeste nekdo jiny zkusenost s timto pouzitim quiltu, pripadne i typy na dalsi podobne produkty? Aldo zde v jinem vlaknu v roce 2020 psal, ze jeho klienti kupuji underquilt a pak se rozhoduji mezi topquiltem a spacakem (ten je samozrejme univerzalnejsi). Tehdy ale asi Pajak neprodaval ten Quest a nebo je to mozna i tak v praxi blbost (coz se mi ale u Pajaku nechce verit) . . .
Napr. Cummulus nabízi radu quiltu Taiga vyuzitelnou jak jako topquilt v hamace, tak i quilt pro karimatku. Nicmene v pripade koupi takoveho produktu, mi bude schazet underquilt.
Jsem si vedom, ze univerzalni reseni nejsou casto idealni, nicmene beru to jako aktualne pro me idealni reseni, ktere by umoznilo odlehcit vybavu na letni spani na karimatce a zaroven mi (po zapujceni hamaky) umoznilo vyzkouset i spani v hamace. Pokud by se pro me stalo spani v hamace pohodlne, mohu casem zainvestovat to reseni urcenych ciste pro tento druh spani . . . .
Jako bonus quiltu vnimam i moznost vyuzit ho v kombinaci s 3sezonnim spacakem behem zimnich vyprav, nicmene to je pro mne opravdu jen doplnkove vyuziti. Mam perove kalhoty, bundu,boty ktere jsou myslim lepsim resenim jako nahrada za ciste zimni spacak u tech mych naprosto vyjimecnych zimnich vypravach. Jako vzdy dekuji za cenne rady!
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Letní spacák

Příspěvekod ntz » pon kvě 22, 2023 10:41

nevite prosim nekdo jak vypada tohle ?? nejaka idealne osobni zkusenost s timhle

https://www.hanibal.cz/pinguin-lite-mum ... cm_z30936/

shanim letni spacak, idealne dutovlakno a co nejmensi ... teploty by se mi libily cca tech o dva stupne lepsi nez ma tenhle (+14/+10, ale i tak docela dobre)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Letní spacák

Příspěvekod booze » pon kvě 22, 2023 11:49

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Letní spacák

Příspěvekod mike » pon kvě 22, 2023 22:48

Ultralehký letní spacák o vaze 900 g? :shock: :D To je hodne blby vtip. Moje 15 let stara Koteka 500 ma 850 g a je vyrazne teplejsi i po tech letech. Jasne, ze je za jinou cenu, ale tohle proste neni UL spacak ani smykem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Letní spacák

Příspěvekod ntz » pon kvě 22, 2023 23:33

zacina se to fakt libit cim dal vic .. jeste za ty prachy ..

https://www.hanibal.cz/pinguin-lite-mum ... cm_z30936/

pokud by nekoho napadla nejaka alternativa s podobnejma parametrama tak prosim sem s ni driv nez si tohle koupim (coz bude cca pozitri ve stredu, pokud se dostanu v praze do hanibalu)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Letní spacák

Příspěvekod Etheric » úte kvě 23, 2023 5:54

@ntz: 610g komfort +14, nic moc. Objem po sbalení též nic moc. Silikonová úprava, nebude to zateplenej igelitovej pytel? A nebude to na tebe moc ouzký?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Letní spacák

Příspěvekod ntz » úte kvě 23, 2023 7:27

@Etheric - prave kvuli tomu se na nej pred tim chci podivat a rozhodnu se na miste .. syntetika nebude lehka jako peri ... vem si, ze na typickem spacaku velikosti 192cm+ vazi cca 300-400g jen ten matros, do kteryho neco strkas .. v pripade 300g peri (jako napr. tohle) jsi proste logicky na nekolikrat lepsich teplotach nez s nejakou syntetikou ..

Pristi tyden jedeme na vodu a budeme tam o 2 dny dyl a budeme cela familie spat 4 noci venku .. Ja svoji G400 dam nejakemu diteti, moje zena bude ve sve G400 spat sama (protoze je zabreznuta), dalsi dite dostane Koteku a jeste mi furt chybi spacak pro miminaka, kteryho asi strcim do Panyamu .. takze furt mi jeste chybi ten spacak pro me .. Teda mam doma asi 5 starsich dutovlaknovejch spacaku, chtel jsem si ale koupit uz nekolik let nejakeho malyho dutovlaknoveho letnaka .. O teploty mi tolik nejde, jde mi hlavne o velikost do batohu .. tak nejak si rikam, ze by se mi hodil takovej sikovnej letni spacacek na letni dobrodruzstvi .. ja vylozene zadnej normalni letni spacak nemam .. rad bych tu syntetiku protoze proste napriklad brutal assault :) .. a nebo tedka voda ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Letní spacák

Příspěvekod Etheric » úte kvě 23, 2023 7:37

Za týden spát u vody ve spacáku s komfortem 14? Hm....
Warmpeace dělá nějakej vyloženě letní, tuším solitaire nebo tak nějak? Nebo si to pletu? To je fuk, jsou i jiný, raději horší peří /kachna, nižší cuin, ne Aliexpress/ než syntetika, hlavně když ti jde o velikost. A taky ti to peří násobně dýl vydrží
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Letní spacák

Příspěvekod ntz » úte kvě 23, 2023 8:27

@Etheric ... asi mas pravdu .. idealni by mi prisly teploty neco jako +10/+6, to zase uz ale bude skoro ke kilu kdyz to bude syntetika a bude to zabirat velkej kust baglu .. jeste to nejak vymyslim ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Letní spacák

Příspěvekod booze » čtv led 11, 2024 11:03

Pozor, pozor následující text je o spacaku, který byl vyroben pracujicim lidem Číny.

Spacák Aegismax Nano oproti starému MINI (ktery vydrzel 7let asi) je lehčí, má lepší zip (na starem byl maly a blbe fungoval) a hlavně H komory, které pridaly na komfortu znatelně. Plněný 280g husího DWR peří 800 cuin. V létě s ním nebyl problém od konce května cca 5°C do konce září v CR.
Zip je jen poloviční, takže v létě se spacák nedá moc použít jako deka. Celý povrch je chráněn proti vodě DWR upravou, ochrana funguje dobře i při otření o stěnu tarptentu.
Vnitřní látka na tělo je hodně příjemná a i když se člověk zpotí tak to nejde moc cítit, protože se nelepí. Peří by mělo být taky voděodolné. Nevím jestli je, nezkoušel jsem to.

Spacak je ale bez kapuce se stahovacím límcem. Nejvesi plus jsou ty H komory, konečně jsem necitil průvan ve spacáku.

Celkové zpracování je vynikající, za mě spacák za 1800 Kč v akci na chození úplně výborný. Dělá se i verze NANO 2
https://www.aliexpress.com/item/32955823471.html
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Letní spacák

Příspěvekod lojzmen » pát led 12, 2024 21:49

No, a když ten odkaz z alíka otevřete, je tam dole spousta dalších věcí.
Třeba péřová kapuce k tomu spacáku (viděl jsem i lepší), nějaké čepice a .... atd.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1096
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Letní spacák

Příspěvekod EjdouuRotacak » pon led 15, 2024 15:10

:roll: to je kultura
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky