koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » sob zář 17, 2022 10:37

@mike: třeba hodnoty Cumulus mi seděly přesně jak uvádí výrobce, takže nevím, v čem bych měl být nestandart..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dromedaro » sob zář 17, 2022 12:21

Quido píše:to je nepravda - Pinguin píše pouze "Skladný spací pytel do letního počasí.", to je něco jiného (proč ty pomlouvačné výlevy ke zdůraznění své nespokojenosti...?)

Psal jsem, že to superlehký je ironie... vůči tomu, že jej prezentuje jako lehký s nízkou hmotností (i na tom tvém odkazu)Pinguin, což mi svoji váhou moc nepřijde, ale vůči jiným značkám tu váhu lepší asi má. Jaké pomlouvačné výlevy? Já nemám zapotřebí hanit Pinguin. Když jsem začínal, tak jsem od nich měl dost věcí, protože to měli všichni v mém okolí a tak mi to i ostatní i doporučovali a byly toho plné prodejny. Svůj účel to splnilo.

Když už jsme u toho, podle jakého parametru se to vlastně udává ty teploty? Komfort, limit, extrém. Pro dospělého člověka ve spodním prádle?

V tom mém odkazu v tomto příspěvku uvádí u Micry comfort s 1C pro muže, což můžu vyloučit, protože jsem v tom v těch teplotách spal na Šumavě a musel jsem se navléci do termotrika, svetru, mikiny, kalhot, tlustých ponožek. Ale já jsem ani neočekával, že by se v tomto spalo jinak při těchto teplotách, tak jsem s tím počítal. Jen, že je to mimo tenhle údaj. Ten spacák mi nevyhovoval v pohodlnosti a používání. Už jen ten to rozepínání, do kterého se strašně rádo chytala ta látka spacáku, mě iritovalo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Quido » sob zář 17, 2022 13:37

Dromedaro píše:vůči tomu, že jej prezentuje jako lehký s nízkou hmotností (i na tom tvém odkazu)Pinguin, což mi svoji váhou moc nepřijde, ale vůči jiným značkám tu váhu lepší asi má.

Tomu teda nerozumím...
:roll:

Dromedaro píše:Když už jsme u toho, podle jakého parametru se to vlastně udává ty teploty? Komfort, limit, extrém. Pro dospělého člověka ve spodním prádle?

přesně jak je uvedeno a v tom mi taky sedi

kdyz jsm měl Topas, bral jsem ho na VHT - při toulání v naší kotlině bych se v něm splavil

Dromedaro píše:... musel jsem se navléci do termotrika, svetru, mikiny, kalhot, tlustých ponožek.

jestli to není tím, že takto oblečený se do spacáku neleze

Dromedaro píše: Ale já jsem ani neočekával, že by se v tomto spalo jinak při těchto teplotách, tak jsem s tím počítal. Jen, že je to mimo tenhle údaj. Ten spacák mi nevyhovoval v pohodlnosti a používání. Už jen ten to rozepínání, do kterého se strašně rádo chytala ta látka spacáku, mě iritovalo.


jakože předsudek? To pak není ale žádné hodnocení, pokud někam jdeš s vybavením, kterému a priori nevěříš ... A nevím cos měl teda za spacák - mně se to zapínání chytlo všehovšudy jednou, a to na začátku používání, když byl nový a kdy byl řádně zmuchlaný... od té doby nikdy :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Quido » sob zář 17, 2022 13:43

Etheric píše:Si nemůžu pomoct, ale horší spacák než Micra jsem nikdy neměl. Komfort neexistoval, buď pocení nebo klepání kosy. Hrůza děs. Prostě mi tato izolace vůbec nefungovala a spacák jsem dal pryč. S žádnou jinou syntetikou se mi nestalo mít ráno spodní stranu spacáku úplně mokrou, zatímco z vrchní byl cítit chlad. Používal jsem to se stejnou karimatkou a stejným oblečením jako ostatní spacáky, no Micra prostě nefungovala


jakže dole propocený, nebo proč spodní stranu mokrou (nepředpokládám, že ses pochcal) :twisted: ?

to se ti stalo jednou nebo vícekrát?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » sob zář 17, 2022 14:05

Stalo se mi to vždycky, spal jsem pod celtou, širákem i v boudě, na terase,.. Na EVA karimatce. Ta strana spacáku, která byla mezi karimatkou a mým tělem, byla propocená, ikdyž mi pocitově vůbec teplo nebylo. Jinej spacák mi to nedělal, ani se stejnou karimatkou.
Nevím, čím to. Spacák jsem dal pryč, mj i z důvodů, co psal Dromedaro. Otřesnej spacák to byl. Poslední věc, co jsem si kdy od Pinguin koupil.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Quido » sob zář 17, 2022 15:19

hm... to je jako bychom meli kazdy jiny spacak...
Ja akorat musim priznat, ze jsem ve spanku spocenej v kazdem spacaku, pod dekou i pod peronu; v lete do spacaku beru jen trenky, nekdy fubkci tiko, jindy (pokud je chladneji) spodni pradlo Moira nebo Odlo, tak sam promoceny nebyvam, ale spacak je vzdycky vlhky, zima mi ale neni...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dromedaro » ned zář 18, 2022 10:17

Quido píše:přesně jak je uvedeno a v tom mi taky

Já si tedy v odkaze nějakého údaje o tom, jak se spacák testuje a podle čeho se určuje limit, komfort atd nevšiml.

Quido píše:jestli to není tím, že takto oblečený se do spacáku neleze

Jako, že bez toho by mi v tom spacáku nebyla zima?

Quido píše:jakože předsudek? To pak není ale žádné hodnocení, pokud někam jdeš s vybavením, kterému a priori nevěříš ...

To není předsudek. Já si ten spacák kupoval na letní období, kdy jsou venku vysoké teploty i v noci (červenec, srpen) a měl jsem jej spíše jako, abych nespal úplně bez spacáku. Na to ten spacák stačí. Však jej pinguin také uvádí jako letní spacák. Nekupoval jsem jej pro teploty 1C, ve kterých má mít ten spacák komfort. To nejsou hodnoty pro letní spacák. To už člověku při pohledu na ten spacák musí být jasné, natož po pár použití v létě. Na tu Šumavu jsem si jej bral kvůli úspoře váhy a počítal jsem s tím, že v něm budu spát oblečený. Při těch -15C by v tom pořádně neoblečený člověk snad umrzl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » ned zář 18, 2022 14:14

Dromedaro píše:Já si tedy v odkaze nějakého údaje o tom, jak se spacák testuje a podle čeho se určuje limit, komfort atd nevšiml.
Technicka:

Mas napsane, podle ktere normy se test dela (ted uz jsou dva, jeden EN a druhe ISO, polde ceho je u konkretniho spacaku uvedena hodnota bys mel mit u toho spacaku napsane (Pinguin na tom odkazu to ma). Takze mas moznost si tu normu nekde sehnat, zaplatit si ji a precist. :evil: Nebo si trochu projet web, mozna staci i toto vlakno, je tam par odkazu, kde je zhruba popsane, jak se to dela. Konec koncu jsem to nedavno dal link i ja (kde uvadeli i duvody, proc neni vhodne pocitat s tema hodnotama jako obecne platnymi hranicemi) - v temperovane mistnosti se da do temperovaneho spacaku temperovana (umela!!!) figurina ovesena tepelnymi cidly a oblecena do "predepsaneho uboru", zatahnou se naprosto vsechny snurky spacaku, pripadne se tvar figuriny zakryje a zacina se pri predepsanych hodnotach okolni teploty, vlhkosti vzduchu pocitat tepelny odpor spacaku podle pomeru teplot na cidlech za predepsanou dobu a okolni teploty.

Toto se opakuje , myslim, petkrat a potom se vezme namerena hodnota, prechrousta se nekolika strankami matematickych formulek vyuzivajici nejaky prumer (nebo median nebo kdo vi co) hodnot nekolika ruznych vlastnosti vzorove skupiny lidi, ktere na konci vyplyvnou tri az ctyri hodnoty - komfort, limit, extrem, pripadne maximum.

Znovu tady zopakuji - protoze ty hodnoty pro ruzne spacaky se pocitaji stejne a mely by se zjistovat ve stejnych podminkach, tyto hodnoty jsou vhodne na srovnavani jednotlivych spacaku mezi sebou. Ale pouze a vyhradne podle techto hodnot, tj. na tepelny odpor (nebo se da rict izolaci) spacaku.
Pokud ale nespadas do mnoziny lidi, kteri maji ve vsech vlastnostech ty prumerne hodnoty a nespis zpusobem (a nehybne) jak je merena ta figurina nebo spacak vyuzivas jinak nez pri mereni, tak ty konkretni hodnoty vubec neznamenaji skutecne teploty, pri kterych PRO TEBE bude tak, jak ta norma uvadi. Staci jina poloha, hybani se pri spani, atd. a posouva se vsechno jednym nebo druhym smerem, nekdy i pomerne vyrazne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Quido » ned zář 18, 2022 21:18

@Dromedaro:
sry, budto neumis cist, anebo ctes jen tom svoje a ostatni text ignorujes...
...to je jak s malyma detma na dvorku, tak naposledy:
u spacaku jsou vyrobcem uvedeny teplotni parametry, do jakych teplot je spacak urcen - ja pisu, ze mne sedi presne podle techto parametru, nekomu to sedet nemusi, OK, ale to jeste neznamena, ze je spacak nanic...

nechapu proc takto obleceny, jak popisujes, jeste lezes do spacaku...? :rolleyes:
...a o obleceni do spacaku se tu toho uz taky hodne napsalo, tak si to prosim dohledej, mozna pochopis :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dromedaro » pon zář 19, 2022 5:34

Apuka: Díky za to vysvětlení a upozornění na tu normu, tu jsem nezaregistroval.Dohledám si o tom testování ještě něco na webu.

Quido: Dokud se nenaučíš komunikovat normálním způsobem, bez shazování a arogance, nemám zájem už na tebe nějak reagovat. Takhle si komunikuj s někým, kdo je na to zvědavej.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pon zář 19, 2022 6:45

Nutnost se do spacáku obléci je většinou způsobena následujícím:
- podcenění výbavy či opravdu nečekaná změna počasí
- výrobce lhal o komfortu

Taky jsem to zažil, všechny zmíněný možnosti. Samozřejmě že není ideální se oblékat do spacáku, ale když v něm jen v tenkým funkčním prádle drkotáš zubama, co máš asi tak dělat? Obléct se a vzít si ponaučení pro příště...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Quido » pon zář 19, 2022 8:21

@Dromedaro:
božínku, další slečinka... :roll:
tak to se moc omlouvám
:prayer:
pokud se tě něco dotklo, neměl jsem v úmyslu nikoho urážet, ale pochop, pokud ti už potřetí sděluji jinými slovy totéž a ty se pořád na to samé ptáš, tak už nevím...

o oblečení do spacáku je tu vlákno...
další rady třeba tady...
Naposledy upravil Quido dne pon zář 19, 2022 9:21, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Lipon » pon zář 19, 2022 9:15

dromedaro: sorry, ale fakt se teď chováš jak dítě, kterýmu někdo vzal bábovky a šlápl na hrad.

Komunikace nenormálním způsobem jsem si teda nevšiml - to se urážíš vždycky, když tě někdo upozorní na řekněme opakované pochybení nebo nedostatek? Chtěl jsem původně napsat "a ocituj k tomu, cos dříve řekl", jenže jestli to bude vypadat jako obvyklý souboj citací mike-apuka, tak potěš koště, to už nebude číst nikdo.
A znova - nebylo tam nic urážlivého ani hrubého.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dromedaro » pon zář 19, 2022 20:22

Lipon: Mně teda ty neustále narážky a ten ton psaní moc v pohodě nepřijdou. Obzvláště pokud na ty samé připomínky u Etherica je schopen reagovat bez těch jízlivých poznámek.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Quido » pon zář 19, 2022 22:18

zjistil jsem, ze tu mam jeden rest - neodpovedel jsem

apuka píše:
Quido píše:Pinguinu jsem taky par vyzkousel a musim rict, ze maji v syntetice dost slusne spacaky, zejmena pomerem cena/vykon, ... v peracich ale dobri nejsou
Toto me zujalo - Ty mas s tema jejich uplne novyma perovyma spacakama nejake zkusenosti? To bys o tom mohl neco napsat.


Omlouvam se, to jsem napsal trochu nevhodne, takze napravuji: s jejich (Punguin) syntetikama mam bohate zkusenosti, i kdyz, jak je vidno, nemohou byt prenositelne... u tech peraku je to spise muj predpoklad, nicmene vychazi z jinych zkuseniosti a tim padem i z jisteho odhadu (nicmene, nikdy bych si takove zavery netroufl delat jen na zaklade zkusenosti s jednim spacakem a s minimem zkusenosti v outdooru), takze ja osobne - neni to zadny uzus - predpokladam, ze bez hlubsich predeslych zkusenosti a tradice vyrobce dobry perovy spacak jen tak nezmakne, notabene v cene pod 5k (Lava), u tech dalsich z rady Magma nevim, ale pres veskerou sympatii ke spacakum teto znacky bych to jakjo zacatecnik, ci svatecni turista asi neriskoval - za ty penize se da uz vybrat spacak danych parametru od osvedcenych vyrobcu...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte zář 20, 2022 12:48

@Quido: Diky. Takze spise "obecne predsudky" nez zkusenosti. Coz je v poradku, kazdy ma pravo na svuj nazor i na sve predsudky. Ja jsem se ptal prave proto, jestli je to neco takoveho nebo je to zalozene na nejakych konkretnich zkusenostech - ktere by mohly byt nekomu k uzitku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Quido » úte zář 20, 2022 14:08

jak vidis, ani zkusenosti nemusi byt k uzitku, jelikoz kazdy to ma jinak
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod onelook » pon říj 3, 2022 14:03

Ahoj, zvažuji koupi spacáku.

Moje situace: mám letní péřový spacák Crossroad Mirage 210 (680 g) (https://www.sportisimo.cz/crossroad/mirage-210/272128/), který má sice poměrně nekvalitní peří a uváděné teploty nelze brát vážně (pro mne použitelný tak do 6 až 8 °C ve stanu, když se trochu obléknu), ale za tu cenu slouží v létě nebo v teplejší části jara, podzimu výborně a je malý a lehký. K tomu jsem měl syntetický Husky Enjoy (2200 g) (https://www.huskycz.cz/spacaky-premium- ... oranzova-2), dříve jsem v něm byl v teple kolem nuly, ale už ztratil hodně izolační vlastnosti a navíc je ohromný a těžký.

Hledám spacák na doplnění toho Mirage pro chladnější období. Otázka je, jaký. Předběžně uvažuji o Cumulusech:

1) Cumulus Panyam 450 regular, 810 g, 8790 Kč, comf. 0°C, lim. -6°C (https://www.pod7kilo.cz/p/spaci-pytel-c ... erveny-lz/)
2) Cumulus Panyam 600 regular, 970 g, 9990 Kč, comf. -6°C, lim. -13°C (https://www.pod7kilo.cz/p/spaci-pytel-c ... anzovy-lz/)
3) Cumulus Lite Line 400 long, 736 g, 8790 Kč, comf. +2°C, lim. -4°C (https://www.pod7kilo.cz/p/spaci-pytel-c ... zeleny-lz/)

Zatím sice v zimě venku nespím, ale mít na to výbavu by mi otevřelo možnosti. Nicméně nebude to přinejlepším moc časté a je otázka, zda by byl teplejší spacák použitelný na jaře a na podzim, kdy už by mi nestačil ten Mirage nebo by ani otevřený nešel dostatečně odvětrat a propotil bych ho. Teplejší mě láká trochu i z důvodu, aby byl dobře použitelný i po čase, kdy trochu izolačních vlastností ztratí - počítám, že alespoň 10-15 let by měl vydržet.

Někdy spím pod tarptentem, někdy pod širákem (plachtou). Žďárák nemám a neplánuji. Spím spíš na boku než na zádech.

Děkuji předem za tipy a rady, klidně i jiné modely či výrobce.
onelook
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 6, 2019 22:47

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Quido » čtv říj 6, 2022 17:32

na údaj o limitu se vykašli, sleduj údaj komfortu - a vyber podle toho, do jakých podmínek hodláš chodit nejčastěji...
A když ani to netušíš, vyber podle barvy :twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » čtv říj 6, 2022 19:11

Kamos co ma taky Patizon a polil si ho (docela hodne) pivem se pta jestli ho ma vyprat ? Jak se vubec pere/cisti takovej spacak c 850 cuin ?
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » čtv říj 6, 2022 21:42

Stejne jako ten s 500cuin :wink:.

Napr jej zaneses do Hudy...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » čtv říj 6, 2022 23:19

apuka píše:Napr jej zaneses do Hudy...


Kamos dekuje ;) .. a to v Hudy delaj ? o.O Da se verit tomu, ze to delaj dobre - lip nez nejake "profi" cistirny ?

ps. jsem si vlastne sam kamosem ....
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » čtv říj 6, 2022 23:24

Ano a zkusenosti tu myslim nekde byly. Hledej. Umi to i SJ, ale perou je vlastni spacaky. Vyuzil jsem a vysledek byl pozitivni, spacak prestal smrdet a obnovil se loft.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Quido » pát říj 7, 2022 7:25

ntz píše:Da se verit tomu, ze to delaj dobre - lip nez nejake "profi" cistirny ?

Neboj, Hudy to stejne predava profi cistirne, ale pohlida si kvalitu sluzby, protoze tomu rozumi...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ntz » pát říj 7, 2022 9:04

(Kamosuv) spacak uschnul, asi se ale pivo dostalo taky trochu dovnitr .. latku jsem otrel (kamos otrel) hadrikem s vodou aby "nelepkala", je to prece jenom nejake DWR .. premejslim, jestli se na to nevykaslat, ted to ale kamos ma tendenci furt pozorovat, zkoumat, ocichavat ... tvl, to je kkt (kamos) ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » pát říj 7, 2022 9:57

Tak si vem lavor vody s mydlovou vodu a normalne spacak jemne otri vlhkym az mirne mokrym hadrem a potom to same udelaej, mozna i dvakrat-trikrat s cistou vodou. Samozrejme potom poradne musis nechat spacak vysusit. Ta DWR by neco mela vydrzet a taky peri se Ti z takoveho mnozstvi tekutin rozhodne neznici. A i kdyby, tak to mnozstvi, ktere by bylo zasazenou takovym mnozstvim vody nesnizi teplotni konfort nijak vyrazne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 14:34

fps píše:nejen péřáky od firmy Kwak


má s tím už někdo nějakou zkušenost?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2022 21:44

Fakt by sis chtel koupit neco, co se jmenuje KWAK Kuňka? :lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 21, 2022 4:59

znam z fb lidi, co maji spacaky od kwaku (ted po te zmene majitele cca 2 roky zpet ci kdy) a spacaky si hodne chvali, i jiny obleceni a je zajimavy ze kwaky se casto cenove porovnavaji treba s cumulusem a lidi se kloni i k tomu kwaku, prestoze maji mensi cuin.

kamoska s prezdivkou zaba by urcigebocejila spacak so se jmenuje kunka:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Quido » pát říj 21, 2022 8:49

mike píše:Fakt by sis chtel koupit neco, co se jmenuje KWAK Kuňka? :lol:

Nepíšu, že si chci koupit... :roll:
ostatně, jsem prost předsudků :mrgreen:

EDIT: @Mawenzi:
toť...! :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky