Nafukovací karimatky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Lukas1986 » ned lis 29, 2020 19:16

Čaues:)

Poraďte prosím s nafukovačkou do 3k. s R kolem 4, aby se dalo i v teplotach kolem 0.
Potřebuju 2ks.
Našel jsem KLYMIT INSULATED V ULTRALITE SL.
U nas za 2800,- https://m.youtube.com/watch?v=5x2ysB378_w
Ja mám 70kg, ale ta druha je pro kamose co ma 100kg. Hůř usínám, spím na boku. Jde mi o to, jestli za ty penize jde sehnat neco lepsiho?
Lukas1986
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 16, 2019 13:45

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mitau » ned lis 29, 2020 19:46

shoe tu prodaval 2x TaR Neoair za mene nez 3k - http://www.outdoorforum.cz//viewtopic.php?f=10&t=22798&hilit=neoair

Nevim, jestli je to jeste aktualni, zkus mu napsat.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod davvee » úte pro 15, 2020 8:42

Zdravím,

také přemýšlím o karimatce do 3000 Kč s tepelným odporem kolem 4. V této cenové relaci jsem našel hlavně Klymit insulated. Přečetl jsem si zde a na webu vcelku pozitivní recenze v poměru cena/vykon. Jen ted přemýšlím jestli kupovat verzi klasickou s 75D nylonem nebo 30D nylonem. Rozdíl je tam nějakých 150g. Ale raději budu mít těžší karimatku a víc odolnější. Nějaké doporučení a zkušenosti v rozdílu materiálu ?
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod fps » úte pro 15, 2020 14:39

nevím proč chceš zrovna značku Klymit, za cca stejné peníze kopíš něco lepšího od Therm a Rest, třeba Therm a Rest Prolite Apex
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod brhel » ned kvě 30, 2021 10:14

Ahoj, je nějaký rozdíl mezi Yate Buřtovka https://www.hanibal.cz/yate-burtovka-6- ... 845/#27978
a Trek 700 air z Dekače https://www.decathlon.cz/karimatka-trek ... 93395.html ?

Potřebuji karimatky pro děcko na letní tábor do stanu na postel. Na postel si položí pěnovou karimatku pro izolaci, na ni bych to to viděl položit nějakou nafukovačku, aby to bylo měkčí. A zatím jsem našel ty dvě výše zmíněné...

Díky
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod ntz » stř led 12, 2022 16:42

nevite prosim nekdo jakou pumpou se da daji nafukovat karimatky zulu ? koupil jsem jen tak Zulu Carlos (maj ji ve sleve) a ta karimatka je bez pumpy samozrejme .. A vypada skvele, dlouha, siroka, mala, lehoucka ..

zadnou pumpu nemam a nedokazu rozklicovat s cim je kompatibilni to foukatko ..

diky
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod bonatius » stř led 12, 2022 23:29

@ntz:

ta karimatka vyzera byt podobna tejto
https://www.aliexpress.com/item/4000674 ... mainSearch

skusil by som napisat predajcovi na Ali a spytal sa ho na rozmer ventilu. Na ali sa da samostatne kupit aj nafukovaci vak.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod AlexBeck » stř led 12, 2022 23:43

Mě to přijde jako obyč díra na ten široký/největší nástavec co má každá pumpa na foukání camping věci. Proč by Číňan vymýšlel nějaký atyp.
https://www.decathlon.cz/p/kempinkova-elektricka-pumpicka/_/R-p-X8358188?mc=8358188

Jen koncovky
https://www.decathlon.cz/p/nahradni-koncovka-k-pumpicce-3v1/_/R-p-324334?mc=8580881
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod ntz » čtv led 13, 2022 1:14

dekuju mockrat !! to vypada dobre
Naposledy upravil mike dne čtv led 13, 2022 1:51, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod ntz » úte led 25, 2022 12:09

AlexBeck píše:Mě to přijde jako obyč díra na ten široký/největší nástavec co má každá pumpa na foukání camping věci. Proč by Číňan vymýšlel nějaký atyp.
https://www.decathlon.cz/p/kempinkova-elektricka-pumpicka/_/R-p-X8358188?mc=8358188


tak jsem si objednal a zase vratil tohle foukatko ... to coi linkujes je vrazdenej predmet tvaru tezitka, asi snad kilo tezkej a s cernym kabelem na skrceni obeti ... koukal jsem jeste na tohle

https://www.decathlon.cz/p/skladna-nabi ... mc=8561203

spatny taky - velky tezky, s pumpickou ala tohle to nema naprosto nic spolecneho
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod AlexBeck » úte led 25, 2022 13:39

Já měl za to že rešís koncovku a ta seděla? Ten stroj z Decathlonu je určeny do kempu (autem,karavanem) na 220V nikdo váhu neřeší. Použije zazemí kempu (zasuvku nebo auto měnič 14V na 220V) :wink:
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod ntz » pát led 28, 2022 1:38

AlexBeck píše:Já měl za to že rešís koncovku a ta seděla?..


no v podstate jsem skrze koncovku resil take pumpicku (sak to take pisu v tom predchozim postu) .. chtel jsem mit jako spravny rekreant-hipster takovou tu malou 50-100g sexy pumpicku na AAA baterky co fouka karimatku, abych mohl chodit a mudrovat, ze foukat pusou se to nema ... nebo alespon ten foukaci vak co by sedel k te Zulu Carlos (co jsem koupil ve sleve)

neni to ale nijak dulezity .. Tu karimatku jsem koupil za 6 stovek ve sleve a myslim, ze to prezije, i kdyz ji budu foukat pusou .. Mam samonafukovaci karimatku, kterejm "prej" to dofukovani pusou skodi jeste vic nez ciste nafukovacim, mam ji ja nevim snad 12 let a foukam ji pusou celej zivot a zije ... Spis me tedka prepadl nejaka forma GAS (gear acquisition syndrome) tim jak upgraduju svoje vybaveni v poslednim roce (koupil jsem si vsechno nove - batoh, stan, spacak i tuhle karimatku)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod ntz » čtv úno 3, 2022 12:11

tak jsem si koupil tuhle pumpu a mohu to asi doporucit .. Pumpa je mala a lehoucka, moc velkej vykon nema takze se samozrejme karimatka musi "dotvrdit" pusou, ale nafoukne to defakto tak, ze uz to jenom dotvrdite jednim fukem ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » čtv úno 3, 2022 13:45

Ty už nevíš, kde si váhu přidat co :)
Do teplot hluboko pod nulu bych to pochopil, ale tam, kam chodíš a kam se chystáš, je to dalších 79g navíc. Kor u tak laciný karimatky co máš bych vůbec neřešil vlhkost uvnitř. Ta se po výletě vyvětrá. Btw vlhkost se ti tam udělá, ikdyž foukáš pumpou. Tvé tělo topí, okolní vzduch je chladný, vlhkost se uvnitř sráží. Ne tolik, ale v tvým případě ten rozdíl vůbec nebude hrát roli
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod ntz » pát úno 4, 2022 1:02

Etheric píše:Ty už nevíš, kde si váhu přidat co :)


tuhle levnou bych asi nefoukal ... zvazuju ale, ze bych rozbil prasatko a taky si koupil therm-a-rest a nebo aleson Sea to Summit aby se mnou UL hikeri alespon bavili ...

edit: je to dost hlucne .. moc se mi to nelibi
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » pát úno 4, 2022 2:21

Hikeri? Spis hipsteri, ne? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Etheric » pát úno 4, 2022 4:38

Co je na TaR či StS hipsterskýho?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod ntz » pát úno 4, 2022 17:04

Etheric píše:Co je na TaR či StS hipsterskýho?


to nevim ... ale dobre si vzpominam, kdyz jsme byli asi pred 10ti lety v Norsku, tak tam vsichni meli stan Hilleberg a bavili se spolu, ruzny skupinky lidi, co se predtim neznali a pred nama cechama s Jurkem si vzdycky peclive zapinali ty sve stany jako kdybychom ja nevimco a jednbi si dokonce na ten zip dali i takovej ten malej zamecek kterym se spinaj dva jezdce zipu napr. na kufru do letadla ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » pát úno 4, 2022 17:54

Etheric píše:Co je na TaR či StS hipsterskýho?

Nic, ale na te pumpe vsechno :twisted:

ntz píše:pred nama cechama s Jurkem si vzdycky peclive zapinali ty sve stany jako kdybychom ja nevimco

To nejspis nebylo stanem, ale Cechama :twisted: Cesi nekrast tady!
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod ntz » pát úno 4, 2022 18:11

mike píše:Nic, ale na te pumpe vsechno :twisted:


souhlasim ... to byla ptakovina si to kupovat ... udelal jsem to protoze vzdycky nez neco koupim, tak se strasne dlouho venuju teoretickemu studii dane problematiky (a ostatne vetsinou to vede k tomu, ze merim tak dlouho az premerim) a ted naposled jsem vymyslel, ze si koupim poradnou karimatku, neb ma samonafukovaci Lafuma s 1360g vc. obalu a neznamym R cislem mi zacala byt malo .. Pri tom teoretickem studii jsem narazil na nekolik ruznych individuii, co s vaznou tvari rikali (pro me do te doby novou informaci - sorry, asi jsem fakt "mantak"), ze karimatku nafukujou pusou jenom lamy ... ja jsem si tedy pozdeji koupil tu Zulu Carlos ve sleve (mam na slevy uchylku - mozna jsem to tady uz psal, jednou jsem ale sel do Lidlu pro mliko, bilej jogurt a vajicka a prinesl jsem misto toho sprej proti kunam a 2x centralu parkside 1200W pac meli posledni dve a byly ve sleve), ktera nema zadny nafukovatko ..

tudle ptakovinu jsem si koupil pac ma z pro me nepochopitelneho duvodu na amazonu hodnoceni 4.5/5 ... kdyz me dosla a v pokoji jsem si nafoukl karimatku a dite se probudilo ve vedlejsim pokoji a zaclo brecet a kocour utekl, pac nema rad vysavace, bylo mi hned jasne, ze tuhle ptakovinu by nekde v prirode fakt pouzil jen jantar ... takze sypu si popel na hlavu a beru zpet co jsem rekl ... sice to funguje, je to ale ptakovina ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » pát úno 4, 2022 18:26

:lol: :smt023 nic si z toho nedelej, kazdej z nas nejspis v zivote koupil nejakou blbost, nad kterou pak kroutil hlavou. Napis tohle na Amazon do recenze s nejnizsim hodnocenim. Kdybys mel pocit, ze to nema smysl, tak ma. Treba ja si specialne ta nejnizsi hodnoceni ctu. Casto jsou to blbosti od retardu, co neco nepochopili nebo zvorali, ale obcas je tam dobre zduvodneni nebo jasny problem. Zrovna tohle by mi stacilo a pomohlo.

ntz píše:jsem narazil na nekolik ruznych individuii, co s vaznou tvari rikali ..., ze karimatku nafukujou pusou jenom lamy

Koukas na videa na trubce? Nekoukej. To jsou casto jen exhibicionisti a lovci subscriberu. Radej se zeptej tady ;-) Dostanes sice hromadu protichudnych nazoru a OT poznamek, ale aspon budes mit neco k zamysleni a rozhodnes se sam. A jako bonus se dozvis, co je to mantak :twisted:

Ono to teda neni uplne bez podstaty. Nafukovani pusou muze byt ve vyssich nadmorskych vyskach obtizne (mne se pak obcas zamota hlava) a dostavas dovnitr vic vlhkosti. Reseni ovsem neni tohle, ale obal, ktery se da zaroven pouzit jako nafukovaci vak.

ntz píše:mam na slevy uchylku - mozna jsem to tady uz psal, jednou jsem ale sel do Lidlu pro mliko, bilej jogurt a vajicka a prinesl jsem misto toho sprej proti kunam a 2x centralu parkside 1200W pac meli posledni dve a byly ve sleve

:D jj, presne na tohle obchodnici se slevama hrajou. Co na to rikala manzelka?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nafukovací karimatky

Příspěvekod Kjuba » pát úno 4, 2022 18:31

Tak Ti děkuju. Teď jsem se tady málem počůral smíchy. Sprej proti kunám a 2x centrála? To je vážně vtipný.

Ale chválím Tě za ten celkem objektivní pohled na vlastní blbost. To se zase tak často nevidí. Pěkná sebereflexe. Kéž by ji mělo více lidí.

Máš pravdu. Je to kravina ta pumpa. Nezbývá, než najít někoho, kdo takový náhled na svoji chorobu nemá a střelit mu ji. :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod ntz » pát úno 4, 2022 18:52

mike píše:Co na to rikala manzelka?


to si pamatuju naprosto presne: na centraly nerikala nic, pac jsem je lstive "uklidil" do garaze, jednu jsem pozdeji vnutil mymu kamosovi s "dalsi" asi 500 slevou a druhou jsem propasoval na chalupu a moje draha zena se o ni realne dozvedela asi o rok nebo dva pozdeji .. zato na sprej proti kunam rikala, ze ta kuna na tom obrazku je desne roztomila a ze ten sprej je urcite nejakej chemickej sajrajt a at me ani nenapadne ho pouzit, ze by te kune mohlo bejt blbe a nebo by se po nem mohla dokonce otravit ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod ntz » pát úno 4, 2022 21:10

edit: ted jsem jeste jednou udelal test te pumpicky a nafoukl jsem vsechno co mame k nafouknuti v rodine (3 karimatky, matracku k vode, kruh pro deti a nafukovaciho slona) a neni to tak strasne .. karimatky jsem pomoci toho i vyfoukl .. do prirody na trek to brat nebudu, na vodu do kempu, kde bereme boomerske rozkladaci zidle z decathlonu, skladaci stolecek a dvouplotynkovej varic to bude dobry
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » pát úno 4, 2022 22:31

Jo, kdyz uz ji mas, tak do kempu v pohode :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod tor88 » čtv kvě 12, 2022 0:05

Je nějaká "letní" alternativa k NeoAir Xtherm? Říkal jsem si zda něco takového nekoupit.
Ať hledám nic nenacházím :(( Spaní jen mimo stan - bivak/tarp, hory, šutry a skála.

1.Odolnost = spodek 75D
2.Rozměr 195cm a výška min 5cm
3.Rko 2+
4.hmotnost do 800g
5.cena :mrgreen:

Jako nějaký kompromis ano. Jen např KLYMIT STATIC V2 je pro Číňany 183cm. Zrovna ústupek v tom se natáhnout nebudu dělat.
No asi vypadá, že i na letní hory je volbou zimní Xtherm.
Přemýšlím zda nezkusit něco za "litr" co to vydrží. Např ta FORCLAZ TREK 700 AIR XL mrsknout pod ní např podlážku pod stan + 250g = váha skoro v limitů.
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod ntz » úte kvě 17, 2022 11:29

Koupil jsem ve sleve Zulu Carlos za 599 kacek a meli jsme jednu i ted ve Skotsku .. Super karimatka co ma 550g .. Stoji to za zvazeni .. Pokud si das pod telo jako podlozku treba kus alumatky, tak budes na nejakejch 650g a ten tepelnej komfort by mel bejt v pohode ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Bruca » úte kvě 17, 2022 16:44

Neoair xlite large. Akorát ten spodek je myslím jen 50D. Ale zatím nám přežila všechno. Tyvek by to mohl jistit
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod jinevis » pon čer 6, 2022 8:45

Dobrý den, sháním karimatku
osoba hmotnost 70 kg
občasné výlety, vesměs pěšky, občas kolo, zbytek autem. Odhadem od pozdní jaro až brzký podzim, většinou Pálava nebo okolí řeky Sázavy. Dle ČHMÚ statistika minimum v noci tak 6st.

Váhám jestli samonafukovací a nebo nafukovací - zde mám vyhlídnou https://www.4camping.cz/p/karimatka-war ... r/#cervena

ale jistě si nechám poradit od odborníků
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod ntz » pon čer 6, 2022 8:59

tady ti kazdej poradi neco jineho, idealne co sam pouziva, a jeste se kvuli tomu strhnou nejake dohady ... ja osobne karimatku co jsi postoval neznam, nicmene za tu cenu s R-Value 3.5 to vypada fakt docela dobre .. Ackoliv ja bych si od Warmpeace nikdy nic nekoupil ..

urcite bych ti ale nedoporucil mit tam ten integrovanej nafukovaci podhlavnik .. to je strasne zlo .. takze za me fakt ne, vyber si nejakou normalni karimatku minimalne bez toho podhlavniku ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky