koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pavelsni » pon bře 1, 2021 20:33

Já jsem nakonec risknul koupit Warmpeace Solitaire 500 za 5,8 tis, což byla na netu bezkonkurenční cena. Snad nepřijde nějaká kousavá deka, je to z adamsport.cz, kterej zrovna neznám. Ve středu si pro to jdu.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte bře 2, 2021 8:47

Mawenzi píše:cim vic cuin mas, tim min peri ti staci pri zachovani tepelnyho komfortu totoznyho, cim min peri tim nizsi vaha... cim vic cuin tim vic penez.
Dobre receno, jen je k tomu treba dodat ijeste jednu vec - cim vice cuin, tim je peri "nachylnejsi" ke ztrate loftu po nejake dobe a po neustalych a hlavne prilis silnych kompresich. Hodne zalezi i na tom, jak se k tomu spacaku chovas - a to nejenom mna vyletech.
Zase aby ses nelekl - pri alespon trochu normalnim zachazenim toto nebude problem za rok, dva ale mozna za deset, dvacet let a jeste ani tehdy to nebude primo problem, jen se trochu posunou izolacni schopnosti.

Taky dobre je vedet, v jakych podminkach spacak chces pouzivat. I ten "silnejsi" P Quantum 29 g/mm2 na Panyamu je pomerne jemna latka. Vydrzi toho hodne, ale prece jen je v odolnosti rozdil vuci tech 52g/mm2 u Rima. A naopak Airtastic se svymi 19 g/mm2 je uz opravdu jemny matros (a rozhodne s mene "jemnou" cenou , dokonce i ve srovnani s drahym Quantumem :evil:).
Pokud budes spat ve stanu na tluste karimatce, zadny problem (teda pokud nenahazes v ruksaku na nezabaleny spacak nejake ostre predmety :lol:), ale pokud bys chtel spat jen tak pod sirakem nekde na ostrejsich skalach nebo i jen ze zeme trcicich ulomenych korenu, ale i na ledu s ostrymi vycnelkami jeste bez karimatky, tak se nejvice hodi Rimo.

Jinak rozdily mezi Panyameme a XLite mas primo na tom linku, coz dal:
Řada X-Lite vs řada Lite Line:
+ látka o 10 g/m2 lehčí
+ peří 900 cuin (řada Lite Line 850+ cuin)
+ při stejné hmotnosti náplně je řada X-Lite lehčí, sbalitelnější a má lepší izolační vlastnosti
- zkrácený zip
- zip je méně robustní a postrádá ochranu proti zasekávání
- bez vnitřní kapsičky
- postrádá jednoduchý svrchní límec
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » úte bře 2, 2021 9:07

apuka píše:pokud bys chtel spat jen tak pod sirakem nekde na ostrejsich skalach nebo i jen ze zeme trcicich ulomenych korenu, ale i na ledu s ostrymi vycnelkami jeste bez karimatky

Proč by někdo spal bez karimatky? Takovýho člověka jsem poznal jen jednoho. Že prej se mu karimatka nechce tahat. Tak nosil pod sebe ČSLA celu :lol: No bylo mu něco málo přes 20, říkal jsem, že až bude starší, bude se za to spaní bez karimatky proklínat..

Řeším furt spacák na léto, bych si nejradši koupil Vikinga, ale ten má blbý peří. Na trhu je prd výběr, takže asi nezbyde, než si nechat udělat rozšířenou verzi Cumulus LL 300
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte bře 2, 2021 10:48

Etheric píše:Proč by někdo spal bez karimatky?
To ja netusim, ja bych to urcite taky nedelal. Ale obcas nekteri maji takove napady...
Tady jsem to spise dal jako upozorneni na to, ze hodne zavisi i od mist, a zpusobu, jak ve spacaku spis, ze jak dlouho vydrzi. Ono i kdyz mas karimatku, hlavne nejakou 50 cm sirokou (pripadne jeste zkracenou, to je ted v mode) a v noci se vrtis, tak se spacak dostava do styku s okolim. Ze vsechno ma sve plusy a minusy. Nic vic, nic min.

(Jako priklad: bych nebral z AirTasticu spacak jen s karimatkou nekam k lavovym kamenum, ani na "koralove" morske pobrezi. Klidne bych jej ale bral do stanu do Velke Fatry.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » úte bře 2, 2021 12:02

apuka píše: i kdyz mas karimatku, hlavne nejakou 50 cm sirokou (pripadne jeste zkracenou, to je ted v mode) a v noci se vrtis, tak se spacak dostava do styku s okolim.

Jo, spacák se válí po Tyveku, no a?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » úte bře 2, 2021 12:36

Ne kazdy s sebou nosi tyvek nebo neco podobneho. Ja na Tyvek pred X lety taky koukal jako na novinku. Spousta lidi vyrazi jednoduse pod sirak jen s karimatkou a spacakem. Pak to upozorneni dava smysl.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » úte bře 2, 2021 12:57

Presne tak.

Vetsina tech lidi, co ted chodi "pod sirak" ani netusi, co je nejaky Tyvek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » úte bře 2, 2021 14:43

Já tedy už v době, kdy jsem měl syntetiku spacák a pěnovou karimatku, nosil pod sebe igelit. Za Tyvek jsem to vyměnil až před nějakými pěti lety..
Každej snad ví, jak spí, tudíž může posoudit, jak to bude probíhat na karimatce široký 50cm. Nevim, ostatním do hlavy nevidím, ale mě první co napadlo bylo, že si musím vzít něco pod sebe, jinak budu jak hovado, páč mám divoký spaní, hodně sebou házím a tak je mi jasný, že se v průběhu noci několikrát ocitnu mimo karimatku, zejména spodní polovinou těla
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 2, 2021 15:13

Etheric
a co solitaire 250? husa 750 cuin, standart WP sirka... kompromis cena/vaha/peri?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » úte bře 2, 2021 17:09

apuka píše:Dobre receno, jen je k tomu treba dodat ijeste jednu vec - cim vice cuin, tim je peri "nachylnejsi" ke ztrate loftu po nejake dobe a po neustalych a hlavne prilis silnych kompresich. Hodne zalezi i na tom, jak se k tomu spacaku chovas - a to nejenom mna vyletech.
Zase aby ses nelekl - pri alespon trochu normalnim zachazenim toto nebude problem za rok, dva ale mozna za deset, dvacet let a jeste ani tehdy to nebude primo problem, jen se trochu posunou izolacni schopnosti.

Taky dobre je vedet, v jakych podminkach spacak chces pouzivat. I ten "silnejsi" P Quantum 29 g/mm2 na Panyamu je pomerne jemna latka. Vydrzi toho hodne, ale prece jen je v odolnosti rozdil vuci tech 52g/mm2 u Rima. A naopak Airtastic se svymi 19 g/mm2 je uz opravdu jemny matros (a rozhodne s mene "jemnou" cenou , dokonce i ve srovnani s drahym Quantumem :evil:).
Pokud budes spat ve stanu na tluste karimatce, zadny problem

Jinak rozdily mezi Panyameme a XLite mas primo na tom linku

Dekuji za tuto informaci, nyni jsem prave tuto latku nalezl Airtastic 19g u vyrobce a to by pro me nebylo.
Pro upresneni mam spacak a ani ten spacak ted hned nespecha, jen jsem koukal po necem teplejsim jelikoz jsem pridal tury i na a pod bod mrazu, takze pocitam ze tech -5 byse me ideal mohlo hodit, tedy asi realne spani pod sirakem
-5 az -10 max coz by se veslo i do toho limitu s urcitou rezervou :)
Podtatne je i hodne rozmer: pro me je sakra rozdil mit spacak treba co ma 22x15cm balicek, dejme tomu 29x20cm balicek vs treba 25x40ufff to nebudu kuporat krosnu.

Pouzivam leta letouci i v zahranici pod spacak pouze sloni kuzi (karimatka je moc velika a neskladna), a vsude to stacilo :)
Zatim mi vydrzel (5 let) ten muj je to prave Cumulus Lite Line 300 ale jeho limit je tak nekde 1 stupen nad nulou, potom uz je to na te celte znat :(
pozn. ten rozdil jsem se ptal ze me to nejdriv neslo do hlavy ze novejsi model je skoro stejnej a ma najednou komfort -1 a trochu me to prislo lito

Naklikal jsem toto na ukazku, je to dobrej napad a nebo blbost? :)
https://cumulus.equipment/eu_en/wizard/ ... d7d91b275c

Bude tak Panyam 600 odolnejsi? Dal lepsi proti vlhkosti dle popisu.

lengh S – do 178cm (pro 170cm osobu akorat)
sekce Down
Down amount 610g (zde jsem pridal trochu gramu navic ale tak aby vse zustalo stale stejne tedy udavane vyrobcem teplory -6, -13 limit, pokud se prida vic, tak posune se i teplota napr na -7 ale to uz neni pro me nutne)
850 fill power hydrophobic (dle popisu jsem to vymenil za Hydrophobic ze je to udajne lepsi ale nemam zkusenost)

sekce Fabric
outer fabric Pertex Quantum Pro 36g (toto jsem pridal silnejsi, prislo mi ze by tak vnejsi strana spacaku mela vic vydrzet)
inner fabric Pertex Quantum 29g
zmena barev: Meteorite Black, Aurora Red
(vadi mi vsude nabizena svitiva barva coz je v lese spatne, vrch ideal mit cernej a uvnitr klidne cervenou)
pozn. snad by takova lehce zmena nezvysila moc rozmer sbaleneho spacaku, zaujala me teplota komfort, limit a rozmer balicku cca 29x19cm (jeste prijatelne do batohu).

Par info:
Do tech spacaku bezne lezu v maskacich (nekde to ani nejde kdyz tam nic neni a vse je rozpadle a byt v pohotovosti) a zatim to prezil i v pralese na rozpadlem refugio. I tak byl super a hodil se, zrovna pri silnem desti kdy zacala byt i zima se hodil. Par kapek to dava, ale i tak pokud je tam priplatek za vylepseni tak byse dost hodilo ho mit nez nemit, protoze bohuzel s vlhosti se setkavam hodne casto :|
Za 5 let se me nepodarilo Cumulus promocit coz se dam divim. Jako priklad v Peru 3500m doba Brezen, rano namraza na stanu (me bylo sakra divne proc mi je uz ve spacaku zima kdyz bylo vecer teplo), Kolumbii nebo Ecudorske jungly :-k Citit lehce zima ve spacaku byla uz i v Makedonii pri vyslapu na Velky Korab, ale treba to bylo tim ze jsem tu dobu nepridal nejake to termo pradlo a lezl do spacaku i po 4 dnech spocenej jak cune :D
Co me trochu vadi, zip slavny YYK se stejne tu a tam zasekne, staci to blbe vzit do ruky, nedat palec dovnitr.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » úte bře 2, 2021 17:18

Etheric píše:Proč by někdo spal bez karimatky? Takovýho člověka jsem poznal jen jednoho. Že prej se mu karimatka nechce tahat. Tak nosil pod sebe ČSLA celu :lol: No bylo mu něco málo přes 20
Řeším furt spacák na léto, bych si nejradši koupil Vikinga, ale ten má blbý peří. Na trhu je prd výběr, takže asi nezbyde, než si nechat udělat rozšířenou verzi Cumulus LL 300

To dela vic lidi, karimatka jako ta klasika napr nekde ze Sportisimo, ta penova to je hroznej kram a realne to nechce snad tahat nikdo koho poznam :) Kamarad 34 let - take jen celta pod spacak a to spi i v mrazu se spacakem ale zase velkym docela nic moc. Na prevleceni do toho nic nenosi, ani holcina (20 let), proste prijde a zaleze do toho jak je a dalsi den pokracuje vyslap :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » úte bře 2, 2021 17:21

apuka píše:Presne tak.

Vetsina tech lidi, co ted chodi "pod sirak" ani netusi, co je nejaky Tyvek.

Tak to netusim taky a ani nikdo ze znamich by to nevedel :D
Nasel jsem leda tohle
https://www.nalehko.com/produkt/tyvek-1443r/
jako ze to koupim tuto metraz a tu latku hodim pod spacak a nebo na spacak aby mi nezmokl az budu lezet pod sirakem? :-k
Proti propichnuti snad od vetvicky nekde v lese mame tu sloni kuzi, takze proto to nepoznam nebot zatim nemel nikdo problem :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » úte bře 2, 2021 17:50

ripper6 píše:Proti propichnuti snad od vetvicky nekde v lese mame tu sloni kuzi, takze proto to nepoznam nebot zatim nemel nikdo problem :)

Čím lepší spacák máš, tím lepší karimatku potřebuješ se ne nadarmo říká. Ten Tyvek beru nejen kvůli prevenci zaprasení spacáku, ale i jako ochranu karimatky před propíchnutím, plus je to čistá suchá odkládací plocha na ostatní výbavu..
Tyvek v metráži má vždycky stejnou šířku, já nosím ten "pro dva" a je to pro jednoho akorát. To je role v plný šíři, délku si můžeš vybrat podle sebe...
Btw péřovej spacák a pěnová karimatka je kombinace, která mi absolutně nevyhovuje. Teď nemluvím oneochotě tahat neforemnou roli, ale o tom, jak se mi na tom spí. Na pěnový se zespodu potim jak debil a peří je mokrý. Na nafukovací se to neděje
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » úte bře 2, 2021 17:55

Mawenzi píše:a co solitaire 250? husa 750 cuin

Trefa přesně do tyčky.... Kdyby to bylo 850cuin, ok, ale 250g 750cuin je zas málo.. Ne o moc, ale je to míň, než bysem chtěl
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » úte bře 2, 2021 18:17

ripper6 píše:Do tech spacaku bezne lezu v maskacich (nekde to ani nejde kdyz tam nic neni a vse je rozpadle a byt v pohotovosti)

Spím často v ruinách a na opravdu nemyslitelných místech, ale i na mostním pilíři pod magistrálou, kde bylo na výšku na dřepnutí ve skrčený poloze, jsem si vklidu sundal gatě a oblíkl podvlíkačky do spacáku. Ono to ani jinak nejde, když jsi delší dobu na cestě a na noc se nesvlékáš, nejen že spacák trpí, ale koleduješ si o kožní problémy a různý brebery. O tělesným pachu nemluvě... Ono je rozdíl udělat to takhle pár nocí po sobě nebo dělat to několik týdnů či měsíců vtahu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mifipi » úte bře 2, 2021 18:21

Mohu poprosit o radu, chtěl bych si koupit nový spacák, pravděpodobně nějaký od Cumulusu.
Použití by bylo od cca 2-12ti stupnů, ve stanu. Přemýšlím nad X-lite 200, x-lite 300, Lite line 300 nebo 400. Jaký byste ideálně doporučili? Díky moc
Mifipi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 28, 2021 18:38

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » úte bře 2, 2021 19:30

Byt tebou, tak bych bral jednu z 300 verzi. Jestli X-lite nebo Lite Line zalezi asi hlavne na tom, jak moc je pro tebe dulezita hmotnost a cena. Me v tehle kategorii prijde jako nejlepsi pomer cena/vykon Malachowski 300 - za 1099PLN = 6300CZK dostanes spacak hmotnostne skoro podobny X-lite a dost netrivialne usetris.

PS: Malachowski v CR prodava mistni uzivatel Aldo - viz http://prohory.cz/spacaky-perove/95-perovy-spacak-malachowski-ultralight-300.html#/23-velikost-l/70-barva-platinova, ale nejak mu zrovna u tohohle spacaku ustrelila cena. Verim, ze kdyz mu napises, tak by ti mohl udelat nabidku za podobnou cenu jako od vyrobce nebo rovnou objednej primo z Polska. V cene spacaku se postovne ztrati.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » stř bře 3, 2021 7:38

Jsem si naklikal do konfigurátoru svůj Cumulus LL. Cena přes 8k, ale ono asi na výběr nebude...
Nad tím WP Solitaire jsem přemýšlel, ale 250g 750 cuin při rozložení 50:50 a tý šířce bude mít komfort okolo 10st, to je málo..

Malachowski dělá spacáky s plněním 60:40, nebo si to s něčím pletu?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » stř bře 3, 2021 9:47

Etheric píše:Ono to ani jinak nejde, když jsi delší dobu na cestě a na noc se nesvlékáš, nejen že spacák trpí, ale koleduješ si o kožní problémy a různý brebery. O tělesným pachu nemluvě... Ono je rozdíl udělat to takhle pár nocí po sobě nebo dělat to několik týdnů či měsíců vtahu

Ano to mas pravdu, ale jednak ja nic tak neresil nikdy a dalsi vec byla ze jsem spis setril misto v batohu. Vlastne to misto je hlavne dulezite. Na mesic uz ale nosim i nahradni veci, pripadne to nekde kombinuju s hostelem a sprchou :) Kdy to tu ctu tak docela se divim ze me ten perak Cumulus a jeho provedeni vubec vydrzelo :D
Takze jo pokud by ten tyvek se mi libil vic nez sloni kuze, rad ho pouziju. Asi jedine vyzkouset.
Naposledy upravil mike dne stř bře 3, 2021 16:48, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena kompletni citace, vnorena zrusena
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » stř bře 3, 2021 9:53

Tyvek je lehčí a praktičtější než sloní kůže, někomu vadí jen jeho barva. Pro mě je přednější ušetřená hmotnost a použitelnost věci, barvu neřeším.
Místo v batohu je důležitý, ale dobrej spánek víc. Jsem si poslední dobou oblíbil akce na jednu noc, kdy je hezký počasí a tak stačí jen Tyvek, spacák, nafukovačka, jídlo, voda, nějaký oblečení a pár drobností. Všechno se krásně vejde do 25l batohu a ještě zbyde místo, ikdyž mám spacák panyam 450. S menším spacákem je to ještě lepší. Tarp bych k tomu ale už nezabalil, to by bylo potřeba větší batoh
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » stř bře 3, 2021 10:59

ripper6 píše:to misto je hlavne dulezite
Ja se spise divim tomu, ze hledas spacak, ktery by Ti komfort posunul nekde k -5, tj. par stupnu dolu oproti stavajicicmu. Pritom ale nepouzivas karimatku (zadnou).
Ja bych se nejvice obaval toho, ze z budes mit vysneny spacak a budes na nem spat, at uz na sloni kuzi nebo tyveku, tak ze muzes byt hodne sklamany, ze Ti v nem bude zima i pri vyssich teplotach, nez komfort.
Problem nebude ve spatnych hodnotach, ale v tom, ze od zeme Ti nic neizoluje - a ulezeny spacak se slehlym perim pod Tebou moc izolace sam o sebe neda. Hlavne kdybys jeste koupil nejaky s nizsim plnenim na spodku nez na vrsku. Izolaci od studene zeme totiz prioritne resi karimatka a ne spacak, ten resi izolaci "nad" zemi. I proto se vymyslel ten koncept rozdilneho plneni - pocita se s tim, ze zespodu Te dobre odizoluje karimatka.

Mozna by ses mel na timto trochu zamyslet - neco jineho je spani v nadnulovych teplotach s obcasnim mirnym sklouznutim o stupen-dva dolu na kratkou dobu a spani pri -5 kazdou noc nejakou dobu.
A hlavne, mlade telo si s tim zdanlive jeste poradi, ty problemy se ukazou vetsinou az po nekolika letech. :twisted:

Jeste k tem materialum - nikdo tady nepsal, ze i ty tenci materialy nic nevydrzi nebi ze jsou hodne haklive. Prave naopak, latky od Pertexu jsou neskutecne odolne i pri tech nejnizsich gramazich - samozrejme vzhledem ke gramazi. Ale maji svoje limity a plati, ze cim nizsi gramaz, tak ty (ale stale jeste vysoke) limity se tim vice posunuji niz - a naopak. A taky plati cim tenci a lehci material, tim mista zabira - a naopak. Proto si optimum musis najit sam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř bře 3, 2021 16:51

Co je to sloni kuze?

@ripper6: zkracuj citace, prosim. Viz ma uprava tveho prispevku vyse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » stř bře 3, 2021 17:26

mike píše:Co je to sloni kuze?
Obrázek - i s "plysakem" (ocasem) na spani :lol:

Asi nejaka umela kuze, jako tato.

Popravde receno ale v kontextu diskuze je celkem irelevantni, co to je.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » stř bře 3, 2021 17:41

Sloní kůže se říká takový BW plachtovině pod spacák. Ale bez karimatky bysem na tom spát nechtěl. Tvrdost nevadí, horší je chlad a vlhkost od země
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod ripper6 » stř bře 3, 2021 18:43

Etheric: vlhkost tam zadna neni tezko by byla :) Duvod je ze proste bezna karimatka se nevejde do batohu (i 40litru) a pokud bys napr tento batoh odbavil a mel na nem i nejak privazanou kulatou karimatku (casto teda vidim u lidi penove nebo jinak tluste), prijde ti bez :)
Takze zbyva toto a nebo mozna to tyvek pokud je to jeste pevnejsi a skladnejsi :-k
Samozrejme ze neco teplesi se vzdy hodi, nic proti, ale koupit kvalitni nafukovacku? To bude tak velikosti dalsi spacak :( a i kdyby tak zase min pod to dalsi vec mit viz ten tyvek, nafukovacka da leda camp / stan a ne polni podminky.

Toto je ta sloni kuze, uvadelo se vzdy jako pod spacak pro vojaka, takze to tahame uz leta i kamaradi a ma to i mlada kamoska (20) a koupila to hned i ta starsi (54 let) a rikaj ze super vec :)
http://www.armyprodej.eu/product/spaci- ... swehr/3004

https://www.vlkodlak.cz/batohy-spani/ka ... a?limit=50

Co zdejsi davaji pod spacak v prirode? Staci jen napsat typ co to je? :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř bře 3, 2021 18:57

Fajn, to vypada docela odolne, jen je to na muj vkus dost tezke.

Pod spacak si davame karimatky, samonafukovacky a nafukovacky. Ty posledni jsou tady: https://www.thermarest.com/ie/sleeping- ... -and-light. Uberlite ma rozmer po sbaleni 15x9 cm, to je skoro nic. XLite, co mam, ma 23x10 cm, coz je furt v pohode, rekl bych, ze to bude min, nez ta plachta. Vydrzi toho podstatne vic, nez vypadaji, sam pod ni nic nedavam a s tou sloni kuzi bys byl nejspis v pohode i s Uberlite. Jina vec je samozrejme cena :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » stř bře 3, 2021 19:02

Hlavně "běžná" karimatka je pro mě s peřím naprosto nekompatibilní. Že to je role velká jako batoh samotnej je další věc, já bych to už nechtěl, zlatá nafukovačka, která je menší než plechovka piva :)
Mně se zase často nechce tahat spacák, zabírá moc místa, je to největší věc v batohu a má to debilní tvar... Když nebudu mít spacák, nebude potřeba Tyvek, karimatka, ani oblečení na spaní... Jenže ať už se mi to nechce tahat jakkoliv moc, na přespání ty věci prostě potřebuju. Tak aspoň všechno nejlehčí a nejskladnější. Jsem měl štěstí, že díky chybě v eshopu jsem koupil TaR Uberlite za 3000 :D mohla by se chyba vyskytnout i na stránkách Cumulusu a taky by mi to mohli nechat za něco málo přes půlku ceny :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod dudy » stř bře 3, 2021 23:08


Mě zaujal tenhle odkaz.

Sem tipoval, že pan Chlíbek v současnosti zalítává v Sojuzu hypersonické rakety...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » čtv bře 4, 2021 14:43

Etheric píše:
Mawenzi píše:a co solitaire 250? husa 750 cuin

Trefa přesně do tyčky.... Kdyby to bylo 850cuin, ok, ale 250g 750cuin je zas málo.. Ne o moc, ale je to míň, než bysem chtěl

já používám v létě Sir Joseph Koteka 290, do cca +6°C v pohodě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » čtv bře 4, 2021 14:55

Mifipi píše:Použití by bylo od cca 2-12ti stupnů, ve stanu.

když má být +2°C, tak používám 500 g 800 cuin, na +2°C je dle mně 300 g 850 g málo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky