Jakou karimatku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » čtv úno 6, 2020 10:37

Pierre111 píše:samonafukovačku moc nepočítám jelikož je to jen o cca 50% menší než pěnovka a o hodně těžší.

Taky záleží jak která. Prolite je po složení relativně malá a váží 565g což není zas nic tak extra hroznýho. Navíc když píchnu tohle, nebudu ležet na holý zemi a při teplotě +5 nahoru mi to ani nějak moc vadit nebude.
Sme v lese tak hlubokým, na konec nedojdeš
miluju skills pro svůj tým, zbytky těl nenajdeš...
Etheric
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mila6032 » čtv úno 6, 2020 12:20

Pierre: STS měla být moje druhá volba, když jsem poznal, že to s TaR nepůjde. Prej je to úplně něco jiného, míň to šustí a vlastně to je vůbec úplnej ráj. Jo, to určitě. Bylo to úplně stejný utrpení jako na TaR. A úplně stejně na tom byly všechny ostatní značky. Zkusil jsem asi všechny, který se u nás prodávají a pro mě to prostě není. To radši budu spát na zemi. Ještě mi tam ukazovali jakési hybridy, které kombinují samonafuk a nafuk a ani to nebylo ono. Kdepak, zůstávám u Prlolite. Na tý se dokážu vyspat velmi dobře.
mila6032
nováček
nováček

Příspěvekod Pierre111 » čtv úno 6, 2020 12:21

Však zůstaň když ti vyhovuje. Já tě nepřesvědčuju :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod Bruca » čtv úno 6, 2020 13:47

Tak jsem taky neodolal a koupil nafukovačku pro sebe i ženu :-)
Hlavní důvod byla teda velikost po zabalení, kdy proti současným TAR prolite plus a trail lite je ta NeoAir max sv prostě tak čtvrtinová. A leží se na tom fakt líp. Ale šustí to fest :-)

Naším domácím jsem pořídil tar NeoAir venture (vyšla v akci na cca 1300), taky se na ni leží pěkně. Ostrý test bude teda asi v květnu na Malorce, ale snad ty venturky budou do nějakých 8 stupňů OK. (Je v plánu i skotsko v září)

Před TAR karimatkama jsme měli nějaké šílené nafukovací matrace z jysku (2 zabraly 3mistny stan a stejně byla v létě kosa od země) a používam i čínskou verzi zlite sol, nebyla to za 500 z ali špatná koupě.

A jak je to s tím nafukovanim pusou? Čtu tu pořád o plísní, ale podle TAR je to foukani pusou OK. Tak nevím. Ale sackem na odpadky je to stejně rychlejší. :)
Bruca
nováček
nováček

Příspěvekod sobb » čtv úno 6, 2020 23:10

mike píše:Nenapsal jsem, ze v -nacti mi stacil kus igelitu ;-) Dokonce jednou i kdesi na betonove podlaze, ale to byl ten okamzik, kdy jsem zacal koukat po penovce :D
mladý, blbý, odolný? :mrgreen: Taky jsme to tak sice měli, ale došlo aspoň na to chvojí, suché listí, nebo suchou trávu :) Zas tak blbí jsme nebyli :twisted:

Etheric píše:Vadí. Třeba v tom vlaku. Taky mi karimatka na boku batohu znemožní používat jednu boční kapsu.
V tom případě není nic moc jednoduššího, než si dát pěnovku na batoh dozadu. Z boku nepřekáží a přístup do bočních kapes neomezuje. Váha zanedbatelná (jedná-li se o těžiště batohu). Občas ji tak nosíme, měla-li by z nějakého důvodu na boku batohu překážet.
Toitu te whenua – Leave the land undisturbed
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » pát úno 7, 2020 1:28

sobb píše:mladý, blbý, odolný?

Jj, to byly casy. Dneska uz nejsem ani mlady, ani odolny :? :twisted:
mike
Moderátor
Moderátor

User is Online!

Příspěvekod Etheric » pát úno 7, 2020 8:06

sobb píše:V tom případě není nic moc jednoduššího, než si dát pěnovku na batoh dozadu.

Pokud batoh tu možnost nabízí. Na 35ku a většinu 45l to zepředu nedám. Výrobci redukujou množství popruhů, což chválím. Jsem rád, že už neni většina batohů samej popruh, tak jak to bylo dřív.
Co se týče batohů 50l vejš, tam ale ještě většina modelů ty popruhy má. Takovýho batohu jsem se zbavoval, zbytečná váha navíc a pro třísezónního turistu je takovej megabatoh celkem overkill
Etheric
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mitau » pát úno 7, 2020 10:15

Treba na Osprey Mutant 38 (starsi generace) jsou mala poutka, ktera jsou prave k pridelani nejake gumy dopredu. Videl jsem neco podobneho i na odlehcenejsich batozich. Kdyz bude mit batoh dole stahovaci popruh na boku (nejake stahnuti zas neni spatne) a nahore treba ocka na uchyceni holi/cepinu, tak tam uz gumicku celkem v pohode provleces.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí
mitau
účastník
účastník

Příspěvekod Etheric » pát úno 7, 2020 11:27

Jakýsi poutka a úchyty, kam by se dala pěnovka přidělat, má i Eclipse 35. Jenže - zase přijdu o kapsu - přední strečovou. Jako bonus se mi pěkně debilně poleze do horní kapsy se zipem. To by mě sralo víc, než obětovat jednu boční kapsu. K tý karimatce se na bok do kapsy aspoň vejde tarpová tyčka + kolíky, nebo deštník, takže úplně bez využití nezůstane
Etheric
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod PaKo » pon úno 10, 2020 20:56

Měl bych dotaz na znalce sortimentu od TaR. Při poslední přespávačce, kdy v noci mohlo být od -3 do -5°C jsem narazil na limity mojí starší Z-lite SOL a tak jsem se konečně rozhoupal ke koupi něčeho na zimu. Šel jsem si tedy objednat Therm-a-Rest RidgeRest SOLAR a k mému překvapení není nejen k dostání, ale je rovnou zaříznuta i její výroba. Na webu TaR jsem za ni nenašel alternativu (RidgeRest se vyrábí jen v letní verzi a pak v třísezónní se shodnou hodnotou jako má Z-lite SOL).

To mne krapet překvapilo - nevíte, proč byla výroba ukončena? Nikdo si už nekupuje pěnovky na zimu a vedou nafukovačky, nebo byla nějaká "poruchová", či nedosahovala slibovaných hodnot tepelného odporu? Teď nevím, co si v podobném provedení pořídit, protože se mě osobně bohužel na nafukovacích karimatkách leží dost špatně (vyzkoušel jsem TaR, Klymit a nějaké noname) a zkrátka a dobře se nejlépe (samozřejmě v kombinaci s vhodně vybraným místem) vyspím asi jen na pěnovce. Má někdo odzkoušenou tu z-lite SOL v kombinaci s alumatkou v nějakých mrazech? Což o to, asi to testnu, na druhou stranu, pokud to pomůže jak mrtvýmu zimník, klidně si ten test na základě cizí zkušenosti odpustím :)
PaKo
účastník
účastník

Příspěvekod sobb » pon úno 10, 2020 21:40

PaKo píše:k mému překvapení není nejen k dostání, ale je rovnou zaříznuta i její výroba.
stejný poznatek jsem zde psala před pár dny a o stránku zpět. Znalec TaR nejsem, a důvod neznám, snad ji nahradí. Moc nevím, co by na ní mohlo být poruchového, ta naše každopádně poruchová není. "Hřeje" parádně a spí se na ní skvěle. Mrzí mě, že jsem nezachytila případné výprodeje a ještě jednu nepřikoupila.

PaKo píše:Má někdo odzkoušenou tu z-lite SOL v kombinaci s alumatkou?
Vzhledem k tomu, že Z Lite Sol už hliníkový zátěr má, tak toho alumatka asi moc nezachrání. Nakombinovala bych s EVAzotkou nebo samonafukovačkou.
Toitu te whenua – Leave the land undisturbed
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dallli » pon úno 10, 2020 21:44

Před 2 lety jsou zkoušel co dá Z-lite sol. Večer bylo -4, ráno mělo být -10. Chlad jsem cítil prakticky hned večer po ulehnutí. Přidal jsem alumatku dospodu a nepocítil jsem žádnou změnu. Tak jsem vytáhl starou samonafukovačku co jsem měl co by kdyby a v klidu přespal. Za mě je to tak do +2 maximálně, spíš tepleji :(
Dallli
nováček
nováček

Příspěvekod oodoow » pon úno 10, 2020 21:51

Možná zjistili, že nemá smysl vyrábět něco, co vydrží navždy. :D Asi všichni, kdo tu karimatku chtěli, tak si ji už koupili a prodeje nebyly takové, jako dřív. Vzhledem k tomu, že je RidgeRest skoro nerozbitná, tak si nikdo další kus hned tak kupovat nebude. Jinak zrovna na zimu si myslím, že jsou pěnovky více použitelné než v létě, člověk stejně už tahá větší batoh a neriskuje s nafukovačkou, že mu pak někde v mraze selže.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
oodoow
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod Dallli » pon úno 10, 2020 21:54

Jedna je na ebay z US, nová, ale když to počítám i s dopravou, bez DPH a tak, tak je to drahé:
https://www.ebay.com/itm/Therm-a-rest-R ... SwQbVdLjO8
Dallli
nováček
nováček

Příspěvekod booze » pon úno 10, 2020 22:31

PaKo píše:Šel jsem si tedy objednat Therm-a-Rest RidgeRest SOLAR a k mému překvapení není nejen k dostání, ale je rovnou zaříznuta i její výroba.

To je smutna zprava, protoze na zimu nic lepsiho do zahrabu neni.
Z-lite je max do podzimu pak jedine v kombinaci s nafukovackou. Pokud najdes nejaky obchod, tak prosim napis. Taky bych jeste jednu do zasoby vzal.
booze
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Bruca » úte úno 11, 2020 12:22

Bruca
nováček
nováček

Příspěvekod PaKo » úte úno 11, 2020 12:30

Bohuzel ne. Zelena je SoLite a ta ma stejne parametry, jako treba ta Z-Lite SOL. SOLAR ma jednu stranu stribrnou a druhou modrou (a daleko vyssi tep. odpor).
PaKo
účastník
účastník

Příspěvekod Michal82 » úte úno 11, 2020 21:52

Mám RidgeRest Solar Large v perfektním stavu.

Vyvolávací cena 3000,-

Slyšel jsem 4 tisíce? :mrgreen:

Ne teď vážně, je nepoškozená, takže pokud má někdo zájem stačí napsat SZ.

Jinak nevím proč jí přestali dělat, asi opravdu proto, že jsou nezničitelné a levné, přes zimu dostatečně izolující a kazí to prodeje nafukovaček.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky