Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Hrdibor » čtv led 9, 2020 22:45

... a všem ostatním zúčastněným samozřejmě taky moc děkuji. Vaše názory mi moc pomáhají.
Už se mi to pomalu začíná rýsovat :-)
Díky!

Jdu na kutě a zítra ráno vyrážím ven a budu až v neděli večer. Užijte si fajn víkend.
Hrdibor
nováček
nováček

Příspěvekod booze » pát led 10, 2020 10:02

sobb píše:Pociťuješ rozdíl mezi 45:55 a 50:50?

Kdyz jsem byl namacknuty na kraj spacaku, tak jsem to citil, budilo me to. :roll: U zimniho spacaku zateplovaci limec bych urcite chtel.
booze
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod sobb » pon led 13, 2020 21:42

Jako, že jsi i pocitově nějak poznal tu hranici plnění a tam to studilo víc?
Pokud smáčkneš peří, tak normální plnění by bylo v tom případě myslíš OK, není to už pak skoro jedno?
Toitu te whenua – Leave the land undisturbed
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sobb » pon led 13, 2020 21:45

sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod booze » pon led 13, 2020 21:58

sobb píše:Jako, že jsi i pocitově nějak poznal tu hranici plnění a tam to studilo víc?

Ano, ale ja jsem princezna, takze to neber jako outdoorovy poznatek. :D
booze
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod sobb » pon led 13, 2020 22:07

Naopak, byl bys výborný tester, se můžeš přihlásit. Akorát by Tě možná neměli moc rádi :D

To budu muset letos nějak blíž zkoumat a testovat, já ten rozdíl plnění nepoznám. Možná bych na noc mohla občas sundat péřovku :mrgreen:
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 14, 2020 15:36

Jee, to by se mi libilo, delat takoveho testera 10 dni ve Finsku :D
FrantaKrajta
účastník
účastník

Příspěvekod sobb » úte led 14, 2020 18:37

Mi to nedalo a pídila jsem se u Warmpeace po výsledcích a pozorováních. Zajímaly mě hlavně podmínky, třeba i pro srovnání s tím, co jsme na Severu zažili my.
A ono je to krapet jinak, než jsem si na základě toho článku na SO myslela: článek na finském blogu. Dole je to v angličtině. Zkusím mu písnout pro nějaké podrobnější info.
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod booze » čtv led 16, 2020 7:32

sobb píše:Naopak, byl bys výborný tester, se můžeš přihlásit.

Náš Otík? Do Prahy? :mrgreen:
sobb píše:To budu muset letos nějak blíž zkoumat a testovat, já ten rozdíl plnění nepoznám. Možná bych na noc mohla občas sundat péřovku

Perovka do spacaku je vyborna vec, jen v mem pripade by to chtelo i perove kratasy. Citil jsem chlad hlavne na zadku a spodni casti zad.

OT:
Ve Finsku jsem nikdy nebyl a ani se tam nechystam, ale mam dotaz. Jak je to tam s alkoholem a pitim vseobecne? Kolegyne tam pred lety byla a rikala cosi ve smyslu, ze na chlast ma monopol stat a ten to i reguluje. :shock:
booze
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod apuka » čtv led 16, 2020 10:46

booze píše:Ve Finsku ... Jak je to tam s alkoholem a pitim vseobecne? Kolegyne tam pred lety byla a rikala cosi ve smyslu, ze na chlast ma monopol stat a ten to i reguluje.
Ano, prodej alkoholu reguluje stat, je hrozne drahy.
Ale...
Finove vydelavaji docela dost. Kdyz byly kolegove z byvale prace (byla to finska spolecnost) na sluzebce tam v ustredi, tak se je ptali Finove, co budou delat po praci. Oni ze zkusi najit nejaky ten statni obchod s alkoholem, aby si neco dali. Odpoved na to byla - tak to pockejte, stejne po praci tam smeruje cele nase oddeleni :lol:. Nakonec se spolecne zlili teda dost... A Finove byli trochu prekvapeni, ze kolik toho Cesi vydrzi. Jen chudakum Cechum potom uz nezustali penize na dalsi navstevy (oni meli sice doby, ale prece jen cesky plat.)

A s pitim je to tak, ze v prumeru Finove piji hooodne. Nedoporucuji s nima soutezit, kdo toho vic vypije....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod sobb » čtv led 16, 2020 13:11

booze píše:Perovka do spacaku je vyborna vec, jen v mem pripade by to chtelo i perove kratasy.
To bezesporu, zvlášť když člověk drkotá zubama, div si nepřekousne jazyk :D Moje zimní péřovka je dost dlouhá, takže mi to tak naštěstí stačí.

booze píše:Jak je to tam s alkoholem a pitim vseobecne? Kolegyne tam pred lety byla a rikala cosi ve smyslu, ze na chlast ma monopol stat a ten to i reguluje. :shock:
Je to tak, kontrolu nad alkoholem a přístupem k němu má stát, a to nejen ve Finsku. Tam mají Alko, v Norsku Vinmonopolet a ve Švédsku nám chvíli trvalo, než jsme přišli na to, že obchod s divným názvem Systembolaget je alkošop.
V supermarketech se dá koupit pivo, ve Švédsku a Finsku donedávna jen slabší, ale Fini se loni chlubili, že se prý podařil prosadit volný prodej i silnějších piv.
sobb
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky