Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod soldous » ned říj 6, 2019 20:54

A neuvařil bych se v tý 600 v plusových teplotách? A jak obecně snášejí péřáky lidský pot v případě, že bych se v něm vařil? :D
Naposledy upravil mike dne ned říj 6, 2019 21:54, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
soldous
nováček
nováček

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » ned říj 6, 2019 21:58

Pokud to nebudou vyšší teploty jak +10°C tak se v něm neuvaris. Já v tom svém 400 dával i 20°C - s vetranim, případně jen jako deku. Od 15 úplně v pohodě, takže 600 bude na 10°C a nižší v klidu.

Můžeš si koupit vlozku co dělají a tu snadno vyperes. Já pokud to jde spím v merinu takže spacak je čistej.

Pod hlavu si dávám polštářek z mikiny a obalu a pokud to jde beru si čepici abych nezamastil spacák.

Hele nevím kolik toho naspíš ale mám v něm už rok tedy 350 nocí a zatím jsem ho nepral a je ok. Někdo to ve spacáku nenaspí nikdy někdo za dva roky já ho mám čtyři. No a někdo je takový prase, že ho upatlá první večer od guláše :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mike » ned říj 6, 2019 22:00

@soldous: do +10 v pohode, nejspis jeste o kus vys. Kdyz ti bude horko, pouzijes spacak jako deku, pak klidne +20. Na to je dobre mit full zip nebo aspon 3/4. Kratkym zipem sice usetris trochu vahy a prijdes o tuhle celkem dulezitou moznost.

Technicka: necituj prosim zbytecne (opravil jsem). Citace celeho predchoziho prispevku je zbytecna vzdycky, u jinych je dobre citaci zkratit na nezbytne minimum. Na odpoved se prednostne pouziva tlacitlo odpovedet a ne citace.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Pancho » pon říj 7, 2019 10:04

Pancho píše:Zdravím! Pročetl jsem diskuze a prosím o radu. Řeším nákup péřáku max do 800-900g tak, že bych ho využil i v teplotách kolem 0 nebo i lehce minus. V létě nemám problém ho rozepnout.
Zvažuji:
Criterion Quantum 350 - cena 7880,- a váha 695 g
Cumulus Panyam 450 - cena 8320,- s hydrofobním peřím a váha 820 g
Cumulus Lite Line 400 (460) - cena 8138,- s hydrofobním peřím a navíc 60g peří, váha 765 g
Rab Neutrino 400 - cena 8280,- s hydrofobním peřím váha 775g
Malachowski Ultralight 500 - cena 8950,- váha 700g
Cumulus Lite Line 300 (340) - cena 7150,- s hydrofobním peřím a navíc 40g peří, váha 640g

Má cenu to hydrofobní peří (to by pak asi vyhrál ten Criterion)? Panyam má ten jakýsi límec, opravdu ho ocením (zase je nejtěžší)? Zatím vede asi ten Cumulus Lite Line 400 s peřím navíc...
Nebo mi ještě něco uniká?
Hmm tak teď babo raď. Díky všem za zkušenosti!

Všem děkuji za podněty!!! Vyselektoval jsem si z toho nakonec buď Cumulus Lite line 400 bez hydrofobního peří s karimatkou Therm a Rest Neo Air XLite nebo XTherm a další varianta Cumulus Quilt 350 s karimatkou Therm a Rest Neo Air XLite nebo XTherm. Máte někdo zkušenosti s Quiltem? Když je chladněji, vozím péřovku, tak se mi to docela líbí a zdá se mi, že spání je pohodlnější? Má vůbec nějakou nevýhodu při teplotách nad nulou? Quilt je lehčí o 100g, takže zase výhoda? Nebo něco nevidím?
Pancho
nováček
nováček

Příspěvekod soldous » sob říj 12, 2019 10:32

Chtěl bych se ještě zeptat, máte někdo zkušenosti s Patizonem? Jak si případně stojí ve srovnání právě s Rabem či Cumulusem? Koukal jsem, že používají jiné materiály.

Díky moc.
soldous
nováček
nováček

Příspěvekod sobb » čtv lis 7, 2019 21:30

Reaguju se zpožděním sto let a dva dny, ale lepší už to asi nebude :D

Vracím se k diskuzi o HF peří, kde bylo voláno též sobbí jméno. Tak tedy přidám svoji zkušenost. Jeden takový spacák celkem čerstvě vlastníme, zatím sloužil na výletě o délce tři a půl měsíce, takže závěry k diskutovanému tématu jsou značně předběžné. Docela mě překvapil nepříjemný pocit některých vlastníků spacáků s takto ošetřeným peřím, nic takového se u toho mého neděje. Stejné spaní jako pod peřinou nebo v péřáku s peřím hydrofobně neošetřeným. Od teplot hluboko pod nulou, po ty celkem vysoce plusové (aspoň pro zimní péřák, to jej pak používám jako přikrývku). Zmiňované vlhko a zapářku bych možná spíš připisovala nevhodnému obalovému materiálu spacáku, či špatnému rozpoložení organismu v dané chvíli. Taky už jsem se v zimě párkrát v péřáku slušně zpotila, ale to byla moje chyba, ne spacáku.

Konec zpráv. Další pokračování v zimě. Jsme si říkali, že bychom mohli jet pro změnu někam k protinožcům za teplem. A ne, zas vyhrál Sever. 8-[
Toitu te whenua – Leave the land undisturbed
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Etheric » pát lis 8, 2019 7:06

Hledám náhradu za Cumulus LL300. Jako spacák je to fajnovej, akorát se rád v noci rozvaluju a tenhle uzoučkej spacák mi to moc nedovolí.
Je to na léto, takže 200 - 300g peří stačí, jde mi o to, aby byl ten spacák širokej. Na váhu navíc prdim, dobře se vyspat je přednější
Nějaký tipy?
Místo trapnejch tradic se vychlastám z podoby, zlitej spadnu na stromek a rozsekám všechny ozdoby!
Etheric
účastník
účastník

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 8, 2019 7:31

viking od WP. je dost sirokej a delaji i wide verze. prima je taky dost siroka, ale nevim, zda maj jen tak malo peri.
Mawenzi
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Etheric » pát lis 8, 2019 7:43

Viking dělaj 300ku, kačena 600cuin, s tímhle typem peří nemám žádnou zkušenost, takže si nedokážu představit, jak /ne/bude fungovat.
Spíš bych to viděl na 200, 250g husy s co nejvyšším cuin, jestli se nějakej takovej širší spacák vyrábí. Finanční limit nemám
Místo trapnejch tradic se vychlastám z podoby, zlitej spadnu na stromek a rozsekám všechny ozdoby!
Etheric
účastník
účastník

Příspěvekod tsunami » pát lis 8, 2019 8:34

A co si nechat ušít cumulus na míru? Nechával jsem si tak dělat panyam450 ve kterém ve finále díky rozšíření a menšímu přídavku skončilo skoro 600g peří a jsem max. spokojený.
tsunami
nováček
nováček

Příspěvekod iggi » pát lis 8, 2019 8:52

A čo tak tento aegismax:
800cuin, 300gr peria

https://www.aliexpress.com/item/3282036 ... b201603_52[list]
iggi
nováček
nováček

Příspěvekod Etheric » pát lis 8, 2019 9:11

S objednávkou od Cumulus je to super nápad. Koukám na tu tabulku s možnostmi úprav a su z toho jelen. Chtěl bych spacák jako panyam, ale aby to bylo jako s 300g peří. To mi tam nejde, nejmíň zvolit jde 400g. Mohl bych si jen nechat rozšířit LL, ale chcu spacák s límcem. Jedině jim napsat a zkusit se nějak domluvit..

Ty spacáky z ali prej nejsou vůbec špatný za ty prachy. U tohoto modelu mi ale přijde hodně nešťastná ta konstrukce komor..
Etheric
účastník
účastník

Příspěvekod Pierre111 » pát lis 8, 2019 10:00

Co Viking Solitair 250 ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod Etheric » pát lis 8, 2019 10:34

Hm, ten Solitaire nevypadá zle. 250g 750ky husího peří by na moje účely stačilo. Jen bych musel ošahat ten colibri 15D matroš, jaký to bude. Třeba Cumulus má úplně super matroš.
A nikde nemůžu najít rozměry, uvádí pouze délku a rozměry ve sbaleným stavu.
Etheric
účastník
účastník

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky