Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod fps » sob črc 27, 2019 13:21

ehuez píše:Přemýšlím o koupi tří sezonního péřáku. Chtěl bych něco malého a lehkého, i když mám 2 metry :D Z toho co jsem našel na netu mě zaujaly tyto dva spacáky Sir Joseph Koteka II 500 (200 cm) a Patizon G400 L (205 cm). Má tu s nimi někdo zkušenosti a poradil mi, který vybrat a proč? Případně si rád nechám doporučit něco jiného, pokud to bude splňovat moje požadavky.

tak na tvou výšku bych tedy UL peřák nedoporučoval, mám cca 195 cm a 90 kg, a všechny UL peřáky které jsem zkusil mi byli úzký, měl jsem třeba i Sir Joseph Koteka 500 (200 cm), délka v pohodě, ale jak jsem už napsal podrobněji třeba tady, tak mi byl úzký, doporučuji ti od Sir Joseph si vybrat něco širšího, ale počítej s tím, že jak to nebude UL, tak to bude těžší
P.S.
já jsem třeba vyměnil Sir Joseph Koteka 500 (200 cm) za Sir Joseph Looping 500 (200 cm), je sice o cca 300 g těžší, ale za to širší prostornější provedení a membránu to stojí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mitau » sob črc 27, 2019 16:33

Jen tak pro zajímavost další možnosti:
1) Cumulus Lite Line 400 upravený v konfigurátoru na délku XL (nevím, jestli náhodou někde neprodavají přímo ty verze v XL) - to mi přijde jako nejlepší možnost cena-výkon ve vyšší cenové kategorii, Lite Line ale nemají např. límec uvnitř spacáku, ale mě to u podobných spacáků spíš vyhovuje, hmotnost luxusní
2) Malachowski Ultralite 500, Malachowski dělá (nebo alespoň dělal) i spacáky ve velikosti XL. Asi by bylo potřeba se zeptat na prohory, jestli by ti XL spacák mohli sehnat. Majitel dobře komunikuje, dokonce je tady na OF jako uživatel Aldo (doufám, že si to pamatuju dobře a nepletu si lidi)
3) Yeti VIB 400 205cm Předražený, ale když jsem měl někdy Yeti spacák v ruce, tak působil hodně dobře. Za tu cenu to ale podle mě nestojí, já bych na tvém místě bral radši Cumulus.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí
mitau
účastník
účastník

Příspěvekod Dallli » sob črc 27, 2019 19:21

Také nevidím problém s UL spacákem při nadstandardních rozměrech těla :) .

Mám Cumulus Lite line 300 velikost L a rozšířený o 22cm. Asi by mi stačil M na mých 184cm, ale chtěl jsem rezervu, mám rád pohodlí, rozvalování se a protahování při spaní na zádech a ruce volně podél těla. Ten můj váží necelých 700g včetně obalu a skladovacího obalu (nechce se mi vytahovat). Je to 100g navíc oproti standardnímu M bez rozšíření.

O cenu napiš Aleši Urbancovi (zde uživatel Aldo), pomůže a poradí.
Dallli
nováček
nováček

Příspěvekod ehuez » sob črc 27, 2019 20:28

Díky za rady! Ten cumulus lite line 400 vypadá skvěle :) Je velice lehký, jde sbalit do malých rozměrů a cenově je přijatelný. Myslím, ze je to přesně to, co jsem hledal. Když jsem teď přeměřoval svůj letitý hannah trek tak v ramenech má zhruba 78 a u noh 50 cm, což odpovídá rozměrově stejně jako cumulus, takže vzhledem k tomu, že jsem štíhlý (196 cm a 85 kg), myslím, že nebudu mít problém se do něj vejít, když koupím velikost XL. Celkem náhoda, že jsem na ten spacák koukal na Prohory.cz, který vlastní Aleš Urbanec aka Aldo, o kterém jste mi tu psali. Svět je prostě malej :D
ehuez
nováček
nováček

Příspěvekod sobb » sob črc 27, 2019 20:54

K seznamu, který vypsal mitau přidávám ještě Alpkit PipeDream 400 s hydrofobním peřím. Dělají verzi regular a XL
Toitu te whenua – Leave the land undisturbed
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod fps » ned srp 4, 2019 14:38

ehuez píše:Když jsem teď přeměřoval svůj letitý hannah trek tak v ramenech má zhruba 78 a u noh 50 cm, což odpovídá rozměrově stejně jako cumulus

když srovnám Sir Joseph Koteka 500 - 200 který jsem měl, a je mi úzký, a Cumulus Lite Line 400 Large který váží o 160 g méně než Sir Joseph Koteka 500 - 200, když odečtu 100 g rozdíl ve váze peří, tak je Cumulus Lite Line 400 Large o 60 g lehčí, takže se dá dost dobře předpokládat to, že při nižší váze než má Sir Joseph Koteka 500 - 200 by mi byl Cumulus Lite Line 400 Large také úzký
- to co udávají výrobci za váhy a rozměry se jim nedá moc věřit, chce si to vše zkusit, a obzvlášť to platí u UL vybavení, u UL vybavení si výrobci hodně hrají s čísly
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod rime » stř srp 21, 2019 9:06

Co se týká Cumulus Lite Line 400, tak údajům výrobce lze věřit. Spacák má s obalem 770 g ve vel. L, což v podstatě sedí. Ve sbaleném stavu rozměry odpovídají. V rozbaleném stavu taky, spacák má na šířku ramen přesně 77cm. Pro ramenáče to rozhodně není. Já tam dám ruce podél těla, ale je to tím, že mám relativně úzký ramena. Na délku by se dalo spekulovat jestli se tam vejde někdo kdo má 196 cm, podle mě to bude na hraně.
Naposledy upravil mike dne stř srp 21, 2019 15:10, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i citaci
rime
nováček
nováček

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky