Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Miuan » úte říj 16, 2018 22:01

icebreton: ja mel kdysi muj uplne prvni perak Kodiak z Intersportu zhruba v tom teplotnim rozsahu. A byl mnohem pohodlnejsi nez ten Cumulus co jsem psal tady greymouse, a to jak latkou z ktery byl usity, tak prave sirkou. Ale byl pomerne tezky, urcite pres 1kg, proto sem ho taky vymenil za zmineny Cumulus kterej je ale darebnej co se tyka pohodli. Nicmene jak uz jsem psal, maji creator a pokud nesmrdis korunou muzes si u nich nechat usit spacat na miru a k tvy plny spokojenosti, a navic to bude ve spickovy kvalite i vaze.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Aldo » stř říj 17, 2018 7:37

Pohodlí, s tím se setkávám pořád. Pánové, je třeba si uvědomit, že spacáky systému Lite Line, Ultralight a podobné jsou šité VŽDY do úzka a tudíž nepohodlné !!! Jejich pravá podstata je v niminální váze a tu je třeba docílit mimo jiné i zúženou konstrukcí. Pokud si koupíš u jakékoliv firmy spacák patřící do této kategorie, bude skoro vždy mírně nepohodlný.
Kup si třeba od CUMULUSU místo LL 400 třeba PANYAM 450 a budeš mít hooodně pohodlný spacák.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Pierre111 » stř říj 17, 2018 8:13

Přesně jak píše Aldo. Já mám Panyam 450. Na jedné akci jsem půjčil na spaní kamarádce (byl mi zabaven) a sám se nasoukal do svého starého Pinguina a byl jsem překvapený jak je ten spacák oproti Panyamu úzký. Tak jsem si řekl, že mi za ty roky cvičení narostla ramena a aspoň jsem teda usínal s dobrým pocitem. Než jsem se nad ránem vzbudil zimou :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Miuan » stř říj 17, 2018 10:21

Jo Aldo, ja chapu dobre proc jsou uzky.
Ale za prve psal jsem to jako vysvetleni greymouse proc se v tom spacaku uvnitr neotoci. A za druhe, ja jsem pomerne specificky pripad, mam siroke ramena takze se spacak v ramenou stlacuje, coz samozrejme studi, kdyz si obliknu perovku tak je to snad jeste horsi, ale v dobe kdy jsem ho kupoval jeste zadny creator neexistoval, proste bud to kup jak to je nebo to nech byt. A treba Malach byl jeste uzsi. A za treti icebreton pozadoval siroky spacak, tak mu pisu co a jak.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 17, 2018 12:13

Miuan píše:GreyMouse: Tak prave ty Cumulusy jsou dost uzky, aspon ten LiteLine co mam ja, nejaky otaceni uvnitr spacaku u me nepripada v uvahu.

Pravda, šířka bude u chlapů dost důležitý parametr. Předpokládám, že já bych s otáčením v Cumulusu Lite Line problém neměla, protože v o 3cm širším Vikingovi mám i v péřovce místa dost, ale u ramenatých chlapů to může být problém.

BTW, Warmpeace změnil u (alespoň některých) svých spacáků některé hodnoty. Na našem Vikigovi 300 180 cm je uvedená hmotnost 640 g (reálně cca 700 g), ale teď už je na stránkách Warmpeace uvedeno 720 g. Asi si ve WP pořídili přesnější váhu :) (Ale ve spoustě e-shopů budou nejspíš ještě staré údaje :|)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mitau » stř říj 17, 2018 12:35

@Warmpeace - dává to smysl, protože určitou dobu to vypadalo, že kvalitnější a lehčí řada (Solitaire) má výrazně těžší pytel než Viking. Na dotaz mi napsali něco v tom smyslu, že jde jen o jinou metodiku měření - předpokládám, že např. otázka započítání obalu na spacák a pod., i když souhlasím, že je to trochu podezřelé.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 17, 2018 13:03

Ten náš Viking má 700 g bez obalu, abych se dostala na 640 g, musela bych ho kus ustřihnout :D. Mohli oproti původnímu vážení u spacáku něco změnit, ale spíš to tipuju na chybu, kterou se jen snažili okecat :)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod icebreton » čtv říj 18, 2018 16:25

Díky.

Ten Panyam 450 vypadá skvěle, to samé se bohužel nedá říct o ceně. Jo podobný vikingovi 600 ale mnohem nižší váha. Ještě jsem našel tento https://www.hanibal.cz/sir-joseph-paine ... _pravy_zip

cena i parametry ujdou.

jinak viking 600 má stejnou šíři v ramenou i nohách jako ten Panyam 450 , takže by taky mohl být docela pohodlnej.
Naposledy upravil icebreton dne čtv říj 18, 2018 19:44, celkově upraveno 1
icebreton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob črc 16, 2016 19:52

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod remy77 » čtv říj 18, 2018 18:55

Icebreton
Okrem nizsej hmotnosti to je aj zbalitelnost a lepsie perie.
Je to investicia na roky a sam musis vediet, ci ti stoji za toto priplatit si, alebo nie
Sam budem menit Vikinga 600 za Panyam 450 ale s HF perim
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod icebreton » čtv říj 18, 2018 19:50

Jasny. Já vyrážím pod stan jen na pár dní na jaře a na podzim. Super drahé spacáky pro mě nemají zatím význam.
Jak jsem psal, spávám při teplotách do 0°C.

Říkám si, jestli by mi nestačil ten viking 300? Má podobný parametry jako můj starej pinguin blizzard. V něm jsem spal když bylo dokonce lehce pod nulou (typuju tak -1 až -2°C protože byla ráno jinovatka) ale bylo to dost na hraně. Oblíknul jsem na sebe tehdy všechno co jsem měl (troje kalhoty, troje ponožky, dvě trika, dvě mikiny i bundu, rukavice a čepici :)), což by u těsné mumie asi už nešlo.

Ještě mě zaujal Warmpeace Solitaire 500. Asi takovej mezistupeň mezi Vikingem 600 a Panyam 450. Máte s ním někdo zkušenost? jak je širokej? Na warmpeace.cz k němu nemají dostatečný info.
Naposledy upravil icebreton dne čtv říj 18, 2018 21:14, celkově upraveno 1
icebreton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob črc 16, 2016 19:52

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod sajeret » čtv říj 18, 2018 20:01

Aldo píše:CUMULUS 600 je v tomto případě o řád teplejší spacák. K Solitaire bych spíše viděl alternativu PANYAM 450 a i tak jsou to rozdílné spacáky. Hlavně v kvalitě peří a tím i ceně a váze.
WP je spíše 3 sezónní
PANYAM 600 už je na začátku řady zimních
PANYAN 450 stejné určení teplotního komfortu jako WP ( nehleď na detaily, jsou nepodstatné )
Hlavní výhoda PANYAMU je kvalitní peří a 10 let záruka za zpracování.
Jak psal MIKE záleží kde jsou Tvé priority. Rozhodnout se musíš sám.

Ahoj,
moc děkuji za odpovědi. Osobně u mě vede ten PANYAM 600. Na jaro-léto mám starého Tuláka, který ještě dobře slouží. Ještě jsem nyní objevil objevil značku Patizon a líbí se mi u nich : https://patizon.com/produkt/2800-tri-sezonni/. Mají ho nyní v akci, ale musím mrknout na rozměry. Jinak jako karimatku používám Yate Guide.
Naposledy upravil mike dne čtv říj 18, 2018 20:33, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna vnorena citace
sajeret
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:35

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod fps » pát říj 19, 2018 12:25

dle fotek a váhy dělá Patizon UL spacáky, takže jsou třeba pro mě úzké, stejně jako třeba Cumulus Lite, Sir Joseph Koteka, atd.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod icebreton » čtv říj 25, 2018 19:15

Neřekl bych že spacáky Patizon jsou nějak úzký. Na webu udávají:

ROZMĚRY SPACÍCH PYTLŮ PATIZON

Délka: 212 cm (na postavu 165 – 195 cm)

Šířka v ramenou: 85 cm

Šířka u kotníků: 60 cm

Šířka v bocích: 71 cm

Šířka na úrovni uší: 63 cm


U toho patizonu by mě asi vadil ten zip, kterej není až ke kotníkům, což u té letní verze kterou si tak nemůžu ve vedru rozepnout až dolů a použít jako peřinu docela vadí.

Jinak, byl jsem zkoušet Viking 600 a hodně pohodlnej. Krásně širokej v ramech i nohách (80 a 50). Jen ta váha 195cm verze (1300g i s kompresním obalem) je nic moc.

Ještě mně hodně zaujal tento spacák ale ta cena zase :(

http://www.prohory.cz/spacaky-perove/64 ... tml#idTab5

šířka 80 ramena a 55 kotníky.
icebreton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob črc 16, 2016 19:52

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod fps » pát říj 26, 2018 18:25

- těm rozměrům vůbec nevěřím, "Šířka u kotníků: 60 cm nebo 55 cm" je nesmysl, tady to bude UL rozměr cca 30 cm, při tak nízké vaze není možné aby neměli UL rozměry, a nebo lžou o váze
- mě tedy v ramenou 80 cm nestačí, já potřebuji aspoň 85 cm, mám cca 195 cm a 90 kg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod icebreton » sob říj 27, 2018 22:06

Příští týden si budu moct Patizon vyzkoušet a dám vědět.

Jinak WP Solitare 500 s obalem váží 1100g (zváženo)


Zdá se mi, že asi vybírám z moc teplých spacáků. Používat spacák budu tak do -2°C. Nestačil by mi na to nějaký lehčí? Třeba WP Viking 300? Kdybych vyrazil v létě, nechci se úplně smažit ve spacáku s komfortem kolem nuly.

Díky za názory.
icebreton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob črc 16, 2016 19:52

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod fps » ned říj 28, 2018 10:40

- jestli si lední medvěd, tak ti bude v -2°C 300 g 600 cuin stačit
- v komplet PWS mám v 290 g 800 cuin komfortní teplotu okolo +6°C
- na -2°C já používám 500 g 800 cuin
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod slezacekm » ned říj 28, 2018 11:01

mam 300 Vikinga a v termopradle zvladam tak +8. jak je chladneji, perovka a perove boticky. v -2 bych v nem fakt nechtel byt. myslim, ze zimu snasim celkem dobre
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Lipon » ned říj 28, 2018 18:39

Je to individuální, mám vyzkoušeno, že jsem ve Vikingu 300 dal cca. 2 st. v termoprádle a teplých ponožkách . Spát jsem šel ještě s PWS mikinou a v noci jsem ji sundával, bylo mi v ní horko.
Spal jsem na staré půdě, staré matrace a na nich samonafukovačku.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod icebreton » ned říj 28, 2018 21:50

No tak já jsem dlouhej a hubenej. Bejvá mi zima když ostatní jsou ještě v pohodě. Vždycky se do spacáku navlíkám do x vrstev.

Stejně se ale raději přiobleču do horšího spacáku, než abych se v létě smažil ve vlastní šťávě.

Nedovedu si moc dobře představit, že bych v Solitaru 500 spal třeba ve 20°C. To musí bejt peklo.

Chtěl bych něco mezi Vikingem 300 a 600. Pohodlný střih alespoň 80/50. Zatím jsem nic nenašel.




Ještě se zeptám, máte někdo zkušenost s http://www.prohory.cz/spacaky-perove/64 ... zipu-prava

jak moc kecaj s parametrama hmotnost, rozměry a teplotní komfort?
icebreton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob črc 16, 2016 19:52

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod remy77 » ned říj 28, 2018 22:20

Pri Cumuluse udaje sedia. Ako teplotne, tak aj parametre.

Inak od 20 st. ide o tropicku noc. A parit sa nemusis. Rozopnes spacak a prikryjes nohy alebo krize. Zalezi na co si haklivy
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » ned říj 28, 2018 23:18

icebreton píše:No tak já jsem dlouhej a hubenej. Bejvá mi zima když ostatní jsou ještě v pohodě. Vždycky se do spacáku navlíkám do x vrstev.

A ptas se, jestli ti Viking 300 bude stacit i kolem nuly? Tohle uvazovani nechapu. Nijak zvlast zimomrivy nejsem a kolem nuly je mi akorat v Kotece 500 s 800 cuin perim, tedy v priblizne dvojnasobne teplem spacaku. Slabsi bych nechtel.

Kdyz je moc teplo, pouzijes rozepnuty spacak jako deku, zadny zasadni problem. Pod Kotekou spim i v hotelech, kde tech 20 stupnu je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Lipon » pon říj 29, 2018 10:40

Lipon píše:Je to individuální, mám vyzkoušeno, že jsem ve Vikingu 300 dal cca. 2 st. v termoprádle a teplých ponožkách . Spát jsem šel ještě s PWS mikinou a v noci jsem ji sundával, bylo mi v ní horko.
Spal jsem na staré půdě, staré matrace a na nich samonafukovačku.


EDIT: beru zpět, pletu si pojmy s dojmy - píšu o Vikingu ale myslim přitom SJ Paine 400 :sorac:
ve Vikingu by mi při 8st. bylo jen v termoprádle asi zima
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Michal82 » pon říj 29, 2018 11:30

Jestli myslíš SJ Paine 400 proč už si nevyberes raději spacak s HP peřím který kolem této ceny již seženeš?

V RAB Neutrino Endurance do cca 5°C teplo, kolem 0°C ok v termopradle a kolem -5°C se dá v termoprádle a Polartec200 mikině a čepici na hlavě a extra silných merino ponožkách.

Za cenu Paine mas Cumulus nebo jiné a ziskas výhodu toho, že ti nebude vlhnout peří a tím se rapidně snižovat tepelný komfort a použitelnost spacaku.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Lipon » pon říj 29, 2018 13:56

jestli to mělo být na mě, tak píšu "mám vyzkoušeno", tedy vlastním
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Michal82 » pon říj 29, 2018 14:13

A sorry - spletl jsem si tě s icebreton
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod icebreton » pon říj 29, 2018 17:30

Děkuju všem za postřehy. Ten viking 300 jsem uváděl proto, že jsem doteď do chladnějích nocí bral pinguin blizzard s téměř stejnými parametry. Sice jsem byl navlečenej do všeho co jsem měl ale vyspal jsem se v lehkým mínusu (nevím kolik bylo ale ráno byla jinovatka). Jo ale příjemný spaní to úplně nebylo, tzv. "na hraně".

takže mám vyzkoušeny patizon 800 (chtěl jsem testovat 500 ale ten neměli). Ne v ostrým provozu, pouze v interiéru. Zajímalo mě, jak mi bude sedět. Výrobce uvádí na webu vnější rozměry, které jsem uvedl v předchozím příspěvku.

Zde mnou naměřené vnitřní rozměry:

Ramena, ode švu k zipu cca 73cm
v úrovni kolen, ode švu k zipu cca 50

kotníky měřit nešli, neb zip končí u kolen, takže zde rozměr nafoulého spacáku u kotníků zvenku: cca 37


Stejně jsem si přeměřil WP Solitare 500

cca 74
cca 54

kotníky jsem měřil taky zvenku pro porovnání s patizonem: 42cm

Kapuce jsem moc nezkoumal, ale když jsem se zapl do Solitare 500, hned se mi kolem hlavy kapuce tyčila do výše a hned obkopila čelo. To by mi v teplenším počasí pařilo hlavu. Jo na kapuci bych mohl ležet ale ten vnější materiál není tak příjemnej jak ten vnitřní.

Kapuce patizonu byla stahovací, ale moc jsem ji nezkoumal. Taky měla něco jako péřovej váleček na čelo ale nebyl tak naducanej jak u Solitare.

Pocitově byl patizon lehce užší, hlavně u kotníků. To by mi asi úplně nevadilo, ale ten zip končící u kolen mě od koupě patizonu asi odradí.
icebreton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob črc 16, 2016 19:52

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod fps » úte říj 30, 2018 14:45

icebreton píše:Používat spacák budu tak do -2°C.

icebreton píše:Nedovedu si moc dobře představit, že bych v Solitaru 500 spal třeba ve 20°C. To musí bejt peklo.

na takovéto teploty to chce dva péřáky, jaro a podzim cca 500 g 800 cuin, léto cca 300 g 800 cuin

mike píše:Kdyz je moc teplo, pouzijes rozepnuty spacak jako deku, zadny zasadni problem. Pod Kotekou spim i v hotelech, kde tech 20 stupnu je.

tak já tedy mám problém když je +20°C v 500 g 800 cuin, ale i třeba když je +10°C v 900 g 800 cuin, a to i když mám na sobě péřák jako deku, jedna noc se dá ňák přežit, ale i ta je pěkně na nic, se vařím jak prase
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod icebreton » pát lis 2, 2018 12:02

Věřím, že se mép otřeby dají pořešit jedním spacákem. Základ je, aby spacák nebyl zbytečně teplotně předimenzovanej kvůli tomu létu, Když bude kosa, přioblíknu se.

Zatím jsem WP úplně vypustil, V 300 je moc tenkej a V 600 zase moc teplej. Nic mezi nemají a ani neplánují (psal jsem jim).

Podle mě, celkem díra na trhu ty letní až třísezoní spacáky.

Kamarád mi poradil, ať mrknu na značku Prima. No něco nabízejí, ale nic extra za tu cenu.
https://www.prima-spacaky.cz/perovy-spa ... arctic-400
Sice to má V komory, ale 400g husího peří s jen 650cuis. Když se podívám na váhu 1,1kg + kompresní obal 165g, jsem na cca 1,26KG. To je skoro jak ten viking 600, kterej má s obalem 1,32kg a parametrově je mnohem dál. Materiál spacáku používaj docela těžkej pertex přes 50g/m2. No snad se poučej u konkurence a příští řada bude lehčí.

Pak uz asi jedině http://sleepingbags-cumulus.eu/uk/categ ... d=60&vid=6
ale musel bych vzít delší verzi, která je samozřejmě dražsí. Velikost M je do 188 a já mám 190cm.
icebreton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob črc 16, 2016 19:52

Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Michal82 » pát lis 2, 2018 12:16

Pokud pujdes do Cumulus tak si priplať za HP peří - je to fajn pokrok - jeden z mala, který má za mě v outdooru smysl (jinak se vymejsli samé blbosti - můj názor)
Ten příplatek není velkej a až ti bude někde pršet par dni tak to oceníš.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod remy77 » pát lis 2, 2018 17:06

icebreton
Viking 600 je podla teba uz teply, tak vyberies MT 500, ktory tak isto teply???
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky