Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Thermarest vs. ZigZag Slumber

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Thermarest vs. ZigZag Slumber

Příspěvekod Zwiratko » stř črc 11, 2018 7:49

Zdravím.
Mám dotaz ohledně karimatky. Jaký je rozdíl v těchto dvou produktech? Ten rozdíl v ceně je opravdu obrovský, tak to je ta levnější šmejd a thermarest tak dokonalá, nebo se u thermorestu platí spíš jen "za značku"?

https://www.4camping.cz/p/karimatka-the ... e-regular/

vs.

https://www.4camping.cz/p/karimatka-rob ... g-slumber/

Kterou spíše doporučujete?
Zwiratko
nováček
nováček

Re: Thermarest vs. ZigZag Slumber

Příspěvekod mitau » stř črc 11, 2018 9:03

Robens je jen cinska kopie Z-lite, kterou muzes najit i na Aliexpresu (bez loga Robensu), ale cenove se to moc nelisi, tak neni duvod nevzit Robens a necekat na dlouhe doruceni z Ciny. Na druhou stranu na karimatce neni co pokazit a ja si tu Robens koupil, protoze oproti Z-lite je lehci. Tepelny odpor bude u Thermarest urcite vyssi, ale na letni pouziti to neni dulezite. Na Z-lite jsem nikdy nespal, takze ty karimatky neumim porovnat.
mitau
účastník
účastník

Příspěvekod Zwiratko » stř črc 11, 2018 14:08

právě jediný rozdíl tam vidím v materiálu. Co se týče materiálu tak tomu fakt nerozumím.
Ten cenový rozdíl je opravdu značný, takže pokud jste s tou levnější spokojený, tak bych to taky viděl na ni.. (na použití v létě)
děkuji
Zwiratko
nováček
nováček

Příspěvekod booze » stř črc 11, 2018 17:17

Z lite je pohodlnejsi, nez se prolezi.
/viewtopic.php?p=477355#p477355
booze
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod fps » sob črc 14, 2018 16:18

já bych tedy co do životnosti těm čínským napodobeninám Thermarestu vůbec nevěřil, i Thermarest Z Lite nemá moc velkou odolnost, ta čínská napodobenina bude za pár měsíců v háji, já tedy žádný obrovský rozdíl v ceně nevidím, 700 Kč necháte v hospodě za večer ani nemrknete, ale dát o 700 Kč víc za karimatku je obrovský rozdíl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mitau » sob črc 14, 2018 16:50

fps píše:já tedy žádný obrovský rozdíl v ceně nevidím, 700 Kč necháte v hospodě za večer ani nemrknete, ale dát o 700 Kč víc za karimatku je obrovský rozdíl

Tak se na tu cenu podivej relativne, dat za neco trikrat vic uz je slusny rozdil. Navic kdyz ti po nejakem case odejde karimatka za 300, tak te to nemusi tolik mrzet. Ja si treba tu svou koupil s tim, ze ji seriznu zhruba napul (a takovy experiment bych s karimatkou za litr nedelal), ale pak jsem si ji oblibil a na rezani nedoslo.
mitau
účastník
účastník

Zpět na Spacáky a karimatky