Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme 3sezonní spacák

Příspěvekod FrantaKrajta » pon dub 9, 2018 16:08

Asanoth píše:PS: nemohl by někdo smazat tu pomlčku z názvu vlákna? :D

Když jsme u té češtiny, nemohl by někdo smazat tu číslici z názvu vlákna, a napsat to normálně třísezónní :D :D :D ?

Jinak za třísezónní já považuji tak 600g peří (normální plnivosti 650 cuin). Ale je pravda, že v teplém létě nosím jen lehoučkou péřovou čtyřstovku, tak mi ta moje šestistovka vychází vlastně jen na jaro a podzim, i když dá se použít i v části zimy. S vyšší plnivostí se to asi posouvá, to ano.
FrantaKrajta
nováček
nováček

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » pon dub 9, 2018 20:44

Mohl ;-)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Marthe » úte dub 17, 2018 11:19

Ahojte potrebujem poradiť ohľadom spacáku na ľahší trip v lete do Nórska spať budem v stane nemusel by byť prehnane drahý a určiite nie perie . Zatiaľ nad čím roymýšlam je https://www.4camping.sk/p/spacak-boll-bora-sf/....ale keďže nemám žiadne skusenosti s touto značkou alebo celkovo spacákmi ako takými tak neviem či to nebude krok vedľa. :)
Marthe
nováček
nováček

Příspěvekod Michal82 » úte dub 17, 2018 17:57

Proč né peří? To je naopak velmi vhodné.
Michal82
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod Marthe » stř dub 18, 2018 10:52

Čo som pozerala blogy o nórsku v lete tak že je tam dosť mokro a prší a prší v jednom kuse a keď neprší tak bude:) takze perie radšej nie lebo nechcem sa spoliehať na to že to budem držať v suchu keď sa budem presúvať z miesta na miesto. Takze preto syntetika.
Marthe
nováček
nováček

Příspěvekod Michal82 » stř dub 18, 2018 13:16

Já sem velmi často ve Skotsku, kde prší a prší a když neprší tak víš, že pršet bude :D

Norsko v létě není tak vlhké.

Používám péřák u kterého vlhkost nemusíš řešit. Je tu o tom vlákno - hydrophobicky upravené peří.
Michal82
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mitau » stř dub 18, 2018 13:31

Dotaz je na levny spcak, takze hydrofobicke peri asi ne. Ze syntetickych spacaku je Boll dobra volba.
mitau
účastník
účastník

Příspěvekod Marthe » stř dub 18, 2018 20:17

Hydrophobne upravené perie zatiaľ takúto výbavu nepotrebujem .... a vďaka tak idem do Boll
Marthe
nováček
nováček

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mmmmichal » pát dub 20, 2018 7:37

mitau píše:@mmmichal: Ze syntetickych spacaku mam dobrou zkusenost s Boll Magma. Jedina jeho nevyhoda je, ze jde trochu hure rozepinat, ale zas ma pod zipem poradnou legu, takze zipem neprofukuje. Jinak si nemuzu na nic ztezovat.

ten zip, co jsem četl, je prý vážně blbě udělaný. jinak prý další problém, že je snad hodně úzký. zkusím to někde omrknout. ale jinak se mi líbí jeho zpracování.
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
mmmmichal
účastník
účastník

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky