Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 12, 2017 11:11

ale treba kolem ty 0 kdyz navic fouka je mi lito neuzit "zbytecnou" kapuci. jakoze bych se do ni rada zachumlala bez toho aby mi utikal polstar - tzn jak tesit spis ten polstar lip
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod booze » čtv říj 12, 2017 11:47

Kdyz mi je zima na tvar, tak zalezu do spacaku, zatahnu kapuci a povolim limec.
Jinak si stahnu kapuci dam si buff a pod hlavu pws nebo perovku
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod GreyMouse » čtv říj 12, 2017 11:57

Mně ta vnitřní látka spacáku nijak nevadí. Jako polštář používám většinou prošívanou zateplenou bundu (mám ji na to, na co jiní mají péřovku) v sáčku a ten je z na omak podobnýho materiálu jako spacák. I s tímhle polštářem jde kapuce dost stáhnout kolem hlavy. Pokud je větší zima a kapuci potřebuju uzavřít víc, mám bundu většinou na sobě a pod hlavu si dám něco menšího - třeba triko zabalený ve větrovce přímo do spacáku nebo složený kalhoty pod spacák. Teď, co mám nafukovačku, tak mě ani nebudí, když se mi "polštář" během noci odstěhuje, spí se na ní dobře i bez něj :)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 12, 2017 12:50

booze a neklouzes hlavou v spaxaku z ty pws dolu?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » čtv říj 12, 2017 18:53

tak to já mám od cca +3°C vždy nasazenou kapuci spacáků, že mi kouká jen obličej, a ten pak zakrývám podle toho jak moc je velký mráz, že mi pak koukají jen oči, nejdříve mám jen slabý tunel, pak mám PSW kuklu, a pak na PSW kuklu ještě nasadím Polartec Classic 200 tunel
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » čtv říj 12, 2017 18:59

Mawenzi píše:protoze mi vadi ta hnusna latka ve spacaku

Zkus si napsat seznam veci, ktere ti nevadi, rekl bych, ze bude velmi kratky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 12, 2017 19:20

mike :mrgreen:
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Dzunk » úte lis 14, 2017 23:50

Hoj, vybírám spacák (jak jinak), vlákno jsem pročetl, ale stejně se nemohu úplně rozhodnout, jaký spacák vzít. Mám vybrané kandidáty, co mají v podstatě stejné parametry, jen jiná značka, ale mně jde hlavně o váhu, teplo a kvalitu zpracování. Mám nyní dva spacáky, syntetiku ultraletní a syntetiku zimní, která už odešla a je z ní spíš letní, v nejlepším podzimní syntetika. Zkrátka jsem ho vyřadil, protože na teploty nad 5 stupňů mám ten letňák. Další aspekt výběru je, že mám už xlet trable s páteří, takže nemůžu nosit na zádech moc velký břemena a snažim se hodně šetřit gramíky. Spím na břiše nebo na zádech, když mám dost věcí pod hlavu tak na boku. Ideálně bych teda chtěl nějaký spacák kolem kila, což automaticky vylučuje syntetiku a aby měl limit ideálně kolem -10-15 (snažím se spát do 2km, resp nejvýš jsem zatím spal asi 1700). Jo a bohužel musím vyřadit všechny takový ty ultramumie spacáky, protože v tom nejsem schopnej spát, tj. koteku jsem např vyřadil, ikdyž vím, že jinak je to výbornej spacák. Mám poměrně rychlej metabolismus, měřím 183 a vážím 76Kg.

Kandidáti tedy jsou:

Sir Joseph Rimo II 850 (verzi delší či kratší na moji výšku?, váha delší verze 1460)
Panyam 600 - váha 1kg
Criterion Traveller 500 - váha 1kg
Cumulus panyam 600

Nejvíc jsem pro ten criterion, kilo váhy se mi víc než líbí a na jedněch stránkách uvádí, že univerzita z leedsu ho otestovala až na -12, což i kdyby to mělo být těch -7, tak asi radši vždy ušetřím váhu. No a jelikož šetřím gramy( a nemám 15k na stan), tak spím většinou jen na karimatce a bivak nemám (což se mi párkrát úplně nevyplatilo). Měl jsem ale vždy syntetiku, proto mě taky zajímá, zda někdo používáte ten criterion celoročně, jak dobre/špatně vysychá, případně je lepší k němu pořídit nějaký ten levný bivak nebo se v něm jen zapaří a zasmrádne? Předem děkuju za každou reakci, Dzunk

EDIT: nejvíc ze všech se mi líbí criterion quantum 350, ale do něho se podle toho co píší na nalehko.cz nevejdu, ale ta váha je extra lákává, kdyby jste někdo znal něco lehčího než to co jsem vybral s podobnými parametry, to bych ocenil asi nejvíce
Dzunk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 14, 2017 22:26

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aldo » stř lis 15, 2017 8:35

Možbá TENTO
zzzz
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod apuka » stř lis 15, 2017 8:44

Dzunk píše:je lepší k němu pořídit nějaký ten levný bivak nebo se v něm jen zapaří a zasmrádne?
Nejsem ten pravy, kdo by to mel hodnotit podle vlastnich zkusenosti, ale ne tak davno jsem zjistoval, co za bivakovaci pytle daji sehnat a mohu Ti docela bezpecne rict, ze ty levne budou na regulerni spani jen mirne lepsi nez kdyz si koupis igelitovy pytel a zalezes do nej. Tj. vlhkost ven nepusti a spacak se opravdu "zapari a zasmradne", plus casem splesnivi a perovy bez hydrofobizace peri taky nekde uprostred noci muze prestat hrat (zvlhne).
Ale taky zavisi, co je pro Tebe "levne".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod aksam » stř lis 15, 2017 9:47

Místo stanu bych se podíval po tarpu, bude to univerzálnější a pohodlnější řešení než bivakovací pytel, kdyby si chtěl tip na levný bivisak, tak si ho doma udělej z tyveku softstructure a jednotlivé díly slep oboustrannou páskou od 3M.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod remy77 » stř lis 15, 2017 10:17

Dzunk:
350 g peria 870 cuin nebude ani na tych -7. realne by som to videl na tych -3 ako to je v popise na nalehko.

Z tych 4 spacakov, co si vybral, by som vzal ten 5, co dal Aldo :)

Pod sirakom s perim to budes mat zle. Bud tarp, ako radi aksam, alebo potom uz stan. A nepotrebujes 15 k. Napr. Wild Country Coshee 1 ma 1,3 kg a cena 3.500. Jedine zeby si chcel nieco okolo 0,6 kg, to je tak na 3-nasobok
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » stř lis 15, 2017 19:44

aksam píše:Místo stanu bych se podíval po tarpu, bude to univerzálnější a pohodlnější řešení než bivakovací pytel

Co je na tarpu univerzalnejsiho? Zdarak (bivak je obvykle z plechu ;-)) je lehci, muzes v nem lezet skoro vsude, nemusis ho k nicemu privazovat, nepotrebujes hulku...

remy77 píše:Z tych 4 spacakov, co si vybral, by som vzal ten 5, co dal Aldo :)

Taky se mi libi, ale vidim spravne, ze nema zateplovaci limec? Showstopper :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aldo » stř lis 15, 2017 19:47

mike píše: ... ale vidim spravne, ze nema zateplovaci limec? Showstopper :?

nemá , je to UL
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » stř lis 15, 2017 19:48

Skoda. Moje Koteka je taky UL a limec ma. Bez nej si spani pod nulou nedovedu moc predstavit, obcas ho pouzivam i na bivakach, kdyz je kosa. Teplotni komfort zveda vyrazne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aldo » stř lis 15, 2017 19:51

Hmm já bych se asi zbláznil kdybych měl v noci něco utažené kolem krku a ruce vevnitř jak v pytli. Brrr.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » stř lis 15, 2017 19:53

Vzdyt v pytli jsi :twisted: Nerikam, ze jsem z toho nadseny, ale pod nejakych 5 stupnu uz je mi na ruce venku kosa. To bych musel mit perovku a rukavice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Podzemnik » čtv lis 16, 2017 12:06

Dzunk píše:EDIT: nejvíc ze všech se mi líbí criterion quantum 350, ale do něho se podle toho co píší na nalehko.cz nevejdu, ale ta váha je extra lákává, kdyby jste někdo znal něco lehčího než to co jsem vybral s podobnými parametry, to bych ocenil asi nejvíce


Criterion dělá ještě řadu Prime, která má stejné tepelné vlastnosti jako Traveller, jen je trochu lehčí... Viz http://www.criterion-sleepingbags.co.uk ... tRange.htm Já ho mám, ale první test bude až za měsíc na cca 10 denní trek
Podzemnik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 5, 2012 12:51
Bydliště: Různě

Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Michal82 » pát lis 17, 2017 8:05

Límec používám často je to fajn a pokud je dobře navržen tak ve spaní nijak neomezuje. Naopak netáhne potom na ramena a krasne to drží teplicko u těla. Spacak bez limce bych určitě nekoupil, stejně tak klopa na zip je fajn věc.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Quido » pon lis 20, 2017 21:58

Aldo píše:Hmm já bych se asi zbláznil kdybych měl v noci něco utažené kolem krku a ruce vevnitř jak v pytli. Brrr.


a jak teda spis ve spacaku?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Dzunk » pon lis 20, 2017 22:03

criterion prime se mi líbí, jen nechápu, jak může tak málo peří tolik hřát. nemáte někdo náhodou zkušenost s pozáručním servisem criterion spacáků, popř nevíte jak se řeší čištění spacáku?
Dzunk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 14, 2017 22:26

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aldo » pon lis 20, 2017 22:14

Quido píše:a jak teda spis ve spacaku?

Jde o utažený límec kolem krku.
Jinak ve spacáku spím normálně, zachumlaný nebo odkrytý podle potřeby. jde jen o ten límec.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod korgan » ned pro 17, 2017 22:20

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem - hledám levný(cena/výkon) a hlavně lehký spacák pro mě a pro přítelkyni. Je to na delší cestu po světě. Budeme chodit treky s baťohem a předpokládám, že minimální teplota by měla být okolo 0 stupňů(vždy budeme spát u někoho).

Aktuálně se rozmýšlím mezi těmito spacáky
Husky Drape - výhoda je 650cuin, nevýhoda je pro mě váha(1.25) a délka (moc dlouhé měřím 175)
Polar 600 - nevýhoda váha(1.25)
Warmpeace spací pytel Viking 600 - výhoda je nížká váha a nevýhoda asi kachní peří

Osobně chci vzít Warmpeace Viking 600((pro přítelkyní 900) jelikož jsou lehké a chtěl bych si tuto volbu zde potvrdit :) Od koupě mě nyní odradilo info, že kachní peří je údajně horší a má výdrž jen 5 let.

Díky
korgan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 17, 2017 21:49

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aldo » ned pro 17, 2017 22:25

korgan píše:Husky Drape - výhoda je 650cuin, nevýhoda je pro mě váha(1.25) a délka (moc dlouhé měřím 175)
Díky


Jaká je výhoda 650 CUIN peří ??? Nechápu. peří na spodní hranici použitelnosti nemůže přece být výhoda ?? :(( :((
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod slezacekm » pon pro 18, 2017 7:07

vyhoda 650 asi oproti tem dvoum dalsim kandidatum.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aldo » pon pro 18, 2017 7:28

Ja chapu, ze se otaci kazda koruna, ale jet na cestu svetem a brat si spacak nad kilo jen proto abych mohl spat do 0 st. je celkem masochismus.

Odesláno z mého Lenovo P1ma40 pomocí Tapatalk
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mitau » pon pro 18, 2017 9:58

Kvuli vaze Warmpeace Viking. S tou vyhodou v podobe malicko lepsiho peri to ber tak, ze abys s 600cuinovym perim dosahl stejne vyhrevnosti, musel bys treba pridat 50g peri (nepocital jsem, je to tu jen pro priklad) a i pak ten Warmpeace vyjde v pomeru vaha/vyhrevnost lepe.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod korgan » pon pro 18, 2017 10:26

Puvodne jsem hledal spacaky do kila, ale tam byl jen Husky Dinis nebo Ferrino LIGHTEC 800 a ty maji o dost mene peri a Ferrino i cuin....

Nechce se mi uplne davat 8k za SJ Koteka II 500. Muj cenovy limit je okolo 5K, proto ta volba Vikinga za 4k.
korgan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 17, 2017 21:49

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aldo » pon pro 18, 2017 10:41

Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mitau » pon pro 18, 2017 10:55

Kachni peri u Warmpeace se tu uz nekolikrat diskutovalo a mam pocit, ze nikdy nikdo neprisel s nejakym dukazem, ze to peri ma horsi trvanlivost. Kdyztak verim, ze me tu nekdo (Aldo?) opravi.

Jeste mi prijde, ze planovat 900g peri pro pritelkyni je trochu moc (ale kazdy to ma s pozadavky na teplost spacaku samozrejme jine). Kam konkretne planujete jet? Na prespavani v budove, kde je 0 by 600g melo stacit. Mnohem univerzalnejsi je se do spacaku oblict nez brat teplejsi spacak, zvlast pokud 0 stupnu nebude celou dobu vyletu po svete, ale jen po kratsi dobu.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky