Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » úte srp 30, 2016 12:24

tak já to mám obráceně, čím jsem starší, tím mám raději větší zimu, a třeba léto už úplně nesnáším
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod remy77 » úte srp 30, 2016 18:46

Guly píše:Tak ja radšej radím vyvaliť prachy za zimný spacák! Nejde o discomfort ale o zdravie a možno aj život.
Možno rozdielne chápeme, čo je to v zime!
Už si spal v letnom spacáku v zime?


Presne ako pisal slezacekm. Myslel som dat ich dokopy. Ja som povodne rozmyslal k Vikingovi 600 Malachowski ultralight 300 ll, lebo je strihovo uzsi a vosiel by dnu, len ja nepatrím k tym tensim...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod budo » stř srp 31, 2016 13:32

fps ty bydlíš v Praze, ale PP na horách. Ten tam v srpnu zapadne a v půlce července na chvíli roztaje :mrgreen:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Touareg » pát zář 16, 2016 11:04

Ahoj,

uz to tu parkrat padlo, ale uplynulo od ty doby hodne vody a moc zkusenosti se tu neobjevilo. Ma od ty doby nekdo dalsi zkusenost se spacaky Boll, kontkretne Quark? Uvazuju nad tim jako nad alternativou pro partnerku misto Prima Trek XP, ktery uz dneska vicemene nejdou sehnat a novej model je skoro o polovinu drazsi (Ty dostupnosti Treku na netu nejsou realny, zkousel jsem do par obchodu volat). Pripadne pokud vas z hlavy napada jina alternativa na brzky jaro a pozdni podzim (tepoloty kolem nuly, pripadne pod) za cenu maximalne lehce presahujici 3 tisice, budu rad za tipy.

Diky
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod malejjarda » ned zář 18, 2016 9:14

Pouvažoval bych, jestli nepřidat tisícovku a nekoupit od Primy péřák.
Hlavně snížení objemu, ale i váhy je docela významné.
(Prima Trek mám.)
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Touareg » ned zář 18, 2016 19:41

No, trefils to. Původní plán koupit něco kolem tří tisíc se postupně vyvíjel a zatim se vyvinul na péřak ideálně ve slevě, jinak kolem 5, max k 6 tisícům. Řekl jsem si, že když už za ten spacák dát něco ke třem tisícům, tak asi radši koupim něco, z čeho za dva tři roky nebude letní deka, to už doma máme. No a protože já potřebuju taky novej spacák na podobný účely, tak se prohnu dvakrát. Jeden na postavu 170cm, druhej 193cm.

Takže momentálně pokukuju po Rakoncajovi Rimo 600 (přičemž mi vrtá hlavou 850, která ale stojí +/- šestku v obou verzích a to už se vážně dostávám někam úplně jinam, než co jsem plánoval a co by můj rozpočet chtěl akceptovat), Vikingovi 900 (ještě líp, 5800,-/6500,-) a naposled jsem narazil na Marmot Sawtooth v mý velikosti za něco přes 5, ale radši bych něco tuzemskýho. Nicméně zatim to nehoří, tak asi zkusim vyčkávat na nějakou pěknou slevu a když se do měsíce nic neobjeví, rozhodnu se podle tučnosti naší svatební výslušky \:D/ :-.. .

No, není nad nakupování outdoor vybavení. :shock:
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod ajdam » pon zář 19, 2016 21:09

Já jsem teď koupil Prima Arctic 600. Tuto sezónu jsem v něm byl 14 dní na táboře (minimální teploty okolo 5-7 stupňů, naše podsadové stany dost profukujou a nikdy si to tam nevyhřeješ), týden ve Skotsku a 14 dní na Ťan Šanu (nejvýš jsem v tam přespával ve 3500 m, venku mrzlo, ale vevnitř stanu jsme si to poměrně příjemně vyhřáli :-) ). Zatím mi v něm zima nebyla. Uvidíme až pojedu někam na podzim...

Parťák si na ŤŠ pořídil jakéhosi Sira Josepha, taky s 600g husího peří (akorát mělo cuin jen 600) a stěžoval si, že se v tom hrozně potí- spacák mu připadal neprodyšný... (EDIT asi to byl SJ RIMO 600)
Uživatelský avatar
ajdam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob pro 26, 2015 21:18

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Thomino1 » pon zář 26, 2016 13:54

Pokud je to OT, tak budiž smazáno, nicméně zrovna nabízím alternativu od Mountan Hardwear. Koho to zajímá, nechť mrkne: viewtopic.php?f=10&t=20270&p=461891#p461891
Thomino1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř zář 21, 2016 12:29

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Spide » úte zář 27, 2016 13:59

Tak za sebe můžu doporučit Primu Polar 600. Vyzkoušeno 15 dní na Islandu a paráda, pár nocí pod nulou a ve spacáku bylo příjemně teplo, takže myslím že za ty peníze super třísezóňák :)
Spide
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 14, 2014 21:22

perie vs dutherm do mojich podmienok..

Příspěvekod pby » stř říj 12, 2016 7:36

Zdravím, chcem sa opátať skúsených ľudí, čo by ste poradili do týchto podmienok ako výplň spacáku?
-nechodíme do stanov, ale na zálesácky štýl - vojenská celta na spodok, karimatka, spacak a z voj. celty zase Ačko ako prístrešok
-sem tam sa stane že troška spacák navlhne (do teraz nejaký lacný ktorý mám už 15r :finga: ) proste ten pristrešok nieje uzavretý ako stan..
-chodím celoročne leto-zima čiže aj do snehu a mrazu -- chcem 3-sezonný spacak len neviem aké vlákno - perový by som chcel ale neviem či to vlhko (sem-tam) nebude vadiť, perie by malo mať oveľa dlhšie svoje vlastnosti zachovane ako umele vlakno, a zase u DT je životnosť kratšia ako u peria a väčší objem v zabalenom stave..
-uvažujem aj nad variantov: perie + žďarák a to by nejaký dážď a sneh nepustilo na perie..

ak DT tak condor VI E DT
ak perie tak warmpeacer Viking 600-900
Diky za pomoc
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: perie vs dutherm do mojich podmienok..

Příspěvekod booze » stř říj 12, 2016 8:21

peri s hydrofobni upravou nebo perak s membranou. Hledej tady http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=5&t=19677
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: perie vs dutherm do mojich podmienok..

Příspěvekod fps » stř říj 12, 2016 8:44

- nejlepší by byl spacák péřový s hydrofobní úpravou a s membránou, ale takový péřák jsem ještě mám zato neviděl, asi by na to stačil i Sir Joseph Looping 500, takový péřáky jsou ale dražší než spacáky od Condor nebo Warmpeacer, ale zato jsou kvalitou někde jinde
- místo Condor bych spíš koupil Prima Climashield, a místo Warmpeacer bych spíš koupil Prima peří
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: perie vs dutherm do mojich podmienok..

Příspěvekod pby » stř říj 12, 2016 10:16

a co tym padom na funkcnost spacaku (na take byvakovanie) PRIMA MAKALU 200 ? ? Necham si poradit a presedlam na PRIMA (vyzera byt lepsi po tec. stranke) len dufam ze ten cilimashield bude naozaj dobry (dlah zivotnost), lebo duotherm u condora, ma vraj dlhu zivotnost
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: perie vs dutherm do mojich podmienok..

Příspěvekod remy77 » stř říj 12, 2016 17:53

Pby:
Cumulus ma v ponuke vybrat si hydrofobne perie a membranu Pertex Edurance. Len trochu priplatis.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: perie vs dutherm do mojich podmienok..

Příspěvekod fps » stř říj 12, 2016 18:55

pby píše:dlah zivotnost

s tímto u umělé náplně moc nepočítej, jestli chceš dlouhou životnost při cca stejným teplotním komfortu, tak to chce peří
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: perie vs dutherm do mojich podmienok..

Příspěvekod mike » stř říj 12, 2016 19:09

pby píše:chcem 3-sezonný spacak len neviem aké vlákno

Tohle vlakno :P Nezakladej zbytecna temata. Zvlast kdyz uz existuje vlakno primo na tvuj dotaz. Slouceno.

A jak pise fps, zadne umele vlakno nema zivostnost jako peri.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod pby » čtv říj 13, 2016 13:11

OK sorry..
-no ja viem ze perie, ak chcem vydrz bez znemy vlastnosti, ale ja sa vlkemu pocasiu nevyhnem, - nepouzivane stany iba byvakovacie celty, aj zmokneme, aj padne rosa atď. A k periu s hydrof.- vraj nema dlhu zivotnost cize potom je to narovnako ako umele vlakno..
Uvarzujem teda uz len o dutom vlakne a to bud DuoTherm a Condor VI E DT alebo PRIMA Makalu s climashield - hadam to nejake 4-5 r vydrzi a ptom sa kupi novy
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » čtv říj 13, 2016 18:34

S hydrofobnim perim zatim neni moc zkusenosti. Asi ma mensi zivotnost, nez peri bez upravy, ale to neznamena, ze je na tom stejne spatne, jako umelina.

pby píše:Uvarzujem teda uz len o dutom vlakne ... hadam to nejake 4-5 r vydrzi a ptom sa kupi novy

Zalezi na pouzivani, ale i pri mirnem je to nejspis prehnany optimismus. Kdyz si trochu poctes tady na foru, tak nejspis zjistis, ze nikdo z tech, co presli na peri, by se k umeline uz nevratil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » čtv říj 13, 2016 18:43

já se špatnému počasí taky nevyhýbám, do přírody na těžko jezdím za každého počasí, jezdím celoročně, v létě používám péřák bez membrány Sir Joseph Koteka 290, jaro a podzim používám péřák s membránou Sir Joseph Looping 500, v zimě používám péřák s membránou Sir Joseph Looping 900, ale spím tedy ve stanu, a žádný problém i když prší několik dní po sobě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod pby » pát říj 14, 2016 10:14

Tak Sir Joseph Looping - si skutocne nemozem dovolit :( ale je to parada spacak, dovoli spat bez stanu na snehu to je to co hladam.. Takze neviem.
Rozmyslam aj nad PRIMA Arctitc 800 - kedze moj rozpocet je max okolo 200e
-prima pouziva nejaky povrchovy material ktory je vode a vetru odolony - nebude to ziadna "šupa" ale hadam ako-tak fungovat musi.. Dalej by som si zohnal ždarak proti extremnemu dazdu snehu atd. a tak hadam splni funkciu aj ucel - co poviete ?? Ono keby ze stanujem tak s perovym spacakom pohoda ale take byvakovanie je o inom (zatial mi vacsina ludi povedala ze perie do byvaku bez ochrany v zime na viac dni - smrt [-(
-je to asi jednoducha matematika: ak chcem perie do zimy s dobrim comfotom s membranou je to premna drahe, cize jedine ze perie bez ochrany + zdarak alebo umelina
ps: hladam 3-sezonny spacak ale nie jar-leto-jesen, skor jesen-zima-jar (cize viac teply a na leto mam stary)
Ak nie perie tak potom Prima Lhotse (trocha viac rezervy do chladu, kedze umele vlakno po case slabne) alebo Condor VI E DT :((
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod slezacekm » pát říj 14, 2016 10:41

myslím si, že ani umělotina není úplně vhodná na delší spaní bez ochrany. Navlhne to tak jako tak. Asi by pro delší pobyt chtělo stejně použít nějakou ochranu (žďárák...)
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod remy77 » pát říj 14, 2016 11:58

pby:
ak uz chces usetrit, tak skor tu Primu Arctic (Pertex Quantum ma DWR upravu, to je tak max. na rosu.) a k tomu si urob bivakovacie vrece z Tyveku http://www.dachmat.sk/katalog/product/2 ... Housewrap/
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod booze » pát říj 14, 2016 12:53

Ted jsem spal tyden jen pod tarpem v peraku. Kazdy den prselo a spacak je OK. :wink:
Pokud chces nejakou odolnou umelotinu, tak se podivej na Carinthia spacaky. Maji veci pro vojaky a myslivce.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod pby » pát říj 14, 2016 13:18

no asi si zaobstaram nejaky stan pre 1 osobu ( http://bushcraftportal.cz/wp-content/up ... G_9144.jpg ) a bude to.. no a kludne mozem ist do peria, asi aj lespie ako vlacit 2x celtu CSLA
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod booze » pát říj 14, 2016 13:27

To neni stan, ale bivak. Jednou jsem v podobne hruze spal v desti. Rano bylo uvnitr vic mokro nez venku. Ja bych to nebral, velke, neskladne, tezke, nevetra.
Pokud ti bude prset tri dny vkuse, tak perak bude mit asi v tom bivaku problem.
Nekde jsem popisoval muj problem, kdy jsem mel uplne mokry perak padal snih s destem. A rosny bod byl nekde pod tarpem na spacaku. :x
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod remy77 » pát říj 14, 2016 15:39

pri tej istej vahe aj cene mas napr.
http://outdoor.online-sport.cz/stany/tu ... hee-micro/
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod pby » pát říj 14, 2016 19:13

no ja som ten "stan" dal iba ako priklad, nemal som ho vybrati ale diky za typ lebo budem hladat nieco dobre aj v tom smere :partyman:
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Paleccc » pát říj 14, 2016 19:56

Ahojte, planujem kupit spacak na 3 sezony. Doteraz som vzdy pouzival spacak z duteho vlakna, ktory uz ale velmi nehreje a ma hrozne velky objem aj po zbaleni... Okrem toho je dost tazky. Preto pozeram hlavne perove spacaky. Hlavne kriteria vyberu su:

- perie
- maly objem po zbaleni
- nizka vaha
- aby sa v nom dalo relativne pohodlne prespat od cca +10 do -10 stupnov
- cena do 250 €

Zatial sa mi najviac pozdava CRITERION Traveller 500. Nasiel som nan tuto recenziu: http://www.nalehko.com/MTraveller500_eshop

Chcem sa opytat ci s nim mate nejake skusenosti, resp. ci nasiel niekto na tomto spacaku nejake vacsie negativa?

Popripade ci mi viete poradit nejaku podobnu alternativu (najlepsie z vlastnej skusenosti)...???
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod scinkk » sob říj 15, 2016 9:50

Traveller ma tusim Budo. Ja mam quantum 350. Neni co bych spacaku vytkl.
-10 bude s timto spacakem uz hadam problem, jedine se uz hodne oblect ale mozna i tak. Rekl bych lehce obleceny, bude komfort cca 0. Ostatne spacak do -10 se, aspon u nas, nebre jako trisezoni. Samozrejme je to individualni. +10 s rozepnutym asi jo.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » sob říj 15, 2016 11:17

booze píše:Carinthia spacaky

koukl jsem na ně, a udávané komfortní teploty jsou úplně mimo, třeba u spacáků Survival Down 1000 g 600 cuin a Explorer Down 1000 g 600 cuin udávají nesmyslných -30°C, reál by měl byt cca -7°C, a nebo spacák Defence 4 s umělou náplní G-Loft 1000 g má komfortní teplotu -15°C, což je větší komfortní teplota než má 1000 g 600 cuin peří který má komfortní teploty cca 7°C, a ceny péřáku jsou taky mimo, nejvíc Carinthia D1200x který stojí neuvěřitelných 32 990 Kč, třeba Sir Joseph Looping 1200 stojí cca 14 000 Kč, a to má ještě membránu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky