koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod grco » úte kvě 31, 2016 22:08

@remy: nie, tie komory su kruhy okolo teba, takze nemozes presuvat od hlavy k noham, ale z predku na zadok :)

Obrázek
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř čer 1, 2016 1:28

grco píše:Taka otazka, "sme" si tu vsetci isty, ze ten EN test ovplyvni kolko % peria je hore a kolko dole?

Pokusil jsem se najit odpoved, stejne mne zajimalo, jak se to presne meri. Castecny prehled cesky je tady u Primy, ale zajimavejsi je tahle studie, kde testovali, jak vysledky mereni ovlivni zmena ruznych veci. Zajimave je to hlavne proto, ze je tam mezi reci popsano, jak se konkretne testuje.

Kdyz to shrnu, testuje se tak, ze se do spacaku na standardni podlozce polozi na zada (!) vyhrivana figurina, standardne oblecena a figurina udrzuje na povrchu standardni teplotu (34 C). Rozdil mezi teplotou ve spacaku a vnejsi teplotou musi byt minimalne 15 stupnu, ze studie plyne, ze pro teplejsi spacaky musi byt chladneji, jinak se nic rozumneho nezmeri. Meri se totiz elektricky vykon dodavany do figuriny, ktery odpovida teplotnimu odporu spacaku (a u tepleho spacaku a vysoke vnejsi teploty by byl tak maly, ze vysledky by byly nepresne). Vystupem tedy neni ani jedna z uvadenych teplot, ale jedno cislo, ze ktereho se vysledne hodnoty spocitaji (tohle nemam overene, jak se presne dela, co kdybyste to nekdo dohledali?).

Odpoved na tvou otazku je tam ale skoro primo, testovali totiz vliv vahy figuriny, a tudiz stlaceni izolace pod ni, na vysledky:
4.2.2. Manikin weight
Figure6 shows the effect of manikin weight on sleeping bag insulation. Although a clear reduction in insulation was observed locally (back), the total effect stayed slightly above 2% and was thus considered insignificant

Volne cesky: ackoliv zmenseni tloustky izolace bylo lokalne zretelne (na zadech), celkovy efekt byl okolo 2% a tudiz vyhodnocen jako nevyznamny. Z cehoz mi plyne, ze izolace na zadech nema na vysledky skoro zadny vliv a tudiz ani mensi plneni ve spodni casti. Vliv ma ale plneni horni casti, takze plneni 60:40 vylepsi vysledky.

V te studii je zajimava jeste jedna vec. Vliv casu od rozbaleni spacaku na vysledky. Je pomerne velky, coz by mohlo vysvetlovat rozpor mezi cisly uvadenymi Primou a vseobecnymi zkusenostmi majitelu jejich spacaku. Pan z Primy, ktereho tyto zkusenosti tak rozcilily, totiz popsal, jak spacak na test pripravuje. Nekde to tady je, nechce se mi hledat, ale spacak je novy, nikdy nesbaleny, pred testem ho vozi v aute a natrasa... takze vysledky mohou byt o dost lepsi, nez u spacaku bezne pouzivaneho a vytazeneho z batohu. Jestli maji byt vysledky realisticke, doporucuji autori studie, aby se spacak pred testem na hodinu az dve sbalil, pak rozbalil, chvili nacechral a hned testoval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř čer 1, 2016 1:35

remy77 píše:Uz cca. 2 roky sledujem polske outdoor fora ... a niekedy su aj prispevky tykajuce sa nerovnomerneho plnenia. Problem to vsak aspon u nich nie je, lebo Cumulus im na poziadanie doplni perie aj dolu.

Z toho mi ale plyne, ze to problem je ;-) Jinak by se nemusel resit doplnenim.

Dokazes odhadnout, jake asi procento lidi doplnit peri potrebuje? Delaji to az nekdy pozdeji, protoze jim to vadi, nebo predem, protoze si mysli, ze by jim to vadit mohlo?

remy77 píše:Cize az tak dramaticky by som to nevidel. Jednoducho komu to vadi a napriek tomu chce Cumulus, da si to dolu dosypat...

To uz tady padlo. Musela by se zmenit i konstrukce spacaku. Kdyz jsou spodni komory delane na mensi objem peri, tak dosypani az tak moc pomoct nemusi, protoze se pak nema kam nafouknout. Ten rozdil je celkem velky, 50% objemu navic. Nebo se snad s volnym mistem k dosypani pocita dopredu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » stř čer 1, 2016 8:11

mike:
Problem to nie je, len vec vkusu, pretoze u nich to je s plnenim 60:40 vseobecne zname a riesia to asi tak, ze ak spis na boku a tocis sa v spacaku, plnenie neriesis, ak sa tocis so spacakom, das dosypat spodok.

Statisticky forum nema vypovednu hodnotu, lebo nie je zname mnozstvo spokojnych uzivatelov (Poliakov je skoro 40 mega). A ak si len pozrieme u nas vlakno o TaR neo air, podla statistiky negativnych a pozitivnych prispevkov a ankety, na tom neo air nie je ruzovo :)

Co sa tyka konstrukcie, tak podla toho co som zatial nasiel, by mal byt pomer objemu komor 50:50. Preto dosypanie nerobi problem.

K tomu by sa ale fundovane mohol vyjadrit Aldo.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod oodoow » stř čer 1, 2016 8:25

remy77 píše:ze ak spis na boku a tocis sa v spacaku, plnenie neriesis

Jenže to potom máš kapuci v obličeji, ne? Možnost je nepoužívat kapuci, jenže to pak si můžu rovnou koupit spacák bez kapuce a ušetřím víc váhy než tímhle poměrem 60:40. Případně nemusím používat kapuci, pokud je teplo, ale to mi zas nevadí, že mám někde jenom 40.
Mně z toho vychází, že cumulus je prostě bez kompromisů použitelný jen pro lidi, co spí na zádech, celkem by mě zajímalo kolik % to je. Ostatní by si měli pořídit spacák s normálním plněním.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3098
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » stř čer 1, 2016 8:30

Aldo píše:Po 10 ti dnech peří ve spacáku už mírné chuchvalce namrzlého peří

tak tomu se ani nedivím když byla jenom "snaha spát s obličejem ven ze spacáku", do péřáku se zásadně nesmí dýchat, lézt do něj zpocený, nebo do něj lézt byť jen v navlhlém oblečení
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 1, 2016 8:33

ja teda spim zasadne naboku a kapucu utahuju ale ne uplne fest, takze pravda, ja tu kapucu primarne ani k ni cemu nepotrebuju, ale kdyz ju ty spacaky vetsinou maji (a nemaj jen treba kousek latky "pocitove" ale taky je kapuce plnena) tak co uz s tim...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » stř čer 1, 2016 8:46

remy77 píše:Co sa tyka konstrukcie, tak podla toho co som zatial nasiel, by mal byt pomer objemu komor 50:50. Preto dosypanie nerobi problem.
K tomu by sa ale fundovane mohol vyjadrit Aldo.


Každý spacák, snad kromě nějakých speciálek je schopen pojnout o cca 100g peří více než na jaké množství je ušitý.
Běžně nechávám 300g spacák doplnit o 100g peří. Tohle problém není. "Za peníze v Praze dům."
Takže přesypat 10-20% peří z hora dolů není vůbec žádný technický problém.

Nicméně si myslím, že se tady bavíme o HOVNĚ. #-o
Rozebíráte takové podrobnosti, které 99% lidi vůbec neřeší a v reále ani nezaregistruje. Sorry ale jste trochu postižení :)

Pro příklad: Já jsem vymyslel svého času lano, které má při dané tloušťce menší hmotnost na metr. Je lepší tahat trochu tlustší lano ale stejně lehké jako to tenčí. nemám rád tkaničky. Taky jsem musel při dané hustotě PA materiálu něco, jak říká MIKE ojebat. Je to ale vývoj a možná cesta do budoucna, kdo ví.

Líbí se mi ale ta zarputilá snaha poslat novou vizi do kytek už jen tím, že "mi se to nelíbí a já si myslím ....."
To je maras. :rolleyes:
Mi se to naopak hodně líbí. Zvýšit nahoře množství materiálu bo dole je to stejně nahovno.


Naštěstí to, jestli nová myšlenka projde určuje trh a ne názory pár jedinců na nějakých fórech.
80% mých zákazníků jsou celkem finančně saturování lidé, kteří nemají čas na diskuse po fórecha mohli by si koupit osvědčené značky a stejně koupí u mě. Nakonec přijedou z Pamíru, Patagónie, Ruska a já nevím odkud a pošlou mejla s díky a koupí ještě jeden letní.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod oodoow » stř čer 1, 2016 8:51

Tak jasně, že spacák pojme víc peří, však peří je perfektně stlačitelné. Otázkou je, jestli je komora dost velká na to, aby to větší množství peří využila.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3098
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » stř čer 1, 2016 8:56

Jo většinou je.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod wawrik » stř čer 1, 2016 9:07

Aldo píše:Líbí se mi ale ta zarputilá snaha poslat novou vizi do kytek už jen tím, že "mi se to nelíbí a já si myslím ....."
Myslím, že to berieš príliš dogmaticky. Prosto sa ozvali ľudia (vrátane mňa), ktorí pri pretáčaní cítia chlad od chrbta aj pri plnení 50/50. Takže je logické, že pri plnení 60/40 by im bola zima viac, prípadne vo viacerých prípadoch.

A rovnako si myslím, že podiel ľudí, ktorým bude vadiť menšia hrúbka na chrbáte, je rádovo vyšší, ako podiel ľudí, ktorí sa bez problémov vyspia v teplotách hlboko pod limitom spacáku.

Jednoducho je to závislé od toho, ako človek hreje, ako spáva a ako spacák používa. Tváriť sa že nie mi nepripadá úplne kóšer.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » stř čer 1, 2016 9:15

wawrik píše:Myslím, že to berieš príliš dogmaticky.

Ale ne neberu, na to jsem dost nad věcí. Jen zrovna nemám co dělat a tak trochu reaguju na Mikovo militantní postoj. Nic víc :lol:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » stř čer 1, 2016 9:20

Aldo:
Niekto tu mal dotazy, snazil som sa najst odpoved .. Eto vsjo.
Osobne si myslim, ze ak ma niekto obavy z nerovnomerneho plnenia, tak pri cene cca. 2,5 € za 10g 850 cuin si kludne moze za tych 20-30 € (podla typu spacaku) dat dolu dosypat perie.
Aj tak vsak za tu cenu v porovnani s inymi vyrobcami dostane velmi slusny spacak.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 1, 2016 9:22

me na spacacich cumulus/criterion vadi jedina vec. Proc sou sakra na dvoumetrovy chlapi a nedelaj je aspon ve dvou velikostech :D pac ja se svyma 168cm se spacakem pro 195cm chlapa si rikam, ze tech 20cm min o ktery se usetri vaha/objem (potazmo cena) neni nezanedbatelna...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » stř čer 1, 2016 9:33

remy77 - jo já to chápu. V tom není rozpor. Jak říkám "za peníze v Praze dům". U těchto malých výrobců si můžeš namyslet co chceš a většinou ti to udělají.

Mawenzi - taky mě to trochu štve. Malachowski třeba dělá i M velikosti. Na druhou stranu to chápu i já beru jen L a M a XL jen na objednávku. Hodně možností více skladových zásob, hodně utopených peněz. Tak to prostě dělají a basta. Je třeba se porozhlédnout někde jinde.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » stř čer 1, 2016 9:39

mawenzi
Asi tych uzivatelov je najviac :) A cumulus na poziadanie skrati alebo predlzi spacak.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » stř čer 1, 2016 9:45

Ano prodlouží i zkrátí ale.....
Bych byl po zkušenostech opatrný s úpravou daného modelu.
Všechno jak jsem psal stojí peníze a jestli potom není lepší vakašlat se na značku a jít do jíné s originální velikostí.
Úprava velikosti, střelím od boku +1000,- kaček a ze spacáku za 6000 je najednou 7000. Za to je možné už třeba sehnat jiný, menší a kvalitnější ( rozuměj dražší )
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » stř čer 1, 2016 9:50

Aldo píše:remy77 - jo já to chápu. V tom není rozpor. Jak říkám "za peníze v Praze dům". U těchto malých výrobců si můžeš namyslet co chceš a většinou ti to udělají.


To ano. Len otazka je, ci to ma vyznam. Pretoze ta cena napr. za pridanie peria nie je az taka dramaticka.

Na jesen budem musiet riesit zimny spacak (povodne zamyslane spacakove kombo som zavrhol, lebo nie som "dostatocne utly"). Ja spavam normalne, ale moja zena doslova "putuje" po stane a prave preto na margo tejto diskusie som zacal skumat moznost a hlavne vyznam dosypania.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod wawrik » stř čer 1, 2016 9:52

Nemáš si kupovať taký veľký stan a ležala by na mieste :D A nemusel by si potom prácne riešiť somariny :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » stř čer 1, 2016 9:54

remy77 píše:To ano. Len otazka je, ci to ma vyznam. Pretoze ta cena napr. za pridanie peria nie je az taka dramaticka.

Nechápu tu větu, prosím vysvětli. :-k
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » stř čer 1, 2016 9:56

mike píše:Kdyz to shrnu, testuje se tak, ze se do spacaku na standardni podlozce polozi na zada (!) vyhrivana figurina, standardne oblecena a figurina udrzuje na povrchu standardni teplotu (34 C).

Co si pod tim mam predstavit? Pokud bude zespodu pusobit chlad na figurinu, tak na vysledky to musi mit vliv. Pokud je komora chlazena rovnomerne (i zespoda), tak bych ocekaval, ze se to projevi. Spat v -10°C na snehu a v -10°C na promrzle zemi je velky rozdil. Jednou ve FR jsem si udelal zahrab uplne na promrzou skalu a nevyspal jsem se zimou. Druhy den jsem jen vyslapal diru a bylo mi o dost tepleji.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » stř čer 1, 2016 9:57

wawrik píše:Nemáš si kupovať taký veľký stan a ležala by na mieste :D A nemusel by si potom prácne riešiť somariny :D


Vidis, a ini riesia ci sa do elixiru 2 vojdu dvaja :lol:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 1, 2016 9:57

aldo jo presne takhle to prave vnimam taky, proto proste mam mega velkej criterion.

ono asi dava smysl mit univerzalni velikost i kvuli vyrobe a tak, vsak ono nakonec jestli treba 70% zakazniku sou chlapi 185cm +/- v prumeru, tak to proste udelaj na ne a hotovo. Ono nevim ani, jaky sou statistiky, zda treba zen nekupuje spacaky vyrazne min nez chlapu a tak se jim to nevyplati, nebo ani nechcou (v pripade, ze by treba o velikost 175cm stala pulka zakazniku, zrejme by ho delali?)

remy77 vsak jo, ale proste kazda uprava na miru uz sou prachy + cas navic a to ma pravdu aldo, pak mozna za ty prachy sezenu rovnou model z linky jine firmy

ale osobne teda na plneni 40:60 nedam dopustit a libil by se mi takovej i letnak... su zvedava, jak obstoji viking 300 na slovensku ted a jestli nakonec nezvolim stejnou vahu, rozdilny plneni prave kvuli zachovani hmotnosti a objemu a zvyseni tepelnyho komfortu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » stř čer 1, 2016 10:04

Aldo píše:
remy77 píše:To ano. Len otazka je, ci to ma vyznam. Pretoze ta cena napr. za pridanie peria nie je az taka dramaticka.

Nechápu tu větu, prosím vysvětli. :-k


No napisal si:
Aldo píše:Jak říkám "za peníze v Praze dům". U těchto malých výrobců si můžeš namyslet co chceš a většinou ti to udělají.


A vyznelo to tak, ze ak si clovek zaplati, urobia mu aj nezmysel, ktory so zdravym rozumom nema nic spolocne.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » stř čer 1, 2016 10:05

Mawenzi píše:ono asi dava smysl mit univerzalni velikost i kvuli vyrobe a tak, vsak ono nakonec jestli treba 70% zakazniku sou chlapi 185cm +/- v prumeru, tak to proste udelaj na ne a hotovo. Ono nevim ani, jaky sou statistiky, zda treba zen nekupuje spacaky vyrazne min nez chlapu a tak se jim to nevyplati, nebo ani nechcou (v pripade, ze by treba o velikost 175cm stala pulka zakazniku, zrejme by ho delali?)


Já to mám u zákazníku 30% ženských a 70% chlapi. Navíc ještě u ženských je z těch 30% tak polovina co má od 170 do 175 cm a tam už klidně ten 190 cm může být. To už není zas takový rozdíl aby se dělaly jiné rozměry. Pod hlavu do kapuce dáš nějaký pytlík s věcmi, do noh mikinu aby byla ráno teplá a rázem máš spacák tak akorát.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » stř čer 1, 2016 10:14

Mawenzi píše:remy77 vsak jo, ale proste kazda uprava na miru uz sou prachy + cas navic a to ma pravdu aldo, pak mozna za ty prachy sezenu rovnou model z linky jine firmy


Na jednej strane ano, ale ak ta uprava stoji 20-30 €, tak hlavne v pripade cien pri Cumulusoch s perim 850 cuin v porovnani s inymi vyrobcami je este vzdy ako viac priazniva.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » stř čer 1, 2016 10:26

remy, nepočítej s tím, že zkrácení spacáku co chce Mawenzi bude 30€ to si nemyslím.
Možná přesunutí peří , to jo ale zkrácení je vyhození části materiálu z již našitého střihu, došití jiného zipu atd. To je individuální zakázka a to odhaduji tak na 1500,- možná vice.
Spacáky se šijou většinou tak, že se ušije celý spacák bez peří s přípravou na plnění ( mnoho spacáků v turnuse najednou ). To všechno se dá do skladu a pak se doplňuje peří dle objednávek.
Spacáky jsou tudíž našité a každá změna je znehodnocení toho již našitého kusu. Nedovedu si představit, že nejaká ženská ve výrobě bude stříhat zvlášť materiál na spacák dle úprav klienta, kór když na stříh jsou mašiny a stříhá se několik hodně spacáků najednou. To by bylo ještě dražší.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod scinkk » stř čer 1, 2016 11:10

Tak ja myslim, ze jakakoliv diskuse je spravne, pri nejmensim zjistime zkusenosti tech, co maji spacak s rozdilnym plnenim, z toho tech, kterym to vadi, tem kterym to nevadi, ti co takovy spacak nemaji a presto jim to vadi a tak :)
Proste si o tom povidame :)

Spim predevsim na brichu s rukama pod hlavou, pak na boku a na zadech minimalne. Kapuci ale vubec nepouzivam, respektive na ni lezim, coz o neco pomuze, aby se spacak neotacel pri rotaci. Ale mam ji jako pojistku, pokud by mi bylo ve spacaku, kor k ranu, chladno, pouzil bych ji a dospal to na zadech. Ostatne u tech teplejsich se spacaky bez kapuce asi ani nedelaji.
Psal jsem, ze se mi minule spacak pootocil a ja trochu citil chlad na zadech, ovsem taky to mohlo byt jen tim, ze jsem s tim spacakem zrovna pohnul, peri v teto casti bylo jeste slehle a mene hralo, nemuselo to byt jednoznacne tim, ze je na zadech mene peri!
Tohle je me konkretni osobni pouziti, me to funguje, mnoha lidem nemusi.

Add plneni: ke spacaku ktery ma 300g peri nechat 100 g prisypat bych se spise vyhnul, nastesti konkretne u Cumulusu to neni nutne, maji komplet UL radu pokrytou po 100 g. O tomhle jsem jednu dobu premyslel u malachowskiho)
Doplnit peri na zada u tech 60:40 by mi prislo asi v pohode, trochu bych se divil, ze by ty dolni komory sili rovnou mensi nez horni, nebo ano?

Velikost: No to me u cumulus/criterion vubec netrapi a tom mam jen 175 cm
Cumulus uvadi rozmer pro postavu max 190, nikoliv pro 190 a me jejich velikost zcela vyhovuje. Mam Criterion Quantum, ktery je asi trochu mensi, aspon to uvadi, ci uzsi, ale nepoznal jsem zasadnejsi rozdil oproti dvoum Cumulus.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 1, 2016 11:19

treba s tim spanim je to zajimavy, protoze to ja neumim ani na brichu, ani na zadech ale POUZE na boku a kapuci proste dotahovat nemuzu nikdy prakticky... jinak bych se asi udusila:D ale mam ji tak polo utazenou, ze aspon drzi na miste bordel na polstareka trochu to komforni pocit zvetsuje, ze nedouka treba na krk
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Chmeld4 » stř čer 1, 2016 11:39

Mám Criterion Qantum 350 a 183cm. A sem v tom na hraně, takže tam bude asi strop téhle řady. Jinak s plněním sem spokojený a to spím téměř výhradně na břiše a dost se melu uvnitř. Chlad sem pociťoval až když sem spal za hranicí komfortní teploty a to jen velmi lehce, ale jak víme těch proměnných je u každého spáče dost :)
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky