Samonafukovačka

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev


Re: Samonafukovačka

Příspěvekod dudy » pát říj 10, 2014 8:33

Tak třeba byli chlapci tak vyčerpaní, že se posunuli až do rodu neživotného.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Příspěvekod budo » pát říj 10, 2014 9:13

Y a I

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod šíp » sob říj 11, 2014 22:51

Sorry, z mé strany to byl prostě blbý vtip, kdy jsem se snažila upozornit na chybu ve shodě podmětu s přísudkem. Toť vše.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Quido » ned říj 12, 2014 12:25

a jo, toz srry - tak se mi pidarilo propasovat sem hrubku
:oops: #-o

vy jste tady nejak cimprdlich
:-#

:D

nicmene k veci - pro ty, kdo ty casy nepamatuji, tak jsem vzpomnel na dobu, kdy penove karimatky na trhu nebyly, anebo byly za cenu zlata (obrazne), samonofakuvacky snad jeste ani nebyly ve vyvojovych laboratorich a s nafukovaci matraci vahy kolem 2 kg se nikdo tahat nechtel, nezbyvalo prirodychtivemu jedinci nez si ustlat na tom chvoji, anebo na hole zemi...
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Aranwe » ned lis 23, 2014 17:14

Tak karrimor dokarimatkoval - zkousel jsem lepit 3x - vzdycky odnekud uchazela - mam takovy pocit, ze uchazi celou plochou.

ma nekdo zkusenosti s:
Therm-a-Rest Trail Scout
- tim novym 2014 modelem? ... cena super - hmotnost jako high-end pred par lety :)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod atti.hombre » sob lis 29, 2014 18:03

Nie je o nič iný ako ten starší model ( len iná farba ) - starší mám ja a novší moje ženy...Na to že ked som ho prvý krát chytil do ruky a s hrôzou prevrátil oči ( materiál je jemný a na prvý pohlad sa tvári,že toho veľa nevydrží ) tak opak je pravdou. Ja nosím pod karimatku podložku ( nenosím stan ) a ešte sa mi nestalo ,že by nám ju vonka niečo prepichlo...ventil drži spolahlivo.


P.S. nenechať v miestosti volne pohodenú,ked sa v miestnosti nachádza mačka!...
Uživatelský avatar
atti.hombre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 11, 2010 16:29

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod roksy » sob pro 6, 2014 21:16

Ahoj všichni,
chtěla bych koupit rodičům samonafukovací karimatky, ale nějak si nevím rady. Měli jsme Husky Fuzzy, ale všechny (4!) začaly hodně brzo utíkat i se celkem snadno píchly. Pro nový karimatky bych chtěla udržet tloušťku aspoň těch 3,8 cm, taky se mi u Fuzzy zamlouvala protiskluzová vrstva na spodní straně. Rodiče jezdí často pod stan, na vodu, na výlety a tak, ale karimatky většinou s sebou nenosí, takže váha není zas až tak důležitá. Ale velikost ve sbaleném stavu bych asi větší než měla Fuzzy nechtěla, i ta mi přišla dost veliká, nehledě na to, že se špatně balila.
Nějaký nápady? :)
roksy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 6, 2014 21:09

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod vonkreuz » sob pro 6, 2014 21:20

Therm a rest Scout (30mm) nebo Trail Lite (38mm).
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod tocak » ned pro 7, 2014 9:04

Bral bych jak píše vonkreuz od firmy Therm a rest máme doma dvě první přes 2roky a stále super a neutíká ani se nikde nepíchla. V akci byla už cca 70dní.
tocak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned úno 23, 2014 10:08

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod roksy » ned pro 7, 2014 10:10

Tak jsem dala na vaše rady, a našla jsem tohle: http://www.e-husky.cz/karimatky/samonaf ... e-regular/
Akorát pořád trochu váham, Fuzzy by měly mít šířku 55 cm, ale všechny karimatky teď, co jsem tak koukala, tak mají rozměry 183x51 - 4 cm na šířku asi bude dost znát,ne? A ty delší varianty (196) už by se zase nevešly do stanu... Ale asi koupim tohle, protože širší nemůžu nikde sehnat...
roksy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 6, 2014 21:09

Příspěvekod budo » ned pro 7, 2014 10:34

jen by se mi libilo kdybys to koupila jinde. Co treba www.e-outdoor.cz nebo www.affekt.cz, www.outdoorline.cz

Huskyho bych uz jen kvuli tomu, že davaj do nazvu spacaku udaj o extremni teplote, cimz šulej neznaly lidi, nepodporoval...

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod roksy » ned pro 7, 2014 10:42

Přiznam se, že mě tam zaujala ta cena, ale z toho, co jsem tu tak četla (a očividně i z vlastních zkušeností) je vidět, že věci od Husky jsou trošku šmejdy, tak se mi kupovat od nich taky moc nelíbí,no... Ale co s tou šířkou? Nebo koupim taťkovi tu large, snad se to do toho stanu nějak vejde :)
roksy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 6, 2014 21:09

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod atti.hombre » ned pro 7, 2014 10:55

http://www.mall.cz/samonafukovaci-karim ... =606477001

zo začiatku mi tiež pripadalo 51cm málo,ale zvykol som si....nejak by som to neriešil
Uživatelský avatar
atti.hombre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 11, 2010 16:29

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod roksy » ned pro 7, 2014 11:06

Dobrá, tak díky za rady :)
roksy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 6, 2014 21:09

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod budo » ned pro 7, 2014 11:16

51x183 je naprosto dostacujici. Mam celkem sirokej hrudnik a ramena a sirka 51cm mi pro dostatecnej komfort nadherne staci. Takze pokud tata neni neco jako XXXL, tak bud v klidu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod tocak » ned pro 7, 2014 11:45

Dneska ještě platí 20% akce v kamených Hudy tak jestli nechceš kupovat z netu. Thermarest tam mají.
tocak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned úno 23, 2014 10:08

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod roksy » ned pro 7, 2014 12:23

Díky za super tip, tak to tam hned zaběhnu :)
Hmmm... tak v Plzni mají v neděli zavřeno... tak to holt objednam přes net,no...
roksy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 6, 2014 21:09

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Karlos91 » ned pro 7, 2014 12:29

Ahojte. Ja by som Vám rád odporučil preštudovať si tento článok predtým než si kúpite samonafukovaciu karimatku http://www.outdoorpruvodce.cz/nejkvalitnejsi-znacky-nafukovacich-karimatek-aneb-kterou-v-tom-mnozstvi-vybrat/.
Karlos91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 7, 2014 12:25

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod budo » ned pro 7, 2014 15:21

Karlos91: nevím jestli svými prvními dvěma příspěvky děláte reklamu svému webu nebo jestli jste jeho nadšený fanoušek. Co s určitostí vím, že článek, na který odkazujete k "prostudování" (? příliš silný výraz, myslím), doporučuje šmejd, což prostě v tomto segmentu Husky je na základě zkušeností spousty uživatelů (včetně mne), Pinguin, který vyrábí v Číně víceméně často kopie kde čeho. Autor článku (dle mého placené reklamy na Husky a Pinguin) jaksi pozapomněl na světovou jedničku v karimatkách - Therm-A-Rest. Ten jsme doporučili, roksy se rozhodla, tak zapomeňte na Husky :finga:

Pokud byste měl pochybnosti, tak prostudujte (!) tento web: http://www.cascadedesigns.com/ie/

EDIT: můžete ještě vysvětlit, co má roksy na Vámi odkazovaném článku "prostudovat", když řeší toto? To o kvalitě Husky karimatek hovoří jasně.

EDIT II: koukal jsem, že celý ten web, na který zde odkazujete, bude jeden velký zaplacení píár žvást. Důkazem budiž článek s názvem 3 tipy na extra kvalitní outdoorové batohy :mrgreen:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod fps » ned pro 7, 2014 16:15

moc pěkný článek je "3 tipy na extra kvalitní outdoorové batohy. Máte vymyšlenou dlouhou túru v náročných podmínkách a potřebujete mít jistotu, že se můžete stoprocentně spolehnout na svůj batoh?" ty tři batohy jsou Alpine Pro, Husky, Pinguin, u braku od Alpine Pro mají napsáno "Tento batoh patří mezi špičky na českém trhu"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod dudy » ned pro 7, 2014 17:40

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Příspěvekod budo » ned pro 7, 2014 18:24

U tech batohu me pobavila hlaska o neprofuk baglu

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod mike » pon pro 8, 2014 4:22

:D tohle uz jsme tu myslim jednou meli. Koukam, ze ani nema cenu mazat link, jen at si tu ostudu uzijou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod budo » pon pro 8, 2014 9:01

Zasloužili by si mit sve vlakno, kde budou veci uvedene na pravou miru. Kdyz chteji reklamu zadara, tak at ji maji a at Google najde lidem, co si o urovni informaci predkladanych timto webem mysli zkuseni uzivatelé na specializovaném fóru.

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod pipe » úte dub 28, 2015 20:09

Zdravím, potřebuju poradit s karimatkou, teď používám asi 3 roky Therm-A-Rest Z-Lite SOL Regular (Rozměry : 51 cm x 183 cm x 2 cm, Hmotnost: 410g R2.6).
Vyhovuje mi na ní možnost složení, to, že si z ní na jakémkoli povrchu udělám celkem pohodlné sedátko, to že je nezničitelná, nevyhovuje mi komfort spaní!
Uvažuju že ji nahradím něčím nafukovacím.
V merku mám v podstatě asi 2:
Therm a Rest Prolite Regular 2015 (Rozměry: 51 cm x 183 cm x 2.5 cm, Hmotnost: 460g, R2.2)
Therm a Rest Prolite Plus Regular 2015 (Rozměry: 183 × 51 x 3.81 cm, Váha: 570 gramů, R3.8 )

Vážím zhruba 95Kg, a trochu se bojím, aby těch 2,5 cm tloušťky stačilo, jsem zvyklý se se spacákem točit na bok, na hřbetě celou noc nevydržím.

Ještě otázka, co dáváte pod karimatku ať ji nepropíchnete? Nespím ve stanu, jen spacák a žďárák (přibude ještě tarp), uvažuju si udělat podlážku z Tyveku.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Quido » stř dub 29, 2015 12:09

v podstatě jsi - a podle mého docela dobře - rozhodnutý...
tloušťku karimatky musíš asi zvážit sám, je to o tom zhodnotit komfort spaní vs. komfort váhy věcí v batohu

ta podlážka je myslím taky v pohodě...
já sice nedávám pod karimatku nic, ale taky (kvůli psovi) zatím nemám samonafukovačku
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod fps » stř dub 29, 2015 19:20

pipe píše:komfort spaní

měl jsem Therm a Rest Prolite Regular, ale nic moc pohodli, obzvlášť na boku, jestli che pořádný komfort při spaní, tak kup buďto třísezonní Therm a Rest NeoAir XLite, a nebo čtyř sezonní Therm-A-Rest NeoAir Xtherm
pipe píše:Ještě otázka, co dáváte pod karimatku ať ji nepropíchnete? Nespím ve stanu, jen spacák a žďárák (přibude ještě tarp), uvažuju si udělat podlážku z Tyveku.

já tedy spím na nafukovačce ve stanu, ale někdo dává nafukovačku do žďáráku, takže žďárák chrání nafukovačku zespoda
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod budo » stř dub 29, 2015 20:30

Zvazil bych prolite plus woman's - lehci, lepsi index. A pokud ti nejde o hmotnost tak Artiach vojenskou. Ma tusim 3,7cm a vazi 1000g. Mam ji leta a spim na ni i v zime. Je pohodlnejsi nez 2.5cm
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod pipe » stř dub 29, 2015 20:33

fps píše: ale někdo dává nafukovačku do žďáráku, takže žďárák chrání nafukovačku zespoda


To nemusí být marné, ale v opravdu krutém lijáku je pak se žďárákem neotočíš otvorem k zemi (což mi zachránilo suché spaní, bo ta léga kryjící zip a otvor to nedávala), i když, pokud koupím i tarp tak by to nemusel být problém, ale ten uvažuju používat jen v případě, že se budu chystat na spaní za deště, né že mě slejvák chytne uprostřed noci.
Na druhou stranu, když ho už sebou budu vláčet, bude možnost jej postavit a bude evidentní, že přijde v noci déšť, proč ho hned nepostavit že...
Toliko OT úvah....

Jinak k těm nafukovacím Neo Air, tam jsem se díval i po All season (ta zelená) ale tam mě už odradily materiály, kdy je to hnané hlavně na UL ale odolnost už je na vedlejší koleji a cena, strop bych si nechal na cca 2800,-
Každopádně děkuju za postřehy a rady, už jen z tvého příspěvku si říkám, že ta verze plus která má na výšku 3,81 cm bude asi to pravé, těch 110g navíc ( 160g vůči mojí současné) nějak přežiju aměla by být pohodlnější, a tuším, že oproti mojí současné o hooodně pohodlnější.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky