Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výběr spacáku - rada

Příspěvekod KubaKubula » pon čer 23, 2014 12:52

Dobýr den,

potřeboval bych poradit. Váhám mezi následujícími spacáky:

http://www.hudy.cz/spacaky/millet-dream ... 29861.html
http://www.hudy.cz/spacaky/mammut-kompa ... g.html?&fi[77]=147

Případně pokud by se našel někdo moc hodný a doporučil nějaký jiný spacák:

ještě jsem přemýšlel o variante:

http://www.hanibal.cz/spacaky-a-karimat ... 6gU7ZR_tqU

Moc děkuji,

K.
KubaKubula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 23, 2014 12:37

Příspěvekod -ant- » ned čer 29, 2014 18:57

Nejdřív prosím tě napiš, do jakého prostředí ty spacáky hodláš používat.
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod pavproch » ned čer 29, 2014 20:03

nové vlákno pro každé uprdnutí tu fakt teda nebude.

sloučeno
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod joeipavlas » pon čer 30, 2014 23:14

Nemáte někdo zkušenost se spacáky Crossroad, které mají vlákna Thermolite Quallo? Zaujalo mě, že tato "Sportisimo" značka dává do svých spacáků značkové vlákna, i třeba YKK zipy. Konkrétně bych se chtěl zeptat na model Hodson: http://www.crossroad.cz/crossroad/hodson-200/30653/. Přemýšlím o novém spacáku a mimo vybrané favority (Pinguin Mistral, Trek Hilly DV, Condor VIII, Prima Hiker 300) jsem narazil i na něho. Podle psaných parametrů vůbec nevypadá zle. Nemáte třeba někdo i porovnání s některým spacákem, který jsem vybral do svého užšího výběru?
joeipavlas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 11, 2012 8:12

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod jajina » čtv črc 3, 2014 8:00

Ahoj,
vybíram spacák, převážně jaro - podzim (neplánuju v nejbližší době použití v zimě, ale zároveň ho nevylučuju). Jde mi předevšim o skladnost a váhu (plánovaný vícedenní trekking). Už jsem se po pročtení názorů tady témeř rozhodla pro Sir Joseph. Nicméně tam už trochu začínam tápat.
Líbí se mi Looping a Koteka, koukala jsem i na Rimo. Při stejném teplotním určení je Koteka podstatně lehčí. Chápu, že je nějaká váha ušeřená zmenšením, to mi nijak nevadí. Ale přečetla jsem tady i něco o snad menší živnosti. To už by vadilo o trochu víc... Je tam tohle riziko případně v řádach kolika let? Jestli už to tu bylo někde zodpovězeno, tak se omlouvam, ale nenašla jsem to...
No a dál přemejšlim mezi komfortem okolo 3 - 10°C (Koteka, Looping 500 vs 850, 900). Ale to si asi stejně musim ujasnit sama (přiklánim se spíš k teplejší variantě)...
Díky
jajina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř bře 5, 2014 16:53

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Dr4k3 » čtv črc 3, 2014 9:20

no Koteka je prostě ušitá z jemné tkaniny, takže je potřeba vyhnout se necitlivému a humpoláckému zacházení (např. že jí nebudeš tahat trním a přes skály; když jí necháš přehozenou přes tyč, aby vyvětrala, tak jí potom nebudeš přes tu tyč tahat dolů za bližší konec, atp.). Dát si pozor, aby třeba skříň nebo postel, ve/pod kterou spacák skladuji, neměla někde čouhající třísky nebo otřepy na kování...

Běžné činnosti, jako je balení/rozbalování a manipulace ve stanu, jí samozřejmě nijak neopotřebovávají.

Zvláštní vlastnost je pak to, že je třeba mít kolem sebe místo, do kterého může peří volně expandovat. Např. typický neduh stanů - šikmé stěny - způsobí v kombinaci s vysokou karimatkou a delším spáčem s nataženými nohami to, že špičky nohou se dotýkají vnitřní stěny stanu, což v tom místě jednak smáčkne peří a spáči je pak zima na nohy, a druhak se v tom místě spacák zmáčí kondenzovanou párou.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod jajina » čtv črc 3, 2014 9:52

Díky, takže prostě stačí dávat na něj trochu pozor... Tohle jsem potřebovala vědět. Co se nohou týká tak mam výhodu, že jsem malá, takže tam se problému neobávam nijak... Zatim se přiklánim, že půjdu do Koteky 850...
jajina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř bře 5, 2014 16:53

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod jajina » čtv črc 3, 2014 10:41

Tak ješte koukam na Cumulus Quantum 450, ale to ješte musim pročíst pár osobních zkušeností. Kdyby náhodou někdo tady měl osobní zkušenost, sem s ní (ale budu hledat, zatim jsem moc nezačla, jen zběžně)
jajina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř bře 5, 2014 16:53

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » čtv črc 3, 2014 15:36

Promin, ale mas v tom nejaky zmatek. Cumulus 450 a Koteka 850 jsou urceny do uplne jinych teplot. 450 a 850 gramu dobreho peri je fakt zasadni rozdil. Jestli chces trisezonni spacak a komfort 3 - 10 stupnu (maji to byt urcite plusove teploty?), tak se v Kotece 850 upeces. Na to je rozumna Koteka 500. Takze bych doporucoval si nejdriv ujasnit teploty a pak vybirat spacak, ktery jim odpovida.

Co se tyce odolnosti, je to jak pise Drake. Kdyz se ke spacaku budes chovat slusne, bude v pohode. Mam Koteku 500 tusim 6 let a zadne poskozeni nema.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod jajina » čtv črc 3, 2014 19:05

blba formulace, ty teploty mely bejt minusovy...
jajina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř bře 5, 2014 16:53

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod jajina » čtv črc 3, 2014 19:50

Jinak Cumulus Quantum 450 má uvedenej komfort -10° ( http://www.nalehko.com/quantum450_eshop ) a koteka 850 to samý ( http://www.hudy.cz/spacaky/sir-joseph-k ... cerna.html ). Z těchto hodnot jsem vycházela, tak buď jsem blbá a chápu je špatně (nevylučuju, kupuju spacák po letech a tenkrát jsem to moc neřešila), někde jsou ty údaje divný a nebo jsou ty spacáky na teplotní určení fakt podobný...?
jajina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř bře 5, 2014 16:53

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod budo » pát črc 4, 2014 0:32

Cumulus Quantum 450 má peří 96:4 (prachové:sekanému) a 870 CUIN plus diferenciální střih a rodílné plnění vrchu a spodku
Koteka 850 má peří 95:5 a 800 cuin

K tomu rozdílné vrchní materiály.
Takže klidně můžou být oba spacáky teplotně podobné při rozdílné hmotnosti péřové náplně.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » pát črc 4, 2014 3:56

jajina píše:Z těchto hodnot jsem vycházela, tak buď jsem blbá a chápu je špatně (nevylučuju, kupuju spacák po letech a tenkrát jsem to moc neřešila), někde jsou ty údaje divný a nebo jsou ty spacáky na teplotní určení fakt podobný...?

Porovnavas jina cisla. Koteka je podle euronormy, Cumulus podle jakesi britske normy. S EN mame zkusenosti a overeno, ze teploty u spacaku SJ odpovidaji realite. Uvadeji se dve cisla. Komfort (zensky) a limit (muzsky), takze pro tebe orientacne prvni cislo s tim, ze si muzes udelat korekci na svou vahu a vek, vypocet je nekde na Svete Outdooru a muze udelat nekolik stupnu rozdilu.

Muzeme porovnat peri. Cumulus ma 870 cuin tj. asi o 10% lepsi, nez Koteka. Tj. 450 gramu u nej odpovida asi 500 gramu u Koteky a to ma Koteka 500. Ta ma komfort -3 a limit -9, takze ten britsky komfort -10 odpovida limitu podle EN, coz dava perfektni smysl. Kdyz se uvadi jen jedno cislo, tak je to obvykle limit (podvodnici uvadeji extrem). Muzes tedy predpokladat, ze Cumulus 450 bude pro tebe pouzitelny do teplot okolo nuly a mirne pod, -10 ale ani nahodou. Koteka 500 to same. Pro trisezonni pouziti budou vhodne oba, vybrat si muzes podle detailu a ceny. Cumulus podle popisu nema opravdovy zateplovaci limec, coz by pro mne bylo zasadni minus, u Koteky jsou trochu blbe vyresene stahovaci snury u limce a kapuce, ale da se na to zvyknout (po nekolika uskrcenich se ;-)).

Koteka 850 je jina kategorie, na pouziti jaro - podzim podle mne nevhodna. Vetsinu doby ti bude moc horko, mne je v teplejsim pocasi horko i v Kotece 500 a pouzivam ji jako deku. Mozna jestli jsi extremne zimomriva, ale i tak pochybuju, ze bys v tom od pulky jara do pulky podzimu zvladla spat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod dudy » pát črc 4, 2014 5:45

budo píše:Cumulus Quantum 450 má peří 96:4 (prachové:sekanému) a 870 CUIN plus diferenciální střih a rodílné plnění vrchu a spodku
Koteka 850 má peří 95:5 a 800 cuin

K tomu rozdílné vrchní materiály.
Takže klidně můžou být oba spacáky teplotně podobné při rozdílné hmotnosti péřové náplně.


Ne, ne.
Myslím, že fysiku neojebeš a je to, jak výše píše mike, v tom, že Koteka 850 má KOMFORT -10°C, zatímco Cumulus Quantum 450 má -10°C LIMIT.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod jajina » pát črc 4, 2014 6:56

Jo už to chápu snad tak díky moc za odpověď na moje začátečnické dotazy...
jajina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř bře 5, 2014 16:53

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod lamak » pát črc 25, 2014 15:59

Chtěl bych se poradit s výběrem spacáku, nevěděl jsem jestli raději sem, nebo vlákno o péřácích, ale tady to asi bude příhodnější.

Chtěl bych si pořídit 3-sezonní nebo celoroční spacák. Chtěl bych ho využít jaro, podzim a příležitostně spaní v zimě (v extrému bych použil letní spacák jako vložku). Letní spacák totiž už mám - dal jsem na dTest a zkusil McKinley. Mám ho 2 sezóny a musím říct, že zatím spokojenost jak s velikostí/váhou, tak komfortem - oproti předchozímu 2x většímu od sportlandu mi nebyla zima ani jednu noc a ani jsem se nějak výrazně nepotil, prostě OK. Ale k věci

Chtěl bych spacák s dolním komfortem kolem 0 až -5. Použil jsem tabulku na svet outooru a na mých 190cm a 100Kg mi to tvrdí, že bych měl mít pro -5 normovaný komfort posunutý na -15 :shock:
Spáváme většinou jen pod širákem/celtou, v zimně by to pak byl buď stan a nebo žďárák. Zas tolik toho v tomto období zatím nenachodíme, takže za to nechci vyvalit balík - čti budu rád za spacák do 2k, ale 3k zkousnu a 4k si budu muset moc rozmýšlet.

Díval jsem se zde na doporučení a moc chytrý z toho nejsem. Původně jsem uvažoval o primě (to i před 2 lety) a jak to tu tak čtu, tak asi nee - velikost, váha, nesedí udávané parametry :(
Rozmýšlel jsem i jestli levnější peří nebo dražší duté vlákno a začíná ve mě převažovat názor, že chci péřák, ale mám trochu strach díky způsobu nocování venku (déšť, rosa, ...) a pak taky cena.

Přemýšlel jsem o:
Mammut Lahar EMT 3-Season
Warmpiece Viking - 600 nebo 900, ale tam bojuju s cenou

V syntetice nevím co brát, co je nejlepší materiál poměr výkon/váha při dané ceně.
Nemá někdo nějaký tip na prověřený péřák nebo kvalitní syntetiku, klidně od někoho na míru, nebo ze zahraničí.

Díky za každou radu
lamak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon dub 30, 2012 11:25

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod budo » pát črc 25, 2014 22:36

No je vidět, žes toho dost načetl a hlavně že dobře znáš svý způsoby a potřeby.
Doporučím přestat váhat a do toho peří jít. Když jsem si já pořídil peří, tak jsem okamžitě došel k názoru že už nikdy více jinak. Vody se neboj ani se syntetikou nespíš v potoce nebo pod okapem a péřovej spacák se ti rozhodně nezhroutí při první kapce rosy. Stejně i tak spíš pod celtou, takže pohoda.

Ber vikinga, poměr cena/výkon bude pro Tvé potřeby jistě skvělý. 600 by mohla stačit. Zkušeností tu s ním má hodně lidí.
Taky by mohl stát poměrem cena/výkon za zamyšlení Malachowski. Mylím, že ho má Robur.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod lamak » sob črc 26, 2014 11:49

Díky moc za tip, ten malachowski tourist 450 vypadá hodně dobře, i ty recenze co tu jsou nejsou vůbec špatný. Škoda jen, že v ČR jsem se díval ho mají snad jen 2 obchody a k tomu ještě webový, takže mrknout na to asi nepůjde.
Nicméně co mě trochu zaráží jsou parametry, protože Malachowski, byť má cca o 100g peří míň při stejné velikosti, tak má lepší papírové parametry. To bude ale tím, že nemám vlastní zkušenost jaký je rozdíl mezi 600 a 750 cuin náplní, byť co je plnivost tuším.
Cena je +- stejná, možná cca 500,- ve prospěch Vikinga.

Nemá ještě někdo nějaký tip, nebo i zkušenost s šitím na zakázku. Pořád mě trochu hlodá i ta syntetika, protože těch studených nocí zas tolik venku nespím. Je ale pravda, že vždycky když se uchýlím ke kompromisu a úspoře peněz, tak toho pak lituju - "levně kupuješ, dvakrát kupuješ..."
lamak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon dub 30, 2012 11:25

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » sob črc 26, 2014 18:24

lamak píše:Nicméně co mě trochu zaráží jsou parametry, protože Malachowski, byť má cca o 100g peří míň při stejné velikosti, tak má lepší papírové parametry. To bude ale tím, že nemám vlastní zkušenost jaký je rozdíl mezi 600 a 750 cuin náplní, byť co je plnivost tuším.
Cena je +- stejná, možná cca 500,- ve prospěch Vikinga.

čím víc cuin (loft, plnivost), tím je spacák teplejší, a pak taky v tom hraje roli lepší husí peří, a taky konstrukce komor, takže pak nepotřebuješ tolik peří na stejný teplotní komfort
lamak píše:Pořád mě trochu hlodá i ta syntetika, protože těch studených nocí zas tolik venku nespím.

já spím v péřáku celoročně, a nejenom když jsou studené noci, a dneska by mě už ani nenapadlo tahat obrovskou a těžkou syntetiku, stačí nebýt prase, a chovat se k péřáku slušně, a používat třeba žďárák když péřák nemá membránu, péřák ti to pak oplatí tím, že ti vydrží cca stejný teplotní komfort o mnoho let déle než u syntetiky
lamak píše:vždycky když se uchýlím ke kompromisu a úspoře peněz, tak toho pak lituju - "levně kupuješ, dvakrát kupuješ..."

sis sám odpověděl, a dodávám "Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci!", takže já bych spíš volil něco od Sir Joseph
Naposledy upravil fps dne sob črc 26, 2014 18:29, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod lamak » sob črc 26, 2014 18:27

Tak jsem to ještě dnes procházel i v ostatních vlánkech a musím říct, že jsem jsem skoro definitivně rozhodl pro peří, ale teď babo raď co :-D

Hlavně co jsem zjistil, tak drtivá většina toho co je ve výběru by bylo místní provenience (pokud se nepletu)...

Hodně jsem se inspiroval v tomto výběru a je tam i pěkné subjektivní srovnání
viewtopic.php?f=5&t=7262&p=391367&hilit=prima+polar#p391625

Prima Polar - oproti syntetice s Climashield XP se všichni shodují, že teplotní určení sedí a vzhledem k ceně mi přijde, že by to mohla být celkem dobrá volba - vlezl bych se do 4k, měl bych servis za rohem a mohl bych si vymýšlet i ušití na míru
viewtopic.php?f=5&t=7262&p=373050&hilit=prima+polar#p373050

Warmpeace Viking 600 a 900 - dá se sehnat za cenu 4-5k, spousta kladných doporučení, údajně trošku horší zpracování než Sir Joseph (sám nemám zkušenost)

Sir Joseph Rimo 600 a 1000 - kdybych nehleděl na peníze velký favorit, hlavně husa, je ale potřeba říct, že SJ 600 je stejně drahý jako WV 900

Malachowski GuidePro 450 - zajímavý spacák, díky peří s plnivostí 750cuin má super parametry při velmi malé hmotnosti. V ČR nevím, kde by se na něj dalo podívat
viewtopic.php?f=5&t=11272&hilit=malachowski

Criterion (Cumulus) Traveller 650 - výroba v PL a UK, recenze dobré, ale moc jich není, spíš uvádím, protože mě zaujal, ale moc reálně to na něj nevidím
viewtopic.php?f=5&t=16204&hilit=cumulus

Zakázková výroba
umožňuje +- většina firem, ale narazil jsem ještě na tyto, nemá někdo konkrétní zkušenosti, ceny mi nepřijdou až o tolik lepší, většinou vyšší jak např. zmíněná Prima
http://www.spacaky-alka.cz/alka/index.php
http://www.vltavskeperi.cz/
http://www.arctic.cz/
http://www.cisteniperi.cz/zakazkova-vyroba/spacaky/
http://www.janperi.cz/luzkoviny/spaci-pytle/
http://www.spacaky.cz/ - jen syntetika
http://www.humi.cz - píšou, že spacáky šijí, ale na stránkách víc info není

EDIT: Ještě přemýšlím, že kdyby někdo chtěl prodávat zánovní péřák, tak budu rád za nabídku do SZ. Snad tím neporušuju pravidla fóra, klidně si dám poptávku do sekce koupím...

EDIT2: Oprava informace u SJ Rimo - peří je husí, nikoliv kachní...
Naposledy upravil lamak dne pon črc 28, 2014 9:44, celkově upraveno 1
lamak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon dub 30, 2012 11:25

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod budo » ned črc 27, 2014 9:03

Od paní Červenkové ze spacáků Alka máme dětský péřák pro syna. Je za ty peníze naprosto skvělý. Pro dospělého bych ale váhal, protože jsou spacáky šity ve srovnání s Criterionem, SJ a dalšími z materiálu o vyšší gramáži, čímž se dostaneš na méně zajímavé hmotnosti.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod TimTaylor » ned črc 27, 2014 18:49

řešil jsem co ty a po staré syntetice vybral jsem Warmpeace Viking 600 - a nellituji. Syntetiku nikdy víc. Sehnal jsem ho v akci, za cca 3500,-Kč, oproti staršímu spacáku byl o 500g lehčí, po zbalení nejméně o polovinu menší a navíc výrazně teplejší. Teď chci koupit další a asi to bude opět Viking 300 (škoda že nedělají model 450). Na jaře i na podzim je Viking v pohodě, v létě je v něm docela vedro, i v zimě by to s ním asi šlo, kdyby se člověk víc oblíkl. Kvality se neboj, nic se nepáře, nerozpadá, zipy YKK, nemám k němu výhrad, jen směle do toho. Sir Joseph mě lákal taky, ale cena a lepší váha Vikinga (proti modelu Rimo 600 od SJ) nakonec rozhodla (mám těch koníčků jaksi více a finance dostávají zabrat...).
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod lamak » ned črc 27, 2014 22:59

budo píše:Od paní Červenkové ze spacáků Alka máme dětský péřák pro syna. Je za ty peníze naprosto skvělý. Pro dospělého bych ale váhal, protože jsou spacáky šity ve srovnání s Criterionem, SJ a dalšími z materiálu o vyšší gramáži, čímž se dostaneš na méně zajímavé hmotnosti.


Spacáky od paní Červenkové (Alka) se mi taky líbí, hlavně rád podpořím českou výrobu. Bohužel mi cena přijde trochu mimo. Musel bych mít Bernina 200 a ta vychází cenově stejně jak Viking 900, který má parametry IMHO malinko lepší. Zimní Fitz Roy 200 má stejné parametry (váhu a nápň) jako Prima Polar a je o 2k dražší :(
Ty dětské mi oproti tomu přijdou v pohodě.

TimTaylor píše:řešil jsem co ty a po staré syntetice vybral jsem Warmpeace Viking 600 - a nellituji. Syntetiku nikdy víc. Sehnal jsem ho v akci, za cca 3500,-Kč


Asi taky počkám na nějakou akci - buď SJ nebo WV, pokud nebude, vyhraje asi Prima - má V komory a při velikosti co potřebuju jsem se koukal, že vychází parametrama skoro jako RIMO 1000 - rozdíl je 70g ve prospěch SJ a 2,5k ve prospěch Primy. Přinejhorším ho nechám míň nacpat, aby se odlehčil...

TimTaylor píše:Na jaře i na podzim je Viking v pohodě, v létě je v něm docela vedro, i v zimě by to s ním asi šlo, kdyby se člověk víc oblíkl.

Uvažuju o případném Double Attack s mojím stávajícím letním spacákem. Sice je to syntetika, ale tak pomůže...

TimTaylor píše:Sir Joseph mě lákal taky, ale cena a lepší váha Vikinga (proti modelu Rimo 600 od SJ) nakonec rozhodla (mám těch koníčků jaksi více a finance dostávají zabrat...).

Těch koníčků mám taky víc, takže to naprosto chápu :-)
lamak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon dub 30, 2012 11:25

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » pon črc 28, 2014 7:32

lamak píše:vyhraje asi Prima - má V komory a při velikosti co potřebuju jsem se koukal, že vychází parametrama skoro jako RIMO 1000 - rozdíl je 70g ve prospěch SJ a 2,5k ve prospěch Primy

četl si tohle viewtopic.php?f=5&t=17691&hilit=prima&start=60 a tohle viewtopic.php?f=5&t=17667, vypadá to že kdyby si chtěl spacák z umělotiny od Primi, tak i ten nejteplejší expediční Prima Extrem XP bude mít problém se dostat na stejný teplotní komfort jako má Sir Joseph Rimo 1000, a nemluvě ani o tom že za pár let bude mít ten spacák z umělotiny teplotní komfort o několik desítek procent nižší, takže ty váhy ale i ceny jsou pak někde úplně jinde
lamak píše:Přinejhorším ho nechám míň nacpat, aby se odlehčil...

spíš by si ho měl nechal víc nacpat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod lamak » pon črc 28, 2014 7:48

Chtěl jsem se ještě zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost se spacáky Vaude. Narazil jsem na tuto značku v sekci Batohy, kde mi přišlo, že v tom segmentu je celkem oblíbená a kvalitní. U spacáků ale ani čárka. Dělají totiž taky péřáky a dají se sehnat za hodně zajímavé peníze. Rozumně vychází Vaude Cheyenne 700. Z výběru jsem ho ale prozatím vyřadil, protože má peří 80/20 550cuin, nicméně za referenci budu hodně rád a věřím, že by to mohlo pomoct i dalším :prayer:

http://www.vaude.com/de-DE/Produkte/Sch ... yline.html
lamak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon dub 30, 2012 11:25

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod lamak » pon črc 28, 2014 8:01

fps píše:četl si tohle viewtopic.php?f=5&t=17691&hilit=prima&start=60 a tohle viewtopic.php?f=5&t=17667, vypadá to že kdyby si chtěl spacák z umělotiny od Primi, tak i ten nejteplejší expediční Prima Extrem XP bude mít problém se dostat na stejný teplotní komfort jako má Sir Joseph Rimo 1000, a nemluvě ani o tom že za pár let bude mít ten spacák z umělotiny teplotní komfort o několik desítek procent nižší, takže ty váhy ale i ceny jsou pak někde úplně jinde

Ty vlákna jsem četl hodně pozorně, ale nechci syntetiku a po místních zkušenostech bych si Primu s ClimashieldXP rozmyslel 2x - tu značku mám rád, ušité jsou imho kvalitně, ale Climashield mě prostě nepřesvědčil. Chci od nich peří - Prima Polar, jak jsem psal o pár příspěvků výše

lamak píše:Prima Polar - oproti syntetice s Climashield XP se všichni shodují, že teplotní určení sedí a vzhledem k ceně mi přijde, že by to mohla být celkem dobrá volba - vlezl bych se do 4k, měl bych servis za rohem a mohl bych si vymýšlet i ušití na míru
viewtopic.php?f=5&t=7262&p=373050&hilit=prima+polar#p373050

Ještě doplním odkaz na web Primy a když to srovnáš s parametry SJ Rimo 1000 v délce na postavu 195, tak parametry v podstatě odpovídají - použité peří, váha, teplotní určení, ...
http://www.prima-spacaky.cz/prima-classic-polar-1000

Zmínil bych ještě recenzi od petrbw, na které svůj dojem celkem stavím...
viewtopic.php?f=5&t=17691&p=393070&hilit=prima+polar#p393070

fps píše:
lamak píše:Přinejhorším ho nechám míň nacpat, aby se odlehčil...

spíš by si ho měl nechal víc nacpat

U toho peří už zde několik lidí psalo, že uvažují, že Primu Polar vezmou a nechají do toho dát jen 700g, což by jako 3-sezonní mělo snad stačit

EDIT: Ještě jeden poznatek. Zatímco v SJ a WV je kachna, tak Prima používá "kvalitnější" husu :shock: . Ten spacák se v jejich výpisu opravdu hodně ztrácí, což je škoda. Začínám mít pocit, že to bude dobrá volba....
lamak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon dub 30, 2012 11:25

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod zdenki » pon črc 28, 2014 9:22

SJ používá jenom husí peří. Rimo 90/10, 600cuin.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod lamak » pon črc 28, 2014 9:40

zdenki píše:SJ používá jenom husí peří. Rimo 90/10, 600cuin.


Ouu, moje chyba, díky za upozornění, nevím, jak se mi to stalo, měl jsem dojem, že je v tom kachna, asi jsem si to spletl s Vikingem ](*,)

Warmpeace Viking - kachní peří 90/10, 600cuin, komory typ Z
http://www.warmpeace.cz/cs/warmpeace/sp ... g-900-1101
Sir Joseph Rimo - husí peří 90/10, 600cuin, komory typ H
http://www.sirjoseph.cz/cz/produkty/i8- ... 00-968.htm
Prima Polar - husí peří 90/10, 600cuin, komory typ V
http://www.prima-spacaky.cz/prima-classic-polar-1000
lamak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon dub 30, 2012 11:25

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod TimTaylor » pon črc 28, 2014 11:57

nechci bejt hnusnej, ale co si předtavíš pod pojmem "komory Z" nebo "komory H"? Rozdíl husí/kachní peří beru, cuin je taky jasný, ale jinak bych z toho asi nedělal vyšší dívčí. Ty víš, na co to budeš používat, stanovil jsi si rozpočet a ted vybíráš, ale typ komory bych asi neřešil...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod lamak » pon črc 28, 2014 20:06

Taky z toho nechci dělat rocket science, ale bral jsem to jako jednu z relevatních informací, co se spacáku týká. Minimálně konstruční detaily s vysvětlení kde které používá uvádí na stránkách i warmpeace.
http://www.warmpeace.cz/cs/informace/te ... -a-detaily
http://www.svetoutdooru.cz/svet-outdoor ... kracovani/
Naposledy upravil šíp dne pon črc 28, 2014 20:08, celkově upraveno 1
Důvod: Zrušena zbytečná citace celého předchozího příspěvku. Je jasné, na co reaguješ. šipka
lamak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon dub 30, 2012 11:25

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky