Kazbek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kazbek

Příspěvekod Vachon » čtv kvě 2, 2013 7:45

S UIA (přes Kiev, spoje navazujou, takže se nečeká) jsme je kupovali po cca 6000,- Kč, není to nízkonákladovka, je tedy v ceně 23kg zavazadlo, let je z Prahy, tak netřeba řešit- pro pražáka- dopravu).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: kazbek

Příspěvekod trebbler » čtv kvě 2, 2013 20:39

Luke píše:My loni letěli s AlItalia (Vídeň>Řím>Tbilisi) a zpáteční letenka vyšla tuším na necelých 6 000..

Zkus se ještě podívat na wizzair. Teď začal lítat z Katovic do Kutaisi. Náhodně jsem zadal data 10.-24.8 a letenka vyjde na 5 000 (plus tedy doprava do Katovic a cena za batohy), což je myslím celkem fajn oproti ČSA :)


Tak já nevím, přímej let s ČSA vč. zavazadel a z Prahy za 7200. Pokud je někdo z Čech, tak Wizz z Katovic za bůra o moc líp nevyjde...
trebbler
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned bře 11, 2007 20:51

Re: kazbek

Příspěvekod Luke » čtv kvě 2, 2013 21:11

Aha, v tom případě omluva :)
Na aktuální ceny ČSA jsem nekoukal :oops: , bral jsem že to je +- stejné jako loni, kdy to stálo tuším 9k..
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: kazbek

Příspěvekod Jesterka6 » pát kvě 3, 2013 8:04

Teď jsem dostala info, že prý na Kazbek jedině s průvodcem a 50e na osobu.
Víte o tom někdo něco?
Tady v diskuzi to vypadá, že tam s průvodcem rozhodně nešekl každý....
Uživatelský avatar
Jesterka6
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát dub 12, 2013 15:31
Bydliště: Praha

Re:letenky

Příspěvekod Jesterka6 » pát kvě 3, 2013 8:05

Jinak- kluci, dík moc za tipy na letenky! :-)
Uživatelský avatar
Jesterka6
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát dub 12, 2013 15:31
Bydliště: Praha

Re: kazbek

Příspěvekod K4stan » pát kvě 3, 2013 16:22

Ok, diky za info, ještě jsem se chtěl zeptat, potřebovali jste do pohraniční oblasti s Čečenskem nějaké povolení ? Psal jsem na ambasadu, ale ještě mi neodpověděli...
K4stan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon dub 29, 2013 13:18

Re: kazbek

Příspěvekod mskultet » ned kvě 5, 2013 15:37

Do pohraničních oblastí nic nepotřebuješ. Jenom někde si Tě vojáci zapisují, ale tady ne.

Jinak na ČSA pozor, loni provávali letenky do Tbilisi a pak všecky lety zrušili. My letěli s ukrajinským Aerosvitem přes Kyjev a celkem v pohodě. Jen asi dva týdny před odletem mi napsali, že let je zrušen a že mi přebookovali rezervaci na jiný let asi o půl dne dozadu. To není u letenek kupovaných několik měsíců předem nic zvláštního, ale oni zapoměli přesunout i navazující let z Kyjeva, takže mi to letělo z Prahy asi ve čtyři, ale z Kyjeva už ve dvanáct. Když jsem jim napsal, na help dali všecko do pořádku. Jen jsem se bál, aby mi neudělali podobný překvápko na cestě zpátky. Byli jsme tam na tři týdny bez emailu. Takže bych se to ani nedozvěděl.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: kazbek

Příspěvekod Vachon » pon kvě 6, 2013 8:41

Jesterka6 píše:Teď jsem dostala info, že prý na Kazbek jedině s průvodcem a 50e na osobu.


Od koho/odkud? Budu tam v dohledné době volat, tak na co abych se případně zaměřil.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: kazbek

Příspěvekod andysoldan » úte bře 18, 2014 22:14

Není tu někdo, kdo by plánoval Kazbek na letošní léto? Přidal bych se. :wink:
Uživatelský avatar
andysoldan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv srp 23, 2012 8:58
Bydliště: Brno

Re: kazbek

Příspěvekod Vachon » stř bře 19, 2014 8:19

Jo, teď vidím ten předchozí neuzavřený hovor...
Žádný poplatek a povinnost průvodce tam není.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: kazbek

Příspěvekod pz » úte dub 29, 2014 12:14

uvazuju ze bych se tam zacatkem zari vratil a zkusil tu jv cestu - ale rychlovka na "prodlouzeny" vikend, neni cas...
aktualne se sice z katowic ted da letet uz za ctyrku, ale bohuzel je to na tydenni rotaci a to uz je na me moc dlouho....
pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

Re: kazbek

Příspěvekod saiya-jin » pon úno 12, 2018 14:36

Ahojte pani,
ma niekto skusenosti so skialpovym vystupom na Kazbek?
Videl by som to bud na obdobie okolo velkej noci (viac snehu, vacsia kosa, kratsie dni) alebo zaciatok maja (as viac slapania v botach). Vystup by som videl na 5-6 dni, 2 tyzdnove programy co niektore agentury ponukaju je zial sci-fi, mozem tam stravit dokopy iba tyzden.

Hladam miestneho guida/firmicku ktora organizuje vylety hore, kam by som sa pridal. Europske firmy/guidov fakt nie :) Cestovat do +- exotiky a potom sa obklopit bublinou domoviny mi pripada ako hovadina. A chcem nejake peniaze nechat v miestnej ekonomike.

Googling hladanie je dost zapratane reklamami na kraviny tak tam nie je pre mna lahke najst dobre info, kedze oblast nepoznam a nikda som tam nebol.

Vopred dakujem!
saiya-jin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 97
Registrován: pon kvě 19, 2008 18:42

Re: kazbek

Příspěvekod pavproch » pon úno 12, 2018 14:48

Dovolím si OT k thémě: celý ledenec mi visel na zdi "portrét" teho kopca (firemní kalendář SMC) - je to ale tvarově krásná hora.... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

kazbek

Příspěvekod Kjuba » pon úno 12, 2018 14:53

Saiya-jin: Pokud chceš nechat vydělat místní, tak ve Stepantsminde dole u řeky je takovej dřevěnej jakoby bar. Jmenuje se to tuším Cozy "něco". Je to hned u řeky a začíná se tam výstup na Gergeti Church. V té hospodě se slézají místní borci a určitě se s nima půjde domluvit a když bude místo, tak Vás nahoru vezmou. Jsou to v pohodě borci a jsou velmi přátelští.

Jen nevím, jakou cestou chcete jít. Oni chodí asi jen klasiku přes meteo stanici, ale záleží na domluvě. Jsou velmi zdatní a dobře vybavení.

Cenu si bohužel nepamatuji
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Kazbek

Příspěvekod saiya-jin » pon úno 12, 2018 16:48

Diky za info Kjubo, beriem akukolvek cestu hore, myslim ze sa potrapim slusne aj na normalke, minimalne na vrcholovom dni :)

Je realisticke ocakavat ze by do tej knajpy clovek proste iba prisiel a dohovoril si nieco okamzite na dalsi den?
saiya-jin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 97
Registrován: pon kvě 19, 2008 18:42

Re: Kazbek

Příspěvekod Hafi » pon úno 12, 2018 17:23

Přijde mi lepší to řešit přímo s vůdcem než přes nějakou agenturu. Na místě to asi sehnat jde, ať už na meteo stanici nebo dole ve Stepantsmindě. Ale na druhý den si nejsem jistý. Kamarád tam kdysi lezl s jedním místním vůdcem jednu stěnu jinou než normální, zkusim mu napsat, jestli má kontakt (ale už jsem s ním pár let nebyl v kontaktu, tedy bůhví jestli odepíše). Ceny tuším celkem evropské, už před lety myslím cca 200€ za výstup ( a to bylo v létě ... byt je otázka jak se mimosezona ale náročnější podmínky projeví na ceně) .
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Kazbek

Příspěvekod saiya-jin » pon úno 12, 2018 17:44

Hafi: diky ze to checknes, cena by bola OK ale ako pises radsej by som to dohodol dopredu priamo s vodcom, a podla toho mozem zacat planovat vsetko ostatne. Budem mat na celu Gruziu iba tyzden (asi sobota-nedela podla letov), tak budem rad za efektivitu.
saiya-jin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 97
Registrován: pon kvě 19, 2008 18:42

Kazbek

Příspěvekod Kjuba » pon úno 12, 2018 19:05

Saiya-jin: No záleží na tom, v jakém termínu to chceš jít. Obecně si myslím, že s odchodem zítra to spíš nepořídíš. V tom květnu bych se vsadil, že ne. Ono záleží na obsazenosti a hlavně na počasí.

Jak psal pavproch. Hora je to krásná, ale tak 330 dní v roce není vidět, protože je většinou zahalená v mracích. Nebo třeba z celého dne je vidět jen 15min. Aby byla celý den vymetená obloha, to jsem zažil asi 2x.

Ale jinak je to pěkný. Jen je potřeba se nachystat na slušnou zimu a hlavně na studený vítr. I když dole je třeba 25 °C nahoře je hrubě pod nulou a fouká jak blázen. Alespoň my jsme to tak měli.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Předchozí

Zpět na Ruská federace