Kazbek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kazbek

Příspěvekod pz » pon kvě 4, 2009 0:47

nema nekdo nejake aktualni informace o tom, jak to tam ted vypada po ukonceni boju v jizni osetii? preci jen je to od osetie par kroku, tak je otazka, jak to tam gruzinci maji pod kontrolou - nebo zda tam "vladne" gruzinske nebo ruske bezvladi...

asi totiz budu mit v prvni polovine srpna dovolenou, a pri cene zpatecni letenky do tbilisi 8k vcetne poplatku by to mohla byt dalsi zajimava kavkazska zkusenost...
pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

Re: kazbek

Příspěvekod Hafi » pon kvě 4, 2009 1:01

hadam ze bezpecno. rozhodne bych se nabal. chces li aktualni info, tak treba tito se myslim prave vratili.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: kazbek

Příspěvekod pz » úte srp 10, 2010 13:12

vloni zruseno, takze az letos:
pro inspiraci: http://picasaweb.google.com/pz0123456789/Kavkaz2010# (a jde to i bez aklimatizace ;))
pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

Re: kazbek

Příspěvekod Hafi » úte srp 10, 2010 13:32

pekneee
uz se tam tesim, za 5 tydnu jsem tam :-)

kazdopadne dik za fotky od kosteliku nad meteostanici. chcem jit nahoru tamtudy, tak mam aspon lepsi predstavu o tom jak to tam vypada.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: kazbek

Příspěvekod pz » úte srp 10, 2010 20:05

den po nas tu jv stenu nejake ukrajinec dal za 4 hodiny solo tam a zpet - kdyz jsem to slysel, tak me spadla celist...
je pravda ze bez jisteni to muselo frkat rychle, ale vzhledem k tomu, v jakem stavu je ta skala a jake tam hrozily deskove odtrhy, tak to byla docela sebevrazda...

no nicmene my jsme nakonec na pekne pocasi malem nepekne dojeli... udelalo se okno, takze jsme sli hned nahoru, ale zpet uz bylo tak teplo, ze se nedalo jit normalkou po ledovci a sli jsme proto krajem okolo skaly... bylo to dost o drzku, sutry letaly v jednom kuse, obcas nam to spadlo pod nohy, ale porad to asi bylo mensi riziko nez ledovec (trikrat jsem se propadl jeste na ruske strane, kde zadne trhliny byt nemaji, a to jsem pod cca pulmetrovou krustou citil, ze je tam vzdy puklina - a podle reliefu snehu na tech malych sklonech byly navic nejake uzke dlouhe trhliny pod premrzlou horni vrstvou...)

takze rada guidu, pockat az se trochu uklidni vitr a vyrazit misto ve dve az ve ctyri, nam pripravila docela krusne chvilky... navrat trval stejne dlouho jako vystup, ale nastesti jsme to celkem ve zdravi prezili (az na ten spaleny ksicht a mirne omrzle prsty)
Naposledy upravil pz dne stř srp 11, 2010 8:55, celkově upraveno 1
pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

Re: kazbek

Příspěvekod kakos » úte srp 10, 2010 20:41

pekne, pekne, nu cto eto za kopecek? je to snad ten velkej El s Brusem ? :mrgreen: :mrgreen: , pac se mi to nezdaji klasicke fotosy z vystupu :(( , ale sem tam neblyl, tak nevim , sem jen zvedavej :wink:
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: kazbek

Příspěvekod Hafi » úte srp 10, 2010 22:06

kakos, kakos, ty si kokos :mrgreen:
sak to mas v nazvu vlakna, ni?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: kazbek

Příspěvekod pz » stř srp 11, 2010 8:53

na kavkaze jsou jen dve sopky (nepocita-li se hreben maili) a kakos i pres nazev vlakna a notoriskou znamost elbrusu trefi mimo... ;)
pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

Re: kazbek

Příspěvekod air2 » stř srp 11, 2010 11:17

Chlapi, zrovna resim jestli si vzit s sebou do Gruzie Eura (nejake mam) nebo vzit radsi Dolary?
Nebo daji se v CR rovnou vymenit ty jejich GELy?
Kolik jste si brali tak na 14 dni?
Diky :wink: (a sry za OT, nechtel jsem kvuli teto kratke info zakladat zbytecne nove vlakno)
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: kazbek

Příspěvekod Hafi » stř srp 11, 2010 12:02

eura i dolary jsou OK.
dolarama spis v nouzi zaplatis i pokud budes potrebovat neco zaplatit a nebudes mit vymeneno, ve smenarne je to fuk, co tak pamatuju tak pres dolary byl mozna mirne vyhodnejsi kurz (ale jestli uz eura mas, tak je to fuk)
v cesku lari nesezenes.
kolik sebou? to zalezi kolik planujes utracet.
flaska dobry vodky stoji asi 8 lari, tj. 8*pocet dni*pocet osob je dobra volba :drinkers:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: kazbek

Příspěvekod air2 » stř srp 11, 2010 12:41

jj s tim pocitam, lari budu urcite menit, ale nevedel jsem jestli je lze vymenit uz nekde tady
beru asi 400 E, neplanuju utracet, ale nechci brat zbytecne moc penez (zlodeji)... jedem kazbeg a svanetii, neco na mistni dopravu, sem tam na nejake zakladni ubytko, neco na jidlo, na :drinkers: a tak :)
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: kazbek

Příspěvekod kakos » stř srp 11, 2010 16:52

@hafi:.. hrajes machry co? kdyz se tam za chvilku chystas a mas to nastudovany :twisted: :mrgreen: , je fakt, ze me nazev tematu netrknul :oops: , sem myslel ze je to nazev nejake casti kavkazu, ale jak mam v podpisu napsany : vse co od ted reknete, bude ....... :wink: :mrgreen: :mrgreen:
nicmene vam obema zavidim :wink: a hafimu teda preju - "at to das"
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: kazbek

Příspěvekod pz » stř srp 11, 2010 20:01

nam na tyden stacilo neco malo pres 100e
lari doporucuju vymenit uz na letisti, protoze paradoxne v tech bankovnich smenarnach (jedou nonstop) je nejlepsi kurz a je to bez poplatku - akorat oni chteji pas z duvodu kontroly penez, coz je na palici, ale tech veci je tam vic - hold ikdyz nesnasi rusaky, tak proste je to v mnohem obdobne...
jinak dolary si neber, jedou jen na lari a nebo v civilizaci a turistickych oblastech berou eura
do kazbegi stoji marshutka 10l, ubytovani u vasila v privatu bylo celkem v pohode a vzhledem k tomu, ze za 25l byla v cene i velka snidane a vecere (a docela dobre), tak to bylo skoro zadarmo

brnakum za zebra a pivo udelam rychloprednasku co, jak a kde... a tak ;)
Naposledy upravil pz dne stř srp 11, 2010 20:13, celkově upraveno 1
pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

Re: kazbek

Příspěvekod šíp » stř srp 11, 2010 20:04

O tu přednášku bych měla zájem i přesto, že se do té destinace nechystám. Co udělat nějaký srazík?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: kazbek

Příspěvekod pz » stř srp 11, 2010 20:15

kdyz se dohodne vhodny termin, napojite me a nakrmite, tak to muze byt i s promitanim :)))))
pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

Re: kazbek

Příspěvekod Pan Ker » sob kvě 7, 2011 14:26

Zdravím, pokud by si někdo chtěl přečíst cestopis...tady http://www.treking.cz/treky/kazbek.htm a tady http://www.photoearth.cz/clanek-kazbeg- ... agistrale/ je náš loňský.

V případě dotazů, rád zodpovím:)...
Pan Ker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob kvě 7, 2011 14:22

Re: kazbek

Příspěvekod pz » pon kvě 16, 2011 19:24

pan ker: jsem si v rychlosti probehl tvuj cestopis a mam dotaz - nejsi ty nahodou ten, komu vloni v gruzii krava prezvykala to jedine tricko co jsi mel? ;)
pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

Re: kazbek

Příspěvekod Pan Ker » úte kvě 17, 2011 0:15

Čoveče, to budu já. Slušná náhodička:D! Kde jsme se potkali, v Tushetii?
Pan Ker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob kvě 7, 2011 14:22

Re: kazbek

Příspěvekod pz » úte kvě 17, 2011 12:37

pan ker: chlapce, chlapce, takove mlade a taaaaaaak skleroticke... ;)

na letisti pri odletu; daval jsem vasi particce (ten mensi, tlustsi a min spalenejsi) jeste bombu abyste si mohli uvarit snidani - my jsme leteli brzo rano primou linkou do prahy, vy tusim zhruba hodinu az dve po nas trema hopama (jak rikala jedna devcica od vas - usetrili jste litr na letence a jeste budete mit proti nam tri svaciny v letadle :) )
pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

Re: kazbek

Příspěvekod šíp » pon kvě 23, 2011 9:04

Pan Ker: Nechceš, abych Tvé cestopisy vložila do seznamu cestopisů OF?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: kazbek

Příspěvekod pz » čtv bře 15, 2012 7:54

pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

Re: kazbek

Příspěvekod Robur » pon čer 25, 2012 9:16

Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: kazbek

Příspěvekod K4stan » úte dub 30, 2013 11:57

Ahoj,

chtel jsem se informovat jake zkusenosti jsou potreba pro vystup na kazbeg? Na internetu jsem nasel ruzne nazory .. vetsinou se tvrdi ze to je v pohode, jinde zase pisou ze to az tak pohoda neni (samozrejme zalezi na podminkach).

Jde o to, ze s kamosema (celkove jsme 3) se tam tedka v cervenci chystame, ale na ledovci nikdo z nas zatim nebyl. Nicmene prosli jsme si ledovcovym kurzem, tzn. mame nejake znalosti jak se po ledovci pohybovat a jak provest ruzne zachrany z trhliny, samozrejme to mame i v ramci moznosti moravskeho ledovce prakticky nazkouseno...

Myslite si ze je to takhle ok, nebo byjste silne doporucovali jit napred nekam do alp s nekym zkusenejsim (tzn. jasne ze je to plus, spis jestli to vidite jakozto nezbytnou vec)

Diky
K4stan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon dub 29, 2013 13:18

Re: kazbek

Příspěvekod Vachon » úte dub 30, 2013 12:23

Podle mě (jedeme tam v červnu, tak jsem se jím už dost zabýval) není Kazbek technicky extra obtížný, ale vyžaduje zkušenosti (hlavně kvůli orientaci, ale i reakcím na aktuální situaci, je to tam dost proměnlivé a nemůžeš očekávat vyšlapanou stopu, po které prostě půjdete). Jedná se hlavně o dvě místa, dole kde hledáš kompromis nejmenšího zla mezi spárami a padajícími kameny, ale i ten vrcholový výšvih, který je na hranici ledolezení. Navíc to není ani úplně zanedbatelná výška, pokud nikdo z vás neví, jak na něj působí, je to taky značný rizikový faktor. Stručně, jako první ledovcový/vysokohorský výstup v životě bych Kazbek určitě nevolil.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: kazbek

Příspěvekod K4stan » úte dub 30, 2013 17:59

No prave ze na tu vyslapanou cestu jsem i tak trochu sazel- dle toho co jsem cetl by to mela byt pomerne vysokohorska dalnice (gps samozrejme mit budem). Pak je jeste druha varianta vzit si guida no...

P.S. nema tady nekdo treba kontakt na nejakeho spolehliveho guida s ktrerym uz sel... co jsem cetl tak pry neni gudie jako guide :D
K4stan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon dub 29, 2013 13:18

Re: kazbek

Příspěvekod Luke » úte dub 30, 2013 21:34

Ahoj, no ohledně té vyšplané cesty hodně záleží právě na tom počasí. My tam byli vloni v červenci a den před naším výstupem napadlo půl metru sněhu. Takže nahoru nikdo nešel a když jsme druhý den vycházeli ve dvě v noci, tak cesta nebyla vůbec prošlápnutá. Ale žádnou GPS nebo něco podobného jsme neměli a šlo to taky :) Ale kdyby si chtěl záznam naší trasy GPX tak jsem ho hodil do našeho článku o zdolání Kazbeku:)

Ale pokud by jste vyšli později, tak to nějaká skupina asi prošlápne. Ale tady zase pozor, že čím později se k betlemi hut budete vracet, tím víc vás budou ohrožovat padající kameny.

Jinak jsme potkali skupinu čechů, kteří si guida brali ve Tbilisi a cena kterou říkali mě fakt překvapila (byla to hrozná pálka). Jinak se zkus podívat na MTA (mountain travel agency) v Kazbeki, krom půjčovny dokážou zajistit právě i průvodce
Naposledy upravil Luke dne pon kvě 6, 2013 16:44, celkově upraveno 1
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: kazbek

Příspěvekod mskultet » stř kvě 1, 2013 20:21

Ahoj, v Kazbeki jsem byl loni začátkem června. Na Kazbek jsme nešli, neměli jsme to ani v plánu. Šli jsme od tud do Šatili. Podle místních je tam o sezóně dost rušno a guida i všecko ostatní nabízejí přímo tam. V Šatili jsem potkal chlapíka, který guida dělal, ale teď dělá asi jen rafty. Kontakt na něj nemám, ale asi bych ho dokázal sehnat. Pokud bys chtěl zamluvit guida už z domova, mám v Tbilisi kontakt na jednu docela ochotnou holku, co tam dělá do turistiky. Mrkni na http://www.highlander.ge/ nevím jestli je ta cestovka její, ale hodně tam píše. Jinak ji najdeš na google+ hledej Rusudan Tsiskreli. Já od ní před odletem dostal pár užitečných informací. Zkus jí napsat.

Jinak ještě jedna užitečná rada pro všecky, co se do Gruzie chystají. V Tbilisi je malý krámek Geoland http://www.geoland.ge/. Koupíte tam všecky potřebné mapy, včetně elektronické topomapy do Garmina. Prodali nám jí zaktivovanou na tři týdny a stálo to asi tak tři stovky. Je to obdoba jejich tištěných map, ty jsem samozřejmě koupil taky. Proti těm starým ruským vojenským mapám jsou dobrý. Jo a mají tam i plyn do vařičů.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: kazbek

Příspěvekod Jesterka6 » stř kvě 1, 2013 21:12

pz píše:a s primou linkou je utrum....
http://www.planes.cz/cs/novinky/csa-do- ... etnu-7375/


Máte někdo nějaký odkaz na dobrou leteckou společnost do Tbilisi?
Klidně z Vídně, Mnichova....
Uživatelský avatar
Jesterka6
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát dub 12, 2013 15:31
Bydliště: Praha

Re: kazbek

Příspěvekod trebbler » stř kvě 1, 2013 22:20

ČSA tam pořád lítá z Prahy. Teď na srpen jsme u nich sehnali dokonce nejlevněji, varianta byla ještě ukrajinci přes Kyjev.
trebbler
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned bře 11, 2007 20:51

Re: kazbek

Příspěvekod Luke » stř kvě 1, 2013 23:05

My loni letěli s AlItalia (Vídeň>Řím>Tbilisi) a zpáteční letenka vyšla tuším na necelých 6 000..

Zkus se ještě podívat na wizzair. Teď začal lítat z Katovic do Kutaisi. Náhodně jsem zadal data 10.-24.8 a letenka vyjde na 5 000 (plus tedy doprava do Katovic a cena za batohy), což je myslím celkem fajn oproti ČSA :)
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Další

Zpět na Ruská federace