Transsibiřská magistrála

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod zbuddy » úte srp 7, 2007 13:42

george píše:Ve vagonech na Trassibu nejdou otevřít okna. Babky děžurné argumentují tím, že by nefungovala klimatizace. Tedy ty větráky na střeše. My jsme to rozšroubovali a okna otevřeli. Doporučuji mezi Uralem a Novosibirskem to nedělat. Z Karagandy na Ural tudy jezdí jeden vlak za druhým s černým uhlím a ráno když jsme se probudili a vstali tak na postelích bylo cca 2 cm mouru.

Vidíš, měli jste poslechnout děžurnou, babky nejsou blbé :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pripluv » úte srp 7, 2007 14:07

drahousek píše:Pripluv: Myslim ze moc dobre vis jak jsem to myslel ;) A uz se ani nedivim proc mas tisice prizpevku :lol:


No, když jsi řešil Transsib, tak jsem automaticky počítal s Vladivostokem. Ale obecně vzato chápu, jak jsi to myslel. Tisíce příspěvků jsou danné dobou mé působnosti, podívej se někdy na denní průměr :wink:
Je dobré nazývat věci pravými jmény.

drahousek píše:...krom toho, je to tu i na ty mape co sem hazel kdosi kdysi.


Shodou okolností já :ú ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » úte srp 7, 2007 14:09

george píše:Ve vagonech na Trassibu nejdou otevřít okna.


Jel jsem jednou boční větví do Minerálních vod a tam otevřít šly. Zase nešly nějak moc zavřít :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » úte srp 7, 2007 14:16

Přípluv píše: Tisíce příspěvků jsou danné dobou mé působnosti, podívej se někdy na denní průměr :wink:


Ja by som skor povedal, ze NIELEN dobou psobnosti, ale AJ dobou posobnosti. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Rodriguez » úte srp 7, 2007 14:30

Zkus se podívat na www.vlaky.net kde je napsaná reportáž z transibu kdy zpět jel ten člověk z vladivostoku přes čínu,bajkal a tak.Název je Cesta na daleký východ.
Rodriguez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: úte srp 7, 2007 14:15

Příspěvekod zubi » ned srp 12, 2007 21:56

ja by som snad len tolko, ze ja som z tej tsm uz aj doma (zakladala som temu). ked budete mat niekto nejake konkretne otazky, rada odpoviem, chvilu som totiz v rusku aj byvala (stipko), tak snad budem vediet poradit. na zaver snad len tolko, ak niekto vaha, urcite chodte, je to paraadny zazitok
zubi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 1, 2005 13:13
Bydliště: roháče

Příspěvekod george1 » pon zář 3, 2007 13:57

zubi píše:ja by som snad len tolko, ze ja som z tej tsm uz aj doma (zakladala som temu). ked budete mat niekto nejake konkretne otazky, rada odpoviem, chvilu som totiz v rusku aj byvala (stipko), tak snad budem vediet poradit. na zaver snad len tolko, ak niekto vaha, urcite chodte, je to paraadny zazitok


1) Někdo mi poslal domu soukromou zprávy a chtěl info k transsibu. Nevím kdo, doma mi odešel počítač, dřív nežli jsem se k tomu dostal. Otázka zněla, myslím, kdy že jsem tam jel a zda je možné projet jí na kousky. Je to hrozně, hrozně dávno (18 let), takže doporučuji raději někoho jiného. Myslím, že na kousky to jde, ale může se stát, že to bude trvat ne 6 dní, ale tak měsíc.
2) Doporučuji projet trať podél Bajkalu, tu starou odbočku. Je prý z valné části opravená a jezdí tam vlaky. My jí tenkrát šli pěšky a střídavě jeli na drezíně.
3) Mě to zklamalo. Podél trati z Irkutska až na výjimky pořád dvě řady topolů - zrakolamů. A tak jsem seděl v jídelňáku a pil Gruzinskoje suchoje a bavil se tím, že kámoš zůstal v Barabinsku na peroně v trenýrkách a bez peněz. Bylo to za totáče, v Moskvě byl dřív nežli my a to vojenským speciálem. Aby ne, okolo Barabinska byly lágry.
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod Verka » pon čer 9, 2008 0:06

Zkousel jste nekdo jet po transsibirske magistrale po te jizni variante ( Charkov-Samara-Ufa-Petropavlovsk-Omsk)? Nam by se tuta trasa hodila - jedem pres Ukrajinu na Altaj, ale kus tehle trasy vede pres Kazachstan. Je na to potreba Kazasske vizum, pokud si koupime listek az do Omsku?
Dekuju..
Verka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř čer 13, 2007 20:05
Bydliště: České Budějovice/Praha

Příspěvekod multimotyl » pon čer 9, 2008 6:06

Verka píše:Je na to potreba Kazasske vizum, pokud si koupime listek az do Omsku?
Dekuju..


Potřebuješ tranzitní víza, která se vydávají až na 5 dní. Bližší info najdeš třeba tady:
http://www.stantours.com/kz_mn_vis.html#trn (dole na stránce)

Kdy tam jedete, smím-li se ptát? Taky budu v létě na Altaji. Jedete za zatměním slunce?
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Příspěvekod djx1 » pon čer 9, 2008 8:41

Koukal jsem, ze na anglickem amazonu jsou nejake pruvodce po TM...

Jinak. Netusite nekdo, jak je to s prepravou zavazadel? Premyslime, ze bychom zkusili dat Mongolsko na kole, ale zasadni problem vidim v uzasne letecke spolecnosti aeroflot. Tak nejak mi bylo od znamych doporuceno, abych jim dve bedny s kolama radeji nesveroval:-)
A tak me napadl vlak....:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod pripluv » pon čer 9, 2008 9:48

Tam kdybys vlezl s krávou, tak tě nevyhodí...
...ale radši se na ty kola zeptej přes net, třebas. Místo tam ale je (myslím tím přímo nákladní nebo polonákladní vagóny).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod djx1 » pon čer 9, 2008 9:52

Přípluv píše:Tam kdybys vlezl s krávou, tak tě nevyhodí...
...ale radši se na ty kola zeptej přes net, třebas. Místo tam ale je (myslím tím přímo nákladní nebo polonákladní vagóny).


Takze s konem bych pripadne mohl?:-) Ja si jen rikal, ze preci jen kun je pro cestovani v Mongolsku nejlepsi. Jenze jsem nevedel, jak ho tam dostat:-)))
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod pripluv » pon čer 9, 2008 9:52

Kůň se kupuje až v Mongolsku!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod djx1 » pon čer 9, 2008 10:05

Přípluv píše:Kůň se kupuje až v Mongolsku!

A nemas nejake info, zda se tam da pronajmout. A treba za kolik? Ja jsem o tom fakt dost premyslel:-) Pesky je to pomale, na kole je to pry nekdy takove na prd (nejsou moc cesty)...a tak me napadla kobyla:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Hafi » pon čer 9, 2008 13:37

djx1 píše:A nemas nejake info, zda se tam da pronajmout. A treba za kolik? Ja jsem o tom fakt dost premyslel:-) Pesky je to pomale, na kole je to pry nekdy takove na prd (nejsou moc cesty)...a tak me napadla kobyla:-)

koupis, prodas...pujceni asi nevim jestli je resitelny
ceny zkusim zjistit, zrovna vcera sme se o tom bavili s kamoskou
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod djx1 » pon čer 9, 2008 13:40

Hafi píše:
djx1 píše:A nemas nejake info, zda se tam da pronajmout. A treba za kolik? Ja jsem o tom fakt dost premyslel:-) Pesky je to pomale, na kole je to pry nekdy takove na prd (nejsou moc cesty)...a tak me napadla kobyla:-)

koupis, prodas...pujceni asi nevim jestli je resitelny
ceny zkusim zjistit, zrovna vcera sme se o tom bavili s kamoskou


Ja uz jsem zkousel googlit, ale nejak jsem se nedogooglil.
Jinak. Me to prijde opravdu jako dobry napad. Clovek by mohl z te mongolie videt mnohem vice...
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Hafi » pon čer 9, 2008 15:15

zdrojem info neni google, nybrz nekdo kdo tam pry takto byl (nebo se tam zrovna chysta) - sou to nejaky kamosky kamaradi - ja vic nevim, jen jsme na to vcera nrazili v hospode
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » pon čer 9, 2008 17:25

Koupíš, prodáš/sežereš (záleží na situaci) ... v Kazachstánu a Kyrgyzstánu cca okolo 10.000 rublů. Prý!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Verka » pon čer 9, 2008 17:44

djx1 píše:Koukal jsem, ze na anglickem amazonu jsou nejake pruvodce po TM...

Jinak. Netusite nekdo, jak je to s prepravou zavazadel?

Kolo by ti asi do vlaku vzali. Tu nekdo popisuje jak prevazel po TM motorku.

K tem konim. Kamaradi si je v Mongolsku pujcovali pry za tatranku a par drobnych- jen tak se sli na chvili probehnout po stepi. Akorat si stezovali, ze ty mistni semici nejsou zrovna pro nasince veliky, spis jsou to takovi ponici.. Na fotkach nekteri vypadaji, ze sedi spis na houpacim koni :D
Verka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř čer 13, 2007 20:05
Bydliště: České Budějovice/Praha

Příspěvekod Tomík » pon čer 9, 2008 18:32

Verka píše:(ja se omluvam, ale zkratit odkaz neumim :oops: )

Jsi omluvena - to všichni nováčci na fóru... :D
Vlákno v uvítání…“Jak zkrátit dlouhý link…

A vítám tě tady ;-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Hafi » pon čer 9, 2008 20:34

tak jsem se dnes ptal...pry kontakt nema, je to nejaky znamy ktereho nejak po delsi dobe nahodou potkala
a este tam nebyli, planujou to letos na leto, cenu maj pry zjistenou zhruba na 300USD za kus (coz vzdalene koresponduje s pripluvem)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod djx1 » pon čer 9, 2008 20:45

Hafi píše:cenu maj pry zjistenou zhruba na 300USD za kus (coz vzdalene koresponduje s pripluvem)


Toz to je dobra cena:-) Normalne o tom zacinam uvazovat:-))) Ale az pristi leto. Takze kdyztak se pak poptam, jak tvy znami dopadli.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Hafi » pon čer 9, 2008 21:24

djx1 píše:Toz to je dobra cena:-) Normalne o tom zacinam uvazovat:-))) Ale az pristi leto. Takze kdyztak se pak poptam, jak tvy znami dopadli.

no ja prave na ne nemam vubec kontakt..proste kamoska byla kdysi s nejakym klukem na nejakym kurzu...no a nedavno se potkali nekde v obchode. kontakt na sebe nemaji a myslim ze ona ani nezna jeho prijmeni.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod djx1 » pon čer 9, 2008 21:27

Hafi píše:
djx1 píše:Toz to je dobra cena:-) Normalne o tom zacinam uvazovat:-))) Ale az pristi leto. Takze kdyztak se pak poptam, jak tvy znami dopadli.

no ja prave na ne nemam vubec kontakt..proste kamoska byla kdysi s nejakym klukem na nejakym kurzu...no a nedavno se potkali nekde v obchode. kontakt na sebe nemaji a myslim ze ona ani nezna jeho prijmeni.

Jeeee, to je sakra problem:-) Tak to se ani nedozvim, zda je ta cena se sedlem nebo bez:-) A jak na toho kona pridelam tu svou sedesatku:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Ježo » úte čer 10, 2008 18:21

Zkusim to prilepit k tomuto tematu: nevite, jak dlouho trva vyrizeni viz do Ruska?

Diky, M.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Pro djx1 o kole

Příspěvekod sazava » úte čer 10, 2008 18:57

Byli jsme s kolem v Mongolsku před 7 lety a bylo to krapet hrubý, ale jinak parádní! Jeli jsme vlakem do Irkutska a zpátky z Ulan-Ude. Naložit kolo v Rusku do vlaku není problém, složíš (kola dolu, sedlo zastrčit, řídítka stočit, pedály obráceně) to do pytle nebo do krabice, v kupějnym strčíš na horní polici a brašny na to nebo pod výklopný spodní lavice, krásně tam pásne. Můžeš vézt 35 kg zdarma s sebou, ale kolo přesahuje jeden délkovej rozměr a průvodčí občas prudí, s tím ale za malý všimný přestanou. Vlak je v pohodě, jen po čase trochu otravnej, jede 3 dny a není moc na co koukat, kromě nádraží. Jinak jsem s kolem několikrát s Aeroflotem (i s pochybnějšíma společnostma, jako třeba Tuvinskije Aerolinii) letěl a nikdy nebyly žádný potíže (jen jednou naprasklej nosič). Chce to složit a zabalit jako do vlaku.Jen většinou chtěj dost nekompromisně prachy za nadváhu.
sazava
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 10, 2008 18:18

Příspěvekod pripluv » úte čer 10, 2008 19:02

jezo píše:Zkusim to prilepit k tomuto tematu: nevite, jak dlouho trva vyrizeni viz do Ruska?

Diky, M.


Když do toho jdeš přes nějakou cestovku, co v tom umi chodit, tak okolo tydne...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Pro djx1 o kole

Příspěvekod djx1 » úte čer 10, 2008 19:05

sazava píše:Byli jsme s kolem v Mongolsku před 7 lety a bylo to krapet hrubý, ale jinak parádní! Jeli jsme vlakem do Irkutska a zpátky z Ulan-Ude. Naložit kolo v Rusku do vlaku není problém, složíš (kola dolu, sedlo zastrčit, řídítka stočit, pedály obráceně) to do pytle nebo do krabice, v kupějnym strčíš na horní polici a brašny na to nebo pod výklopný spodní lavice, krásně tam pásne. Můžeš vézt 35 kg zdarma s sebou, ale kolo přesahuje jeden délkovej rozměr a průvodčí občas prudí, s tím ale za malý všimný přestanou. Vlak je v pohodě, jen po čase trochu otravnej, jede 3 dny a není moc na co koukat, kromě nádraží. Jinak jsem s kolem několikrát s Aeroflotem (i s pochybnějšíma společnostma, jako třeba Tuvinskije Aerolinii) letěl a nikdy nebyly žádný potíže (jen jednou naprasklej nosič). Chce to složit a zabalit jako do vlaku.Jen většinou chtěj dost nekompromisně prachy za nadváhu.


Ahoj.
Nemas nejaky web? Zrovna davam dohromady nejake info o Mongolsku. Rad bych se tam pristi rok na kole podival. Teda kdyz to casove vyjde.
Kazde info se hodi. Nevis treba, kde by se dala stahnout dobra mapa Mongolska? Treba do Oziho. Ja jen nasel nejaky obchod v nemecku, co nabizi mapy do oziho. Pry je to nejaka armadni a docela kvalitni.
Dik
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod sazava » úte čer 10, 2008 19:22

Web nemám, psal jsem o tom asi před 4 lety do časopisu Cykloturistika. a fotky jsou jen na diácích. Mapy zkus na www.poehali.org. My jsme tehdy jezdili podle mapy (lepší je mongolská, ne anglická verze) zakoupený v Ulánbátaru, měřítko asi 1:1.200.000 a docela to šlo, jen jednou jsme zabloudili protože jsme se špatně zeptali. Taky tam v takovým zastrčeným krámku prodávali podrobnější mapy jednotlivejch ajmagů, ale byly docela drahý. Ale kdoví, co všechno se od tý doby změnilo...
sazava
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 10, 2008 18:18

Příspěvekod djx1 » úte čer 10, 2008 19:53

sazava píše:Web nemám, psal jsem o tom asi před 4 lety do časopisu Cykloturistika. a fotky jsou jen na diácích. Mapy zkus na www.poehali.org. My jsme tehdy jezdili podle mapy (lepší je mongolská, ne anglická verze) zakoupený v Ulánbátaru, měřítko asi 1:1.200.000 a docela to šlo, jen jednou jsme zabloudili protože jsme se špatně zeptali. Taky tam v takovým zastrčeným krámku prodávali podrobnější mapy jednotlivejch ajmagů, ale byly docela drahý. Ale kdoví, co všechno se od tý doby změnilo...


Nahodou, neni to tohle? Ikdyz to je jen dva roky stare.
Mapy jsem nasel na nejakem nemeckem webu. Dopoucuje je nejaky motorkar (odkaz je tu nekde nahore) a psal, ze jsou vyborne. Tusim 1:1 600 000. Je verze tistena i do Oziho. Takze asi budu volit tu. Nasel jsem na netu i ty, co byly asi v tom Ullambataru. Jsou to stovky a padesatky. Ale opravdu strasne drahe.
Jo diacky...to musi byt nadhera. Kolik jsi cvaknul asi tak filmu a za jakou dobu. Jen tak pro predstavu (taky budu fotit na diaky)...:-)
D.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

PředchozíDalší

Zpět na Ruská federace